مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام
    لطفا در مورد جیره غذایی که برای کاسکوم دارم نظر بدین ، البته در نظر داشته باشید که با در نظر گرفتن سلیقه طوطی خودم موارد ذکر شده است
    روزانه : 7 عدد نخود ، 2 عدد لوبیا سفید ، 2 عدد لوبیا چیتی یا چشم بلبلی ، نصف سیب قرمز متوسط به صورت رنده یا ریز شده ( سیب کامل را خورد کرده و به کف قفس میریزه برای همین رنده میکنم ) ، هویج قطر 2 سانت به طول 7 سانت رنده شده ، فلفل دلمه ایی سبز یک پنجم متوسط ، وسط روز و آخر شب هر وعده 30 عدد تخمه آفتاب گردان ، گوجه یک چهارم ، میوه های فصل روزانه ( پرتقال ، گوجه سبز ، هندوانه ... )
    هفتگی : 2 عدد انجیر خشک ، توت خشک 10 عدد ، تخم مرغ آب پز یک عدد ، استخوان ران مرغ یک عدد ، هر دو شب در میان 5 قطره مولتی ویتامی در ظرف آب
    با سپاس

تا این حد دقیق میشمرید ؟:

استفاده از حبوبات و میوه ها تو غذایی خیلی خوبه . پخته یا جوانه زده بهش بدید . تعداد رو هر چندتا که خورد . اگه از حبوبات استقبال میکنه موارد دیگه رو هم بهش اضافه کنید .
    روش خوبی برای دادن سیب و میوه های دیگه هست . میتونید میوه های دیگه رو هم بهشون اضافه کنید . تخمه رو کم کنید روزی 10 15 تا کافیه . به عنوان جایزه استفاده کنید و از غذاهای چرب دیگه هم به عنوان تشویقی میتونید استفاده کنید یا پسته یا گرد یا فندق .. یه دونه در روز

سعی کنید سبزیجات رو هم بیشتر کنید .

گوجه ندید . بعضی از دامپزشک های خارجی در مقالات توصیه میکنن که گوجه خام به طوطی ندید چون اسیدی هست و ممکنه باعث زخم معده بشه .پخته شده یا خشک شده میتونید به صورت مدیریت شده بهش بدید .

آلوچه و هندونه مدیریت شده باشه هر روز ندین . پرتقال هم هفته ای 3 4 روز یه پر کافیه . روزهایی که این میوه یا غذاها رو بهش نمیدین جایگزین داشته باشید مثلا موز ، به ...

تخم مرغ آبپز زیاده . طی یه ماه یا دو هفته به اندازه یه بند انگشت. زرده خیلی کم .

مولتی ویتامین هم اگه برند استفاده میکنید ، طبق دستور مصرفش عمل کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط king parrot نمایش پست ها
    از اسباب بازی منظورم این بود که براش نصب کنم تا سرگرم بشه تا مبلش نسبت به بیرون اومدن از قفس کمترشه...یعنی الان درب قفس رو باز کنم تا بیاد بیرون قفس؟؟؟بعد که اومد بیرون به نظر شما

ازش کامل دور شم یا نزدیکش شم و تعارفش کنم که رو دستم بیاد؟
    شرمنده ویرایش نداره...از رو زاولی که اومده روز به روز کلماتی که میگه کمتر میشه مثلا روز اول 25 کلمه حرف زد روز دوم از از اون 25 کلمه کمتر شد و همینطور کم شد تا الان فقط 5کلمه میگه

طبیعیه؟مشکلی نداره؟
    میلشون به بیرون اومدن از قفس کم نمیشه . اما استفاده از اسباب بازی بد هم نیست . هرچند که زوده .

فعلا نیاریدش بیرون بذارید به غذا گرفتن از دست بیشتر عادت کنه . ترسش از دست خیلی کمتر بشه .

روی دست اوردن زوده .

کلماتی که بلده رو براش تکرار کنید در روز .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    سلام

سپیده خانم کلمات رو براش تکرار میکنم اما هیچکدوم رو در طی این روزها اصلا ادا نمیکنه به جز یک کلمه رو که بعضی وقتا میگه وگرنه دیگه هیچ نمیگه ...مشکلی داره یا طبیعیه؟؟؟
    ویرایش توسط king parrot : 13th May 2016 در ساعت 03:26 PM

کاربر تازه وارد

????????? ???? ???? ???? ???? ???? ??????
    نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    19245

سلام خدمت أسانيد محترم . ميخواستم بدونم اين كاسكو چند ساله هست به من به عنوان هفت ماهه فروختن

Sent from my iPad using parsipet
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th May 2016 در ساعت 06:42 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    19245
    دوستان عزيز من عكس فرستادم اما نمياد
    من با اپليكيشن parsipet كار ميكنم لطفا راهنمايي كنيد
    با تشكر از سروران گرامي

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام

سپیده خانم کلمات رو براش تکرار میکنم اما هیچکدوم رو در طی این روزها اصلا ادا نمیکنه به جز یک کلمه رو که بعضی وقتا میگه وگرنه دیگه هیچ نمیگه ...مشکلی داره یا طبیعیه؟؟؟
    مشکلی نداره . کم کم تکرار میکنه . راهش فقط تکرار از جانب شماست . تازه وارد هست باید بهش فرصت بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط mohi61 نمایش پست ها

سلام خدمت أسانيد محترم . ميخواستم بدونم اين كاسكو چند ساله هست به من به عنوان هفت ماهه فروختن

دوستان عزيز من عكس فرستادم اما نمياد
    من با اپليكيشن parsipet كار ميكنم لطفا راهنمايي كنيد
    با تشكر از سروران گرامي

سلام به پارسی پت خوش اومدین . شما اول باید از سنش مطمئن بشید بعد واسه خرید اقدام کنید . فروشنده ها فقط کافیه متوجه بشن کسی در مورد یه طوطی خاص چیزی نمیدونه یا اطلاعاتش کمه

عکس ارسال شده اما برای تشخیص سن اصلا واضح نیست . تو نور طبیعیه روز رنگ چشمش رو چک کنید و خودتون بگید چه رنگیه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    19245
    سلام سپيده خانم خيلي ممنون
    رنگ دور چشم دودي رنگه
    يه سوال ديگه داشتم كاسكو من انتهاي پرهاي دمش سياه از اين نشاني نميشه فهميد بعد اين سياهي انتهاي دم تا چند ماهگي يا چند سالگي هست ممنون ميشم اگه پاسخ بدين

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام سپيده خانم خيلي ممنون
    رنگ دور چشم دودي رنگه
    يه سوال ديگه داشتم كاسكو من انتهاي پرهاي دمش سياه از اين نشاني نميشه فهميد بعد اين سياهي انتهاي دم تا چند ماهگي يا چند سالگي هست ممنون ميشم اگه پاسخ بدين

رنگ عنبیه منظورم بود . اگه رنگ عنبیه دودیه تیره هست 7 ماه درسته . این رنگ چشم کاسکو در 7 ماهگیه :

رنگ چشم کاسکو از سن 6 ماهگی تا یه سالگی روشن تر میشه ...از این بخش میتونید رنگ چشم کاسکو در سنین مختلف رو ببینید و مقایسه کنید :

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=473

تیره بودن انتهای دم هم میتونه نشونه جوجه بودن طوطی باشه اما همیشه درست نیست . بهترین راه تشخیص همون چشمه . معمولا بعد از اولین تولکی این تیرگی از بین میره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    19245
    خيلي ممنون از زحمتي كه كشيديد
    بله همين رنگ
    به عنوان اخرين سوال ميتونم از همين سن باهاش كار كنم يا نه
    خيلي شرمندم هي سوال ميپرسم من تجربه ندارم دوست ندارم پرنده رو ناراحت كنم
    با تشكر فراوان از شما و همكاراتون واقعا سايت كار امدي دارين خيلي اموزنده است ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    19245
    در ضمن الان دقيق دو هفته هست وارد خانواده ما شده
    اول خيلي ميترسيد ميچسبيد به قفس غارغار ميكرد ميرفتيم سمتش
    منم روزي دوبار براي نظافت ميرفتم سمت قفس خدارو شكر سه روز ميشه كه ميرم سمتش غار نميزنه امروزم خواستم امتهان كنم ببينم ترسش ريخته رفتم با دست از پشت ميله قفس توت فرنگي گرفتم بياد بگيره با ترس اومد گرفت دو سه بار تكرار كردم بعد ترسيدم ناراحت بشه ديگه اومدم كنار خواستم راهنمايي كنيد خيلي خيلي ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    در ضمن الان دقيق دو هفته هست وارد خانواده ما شده
    اول خيلي ميترسيد ميچسبيد به قفس غارغار ميكرد ميرفتيم سمتش
    منم روزي دوبار براي نظافت ميرفتم سمت قفس خدارو شكر سه روز ميشه كه ميرم سمتش غار نميزنه امروزم خواستم امتهان كنم ببينم ترسش ريخته رفتم با دست از پشت ميله قفس توت فرنگي گرفتم بياد بگيره با ترس اومد گرفت دو سه بار تكرار كردم بعد ترسيدم ناراحت بشه ديگه اومدم كنار خواستم راهنمايي كنيد خيلي خيلي ممنون

برای صحبت کردن میتونید تمرین کنید باهاش ولی برای تمرین رو دست اوردن یا اوردن بیرون از قفس زوده
    اگه خیلی نمیترسه میتونید چیزهایی که دوست دارهرو با دست بهش بدید تا زودتر عادت کنه

صفحه 1183 از 1238 نخستنخست ... 183683108311331164116511661167116811691170117111721173117411751176117711781179118011811182118311841185118611871188118911901191119211931194119511961197119811991200120112021233 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)