مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    یکی از دوستان می گفت تا وقتی طوطی بیرون از قفس به راحتی عادت به سر دادن پیدا نکرده نباید دستمونو تو قفس ببریم که سرشو بخارونیم. چون قفس مثل حریم خصوصیش هست که باید قلمرو امنش باشه و بهتره اوایل که میخوایم عادتش بدیم به سر دادن از قفس بیرون باشه و جایی مثلا کنج دیوار اتاق گیرش بندازیم که راه فرار نداشته باشه و سرشو بخارونیم. می خواستم نظر بقیه دوستانو بدونم. ممنون.:smile (32):
    در مورد دادن خرما و کشمش به مقدار کم نظرتون چی هست؟ طوطی من از طعم خرما خیلی خوشش اومده.
    سلام .به نظر من اینکه بخوای یه گوشه گیرش بندازی غلطه .من قبلا یه کلیپ گذاشته بودم که نحوه روی دست اوردن طوطی رو آموزش می داد .تو این روش باید چندبار دست رو داخل قفس ببری تا ترس طوطی از دست شما کمتر بشه (صفحه 45) .
    برای سر خاروندن :قبلا بچه ها راجع به این موضوع صحبت کردن.منم نظر خودمو می گم .من تو خیلی از کلیپا دیدم که قبل از هرکاری تمرین جایزه دادنو انجام می دن .اول چوب نشانگر (آموزش جایزه دادن )بعد روی دست آوردن .بعد همه ی اینا چون ترس طوطی از دست شما کمتر شده راحتتر میشه سرشو خاروند و این بخش از رام کردن رو بیرون قفس انجام میدن نه اینکه یه گوشه گیر بندازیمش .باید روی یه نشیمنگاه خارج از قفس باشه قبل از همه اینا هم شما باید پرای بالشو کوتاه کنی.طوطیه شما تو چه مرحله ایه؟می تونید با دست بهش غذا بدین؟من بعد از اموزش روی دست آوردن ، چندتا کلیپ هم واسه سر خاروندن می ذارم .:smile (91):

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دود اسفند براي طوطي ضرر داره؟
    خيلي ممنون
    من اتفاقا تازگیها خوندم که پرنده ها به دود و بخار و .. حساسن و باید دور نگه داشته بشن از اینا.خوبه بچه های دیگه هم نظر بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    من دیروز دو تاتوپ پینک پنگ گرفتم و یکش رو چند تا سوراخ انداختم( واسه جای منقار )او ***ی روهم همونطور سالم گذاشتم تو ظرف غذای خاگستریم یه جند دیقه طول کشید تا ترسش بریزه اما تا دید تهدیدی مواجهش نیست شروع کرد به بازی ، خیلی خیلی خوشش اومد بود باور کنین، طوریکه تا توپ می افتاد ته قفس می رفت و ورش می داشت ، من ندیده بودم حتی الگه لذیذترین غذاشم بیفته ته قفس بره دنبالش ....
    واسه همین به شمام پیشنهاد می کنم این کار و انجام بدین با یه توپ ساده پینک پینگ کلی شادی و سرگرمی میشه واسه پرنده تون فراهم کرد .
    خوب کاری کردی منم واسه طوطیم توپ گرفتم که پلاستیکی بود ولی فقط وقتی بهش میدم که خودم باهاش بازی کنم .مثلا پرت میکنم به سمتش اونم پرت میکنه سمته من .بعد بهش جایزه می دم .ولی اگه خودش بخواد تنها باهاش بازی کنه داغونش می کنه و چون خیلی زود خراب میشه من می ترسم بهش بدم .در عرض چند دقیقه تیکه تیکش می کنه و من می ترسم که بپره تو گلوش یا تیکه های تیزش اذیتش کنه .پس بهتره مراقب باشی .تو بعضی از سایتای خارجی که دیدم از یه توپایی استفاده می کنن که طوطی نمی تونه زود خرابش کنه .اگه از اونا گیرت اومد خیلی خوبه .

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال:چوب بستني براي بازي خوبه براي طوطي؟
    ميشا خيلي دوست داره.
    خيلي ممنون
    آره.منم واسه طوطیم از چوب بستنی خیلی استفاده می کردم وقتی پرجوی داشت .خیلی خوبه مخصوصا واسه طوطیه تو .ولی اگه زیاد در اختیارش بذاری زود ازش خسته میشه .در کنار اسباب بازیه چوبی از چوب بستنی و کاغذ هم استفاده کن. انگار هنوز نتونستی براش اسباب بازیه چوبی بذاری:smile (166):

نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    سلام دوستان و مدیران محترم

من یک مسئله برایم پیش آمده و اون این است که با اینکه توی این پنج ماهه خیلی به کاسکویم رسیدگی می کنم از غذا ، تمیز کردن ، حرف زدن ، بازی کردن ، حمام کردن و حتی سرش را ناز کردن و .... ولی کاسکو به همسرم بیشتر توجه داره (باید بگویم که همسرم کلاً از حیوانات می ترسه و فقط از دور باهاش حرف می زنه) وقتی در بالای قفس را باز می کنم یکراست می ره طرفش و کنارش می ایسته ، یا وقتی از در وارد می شه با یک شوق و ذوقی تحولیش می گیره و شلوغ می کنه و حتی اسمش را با ریتم خاصی صدا می کنه . البته این راهم بگویم صبح وقتی می رم سر کار همسرم تا ساعت 9 باهاش توخونه است .
    آیا ممکن است چون زیاد بهش دست می زنم از من فراری باشه ؟ این مسئله خیلی ناراحتم کرده حتی حسودیم می شه .
    یادش بخیر دو تا طوطیه قبلیه منم با اینکه تمام روز باهاشون بودم ولی عاشق بابام بودن با اینکه فقط ظهر وقته ناهار و شب وقته شام میدیدنش اون لحظه اصلا منو تحویل نمی گرفتن .هیچی کاری نمیشه کرد فقط اگه می خوای شما رو هم تو گروهش قبول کنه باید باهاش تمرین کنین و به خاطر کارایی که شما ازش می خواین بهش جایزه بدین که هروقت شما رو ببینه ذوق کنه که الان قراره جایزه بگیرم:smile (91):مگه من واسه اونا چی کم گذاشته بودم .از بچگی مثل مامانشون بودم ،بهشون غذا می دادم ،حمومشون می کردم ،بغلشون می کردم تا خوابشون ببره و... ببینین من چه حالی داشتم .ولی این یکی که الان دارمش اصلا با مردا خوب نیست خدا رو شکر .عاشقه منه :smile (144):نگران نباشید اگه علاوه بر کارایی که گفتید براش انجام میدین یکم باهاش بازی هم کنید همرا با جایزه دادن یا بهش آموزش بدین، شما هم براش جذاب میشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما ببخشید که اشتباهی گرفتم.
    این چیزی که من گفتم یه گفته علمی و دقیق نیست فقط یه چیزی در حد خاطره یا حرف باشه.
    من از همه اساتید و دوستان عذرخواهی میکنم که بی ادبی کردم و جاشون جواب دادم.
    دوست خوبم ما همه اینجا نظرات خودمون یا چیزایی که خوندیمو تجربشو داریم یا از جایی شنیدیم رو میگیم.چرا می گی بی ادبی کردم ؟
    حتما قوانین پارسی پت رو خوندی .قانون شماره 25:
    هدف همه ما از حضور در این تالار یادگیریست و هیچ کسی و با هر درجه عنوانی بر دیگری برتری ندارد بنابراین از بکار بردن القابی همچون استاد یا اساتیدو ... خودداری کنید .
    ببین چه قانونه خوبیه ::smile (91):

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    [QUOTE=sepide p;9039]سلام .به نظر من اینکه بخوای یه گوشه گیرش بندازی غلطه .من قبلا یه کلیپ گذاشته بودم که نحوه روی دست اوردن طوطی رو آموزش می داد .تو این روش باید چندبار دست رو داخل قفس ببری تا ترس طوطی از دست شما کمتر بشه (صفحه 45) .
    برای سر خاروندن :قبلا بچه ها راجع به این موضوع صحبت کردن.منم نظر خودمو می گم .من تو خیلی از کلیپا دیدم که قبل از هرکاری تمرین جایزه دادنو انجام می دن .اول چوب نشانگر (آموزش جایزه دادن )بعد روی دست آوردن .بعد همه ی اینا چون ترس طوطی از دست شما کمتر شده راحتتر میشه سرشو خاروند و این بخش از رام کردن رو بیرون قفس انجام میدن نه اینکه یه گوشه گیر بندازیمش .باید روی یه نشیمنگاه خارج از قفس باشه قبل از همه اینا هم شما باید پرای بالشو کوتاه کنی.طوطیه شما تو چه مرحله ایه؟می تونید با دست بهش غذا بدین؟من بعد از اموزش روی دست آوردن ، چندتا کلیپ هم واسه سر خاروندن می ذارم .:smile (91):

ممنون از راهنماییتون. طوطی من راحت از دستم غذا می گیره و بالش رو هم کوتاه کردم.رنگ چشماش سفید مایل به کرم هست.با اینکه یه هفته هست که هر روز سرشو میخارونم ولی باز اجازه نمی ده این کارو بکنم و هر روز باید باش کلنجار برمو دستمو چند بار گاز بگیره تا یه کم سرشو بخارونم. بیشتر اجازه میده نوکشو گردنشو زیر چشماشو روی گوششو نوازش کنم ولی دوس نداره انگشتم با سرش تماس داشته باشه. بجز محصور کردنش تو یه فضای نیم متری گوشه اتاق راه دیگه ای برام نمی ذاره که بخوام نوازشش کنم. اگه تو قفسش باشه شروع می کنه به بالا و پایین رفتن از در و دیوار قفسش. اگه هم بیرون باشه که با سرعت یه دونده حرفه ای از انگشتم فرار می کنه. غیر از وقتایی که میخوام نازش کنم وقتی می شینیم روبروی هم و با هاش حرف میزنم و بهش غذا میدم رابطمون خیلی خوبه.
    ویرایش توسط yaser_ir57 : 20th August 2010 در ساعت 12:32 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اشكالي نداره به كاسكو نون سنكگ بديم؟
    خيلي ممنون

نان سنگک سبوس د اره و نان خیلی خوبی هست. می تونین بدین البته مثل همیشه با رعایت اعتدال

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون از راهنماییتون. طوطی من راحت از دستم غذا می گیره و بالش رو هم کوتاه کردم.رنگ چشماش سفید مایل به کرم هست.با اینکه یه هفته هست که هر روز سرشو میخارونم ولی باز اجازه نمی ده این کارو بکنم و هر روز باید باش کلنجار برمو دستمو چند بار گاز بگیره تا یه کم سرشو بخارونم. بیشتر اجازه میده نوکشو گردنشو زیر چشماشو روی گوششو نوازش کنم ولی دوس نداره انگشتم با سرش تماس داشته باشه. بجز محصور کردنش تو یه فضای نیم متری گوشه اتاق راه دیگه ای برام نمی ذاره که بخوام نوازشش کنم. اگه تو قفسش باشه شروع می کنه به بالا و پایین رفتن از در و دیوار قفسش. اگه هم بیرون باشه که با سرعت یه دونده حرفه ای از انگشتم فرار می کنه. غیر از وقتایی که میخوام نازش کنم وقتی می شینیم روبروی هم و با هاش حرف میزنم و بهش غذا میدم رابطمون خیلی خوبه.
    سلام .ببخشید چرا اینقدر دوست دارین سرشو بخارونید؟ سر خاروندن طوطی اینقدر شیرینه ؟طوطیه من کاملا رامه خودم بزرگش کردم با اینکه منو خواهرمو خیلی دوست داره فقط به من این اجازه رو میده که هر جور که دوست دارم نازش کنم حتی شکمش یا بالش .به خواهرم اجازه نمیده تا این حد نازش کنه.بخدا طوطی کارای دیگه هم بلده .چرا از حرف زدنش یا کارای جالبی که می تونید بهش یاد بدین لذت نمی برید .بزور که خیلی بده .من دیشب یکی از آموزشای برادران Womach رو خوندم که داشت مرحله به مرحله توضیح می داد که چطوری یه طوطیه وحشی رو رام کرده .می گفت چون این طوطی بشدت از دست آدما می ترسه ،من آموزشو با چوب نشانگر شروع می کنم (Target training )هنوز کاملا نخوندم ولی می خوام اینو بگم که ببینید مرحله به مرحله پیش برید .اگه راحت از دست غذا میگیره خوب اون آموزشو شروع کنید دیگه .:smile (41):
    گفتم که شما باهاش بیشتر دوست بشید من حتما واسه سر خاروندن هم کلیپ می ذارم واستون.
    ویرایش توسط sepideh : 20th August 2010 در ساعت 01:29 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .ببخشید چرا اینقدر دوست دارین سرشو بخارونید؟ سر خاروندن طوطی اینقدر شیرینه ؟طوطیه من کاملا رامه خودم بزرگش کردم با اینکه منو خواهرمو خیلی دوست داره فقط به من این اجازه رو میده که هر جور که دوست دارم نازش کنم حتی شکمش یا بالش .به خواهرم اجازه نمیده تا این حد نازش کنه.بخدا طوطی کارای دیگه هم بلده .چرا از حرف زدنش یا کارای جالبی که می تونید بهش یاد بدین لذت نمی برید .بزور که خیلی بده .من دیشب یکی از آموزشای برادران womach رو خوندم که داشت مرحله به مرحله توضیح می داد که چطوری یه طوطیه وحشی رو رام کرده .می گفت چون این طوطی بشدت از دست آدما می ترسه ،من آموزشو با چوب نشانگر شروع می کنم (target training )هنوز کاملا نخوندم ولی می خوام اینو بگم که ببینید مرحله به مرحله پیش برید .اگه راحت از دست غذا میگیره خوب اون آموزشو شروع کنید دیگه .:smile (41):
    گفتم که شما باهاش بیشتر دوست بشید من حتما واسه سر خاروندن هم کلیپ می ذارم واستون.
    سلام.من هر روز با دست کلی غذا بهش میدم بخوره.باهاش تمرین حرف زدن می کنم. روزی سه چهار ساعت باهاش روابط دوستانه دارم. ولی واسه ناز دادنش با انگشت این گاز گرفتن مثل یه عادت قدیمی که تو وجودش مونده از سرش نمیوفته.اگه فکر می کنید من هیچ کاری نکنم واسه بر طرف کردن این عادتش و فقط بهش محبت کنم خودبخود درست میشه من دیگه اصراری بهش نمی کنم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    سلام.من هر روز با دست کلی غذا بهش میدم بخوره.باهاش تمرین حرف زدن می کنم. روزی سه چهار ساعت باهاش روابط دوستانه دارم. ولی واسه ناز دادنش با انگشت این گاز گرفتن مثل یه عادت قدیمی که تو وجودش مونده از سرش نمیوفته.اگه فکر می کنید من هیچ کاری نکنم واسه بر طرف کردن این عادتش و فقط بهش محبت کنم خودبخود درست میشه من دیگه اصراری بهش نمی کنم.
    سلام یاسر جان برای سر خاروندن باید خودت تلاش کنی و باش تمرین کنی.هیچ وقت کاسکو خود به خود سرشو نمیاره تا شما سرشو بخارونید.
    کاسکو شما که گفتید چشم مایل به کرمه یه خورده زمان میبره که کامل ترسش از شما بریزه پس شما باید گاز گرفتنشو تحمل کنید.من هم موقعی که خواستم سر کاسکو را بخارونم از بس گازم گرفت انگشتم خونی شد ولی تحمل کردم و الان خودش التماس میکنه سرشو بخارونم.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    آره.منم واسه طوطیم از چوب بستنی خیلی استفاده می کردم وقتی پرجوی داشت .خیلی خوبه مخصوصا واسه طوطیه تو .ولی اگه زیاد در اختیارش بذاری زود ازش خسته میشه .در کنار اسباب بازیه چوبی از چوب بستنی و کاغذ هم استفاده کن. انگار هنوز نتونستی براش اسباب بازیه چوبی بذاری:smile (166):

چرا سپيده خانم براش گذاشتم.(با هزار بدبختي)
    ولي هنوز باهاشون بازي نكرده.بخاطر همين هنوزم وقتي ميخواد بره سمت پراش با اينا سرگرمش ميكنم.خيلي بهتر شده.پراي پاش تقريبا كامل شده.:smile (91):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.شما این روشی که من بهت گفتم رو باهاش تمرین کن .خوب الان طوطیه شما از دست غذا میگیره ،حالا یکم غذا دادن رو هدفدارش کن یعنی سعی واسه کاری که ازش می خوای و انجامش میده بهش جایزه بدی .از غذاهایی استفاده کن که خیلی دوست داره (طوطیه من پسته و تخمه و گردو خیلی دوست داره).
    ببین من اصلا طوطیه وحشی نداشتم که بخوام رامش کنم ولی با کلیپایی رو دیدم و مطالبی که تو سایتای مختلف راجع به تربیت طوطی خوندم ، منو به این نتیجه رسونده که اول هرکاری همین روشیه که من می گم .من همین الان یه کلیپی رو قبلا دیده بودم راجع به تربیت طوطی دوباره دیدم .تو این کلیپ یه خانوم داره نشون میده که چجوری میشه با این روش کاری کنید که طوطی دیگه گازتون نگیره .نظر من اینه .شما باهاش این روشو تمرین کن منم مرحله به مرحله براتون آموزشا رو میذارم (روی دست آوردن و خاروندن سر )
    راجع به گاز گرفتن هم با این روش حل میشه ولی خالد راست میگه باید یکم گاز گرفتنشو تحمل کنی .واسه اونم حتما مطلبو کلیپ می ذارم هنوز کامل نیست .:smile (198):
    من نگفتم هیچ کاری نکنی و فقط محبت کنی میگم شما این روشو حتما بهش یاد بده .اگه می خوای زودتر راه بیوفته در روز چند بار باهاش کار کن .بعد از 15 بار جایزه دادن 10 دقیقه راحتش بذار بعد دوباره شروع کن .طوطیه شما از قفس بیرون میاد؟اگه نمیاد تو قفس هم می تونی یادش بدی .نگران نباش با یکم صبر و حوصله همه چی حل میشه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    من الان يك هفتست ميشا از دستم غذا ميگيره ولي هنوزم غذارو ميندازه و نميخوره.
    چيكار كنم كه بخوره؟
    در ضمن هرچي درشو باز ميذارم تا بياد بيرون نمياد.اينو چيكار كنم؟
    خيلي ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز یک تجربه جدید قسمت من شده و آن هم اینکه کاسکو وقتی به کسی اعتماد پیدا کند هم روی دستش می ره هم اجازه می دهد سرش را نوازش کندو هیچ ترسی از آن شخص ندارد.
    مثل کاسکوی خود من 4 ماهه که دارم انواع و اقسام تمرینات را باهاش انجام می دهم و جایزه هم بهش می دهم ولی اصلا به من کاری نداره ولی چون توی این مدت شوهرم کاری بهش نداشته و برایش ایجاد مزاحمت واسترس نکرده کاملا بهش نزدیک می شه و اصلا ازش فرار نمی کنه حتی دیشب داشت می رفت توی بغلش که همسرم چون از حیوانات می ترسه ازش فرار کرد .
    من احساس می کنم کاسکوی خودم را می گویم حمام کردن ، سرش را نوازش کردن ، تمرین روی دست آمدن را نوعی مزاحمت می داند و بخاطر همه اینها از من خاطره خوبی ندارد (من خیلی آرام و مهربان باهاش رفتار می کنم) بخاطر همین هم می خواهم دیگه کاری بکارش نداشته باشم آیا تصمیم درستی گرفته ام ؟

صفحه 120 از 1238 نخستنخست ... 20701011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391702206201120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)