کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    دست شما درد نکنه جناب فرزادی!!
    عذرمیخوام مگه نفعی برای ما داره ؟؟ برای سلامت طوطی خودتون و روند صحیح تربیتی داریم راهنماییتون میکنیم. به جای اینکه خودتون نگران باشید و رعایت کنید، دیگران هم که دلسوزی میکنن این برداشتتونه؟؟؟ همین روشی که در پیش گرفتید خوبه. حتما موفق میشید!
    عليك سلام
    من از شما مشكل نخوردن غذا و پرسيدم و علل احتمالي و گفتم
    اما شما به جاي منطقي و علمي جواب دادن كاملا احساسي و شخصي جواب دادي.
    اگه شما خيلي از اين بابت ناراحت شديد ميتونستيد طي يه مطلب اموزنده چيزي تو سايت بنويسيد كه همه بخونن
    نه اين كه تو اين مكان عمومي با اين لحن صحبت كنيد.
    در ضمن من زير نظر دامپزشك و كارشناس پرندگان اين كارو كردم و اون ها اصولي كوتاه كردن
    از وقتي فهميد ديگه نميتونه زياد پرواز كنه خيلي اروم شد و تازه اومد رو دستم.

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzadi1370 نمایش پست ها
    عليك سلام
    اگه شما خيلي از اين بابت ناراحت شديد ميتونستيد طي يه مطلب اموزنده چيزي تو سايت بنويسيد كه همه بخونن
    در ضمن من زير نظر دامپزشك و كارشناس پرندگان اين كارو كردم و اون ها اصولي كوتاه كردن

سلام.

بنده بد برخورد کردم یا شما؟؟! یه نگاهی به پست خودتون بندازید.شخصی ؟!!! رودربایستی که نداریم. اشتباهات باید مطرح بشه تا دوستان دیگه تکرارش نکنن.

اگر اعتماد دارید و اینجا سوال میکنید پس حتما با دلیل علمی و منطقی پاسختون داده میشه چون برای پاسخگویی اجباری در کار نیست که مطلبی رو ندانسته به کسی تحمیل کنیم.

هر مشکلی یک یا چند دلیل داره که همگی به هم مربوطن . علت غذانخوردن رو سوال کردید و از چیدن پرها صحبت شد. به نظرتون به این قضیه مربوط نمیشه؟!! علمی نیست؟؟! یا شاید حیوانات فاقد احساسند و باید نادیده گرفته بشند؟! مگه ارتباط با حیوانات ، جز از این طریق ممکنه؟! همونقدر که علم و منطق لازمه ، درک احساساتشون به شکل گرفتن یک رابطه صحیح بیشتر کمک میکنه.
    برای کوچکترین جواب علمی ، مقاله و دلیل و مدرکی که قبلا ارائه شده ، مجدد لازمه ؟!!!

از سیستم دامپزشکی و روال کارشون دور نیستم. همینطور به روش تربیتی اکثر پرورش دهندگان اشنایی دارم. در این دو صنف ، جز عده معدودی ،کمتر کسی برای احساس حیوان ارزش قائله. بیشتر به فکر درامدزایی هستن. اگر روال کار رو با دامپزشک و پرورش دهنده پیش میبرید و تصورتون بر اینه که عملکردشون صحیحه پس نگرانیتون برای چیه؟! اگر کار درستی بود چرا باید افسرده و گوشه گیر بشه؟!منظور ، اصلا اصولی یا غیر اصولی بودن نیست! ارزش قائل شدن برای تنها داراییه یک پرنده است . از یک موجود زنده صحبت میکنیم. منظورتون از شخصی رو متوجه نمیشم!!

خودتون الان فرمودید از زمانی که متوجه شد نمیتونه پرواز کنه ارومتر شد . این چه معنی داره به نظرتون؟! یعنی حالش خیلی خوبه و راضیه؟! طفلک راهی نداره . پذیرفتنش دلبل رضایتش نیست.

من از شما عذرخواهی میکنم اگر ناخواسته باعث ناراحتیتون شدم. نگرانیمو درک کنید .فکر نمیکنم تاکید به در نظر گرفتن شعور و احساس حیوانات حرف غیر منطقی و ناراحت کننده ای برای یک حامی باشه !

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو تیمنه
    شماره عضویت
    20607
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، بهتره بالهاشو نچينيد ، ديگه حرف گوش نميكنه . چند ماهشه ؟ غذا فقط همين هايي كه فرموديد بهش ميديد ؟ يعني كلا كم اشتهاست يا به تازگي اينطور شده ؟ چيزي يا كسي باعث استرسش نشده ؟ هيچ تغييري در محل نگهداريش، دما، تغذيه يا موارد ديگه نداشته !
    تغذيه كاسكو https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7493
    سلام. حدود ۱۰ ماهشه روزانه چند تیکه بلال و هویج و کلم بروکلی یا گل کلم یا کاهو و گاهی فلفل دلمه ای بهش میدم ولی فقط بلال را میخوره و بقیه را خرد میکنه و می ریزه کف قفس با حبوبات خیس خورده یا پخته هم به همین شکله. بادام و گردو و پسته را وقتی به مغزش رسید میندازه کف قفس و با پوستش بازی میکنه فقط تخمه را هم بیشتر از خوردن خرد میکنه و معمولا سینی کف را که تمیز می کنم پودر تخمه و باقیمانده بقیه غذا هاست
    البته این را هم بگم که روزی ۳ بار ۷ صبح. ۳ ظهر و ۸ شب بهش غذا میدم.
    ضمنا تا ۳ هفته قبل بجز غار زدن صدای دیگه ای نمیداد ولی الان صدای بوس و گاهی از قفس بالا و پایین میر و سوت و جیغ میزنه

Sent from my ASUS_Z00AD using Parsipet mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminmokhtaripour نمایش پست ها
    سلام
    من حدود ۲ ماهه یه جوجه کاسکو تومنه چشم خاکستری خریدم. الان با گذشت این مدت دیگه غار نمیکشه و خیلی وقته که از دست اعضای خونه غذا میگیره. مشکلی که دارم اینه که عادت گاز گرفتنش کم نشده و به همین خاطر نمیتونم بالهاش را کوتاه کنم. ضمنا علی رغم اینکه پسته و گردو و فندق بهش میدم ولی فقط باهاشون بازی میکنه و مغذشون را نمیخوره. در مورد غذا های تر هم فقط بلال میخوره و بقیه مثل هویج و سیب و بروکلی و حبوبات را خرد میکنه و کف قفس میریزد. لطفا راهنماییم کنید

سلام . اگه بیرون از قفس ، موقع پرواز به در و دیوار برخورد نمیکنه نیازی به کوتاه کردن بال طوطی نیست .

چه مواقعی گاز میگیره ؟ وقتی میخواید نوازشش کنید ؟ یا روی دست بیاریدش ؟

چه واکنشی نشون دادین وقتی گاز گرفته ؟

گاز گرفتن طوطی رفتاری هست که با اشتباهات ما و واکنش ما تقویت میشه . اگه بدون دلیل دست به منفار نزدیک بشه ( به قصد بازی و نوازش منقار ) اوایل طوطی از روی کنجکاوی دست رو با منقارش میگیره ، مثل یه بچه ی کوچیکی که دوست داره چیزهای مختلف رو تو دهانش بندازه... شما ممکنه واکنشی نشون بدین که خوشش بیاد و دوست داشته باشه مدام اون واکنش رو ببینه . مثل ترس ، فریاد ، گفتن کلمه ای با صدای بلند .. پس سعی کنید فعلا دست رو فقط وقتی سمتش ببرید که میخواید غذا بهش بدین . وقتی کمتر تو موقعیت گاز گرفتن قرار بگیره ، کم کم این رفتار کمتر میشه . این مقاله رو بخونید:

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=9070

اگه روی دست نمیاد و اجازه نوازش نمیده یکی از دلایل گاز گرفتن هم دور کردن دست شماست . اگه دلیل گاز گرفتنش اینه بهتره بذارید روند رام شدن مرحله به مرحله کامل بشه و کاری که دوست نداره به اجبار انجام ندین . اول روی دست آوردن رو باهاش تمرین کنید .. بعد تمرین نوازش کردن ... این تمرین ها باعث میشه طوطی اعتمادش به شما و دست شما بیشتر بشه ..

غذاهای مختلف رو براش بذارید حتی اگه خرد میکنه . حین خرد کردن یکم از غذا رو میخورن . همین که آشنا بشه کافیه . بهتره برای تاثیر بیشتر همون غذاها رو شما و خونوادتون کنارش بخورید . تا ببینه که این غذایی هست که گروه برای سیر شدن و زنده موندن ازش استفاده میکنه . سعی کنید غذای اصلیش میوجات و سبزیحات و حبوبات باشه . از تخمه و آجیل به مقدار کم استفاده کنید .

کار خوبی کردید که غذاش رو وعده بندی کردید . فقط شب موقع خواب هم ظرفش رو پر کنید . چون شبا گرسنه میشن غذا میخورن

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmokhtaripour نمایش پست ها
    منم اولین بحث ها را خوندم دیدم نوشته همون هفته اول بجز ۲ تا شاهپر بقیه را قیچی کنید که وقتی بیرون قفسه نتونه بپره و بخوره به در و دیوار وگر نه منم هنوز اقدامی نکردم
    حالا این به کنار کسی میدونه چرا پرنده من اغلب غذاش را خرد میکنه و کف قفس میریزه؟ حتی تخمه را هم مغز میکنه بعد مغزش را خرد میکنه میریزد کف

دوست عزیز متاسفانه چه تو این انجمن و چه تو سایت ها و انجمن های دیگه ، تجربیاتی ذکر شده که قدیمی و غیر علمی هستن . نمیشه مطالب قدیمی رو پاک کرد ولی میشه مطالب درست رو به انجمن اضافه کرد . 5 6 سال پیش خیلی ها به سبک فروشنده ها و پرورش دهنده های خونگی ، پرنده ها رو رام میکردن که ، کوتاه کردن بال طوطی به صورت نادرست و بدون دلیل اعتماد به نفس و قدرت طوطی رو ازش میگیره و باعث مشکلات رفتاری میشه ( حتی در آینده ) ، حموم کردن طوطی در شب باعث بیمار شدن طوطی میشه ، طوطی باید صبح یا ظهر حموم کنه تا فرصت کافی برای خشک کردن بالهاش و پر آرایی رو داشته باشه ، اگه با پرهای خیس بخوابه امکان سرماخوردگی بالاست و مشکلی که برای یکی از کاربرهای قدیمی هم پیش اومد .... . سعی کنید قبل از هر کاری بپرسید که خدای نکرده مشکلی برای طوطی پیش نیاد .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوست عزيز اينجا حرف از قيچي بال كاسكو بزني اساتيد با مسلسل ترور شخصيتي ميكننت
    بالاتر بخون ببين من سوراخ سوراخ شدم

عليك سلام

دوست عزیز کدوم قسمت از حرف همکارم باعث ترور شخصیتی شما شد ؟ جز این قسمت "توروخدا فقط كمي براي احساسات و تنها دارايي اين زبون بسته ها احترام قائل بشيد . فقط خواسته خودتون رو در نظر نگيريد ." که از شما درخواست کردن ، هیچ حرفی جز احساسات و مشکلی که برای طوطی ایجاد شده نزدن . این از نظر شما یعنی ترور شخصیت ؟

اگه دامپزشک و کارشناسی به کاری راهنماییتون کردن ، مشکلاتی هم که در نتیجه این راهنمایی پیش اومده ازشون بپرسید . شما که متوجه شدین این لب به غذا نزدن به خاطر کوتاه شدن پرهاش هست . از همون افراد بپرسید که مسلما جوابی ندارن جز اینکه موقتیه و خوب میشه دوباره ... . اگه بخواید به سبک دوستانی که میخوان فقط طوطی نگه دارن به خاطر علاقشون به نگهداری از پرنده .. همون جواب کافیه . اما اگه بخواید به عنوان یه عضو خونواده و یه بچه بهش نگاه کنید در واقع دستش رو بستید . بچه ای که اعضایی که بهش قدرت بازی میده (دست) رو نداشته باشه ، افسرده نمیشه ؟ شاید روز های اول کنار بیاد اما کم کم تاثیر بدی روش میذاره و مشکلات رفتاری و روحی ایجاد میکنه . اگر مجبور به کوتاه کردن بال میشید باید اعتماد به نفسش رو دوباره بهش برگردونید .

من خودم تجربش رو داشتم و علارغم میل خودم و طوطیم مجبور شدم پرش رو کوتاه کنم . چون علاقه زیادی به پرواز داشت و سنگین وزن بود نمی تونست درست پرواز کنه و تو دیوار فرود میومد . امکان نداشت که یکبار درست فرود بیاد . با تحقیقات زیاد به این نتیجه رسیدم که بهترین کار کوتاه کردن پر ( نه به اندازه ای که کل قدرت پرواز رو ازش بگیره ) و تمرین مجدد هست . کاملا ناراحتی و نداشتن اعتماد به نفس رو میدیدم در طوطی ( وقتی از بچگی بزرگشون میکنیم احساساتشون رو خیلی خوب میتونین درک کنیم شادی ، ناراحتی ، افسرگی ، بی حوصلگی و ... ) . تمرینات پرواز رو شروع کردم و کم کم اعتماد به نفسش بیشتر شد .... یکی از تمرینات مورد علاقش تمرین پرواز بود ، واقعا موقع انجام این تمرین شاد بود ... . چون یکی از وسیله های دفاعی طوطی بال هست . درسته که این طوطی ها الان دارن تو محیط خونه زندگی میکنن و نیازی ندارن از خودشون در مقابل دشمن و حیوانات شکاری دفاع کنن ، اما این چیزی هست که به صورت غریزی در وجودشون هست . مثل بعضی از طوطی ها که تا صبح در جایی که خوابیدن دستشویی نمیکنن تا ردی از خودشون باقی نذارن ، تاحیوانات شکاری نتونن پیداشون کنن . این رفتار رو در طوطی های خانگی هم میبینیم . اینا غریزیه . طوطی تو خونه هم نیاز داره که وسیله دفاعیش رو داشته باشه . ما هیچ دشمنی نمیبینم . اما از نظر اونا غریبه ها ، بچه های کوچیک که حرکات تند دارن و .. براشون خطر محسوب میشن و دوست دارن که ازشون دور بشن . داشتن بال این توانایی رو بهشون میده . و این تنها یه مورد از مزایای داشتن بال هست. این مقاله رو بخونید :

اندیشه پرواز

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    سلام
    قد كاسكو من از سر تا دم تقريبا ٢٥ سانته ، اگه گردنش و دراز كنه شايد به ٣٠ سانت و بيشتر هم برسه.
    وزنش هم ٤٦٦ گرم
    ميخواستم بدونم با اين قد و وزن ، چاقه يا لاغر.
    و اينكه ماكسيمم مينيمومش چند ميشه.
    ممنون از راهنماييهاتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    20491
    سلام
    يه سوال در باره نخود هم داشتم
    اكثرا خوندم نوشتن كه
    يا نيم پز بديم
    يا خيس كرده

سوال١:
    نيمپز يعني چه زماني بحوشه؟
    نخودي كه خيس خورده نيست و نيم پز ميشه نفخ نداره؟

سوال٢:
    چه مدت خيس بخوره؟
    ففط خيس خوردن كافيه يا بعدش هم بايد تو اب بجوشه؟

با سپاس فراوان

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    قد كاسكو من از سر تا دم تقريبا ٢٥ سانته ، اگه گردنش و دراز كنه شايد به ٣٠ سانت و بيشتر هم برسه.
    وزنش هم ٤٦٦ گرم
    ميخواستم بدونم با اين قد و وزن ، چاقه يا لاغر.
    و اينكه ماكسيمم مينيمومش چند ميشه.
    ممنون از راهنماييهاتون

سلام . در تخصص من نیست که با توجه به اندازه گیری دقیق ، وزن کاسکو رو محاسبه کنم فقط میتونم بهتون بگم کاسکو های مناطق مختلف آفریقا ، رنگ ، جثه و وزن متفاوتی دارن . هر منبعی بخواید نگاه کنید دقیق به شما عدد نمیده فقط میشه گفت که به طور کلی وزن نرمال کاسکو با توجه به جثه شون بین 350 تا 550 هست.

وزن طوطی شما نرماله

اگه طوطی لاغر بشه جناغش کاملا معلوم میشه . به اصلاح تیغه میکنه . در این صورت حتما باید به دامپزشک مراجعه بشه . اما اگه ماهیچه های اطراف استخوان جناغ کاملا هم سطح این استخوان باشن طوری که کاملا یه دست باشه و استحوان بیرون زدگی نداشته باشه ، طوطی وزن مناسبی داره و جای نگرانی نیست .

سلام
    يه سوال در باره نخود هم داشتم
    اكثرا خوندم نوشتن كه
    يا نيم پز بديم
    يا خيس كرده

سوال١:
    نيمپز يعني چه زماني بحوشه؟
    نخودي كه خيس خورده نيست و نيم پز ميشه نفخ نداره؟

سوال٢:
    چه مدت خيس بخوره؟
    ففط خيس خوردن كافيه يا بعدش هم بايد تو اب بجوشه؟

با سپاس فراوان

حبوبات یا جوانه زده یا کاملا پخته شده استفاده کنید . درست جوری که خودتون مصرف میکنید

حبوبات بابد کاملا پخته بشه . حبولات نیم پز ممکنه باعث نفخ ، درد شکم، اسهال ، حالت تهوع و استفراغ بشه .

قبل از پختن نخود، به مدت یک شب بذارید خیس بخوره . بسته به تازه بودن نخود ، بین 60 تا 90 دقیقه کاملا پحته میشه .. نخود های کهنه تر ممکنه بیشتر طول بکشه

برای اطلاعات بیشتر میتونید این منابع رو هم مطالعه کنید :

http://www.exsloth.com/beans-undercooked-toxins/

http://oureverydaylife.com/dont-cook...ugh-25187.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    اگه طوطی لاغر بشه جناغش کاملا معلوم میشه . به اصلاح تیغه میکنه . در این صورت حتما باید به دامپزشک مراجعه بشه . اما اگه ماهیچه های اطراف استخوان جناغ کاملا هم سطح این استخوان باشن طوری که کاملا یه دست باشه و استحوان بیرون زدگی نداشته باشه ، طوطی وزن مناسبی داره و جای نگرانی نیست .

سلام و عرض ادب سپیده خانم
    کاسکوی من همین مشخصات لاغری که فرمودین داره و کمی جناقش معلومه ، ولی دامپزشکی که برای چکاب هر 3 ماه یک بار میبرمش ، میگن طوطی شما چاق نیست و نشون میده که چربیه انباشته نداره که بعدا بخواد مشکل ساز بشه ، حالا من با نوشته شما نگران شدم و نمیدونم چیکار بکنم ، از طرفی جناق سینش مشخصه و شما میگین کمبود وزن داره ، از طرفی دامپزشکش میگه مشکلی نداره و از جثه خوبی برخورداره ، لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها

سلام و عرض ادب سپیده خانم
    کاسکوی من همین مشخصات لاغری که فرمودین داره و کمی جناقش معلومه ، ولی دامپزشکی که برای چکاب هر 3 ماه یک بار میبرمش ، میگن طوطی شما چاق نیست و نشون میده که چربیه انباشته نداره که بعدا بخواد مشکل ساز بشه ، حالا من با نوشته شما نگران شدم و نمیدونم چیکار بکنم ، از طرفی جناق سینش مشخصه و شما میگین کمبود وزن داره ، از طرفی دامپزشکش میگه مشکلی نداره و از جثه خوبی برخورداره ، لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    سلام . من فقط حالت کلی چاقی و لاغری رو گفتم . با شکل نشون میدم که منظورم از تیغه کردن چیه. عکس هایی که پیوست کردم رو ببینید

اگه طوطی استخوان جناغش تیغه کنه ( حالت V ) یا سوء تغذیه داره یا مشکلی داره که نمیذاره به وزن و شرایط ایده آل برسه . اگه فکر میکنید طوطی شما این حالت رو داره و از نظر دکتر اصلیش مشکلی نداره ، به یه دکتر دیگه هم نشونش بدین که خیالتون راحت بشه . ممکنه فقط بخاطر تغذیه باشه
    تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: image047.jpg
مشاهده: 0
حجم: 13.1 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Keelbone-ILLUS-2.jpg
مشاهده: 0
حجم: 140.6 کیلو بایت  

صفحه 1202 از 1238 نخستنخست ... 20270211021152118311841185118611871188118911901191119211931194119511961197119811991200120112021203120412051206120712081209121012111212121312141215121612171218121912201221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)