کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    سلام ببخشید من به طوطی ام میوه جات کمی زیاد میدم البته خودم احساس میکنم خیلی نمیخوره چون نسبت به تخمه خیلی علاقه نداره
    شب هنگام خواب دیدم که مدفوعش مقدار زیادی ابدار بود و فکر کنم اسهال شده باشه.
    برای حل مشکلش چیکار باید بکنم اگه یه مدت میوه جات رو کم کنم خوب میشه یا خیر؟
    تو مطلب تشخیص اسهال در سایت پارسی پت نوشته که اگر طوطی اب از دست بده زود میمیره
    من چند روز صبر کنم که ببینم خوب میشه یا نه سپس به دامپزشک مراجه کنم؟
    اگه برنامه غذایی من مشکل داره لطفا یه برنامه غذایی سالم برای من بگید چون خودم نمیدونم؟
    در مدت اسهال چیکار باید کرد؟
    برنامه غذایی امروز من که معمولا همین هارو میدم هر روز:
    صبح سیب و تخمه.ظهر کدو سبز و تخمه و بلال.شب تخمه یک چهارم گردو کدو هنگام خوب هم تخمه گذاشتم تا فردا صبح زود تا ما بیدار بشیم گشنه نمونه.
    معمولا این چیز ها همیشه در خونه هستن و این هارو میدم به غیر از این خیار گاهی اوقات دیروز توت سیاه که فکر کنم هیچی نخورد و گاهی هویج فعلا همین ها هستن.
    من هر چیز مهم که به ذهنم میرسید گفتم لطفا پاسخ کامل بدید چون نگران سلامتی طوطی هستم.
    ویرایش توسط kasku saka : 29th June 2017 در ساعت 12:33 AM دلیل: سوال مهم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    واقعا که دو روز که به سوال به این مهمی جواب ندادین یعنی جون یه طوطی کم ارزش تر از بقیه سوالات کاربران هست
    طوطی من معلوم نیست که هر روز تا فردا زنده هست یا نه
    اسهالش طوریه که گاهی پر اب هست و گاهی کم اب شب ها موقع خواب بیشتر پر اب هست و بقیه روز کم اب ایا اسهال هست یا خیر

Sent from my GT-N5100 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku saka نمایش پست ها
    واقعا که دو روز که به سوال به این مهمی جواب ندادین یعنی جون یه طوطی کم ارزش تر از بقیه سوالات کاربران هست
    طوطی من معلوم نیست که هر روز تا فردا زنده هست یا نه
    اسهالش طوریه که گاهی پر اب هست و گاهی کم اب شب ها موقع خواب بیشتر پر اب هست و بقیه روز کم اب ایا اسهال هست یا خیر

Sent from my GT-N5100 using پارسی پت mobile app
    سلام ، كدو سبز ملين هست نبايد زياد داده بشه . چون الان اسهاله ، از مقدار ميوه و سبزي كم كنيد . يك سوم پودر ors روزي يكبار در ظرف ابخوريش بريزيد كه جبران املاح از دست رفته اش بشه .
    اشتهاش چطوره ؟ اسهالش از وقتي مقدار ميوه رو زياد كرديد شروع شد يا فكر ميكنيد بيماره ؟ يعني تمام غذايي كه ميخوره فقط ميوه و تخمه است ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    22215
    سلام
    حدود یه هفته پیش یک کاسکو خریدم ، اون روز فروشنده ها کاسکو رو به قفس جدید انتقال دادن ، دو دقیقه بعدش که ما حواسمون به وسایل و غذای آماده و از این چیزا بود ، کاسکو درب سقف قفس رو تونست باز کنه و بیرون بیاد!
    همینطوری روی سقف قفس وایساده بود مارو نگاه میکرد قار هم میزد.
    وقتی که اومد بیرون فروشنده داد زد درو ببندین فرار نکنهههه! درو بستن بعد یکی از کارکنان اونجا اومد با "زدن" کاسکو رو به قفس برگردونه ، انقد زد کاسکورو که نگو! بیچاره دلم انقد سوخت براش ، پاش هم به دوتا میله گیر کرده بود و نمیتونست به سادگی برگرده توی قفس قار های شدیدی هم میزد... اون آقا هم بجای اینکه گیر پای کاسکو رو درست کنه همش میزدش که بره تو.
    حالا بریم سر اصل مطلب:
    وقتی که آوردمش خونه هی از دیواره ی قفس میرفت بالا و به سقف آویزون میشد و دوباره میرفت پایین و همین روند تکرار میشد! مجبور شدم چوب نشیمن رو بالا ببرم . وقتی بالا بردمش آروم شد و نشست سرجاش! (آخه فروشنده هردوتا چوب رو پایین قفس گذاشته بود)
    از اون روز تا حالا هی نوک میزنه به سقف قفس و میخواد بیاد بیرون ، یه بار دیدم داشت قفل سقفو خودش باز میکرد!!!
    من ترسیدم رفتم یه طناب بستم به قسمت سقف... باز دیدم داره طناب رو پاره میکنه ... رفتم یه قفل خریدم وصل کردم
    حالا بعضی وقت ها یه قار کوچیک میزنه و هی از سقف آویزون میشه. بعد که خسته میشه میاد میشینه رو چوبش و صداهای مختلف درمیاره.

چارش چیه که هی فکر بیرون اومدن نباشه؟ (خیلی هم دوست دارم بیرون بیاد ولی حیف که رام نیست و ممکنه به من و حتی خودش آسیب بزنه)
    راستی وقتی بالش رو باز میکنه میشه دید که وضعیت شاه پرها زیاد خوب نیست! فکر کنم وقتی تو فروشگاه بوده جویده پرهاشو. مشکل جدی ای هستش؟ چارش چیه؟
    درضمن در دو روز اول خیلی بی اشتهایی میکرد،هیچی نمیخورد حتی آب! ولی الان خیلی زیاد آب و غذا میخوره! مال استرس بوده یا چیز دیگه؟
    قلبش هم بدجور تند تند میتپه
    رنگ چشمش هم به طوسی میخوره هم به سفید! یعنی چند سالش میتونه باشه؟

ببخشید که طولانی شد
    باتشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    22229
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، كدو سبز ملين هست نبايد زياد داده بشه . چون الان اسهاله ، از مقدار ميوه و سبزي كم كنيد . يك سوم پودر ors روزي يكبار در ظرف ابخوريش بريزيد كه جبران املاح از دست رفته اش بشه .
    اشتهاش چطوره ؟ اسهالش از وقتي مقدار ميوه رو زياد كرديد شروع شد يا فكر ميكنيد بيماره ؟ يعني تمام غذايي كه ميخوره فقط ميوه و تخمه است ؟
    سلام
    مشکل یا از میوه جات بوده یا از اسباب بازیش امروزه که نمیشه به هیچی اعتماد کرد اسباب بازی رو گذاشتیم تو اب که رنگش بره چون به احتمال زیاد رنگ مصنوعی بوده فکر کنم 10 بار اب رو خالی کردیم باز هم رنگ میداد بعد که رنگش رفت گذاشتم تو قفسش
    چون اسهالش برطرف نشده بود بردیم پیش دامپزشک و گفت که یه دارو مینویسه یه مولتی ویتامین هم براش خریدیم الان اسهالش برطرف شده خوشبختانه
    به همه چیز اشتها نشون میده البته میوه جاتی رو که خیلی دوست نداره برای زود تموم شدنش میریزه بیرون قفس.امروز هم موقع وصل کردن اسباب بازیش چون وحشی بود ترسید و بال زد بعدش از عصبانیت تکه های خیار رو پرت کرد اینور اونور البته الان بهتره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    22229
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrMahan نمایش پست ها
    سلام
    حدود یه هفته پیش یک کاسکو خریدم ، اون روز فروشنده ها کاسکو رو به قفس جدید انتقال دادن ، دو دقیقه بعدش که ما حواسمون به وسایل و غذای آماده و از این چیزا بود ، کاسکو درب سقف قفس رو تونست باز کنه و بیرون بیاد!
    همینطوری روی سقف قفس وایساده بود مارو نگاه میکرد قار هم میزد.
    وقتی که اومد بیرون فروشنده داد زد درو ببندین فرار نکنهههه! درو بستن بعد یکی از کارکنان اونجا اومد با "زدن" کاسکو رو به قفس برگردونه ، انقد زد کاسکورو که نگو! بیچاره دلم انقد سوخت براش ، پاش هم به دوتا میله گیر کرده بود و نمیتونست به سادگی برگرده توی قفس قار های شدیدی هم میزد... اون آقا هم بجای اینکه گیر پای کاسکو رو درست کنه همش میزدش که بره تو.
    حالا بریم سر اصل مطلب:
    وقتی که آوردمش خونه هی از دیواره ی قفس میرفت بالا و به سقف آویزون میشد و دوباره میرفت پایین و همین روند تکرار میشد! مجبور شدم چوب نشیمن رو بالا ببرم . وقتی بالا بردمش آروم شد و نشست سرجاش! (آخه فروشنده هردوتا چوب رو پایین قفس گذاشته بود)
    از اون روز تا حالا هی نوک میزنه به سقف قفس و میخواد بیاد بیرون ، یه بار دیدم داشت قفل سقفو خودش باز میکرد!!!
    من ترسیدم رفتم یه طناب بستم به قسمت سقف... باز دیدم داره طناب رو پاره میکنه ... رفتم یه قفل خریدم وصل کردم
    حالا بعضی وقت ها یه قار کوچیک میزنه و هی از سقف آویزون میشه. بعد که خسته میشه میاد میشینه رو چوبش و صداهای مختلف درمیاره.

چارش چیه که هی فکر بیرون اومدن نباشه؟ (خیلی هم دوست دارم بیرون بیاد ولی حیف که رام نیست و ممکنه به من و حتی خودش آسیب بزنه)
    راستی وقتی بالش رو باز میکنه میشه دید که وضعیت شاه پرها زیاد خوب نیست! فکر کنم وقتی تو فروشگاه بوده جویده پرهاشو. مشکل جدی ای هستش؟ چارش چیه؟
    درضمن در دو روز اول خیلی بی اشتهایی میکرد،هیچی نمیخورد حتی آب! ولی الان خیلی زیاد آب و غذا میخوره! مال استرس بوده یا چیز دیگه؟
    قلبش هم بدجور تند تند میتپه
    رنگ چشمش هم به طوسی میخوره هم به سفید! یعنی چند سالش میتونه باشه؟

ببخشید که طولانی شد
    باتشکر
    سلام من هم وضعیت شمارو در چند هفته اول داشتم
    کار اشتباهی کردی وحشی خریدی خودمم هم همچنین
    چون هرچی بد بختی برای رام کردنش هست رو ما باید بکشیم اخرش هم خسته میشیم میفروشیم خریدار حال میکنه.یعنی اگه میدونستم اینطوریه یه مدت صبر میکردم یه دوماهه میخریدم که از اول پیش انسان بزرگ شده باشه.چون الان یه ماه پیش من هستش امروز که داشتم اسباب بازیشو نصب میکردم رفت بالای قفس وقتی دستمو بردم تو قفس پرید و بال زد از ترس دستم رو بردیم بیرون موقع کشیدن دستم خورد به انتهای میله قفس که بد جوری برید.وحشی ها اصلا تا یه مدت قدر نشناس هستن.
    پرجوی با بیشتر توجه کردن حل میشه.
    اگه وحشی اصلا نیار بیرون به خاطر پرواز کردن نمیگم چون طوطی ها اصلا تو محیط بسته پروار بیخودی نمیکنن من یه با اوردمش بیرون از ترس افراد خانواده رفت تو یه سوراخ قایم شد بعد که به سختی برگشت تو قفسش دیگه بیرون نیومد تا اینکه یه بار فقط رقت بالای قفس و پر و بال زد و خستگی در کرد فقط چون وحشی بود برنمیگشت که به زور برگشت که خیلی ترسید از اون موقع اصلا بیرون نیومد
    تپش قلب از ترس خیلی نزدیک نشید
    سن اون بین 8 تا 1 سال تقریبا.
    هر غذا رو که اولین بار میدید چون نمیشناسه خیلی کم میخوره اما دفعه دوم اشتها نشون میده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    سلام « فوری فوری لطفا »
    کاسکوی من در « 2 » روز متوالی ؛ از غذاهایی که میخورد ؛ مقدار کمی رو بالا میاورد ؛ الان هم در عرض 3 روز دیگه بالا نمیاره ولی بسیار کم اشتها بطوریکه باید بشینم کنارش ؛ تا خیلی کم غذا بدم دستش تا یک ذره بخوره ؛ در عرض 5 روز هم خیلی لاغر شده ؛ ضمنا سرکه سیب هم به آبش اضافه کردم کمی خورد ؛ ولی الان آب هم نمیخوره . لطفا برای بی اشتهایش کمکم کنید متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mardani نمایش پست ها
    سلام « فوری فوری لطفا »
    کاسکوی من در « 2 » روز متوالی ؛ از غذاهایی که میخورد ؛ مقدار کمی رو بالا میاورد ؛ الان هم در عرض 3 روز دیگه بالا نمیاره ولی بسیار کم اشتها بطوریکه باید بشینم کنارش ؛ تا خیلی کم غذا بدم دستش تا یک ذره بخوره ؛ در عرض 5 روز هم خیلی لاغر شده ؛ ضمنا سرکه سیب هم به آبش اضافه کردم کمی خورد ؛ ولی الان آب هم نمیخوره . لطفا برای بی اشتهایش کمکم کنید متشکرم
    سلام. دوست عزیز کاسکوی شما بیماره و شاید به عفونت ، التهاب یا قارچ چینه دان یا مسمومیت با فلزات( که در ترکیبات رنگی قفس و وسایل هست ) دچار باشه. مشکل ، بی اشتهاییش نیست ، بیماری جدی هست که درگیرش کرده. با وجود توقف کامل اشتها و از دست دادن اب و وزن و استفراغهای مکرر ، وضعیت خوبی نداره. وقت رو تلف نکنید سریعا به یک متخصص طیور مراجعه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز کاسکوی شما بیماره و شاید به عفونت ، التهاب یا قارچ چینه دان یا مسمومیت با فلزات( که در ترکیبات رنگی قفس و وسایل هست ) دچار باشه. مشکل ، بی اشتهاییش نیست ، بیماری جدی هست که درگیرش کرده. با وجود توقف کامل اشتها و از دست دادن اب و وزن و استفراغهای مکرر ، وضعیت خوبی نداره. وقت رو تلف نکنید سریعا به یک متخصص طیور مراجعه کنید.

سلام
    متشکرم که جوابم سریع دادید ؛ لاهیجان متاسفانه دامپزشک کاسکو نداره ؛ دامپزشکای اینجا مهارت در حیوانات اهلی گاو گوسفند ،،،،،،،، . لطفا اگه امکانش هست داروی ضد عفونت ، التهاب یا قارچ چینه دان معرفی کنید . لطفا متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mardani نمایش پست ها
    سلام
    متشکرم که جوابم سریع دادید ؛ لاهیجان متاسفانه دامپزشک کاسکو نداره ؛ دامپزشکای اینجا مهارت در حیوانات اهلی گاو گوسفند ،،،،،،،، . لطفا اگه امکانش هست داروی ضد عفونت ، التهاب یا قارچ چینه دان معرفی کنید . لطفا متشکرم
    خواهش میکنم.

اینطور که نمیشه بدون اطلاع از وضعیتش دارو داد!!! بنده که ندیدمش ، نمیدونم مشکلش چیه!. باید معاینه بشه. نمونه از محتویات چینه دان بگیرن ازمایش کنن تا مشخص بشه عفونته یا قارچ ؟ مسمومیته یا خراش ؟

با این شماره تماس بگیرید. متخصص طیور نیستن ولی شاید بتونن راهنماییتون کنن. ما رو در جریان بزارید.

دكتر فرامرز جنابی قدس
    لاهیجان - میدان معلم، خیابان كاشف شرقی، روبروی بانک ملی

تلفن 42241152 همراه:09111414568

صفحه 1215 از 1238 نخستنخست ... 21571511151165119611971198119912001201120212031204120512061207120812091210121112121213121412151216121712181219122012211222122312241225122612271228122912301231123212331234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)