کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، خواهش ميكنم متاسفانه پركني درمان قطعي نداره كه مثل يقيه بيماريها با دارو بهبود پيدا كنه. همه چيز به روحيات طوطي ، تلاش شما و شرايط مناسب محيطي بستگي داره .در كنار همه اينها ً داروهاي تقويتي و ارامبخش هم ، كمك كنندستبا وجود پاسخهايي كه فرموديد ، مشكلي كه منجر به أيجاد اين بيماري شده باشه نيست . بالغ هم نشده كه جفت خواهي عاملش باشه.بيماريهاي پوستي و انگلي هم نداره . ولي اگر بيماري داخلي يا درمان نشده اي داشته باشه ، پركني ، نوعي واكنش به اين قضيه هست .حشره كشها و شوفاژ عامل تحريك كننده هستن . هواي محيط نگهداري هم بايد گرم و هم كمي مرطوب باشه كه باعث خشكي پرها نشه. درمورد سرماخوردگي كه فرموديد ، مطمئنيد بيمار نبوده ؟ علايمي كه نشان دهنده سرماخوردگيه مشاهده نميكنيد ؟ تا به حال تست انگل ( كشت مدفوع ) به منظور شناسايي ژيارديا انجام شده ؟ زمان بيشتري صرف كنيد براي محبت و رسيدگي بهش . تنهاش نزاريد و به هر بهانه اي باهاش بازي كنيد . حداقل روزي ٢ساعت بهش اجازه بديد بيرون از قفس پرواز كنه . فراموش كردم سوال كنم ، ساعات تفريح بيرون از قفس براش در نظر ميگيريد ؟ خيلي مهمه به نظر مياد پرها كمي خشكه . روزي يك مرتبه موقع ظهر كه هوا گرمتره كمي اب گرم به پشت بالها اسپري كنيد كه رطوبت مانع از خشكي و اذيتش بشه . سعي كنيد روزانه از نور افتاب بهره مند بشه حتي از پشت پنجره . اگر پرها به نظرتون نامنظمه ، مرتبش كنيد . هيچ موقع اونها رو نچينيد يا نكشيد ، بخصوص پرهايي كه ريشه خوني داره . اينكار طوطي رو بشدت عصبي ميكنه غذاهاي چرب رو به حداقل برسونيد . سنگ معدني ، كف دريا ، شاخه درخت ( تميز و صيقل داده شده براي جويدن ) در دسترسش باشه. هفته اي ٣بار ويتامين بديد. گاهي پاهاشو با روغن زيتون چرب كنيد كه اين خشكي باعث خراش پوستش نشه .اسپري مخصوص جلوگيري از پركني ، تا حدودي كمك ميكنه . اگر دامپزشك صلاح ميدونن براي تسكينش ارامبخش ضعيف تجويز كنند. جوانه هاي مختلف درست كنيد و دوروز يكبار يك قاشق مرباخوري از هر كدوم در اختيارش بزاريد . موسيقي شاد براي تغيير روحيش كمك كنندست . اميدوارم خيلي زود سلامتيشو بدست بياره .
    عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در جواب دادن چون مشغول کارهای طوطی و کمک به همسرم هستمسرما خوردگی قطعا نداردبیماری داخلی چک نشده چون دامپزشک فرمودن احتیاج به آزمایش خون و رادیوگرافی دارد و همسرم بخصوص با آزمایش خون مخالفت کردنروزی 1 الی 2 ساعت بیرون از قفس هستش در صورت امکان اسپری مخصوص پر جوی و نوع ویتامینهارو با اسم و کیفیت خوب به بنده معرفی بفرمایید ممنون میشمدر حال حاضر مولتی ویتامین دارم مصرف میکنم البته هفته ایی 2 بار

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در جواب دادن چون مشغول کارهای طوطی و کمک به همسرم هستمسرما خوردگی قطعا نداردبیماری داخلی چک نشده چون دامپزشک فرمودن احتیاج به آزمایش خون و رادیوگرافی دارد و همسرم بخصوص با آزمایش خون مخالفت کردنروزی 1 الی 2 ساعت بیرون از قفس هستش در صورت امکان اسپری مخصوص پر جوی و نوع ویتامینهارو با اسم و کیفیت خوب به بنده معرفی بفرمایید ممنون میشمدر حال حاضر مولتی ویتامین دارم مصرف میکنم البته هفته ایی 2 بار
    سلام ، خواهش ميكنم
    چرا همسرتون مخالفن؟!! اين تنها راه شناسايي بيماريهاي داخليه . اگر مشكلش بخاطر كمبود كلسيم ( هيپوكلسيمي) ، ويتامين آ يا افزايش سطح ويتامين بدن ( هيپرويتامينوز) باشه يا مشكلات التهابي و عفوني داشته باشه ازين طريق ميشه پي برد . خطري متوجه طوطي نميشه با ازمايش. راديوگرافي ممكنه كمي استرس زا باشه و مشكلشو تشديد كنه ولي اين هم لازمه . بالاخره نميشه كه همينطور ادامه داد تا همه پرهاشو بجوه!كشت مدفوع هم در ٣نوبت ، انگلهاي ريز رو مشخص ميشه (كوكسيديوز ، ژيارديا )

كمبود كلسيم مسئله كوچكي نيست ، با كل ساختار بدن و رشدو نمو سروكار داره . كم و زيادش ، غير از ارگانهاي ديگه ، بر روي سيستم عصبي - اسكلتي ، عضلاني تاثير داره كه از طريق مكملها و غذاهاي حاوي كلسيم ميشه جبرانش كرد ولي اول بايد ازمايش ثابت كنه ، كمبود داره يا خير .

همين غده چربي ساده اي ( uropygial ) كه ابتداي محل رويش دم طيور قرار داره و به نظر مياد فقط نقش چرب كردن و زيبايي دادن به پرها رو داره ، اگه ترشح نشه ، روند ساخت d3 كه در ساختار پرها نقش داره مختل ميشه. نور افتاب بدون مانع ،مهمترين عامل در عملكرد صحيح اين غده است .
    يكسري مباحث ديگه هم هست كه تخصصيه و مجال گفتگو نيست . شما اين غده رو چك كنيد ، ببينيد ترشحات چربي داره يا خير . خيلي اهسته كمي فشارش بديد ، اگر لكه هاي چربي روي انگشتتون ديديد يعني فعاله ، أگر نه ، خيلي اهسته دوباره از اطراف غده به سمت مركزش فشار وارد كنيد تا مشخص بشه .

مولتي ويتامين مخصوص طوطي بايد باشه، نوع انساني مضره .
    توتال تابرنيل ويتامين خوبيه ، دوره اول ، 5 روز مداوم / روزي ٨قطره در ٤٠سي سي اب / تا ١٠ساعت باشه ، اب رو بعد ازين ساعت تعويض كنيد و ساده بزاريد . بعد ازين دوره يا هفته اي ٣بار با فاصله زماني و يا ماهي دو بار و هر بار ٣- 5روز به همين ميزان داده بشه

اسپري no_pick محصول versele-lega كه حتما زير نظر دامپزشك مصرف بشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام ، خواهش ميكنم چرا همسرتون مخالفن؟!! اين تنها راه شناسايي بيماريهاي داخليه . اگر مشكلش بخاطر كمبود كلسيم ( هيپوكلسيمي) ، ويتامين آ يا افزايش سطح ويتامين بدن ( هيپرويتامينوز) باشه يا مشكلات التهابي و عفوني داشته باشه ازين طريق ميشه پي برد . خطري متوجه طوطي نميشه با ازمايش. راديوگرافي ممكنه كمي استرس زا باشه و مشكلشو تشديد كنه ولي اين هم لازمه . بالاخره نميشه كه همينطور ادامه داد تا همه پرهاشو بجوه!كشت مدفوع هم در ٣نوبت ، انگلهاي ريز رو مشخص ميشه (كوكسيديوز ، ژيارديا ) كمبود كلسيم مسئله كوچكي نيست ، با كل ساختار بدن و رشدو نمو سروكار داره . كم و زيادش ، غير از ارگانهاي ديگه ، بر روي سيستم عصبي - اسكلتي ، عضلاني تاثير داره كه از طريق مكملها و غذاهاي حاوي كلسيم ميشه جبرانش كرد ولي اول بايد ازمايش ثابت كنه ، كمبود داره يا خير . همين غده چربي ساده اي ( uropygial ) كه ابتداي محل رويش دم طيور قرار داره و به نظر مياد فقط نقش چرب كردن و زيبايي دادن به پرها رو داره ، اگه ترشح نشه ، روند ساخت d3 كه در ساختار پرها نقش داره مختل ميشه. نور افتاب بدون مانع ،مهمترين عامل در عملكرد صحيح اين غده است . يكسري مباحث ديگه هم هست كه تخصصيه و مجال گفتگو نيست . شما اين غده رو چك كنيد ، ببينيد ترشحات چربي داره يا خير . خيلي اهسته كمي فشارش بديد ، اگر لكه هاي چربي روي انگشتتون ديديد يعني فعاله ، أگر نه ، خيلي اهسته دوباره از اطراف غده به سمت مركزش فشار وارد كنيد تا مشخص بشه . مولتي ويتامين مخصوص طوطي بايد باشه، نوع انساني مضره . توتال تابرنيل ويتامين خوبيه ، دوره اول ، 5 روز مداوم / روزي ٨قطره در ٤٠سي سي اب / تا ١٠ساعت باشه ، اب رو بعد ازين ساعت تعويض كنيد و ساده بزاريد . بعد ازين دوره يا هفته اي ٣بار با فاصله زماني و يا ماهي دو بار و هر بار ٣- 5روز به همين ميزان داده بشه اسپري no_pick محصول versele-lega كه حتما زير نظر دامپزشك مصرف بشه.
    همسرم به خاطر تجربه ایی بسیار تلخ در رابطه با مرغ مینایی که در گذشته داشته و توسط دامپزشک سوزن در پای زبان بسته زده شده و دیگه راه نرفته تا بالاخره تلف شده ... به همین خاطر آقای دکتر برهانی کیا فرمودن آزمایش خون از انگشت باید گرفته بشه و ... ایشون مخالفت کردن ، به هر حال من با شما موافقم چون تا آزمایش خون نباشه هیچ اطلاعات لازمی برای بهبود در دست نیست ، راستی من الان از مولتی ویتامین تریکسی استفاده میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    همسرم به خاطر تجربه ایی بسیار تلخ در رابطه با مرغ مینایی که در گذشته داشته و توسط دامپزشک سوزن در پای زبان بسته زده شده و دیگه راه نرفته تا بالاخره تلف شده ... به همین خاطر آقای دکتر برهانی کیا فرمودن آزمایش خون از انگشت باید گرفته بشه و ... ایشون مخالفت کردن ، به هر حال من با شما موافقم چون تا آزمایش خون نباشه هیچ اطلاعات لازمی برای بهبود در دست نیست ، راستی من الان از مولتی ویتامین تریکسی استفاده میکنم
    ویتامین تریکسی هم کیفیت خوبی داره.

بابت حادثه پیش امده متاسفم. بالاخره به تجربه ،تخصص و مهارت دامپزشک هم بستگی داره. همه مثل هم نیستن. انشالله نگرانی رو کنار بگذارن و برای درمان سریعترش اقدام کنن. لااقل خیالشون از بابت سلامتیش راحت میشه. البته تصمیم قطعی با خودتونه و بنده اصراری به این کار ندارم. امیدوارم از هر طریقی که پیگیری میکنید موفق باشید و نتایج خوبی دریافت کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام دوستان و اساتید عزیزهمسرم همین الان این عکسو فرستاد برام لطفا نظر و راهنمایی بفرماییدممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام دوستان و اساتید عزیزهمسرم همین الان این عکسو فرستاد برام لطفا نظر و راهنمایی بفرماییدممنون
    کاسکوی من در حال حاضر اشتهای خوبی پیدا کرده و اون پر که گفته بودم و در عکسای قبلی هم هستش به نظر ی جورایی فاسد هستش دیگه حتی زیر بالش هم نمیمونه و این 3 تا پر دم هم مربوط به امروز هستش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، مواقعي كه طوطي به پركني دچار ميشه ، غدد ترشحي اسيب ميبينن ( نمونش همون تستي كه عرض كردم انجام بديد) . اين اسيب باعث خرابي پرها و تغيير رنگشون ميشه .از علتهاي ديگه مصرف بيش از حد انتي بيوتيك هاست . كه باعث اختلال در ترشح غدد چربي ساز ميشه . اين مورد رو حتما دامپزشك رسيدگي كنند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    سلام ، مواقعي كه طوطي به پركني دچار ميشه ، غدد ترشحي اسيب ميبينن ( نمونش همون تستي كه عرض كردم انجام بديد) . اين اسيب باعث خرابي پرها و تغيير رنگشون ميشه .از علتهاي ديگه مصرف بيش از حد انتي بيوتيك هاست . كه باعث اختلال در ترشح غدد چربي ساز ميشه . اين مورد رو حتما دامپزشك رسيدگي كنند.
    سلام دوست عزیزرنگ پرهاش اصلا تغییری نکرده و تا الان هم اصلا آنتی بیوتیک مصرف نکرده ، اون تست غده چربی سازو راستش اصلا متوجه نشدم به چه صورت هستش ،!! یک سوال هم از خدمتتون داشتم ، آقای دکتر برهانی کیا گفتن از غذاهای معمولی روزمره خودمون بهش بدیم ، ولی کم نمک و کم روغن و بدون ادویه ... در جاهای مختلف خوندم که پیاز خوب نیست ، حال سوال اینکه اگر بعد از پخت غذا تمام پیاز موجودو جدا بکنیم بازم ضرر داره یا خیر ؟ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام دوست عزیزرنگ پرهاش اصلا تغییری نکرده و تا الان هم اصلا آنتی بیوتیک مصرف نکرده ، اون تست غده چربی سازو راستش اصلا متوجه نشدم به چه صورت هستش ،!! یک سوال هم از خدمتتون داشتم ، آقای دکتر برهانی کیا گفتن از غذاهای معمولی روزمره خودمون بهش بدیم ، ولی کم نمک و کم روغن و بدون ادویه ... در جاهای مختلف خوندم که پیاز خوب نیست ، حال سوال اینکه اگر بعد از پخت غذا تمام پیاز موجودو جدا بکنیم بازم ضرر داره یا خیر ؟ممنون
    سلام. دقت نکردم فرمودید پرهای دمه. فکر کردم قسمتهای دیگه این رنگ شده. چون بعضی کاسکوها بعد از مدتی به دلایلی که عرض کردم پرهاشون قرمز رنگ میشه. مشکل چی بوده که عکس گذاشتید؟!!

بله پیاز وقتی پخته بشه بیشتر موادش وارد غذا میشه. حتی اگر جدا کنید بی فایدست .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی سرسری پست هاتون رو خوندم . به نظر نمیاد پرهای دمش رو خودش کنده باشه . روی رفتار و حرکاتش بیشتر دقت کنید . به جز اون قسمت که ریش ریش شده و باهاش درگیره ، پرهای قسمت دیگه ای رو هم خراب کرده؟ رفتارش با پرهاش رو بیشتر کنترل کنید و خبر بدین. .

نظر من اینه که اگه فقط با یه پر مشکل داره باید بررسی بشه که چرا میخواد خرابش کنه . بغضی اوقات یه پر خیلی اتفاقی خراب میشه ( حالا به هر دلیل ناخواسته ای) و این پر طوطی رو اذیت میکنه . برای اینکه اصلاحش کنه ، با منقارش سعی می کنه صافش کنه یا کلا جداش کنه . این وسط اگه پر سالم دیگه ای کنار پر خراب باشه هم ممکنه توسط طوطی خراب بشه ( به خاطر اصلاح پر خراب )

اگه اینطور هست باید بگیریدش . حوله بذارید روی سرش . پرهای اون قسمت رو چک کنید . اگه تیزی یا خمیدگی یا مشکلی تو یه پر میبینید با قیچی اصلاحش کنید . فقط در حدی که صاف بشه و اذیتش نکنه .

صفحه 1194 از 1238 نخستنخست ... 19469410941144117511761177117811791180118111821183118411851186118711881189119011911192119311941195119611971198119912001201120212031204120512061207120812091210121112121213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)