کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    این کاسکو برای خرید مناسب است؟
    فقط نیمه دستی
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20170608-000612.jpg
    سلام ، اگر منظورتون سنشه ، به انتخاب خودتون بستگي داره كه طوطي جوان ميخواين يا بالغ. نزديك ٣سالشه . هرچند رنگ عنبيه دليل كافي براي تشخيص سن نيست و نشانه هاي ديگه هم لازم داره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    سلام ببخشید امروز ساکا بلال میخورد یه ذره بعد دیدم داخل دهانش رو به قفس پشت سر هم داشت تمیز میکرد.بعد که به ذرت هاش نگاه کردم دیدم که فقط سوراخ کرده ابشون رو خورده.
    اینکه داشت دهانش رو زیادی تمیز میکرد یعنی ذرت گیر کرده بود؟بعد یه مدت یه صدای عجیبی در میاورد که انگار اذیت میشه و یه چیزی گیر کرده تو دهانش؟مطمعن نیستم
    و اینکه خود ذرت رو نخورده که خیلی مشکل نیست یا اینکه طبیعی هست؟
    غذای میوه جات رو صبح ها که گشنه تر هست بدم مجبور بشه بخوره؟
    باز هم میتونم بلال بدم چون پدرم گفت که اذیت میشه دیگه نده یا طبیعی هست؟چون به نوک دهانش گیر میکنه و اینکه امروز زیادی دهانش رو مالش میداد؟
    امروز یه لحضه چشمم بهش نبود زودی از قفسش پرید بیرون سعی کردیم هدایتش کنیم به سمت فقس ولی از ما نترسید و چون نمیخواستیم که پرواز کنه به جایی برخورد نکنه خیلی نرفتیم جلو.بعد من قفس رو اوردم نزدیکش خودش رفت داخل قفس این روش برای وقتی که میاد بیرون برای برگردوندنش موثر هست بعد اینکه عادت کرد؟

Sent from my GT-N5100 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku saka نمایش پست ها
    سلام ببخشید امروز ساکا بلال میخورد یه ذره بعد دیدم داخل دهانش رو به قفس پشت سر هم داشت تمیز میکرد.بعد که به ذرت هاش نگاه کردم دیدم که فقط سوراخ کرده ابشون رو خورده.
    اینکه داشت دهانش رو زیادی تمیز میکرد یعنی ذرت گیر کرده بود؟بعد یه مدت یه صدای عجیبی در میاورد که انگار اذیت میشه و یه چیزی گیر کرده تو دهانش؟مطمعن نیستم
    و اینکه خود ذرت رو نخورده که خیلی مشکل نیست یا اینکه طبیعی هست؟
    غذای میوه جات رو صبح ها که گشنه تر هست بدم مجبور بشه بخوره؟
    باز هم میتونم بلال بدم چون پدرم گفت که اذیت میشه دیگه نده یا طبیعی هست؟چون به نوک دهانش گیر میکنه و اینکه امروز زیادی دهانش رو مالش میداد؟
    امروز یه لحضه چشمم بهش نبود زودی از قفسش پرید بیرون سعی کردیم هدایتش کنیم به سمت فقس ولی از ما نترسید و چون نمیخواستیم که پرواز کنه به جایی برخورد نکنه خیلی نرفتیم جلو.بعد من قفس رو اوردم نزدیکش خودش رفت داخل قفس این روش برای وقتی که میاد بیرون برای برگردوندنش موثر هست بعد اینکه عادت کرد؟

سلام ، خيلي داريد حساس ميشيد. تازه اول راهيد ، اگر براي هر قدمي كه برميداره انقدر نگران باشيد ، خيلي زود ازش زده ميشيدو از انرژيو شور و شوقتون كاسته ميشه بزاريد زندگي طبيعيشو داشته باشه . اين نگراني ها تاثير منفي داره . تا وقتي لازم نشده ، نظارت نكنيد . قبل از امتحان كردن هر راه و روشي چه درمورد تغذيه ، نگهداري يا شيوه اموزشي ، اول اطلاعاتتونوبالا ببريد .

سوالهايي بپرسيد كه قابل پاسخ دادن باشه . اينكه چه به كاسكوي شما گذشته و چه غذايي رو چطور خورده ، چرا گاهي صداي خاصي داره ، اذيت ميشه يا نميشه ... يك مسئله ايه كه كاملا به خود شما كه ناظر و صاحبش هستيد مربوط ميشه و كسي جز خودتون جوابشو نميدونه . رفتار حيوانات و اينكه چي توي ذهنش ميگذره ، هميشه قابل تجزيه و تحليل نيست . فقط يكسري از اونها براي انسان شناخته شده است .

تغيير شيوه غذا خوردنش دست شما نيست . وقتي ترجيح ميده به جاي خود بلال ، شيره داخلشو بخوره چه ميشه كرد؟ دان شده براش بريزيد شايد تاثير داشت .
    پوسته هاي ذرت چسبنده است ، طبيعيه كه به قسمت داخلي منقار يا دهان بچسبه . نگراني نداره .

هر زمان كه گرسنه تر بود ، ميوه بديد . صبحها جذب ويتامين ، بهتر انجام ميشه .

مصرف هر غذايي به جا و در حد اعتدال مشكلي ايجاد نميكنه . ذرت بيش از حد ، عادت غذاييش رو تغيير ميده و ميل به ديگر خوراك ها ، كاسته ميشه . براي سيستم گوارشي هم بيش از حدش ، خوب نيست ، نفاخه .

روش خوبيه براي برگرداندن به قفس . عادت ميكنه ولي اگر بترسه ، ممكنه لجبازي كنه .

تغذيه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1268

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، خيلي داريد حساس ميشيد. تازه اول راهيد ، اگر براي هر قدمي كه برميداره انقدر نگران باشيد ، خيلي زود ازش زده ميشيدو از انرژيو شور و شوقتون كاسته ميشه بزاريد زندگي طبيعيشو داشته باشه . اين نگراني ها تاثير منفي داره . تا وقتي لازم نشده ، نظارت نكنيد . قبل از امتحان كردن هر راه و روشي چه درمورد تغذيه ، نگهداري يا شيوه اموزشي ، اول اطلاعاتتونوبالا ببريد .

سوالهايي بپرسيد كه قابل پاسخ دادن باشه . اينكه چه به كاسكوي شما گذشته و چه غذايي رو چطور خورده ، چرا گاهي صداي خاصي داره ، اذيت ميشه يا نميشه ... يك مسئله ايه كه كاملا به خود شما كه ناظر و صاحبش هستيد مربوط ميشه و كسي جز خودتون جوابشو نميدونه . رفتار حيوانات و اينكه چي توي ذهنش ميگذره ، هميشه قابل تجزيه و تحليل نيست . فقط يكسري از اونها براي انسان شناخته شده است .

تغيير شيوه غذا خوردنش دست شما نيست . وقتي ترجيح ميده به جاي خود بلال ، شيره داخلشو بخوره چه ميشه كرد؟ دان شده براش بريزيد شايد تاثير داشت .
    پوسته هاي ذرت چسبنده است ، طبيعيه كه به قسمت داخلي منقار يا دهان بچسبه . نگراني نداره .

هر زمان كه گرسنه تر بود ، ميوه بديد . صبحها جذب ويتامين ، بهتر انجام ميشه .

مصرف هر غذايي به جا و در حد اعتدال مشكلي ايجاد نميكنه . ذرت بيش از حد ، عادت غذاييش رو تغيير ميده و ميل به ديگر خوراك ها ، كاسته ميشه . براي سيستم گوارشي هم بيش از حدش ، خوب نيست ، نفاخه .

روش خوبيه براي برگرداندن به قفس . عادت ميكنه ولي اگر بترسه ، ممكنه لجبازي كنه .

تغذيه https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1268
    سلام خیلی ممنون از نگرانی در اوردید اخه به قول خودتون به چشم یه بچه انسان بهش نگاه میکنم فقط چون یه پرنده هست گفتم شاید حساس تر نسبت به ما باشه از این به بعد کم تر گیر میدم ببخشید[emoji9]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    سلام من منتظر بودم بعد چند نفر سوال بپرسم ولی انگار کسی سوال نمیکنه
    غذا های میوه جات رو به صورت رنده شده دوست دارن یا تکه تکه؟
    ممکنه به یه غذا علاقه نداشته باشن مثلا سیب زمینی اپ پز پوست کنده رنده شده دادم ولی دو دونه خورد دیگه نخورد البته اولین بارش بود بعد یه مدت عادت میکنه مثل بلال و سیب؟
    خیلی شیطون هست وقتی سیب و بلال رو میذارم جلوش خوب میخوره ولی بعد یه ذره دیگه نمیخوره بعد که تخمه میزارم تخمه میخوره ولی اون وسط میره از پایین قفس سیب و بلال ریخته شده رو میخوره.اگه دو تاشون رو پیش هم بزارم بعضی وقت ها به میوه جات هم علاقه نشون میده؟
    جعبه چند تا از غذا هاش طوری هستن که راحت در میان برای همون برای بازی درشون میاره میندازه زمین.
    اسباب بازیش خیلی قشنگه ولی چون نمیتونم تکونش بدم فکر میکنه جالب نیست بعد یه هفته که قفس رو بیارم پایین تکونش بدم خوشش میاد؟
    روزی غذا هاش چند تا تنوع داشته باشن؟فعلا که به همه چیز عادت نداره سه نوع غذا کافیه؟
    ببخشید سوال میپرسم البته از روی نگرانی نیست برای اطلاعات هستش البته اگه خوب نیستن و زیاد میپرسم میتونید جواب ندید بازم ببخشید
    یه سوال مهم یکی از بال هاش نوکش پرهاش ریخته قسمت کوچکی هست الان تقریبا یه هفته خونه ما هست تا الان باید در میومد یا اینکه بیماری هستش؟به دامپزشک مراجعه کنم؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام من منتظر بودم بعد چند نفر سوال بپرسم ولی انگار کسی سوال نمیکنه
    غذا های میوه جات رو به صورت رنده شده دوست دارن یا تکه تکه؟
    ممکنه به یه غذا علاقه نداشته باشن مثلا سیب زمینی اپ پز پوست کنده رنده شده دادم ولی دو دونه خورد دیگه نخورد البته اولین بارش بود بعد یه مدت عادت میکنه مثل بلال و سیب؟
    خیلی شیطون هست وقتی سیب و بلال رو میذارم جلوش خوب میخوره ولی بعد یه ذره دیگه نمیخوره بعد که تخمه میزارم تخمه میخوره ولی اون وسط میره از پایین قفس سیب و بلال ریخته شده رو میخوره.اگه دو تاشون رو پیش هم بزارم بعضی وقت ها به میوه جات هم علاقه نشون میده؟
    جعبه چند تا از غذا هاش طوری هستن که راحت در میان برای همون برای بازی درشون میاره میندازه زمین.
    اسباب بازیش خیلی قشنگه ولی چون نمیتونم تکونش بدم فکر میکنه جالب نیست بعد یه هفته که قفس رو بیارم پایین تکونش بدم خوشش میاد؟
    روزی غذا هاش چند تا تنوع داشته باشن؟فعلا که به همه چیز عادت نداره سه نوع غذا کافیه؟
    ببخشید سوال میپرسم البته از روی نگرانی نیست برای اطلاعات هستش البته اگه خوب نیستن و زیاد میپرسم میتونید جواب ندید بازم ببخشید
    یه سوال مهم یکی از بال هاش نوکش پرهاش ریخته قسمت کوچکی هست الان تقریبا یه هفته خونه ما هست تا الان باید در میومد یا اینکه بیماری هستش؟به دامپزشک مراجعه کنم؟

باید انواع مختلف رو تست کنید ببینید چه مدلی بیشتر دوست دارن. تکه بزرگ یا خرد شده نیاز به رنده کردن نیست

کلا مثل ما نیستن که بشینن سر سفره غذاشونو کامل بخورن و بلند بشن

هراز گاهی از یکی از مواد در دسترسشون یکم میخورن

بهتره برنامه غذایی داشته باشید که بعد از یک مدت ذهنتون و تغذیه طوطیتون آشفته نشه

صبح یک وعده بگذارید ظهر و عصر و شب هم چیزای دیگه

اسباب بازی ها هم باید قابلیت جویده شدن داشته باشن به مرور باهاشون سرگرم میشه

پرهای بالش هم تا وقتی توی پر ریزی بره و پر قبلی بیوفته و پر جدید در بیاد همینجوری هست

اگر قفسش کوچیک هست و پرها و دمش به میله ها گیر میکنه این خالی شدن نوک بالهاش زیادتر میشه

در کل حساسیت زیاد هم خودتون رو اذیت میکنه هم طوطیتون رو اصول اصلی رو با مطالعه یاد بگیرید نیازی به زوم کردن رو حرکات ریز و رفتارش نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    سلام.اگه طوطی پرجوی بگیره چطوردرمان میشه؟ ماله من یه هفته ونیم تو خونه ما هست امروز یه پر سیاه از دمش روتو دهنش پیدا کردم.اسباب بازی داره ماهم با هاش حرف میزنیم ولی فعلا از قفس درش نمیارم چون رام نیست.چیکارکنم درست بشه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام.اگه طوطی پرجوی بگیره چطوردرمان میشه؟ ماله من یه هفته ونیم تو خونه ما هست امروز یه پر سیاه از دمش روتو دهنش پیدا کردم.اسباب بازی داره ماهم با هاش حرف میزنیم ولی فعلا از قفس درش نمیارم چون رام نیست.چیکارکنم درست بشه؟؟؟
    سلام

پرجوی یعنی اینکه پرهارو از حالت عادی خارج کنه و در ظاهر در نگاه اول نامرتب به نظر میان و بعد ازون ممکنه قیچی کنه پرهاشو

اما پری که توی دهنش بوده ممکنه بطور طبیعی افتاده باشه و فقط باهاش بازی میکرده

پرهای افتاده رو بردارید از توی قفس که عادت نکنه به بازی با پرهاش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    21940
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

پرجوی یعنی اینکه پرهارو از حالت عادی خارج کنه و در ظاهر در نگاه اول نامرتب به نظر میان و بعد ازون ممکنه قیچی کنه پرهاشو

اما پری که توی دهنش بوده ممکنه بطور طبیعی افتاده باشه و فقط باهاش بازی میکرده

پرهای افتاده رو بردارید از توی قفس که عادت نکنه به بازی با پرهاش
    سلام ممنون از راهنماییتون ولی یه مشکل بزرگ تر هست
    اونم اینه که وقتی برای تعویض اب و غذا میرم طرف قفسش یا نزدیکش میشم برای نشون دادن ترسش میره بالای قفس
    تقریبا عادتش شده و فکر نکنم اگه این حل نشه بتونم رام و دستیش کنم. چیکار باید بکنم که از نزدیک شدن به قفسش دیگه نترسه؟فکر کنم طوطی هایی که بجای فرار غار میکشن بهتر هستن چون یه مدت دیگه عادت میکنن ولی این سه هفته نگهداری میکنم ازش ولی از منم میترسه[emoji53]

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام ممنون از راهنماییتون ولی یه مشکل بزرگ تر هست
    اونم اینه که وقتی برای تعویض اب و غذا میرم طرف قفسش یا نزدیکش میشم برای نشون دادن ترسش میره بالای قفس
    تقریبا عادتش شده و فکر نکنم اگه این حل نشه بتونم رام و دستیش کنم. چیکار باید بکنم که از نزدیک شدن به قفسش دیگه نترسه؟فکر کنم طوطی هایی که بجای فرار غار میکشن بهتر هستن چون یه مدت دیگه عادت میکنن ولی این سه هفته نگهداری میکنم ازش ولی از منم میترسه[emoji53]

زمان زیادی نیست برای آروم شدنش. طبق مراحلی که توی مقالات گفته شده پیش برید

از فاصله ای که نمیترسه بنشینید و کارهای روزمره تون رو انجام بدید و باهاش صحبت کنید کم کم وقتی ترسش کمتر شد فاصله رو کمتر کنید

صفحه 1214 از 1238 نخستنخست ... 21471411141164119511961197119811991200120112021203120412051206120712081209121012111212121312141215121612171218121912201221122212231224122512261227122812291230123112321233 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)