کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mardani نمایش پست ها
    سلام
    کاسکوی من 6 ماه پیش که خریدم وحشی بود و غار میزد ولی الان اجازه میده که نوازشش کنم و دست به منقارش بزنم و حتی روی دستم هم میاد ولی روی دست نمیمونه و فورا یا میپره و یا زود رد میشه میره . بنظر شما اساتید محترم چکار کنم که زمان بیشتری روی دستم بمانه ضمنا بعضی وقتا میخواد بیاد روی دستم گازهای بسیار محکمی میگیره و میاد روی دستم بطوری که از دستم خون میاد ولی صدام در نمیاد . البته بعضی وقتا هم خیلی راحت میاد روی دستم بدون هیچ گاز گرفتنی . ولی بطور کلی زمان کمی روی دست میمونه یا میپره میره یا رد میشه از روی دستم . متشکرم
    سلام.
    این مقالات رو بخونید

https://www.google.com/url?sa=t&sour...1oe0jb1AlUAbdA

https://www.google.com/url?sa=t&sour...70a7qppj8eauMg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...H8_7bDYzFMCjBQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...4sh3n8OeVv1C4w

سلام خدمت شما
    متشکرم و اگه امکانش هست طرز غذا دادن متنوع به کاسکو هم بفرمایید چون کاسکوی من فقط تخمه سیب انار میخوره و غذای دیگه نمیخوره مثال هویج سیب زمینی تخم مرغ برنج . . . . . آیا باید گرسنگی بدم ؟ مثلا 1 روز بهش غذا ندم تا بقیه غذاهارو بخوره ؟ ضمنا برای تمرین سخن گفتن اینقدر کلمه « سلام » تکرار میکنم هیچ توفقی حاصل نشده حدود 1 ماه تکرار تکرار تکرار نتیجه هیچ . لطفا راهنمایی کنید ؟ متشکرم
    به هیچ وجه از روشهای گرسنگی دادن استفاده نکنید . تاثیر عکس داره.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    کاسکوی من 6 ماه پیش که خریدم وحشی بود و غار میزد ولی الان اجازه میده که نوازشش کنم و دست به منقارش بزنم و حتی روی دستم هم میاد ولی روی دست نمیمونه و فورا یا میپره و یا زود رد میشه میره . بنظر شما اساتید محترم چکار کنم که زمان بیشتری روی دستم بمانه ضمنا بعضی وقتا میخواد بیاد روی دستم گازهای بسیار محکمی میگیره و میاد روی دستم بطوری که از دستم خون میاد ولی صدام در نمیاد . البته بعضی وقتا هم خیلی راحت میاد روی دستم بدون هیچ گاز گرفتنی . ولی بطور کلی زمان کمی روی دست میمونه یا میپره میره یا رد میشه از روی دستم . متشکرم
    سلام خدمت شما
    متشکرم و اگه امکانش هست طرز غذا دادن متنوع به کاسکو هم بفرمایید چون کاسکوی من فقط تخمه سیب انار میخوره و غذای دیگه نمیخوره مثال هویج سیب زمینی تخم مرغ برنج . . . . . آیا باید گرسنگی بدم ؟ مثلا 1 روز بهش غذا ندم تا بقیه غذاهارو بخوره ؟ ضمنا برای تمرین سخن گفتن اینقدر کلمه « سلام » تکرار میکنم هیچ توفقی حاصل نشده حدود 1 ماه تکرار تکرار تکرار نتیجه هیچ . لطفا راهنمایی کنید ؟ متشکرم
    سام . لینک هایی که همکارم براتون گذاشت رو مطالعه کنید . منم اضافه کنم که وقتی طوطی رو دست نمیمونه یا هنوز به اون دست اعتماد کافی نداره . یا دست رو نشیمن ثابت و امنی برای نشستن نمیدونه ( به دلیل حرکت دست ) . اعتمادش رو باید با تمرین بیشتر جلب کنید . از جایزه استفاده کنید . مدت روی دست نگه داشتن رو کوتاه کنید و خودتون با دست خودتون برش گردونید به جایی که نشسته بود . تمرین نردبون هم میتونه خیلی مفید باشه . یعنی از روي تیغه یه دست روی تیغه دست ديگه تون بره ، مثلا وقتي روي تیغه دست راستتون نشسته ، تیغه دست چپ را به پاش نزديك كنيد تا بره روي اون بعد بلافاصله مجدادا با دست راست اینکار را انجام بديد و ... اول به تعداد کم و بعد تعداد قدم ها بیشتر شه . دادن غذا با دست هم اعتماد طوطی به دست رو بیشتر میکنه . مقالات این قسمت رو مطالعه کنید :

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=761

اینکه شما اگه اصولی تمرین کرده باشین به گاز گرفتن طوطی منجر نمیشه . شاید راه رو از اول اشتباه رفتید. شاید اصرار بیش از حد کردید برای روی دست آوردن یا نوازش سر ... . از نظر من یک بار دیگه اصولی باهاش تمرین کنید . روش های روی دست آوردن رو همکارم براتون گذاشته . با جایزه باشه که هر وقت گاز گرفت جایزه ندین بهش . تا کم کم این رفتار از بین بره . هر گاز طوطی یه واکنشی ممکنه در پی داشته باشه مثلا عصبانیت ، ترس ، تغییر انرژی . طوطی اینا رو متوجه میشه و چون براش جذاب هست بازهم تکرار میکنه( جدا از اینکه کلا این مدل گاز گرفتن ناشی از بی اعتمادی به دسته )

در مورد غذا دادن ، برای تغییر غذایی طوطی نباید اصلا بهش گرسنکی دا د ، باید از مقدار تخمه کم کنید به تدریج و بعد همزمان غذاهای جدید بهش معرفی کنید. خوردن اون غذاها توسط خودتون هم تاثیر خوبی میتونه داشته باشه . بهترین زمان معرفی غذاهای جدید صبح هست .

برای سخنگویی هم یک ماه زمان کمیه . اینم باید بدونید که بعضی از طوطی ها تا وقتی تو خونه جدید احساس راحتی و امنیت نداشته باشن حرف نمیرنن . سعی کنید اول ار همه یه محیط آروم و امن براش فراهم کنید . بعد طبق نکات گفته شده در مقاله با طوطی تمرین کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    سلام
    بسیار بسیار متشکرم که برای سوالها ؛ وقت میگذارید و جواب میدهید . ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام.
    این مقالات رو بخونید

https://www.google.com/url?sa=t&sour...1oe0jb1AlUAbdA

https://www.google.com/url?sa=t&sour...70a7qppj8eauMg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...H8_7bDYzFMCjBQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...4sh3n8OeVv1C4w

به هیچ وجه از روشهای گرسنگی دادن استفاده نکنید . تاثیر عکس داره.
    سلام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سام . لینک هایی که همکارم براتون گذاشت رو مطالعه کنید . منم اضافه کنم که وقتی طوطی رو دست نمیمونه یا هنوز به اون دست اعتماد کافی نداره . یا دست رو نشیمن ثابت و امنی برای نشستن نمیدونه ( به دلیل حرکت دست ) . اعتمادش رو باید با تمرین بیشتر جلب کنید . از جایزه استفاده کنید . مدت روی دست نگه داشتن رو کوتاه کنید و خودتون با دست خودتون برش گردونید به جایی که نشسته بود . تمرین نردبون هم میتونه خیلی مفید باشه . یعنی از روي تیغه یه دست روی تیغه دست ديگه تون بره ، مثلا وقتي روي تیغه دست راستتون نشسته ، تیغه دست چپ را به پاش نزديك كنيد تا بره روي اون بعد بلافاصله مجدادا با دست راست اینکار را انجام بديد و ... اول به تعداد کم و بعد تعداد قدم ها بیشتر شه . دادن غذا با دست هم اعتماد طوطی به دست رو بیشتر میکنه . مقالات این قسمت رو مطالعه کنید :

https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=761

اینکه شما اگه اصولی تمرین کرده باشین به گاز گرفتن طوطی منجر نمیشه . شاید راه رو از اول اشتباه رفتید. شاید اصرار بیش از حد کردید برای روی دست آوردن یا نوازش سر ... . از نظر من یک بار دیگه اصولی باهاش تمرین کنید . روش های روی دست آوردن رو همکارم براتون گذاشته . با جایزه باشه که هر وقت گاز گرفت جایزه ندین بهش . تا کم کم این رفتار از بین بره . هر گاز طوطی یه واکنشی ممکنه در پی داشته باشه مثلا عصبانیت ، ترس ، تغییر انرژی . طوطی اینا رو متوجه میشه و چون براش جذاب هست بازهم تکرار میکنه( جدا از اینکه کلا این مدل گاز گرفتن ناشی از بی اعتمادی به دسته )

در مورد غذا دادن ، برای تغییر غذایی طوطی نباید اصلا بهش گرسنکی دا د ، باید از مقدار تخمه کم کنید به تدریج و بعد همزمان غذاهای جدید بهش معرفی کنید. خوردن اون غذاها توسط خودتون هم تاثیر خوبی میتونه داشته باشه . بهترین زمان معرفی غذاهای جدید صبح هست .

برای سخنگویی هم یک ماه زمان کمیه . اینم باید بدونید که بعضی از طوطی ها تا وقتی تو خونه جدید احساس راحتی و امنیت نداشته باشن حرف نمیرنن . سعی کنید اول ار همه یه محیط آروم و امن براش فراهم کنید . بعد طبق نکات گفته شده در مقاله با طوطی تمرین کنید .
    سلام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    سلام دوستان
    آیا دادن انواع داروهای ویتامینه به پرندگان ، جایگزین خوبی برای پر کردن ویتامینهای بدن پرندگان میباشد چون کاسکوی من خیلی بد غذا است و بغیر از « تخمه ذرت انار سیب » غذای دیگری نمیخورد . ضمنا دارو ویتامینه خوب معرفی کنید . متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    سلام دوستان
    آیا دادن انواع داروهای ویتامینه به پرندگان ، جایگزین خوبی برای پر کردن ویتامینهای بدن پرندگان میباشد چون کاسکوی من خیلی بد غذا است و بغیر از « تخمه ذرت انار سیب » غذای دیگری نمیخورد . ضمنا دارو ویتامینه خوب معرفی کنید . متشکرم

سلام دوست عزيز
    كاسكو ي من هم خيييييلي بد غذا بود .
    هيييييچي جز تخمه نميخورد و براي همين پرهاش خيلي خشك و شكننده شده بود.
    اما الان تقريبا از همه چي استقبال ميكنه.
    من شب كه كامل غذاش و ميخورد ظرف غذا رو بر ميداشتم و چراغ و خاموش ميكردم
    صبح خيلي خيلي زود بيدار ميشدم و يه سري ميوه جات و بقيه غذا هارو با كمي تخمه براش ميذاشتم
    بعد ساعت ١٠ صبح ظرف و بر ميداشتم و تخمه ميذاشتم
    اين كارو ١٠ روز انجام دادم بدون توجه به اين كه اون غذا و ميخوره يا نه.
    اين كار خيلي تاثير خوبي روش داشت و الان همه چي و ميخوره ديگه صبح زود هم نميذارم
    بعد اين كار يه برنامه غذايي كامل نوشتم و در هفته بهش ميدادم.
    الان كه دست ميكشم روش خيلي پرش نرم شده
    از دارو هم استفاده نكردم ولي يه كم سخت و زمان بره و صبر ميخواد.
    در ضمن اين حرف ها تجربه شخصي هست و توضيح اصلي و اساتيد بايد اينجا بدن

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام دوستان

سلام . هيچ نوع مكمل شيميايي ، جايگزين ويتاميمنهايي رو كه از طريق مواد طبيعي به بدن ميرسونه نميگيره. ويتامين براي طوطي كه زياد هست ، مثل تابرنيل توتال / هفته اي دو تا سه بار /٦-٨قطره در ٤٠سي سي اب . و يا نكتون sو نكتون msa

به تخمه عادتش داديد ، كه اين اصلا درست نيست . تخمه چربي بالايي داره و اگر مقدار زيادي مصرف كنه به كبدش اسيب ميزنه . سعي كنيد به مرور از وعده غذاييش كم كنيد و بيشتر بعنوان تشويقي يا هفته اي ٢-٣بار به مقدار كم بهش بديد نه وعده اصلي.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    20539
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzadi1370 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    كاسكو ي من هم خيييييلي بد غذا بود .
    هيييييچي جز تخمه نميخورد و براي همين پرهاش خيلي خشك و شكننده شده بود.
    اما الان تقريبا از همه چي استقبال ميكنه.
    من شب كه كامل غذاش و ميخورد ظرف غذا رو بر ميداشتم و چراغ و خاموش ميكردم
    صبح خيلي خيلي زود بيدار ميشدم و يه سري ميوه جات و بقيه غذا هارو با كمي تخمه براش ميذاشتم
    بعد ساعت ١٠ صبح ظرف و بر ميداشتم و تخمه ميذاشتم
    اين كارو ١٠ روز انجام دادم بدون توجه به اين كه اون غذا و ميخوره يا نه.
    اين كار خيلي تاثير خوبي روش داشت و الان همه چي و ميخوره ديگه صبح زود هم نميذارم
    بعد اين كار يه برنامه غذايي كامل نوشتم و در هفته بهش ميدادم.
    الان كه دست ميكشم روش خيلي پرش نرم شده
    از دارو هم استفاده نكردم ولي يه كم سخت و زمان بره و صبر ميخواد.
    در ضمن اين حرف ها تجربه شخصي هست و توضيح اصلي و اساتيد بايد اينجا بدن

سلام دوست گرامی
    خیلی ممنونم . اگه تونستید و امکانش هست بیشتر تجربه شخصی راجب طرز دادن غذاهای مختلفی که به کاسکوی خودتان دادید بهم بگید چون منم دقیقا مشکل شمارو دارم . چگونگی دادن غذا مختلف توضیح بدید . متشکرم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    سلام دوست گرامی
    خیلی ممنونم . اگه تونستید و امکانش هست بیشتر تجربه شخصی راجب طرز دادن غذاهای مختلفی که به کاسکوی خودتان دادید بهم بگید چون منم دقیقا مشکل شمارو دارم . چگونگی دادن غذا مختلف توضیح بدید . متشکرم
    سلام عزيزم
    كاسكو معمولا به دانه هاي روغني مثل گردو بادام و پسته علاقه داره
    ولي چون باعث چرب شدن كبد كاسكو ميشه از اين دانه هاي مورد علاقش فقط براي تشويق استفاده ميكنم
    مثلا بلال كه براي كاسكو خيلي خوبه دوست نداشت
    اگه يه دونه بلال ميخورد يه پسته بهش ميدادم بعد ٢ تا دونه بلال از دستم ميگرفت يه پسته ديگه ميدادم
    الان به جايي رسيده كه از خود بلال هم براي تشويقش استفاده ميكنم از بس كه دوست داره.
    بهترين دانه تشويقي كه رو كاسكو من جواب ميداد بادام زميني با پوست بود كه دوستان اينجا به دليل خطرات زياد كلا ممنوع كردن

صفحه 1205 از 1238 نخستنخست ... 20570511051155118611871188118911901191119211931194119511961197119811991200120112021203120412051206120712081209121012111212121312141215121612171218121912201221122212231224 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)