کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    سلام دوستان ، یادتون که گفتم خاگستری من شبا تو قفس خرابکاری نمی کنه اما صبح تا روکش قفس رو ور می داری میره بالای قفس و یه کاری می کنه که کل دیوار مجاور قفسش کثیف میش؟ ( اونم با چه حجمی..!) الان که دقت می کنم می بینم که اگه تا میانه های روز روکش رو ورنداری همونجا تو قفس دسشویش رو یکاریش می کنه ، حالا سوالم این بود که اگه روکش رو دیر ور دارم و اینم تا ماکسیمم زمان دسشویش رو نگهداره و بعد به ناچار دفع کنه تو بلند مدت واسش مشکلی پیش می یاد؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین .

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

معمولا وقتی یه خاکستری تازه وارد دارید بهترین کار اینه که حد اقل 10 روز هیچ کاری به کارش نداشته باشید و بزارید با خونه و اعضای خانواده آشنا بشه.تو این 10 روز تک تک اعضای خانواده رو میشناسه و استرسش نسبت به تغییر جا خیلی کم میشه.بعد از اون هم باید هر روز وقت بزارید و باهاش صحبت کنید.طوطی لحن صدای محبت آمیز شما رو میفهمه.حد اقل 10 روز هم به این صورت بگذرونید و بعد از اون میتونید تمرین غذا دادن با دست رو باهاش شروع کنید

بابک آژیده
    سلام آقای آژیده ممنون که وقت می زارین .حالا، یعنی من باید 20 روز رو صبر کنم ( 10 روز کاریش نداشته باشم و 10 روزم باهاش بحرفم ) و بعد تمرین عذا دادن ؟ سولی که داشتم این بود که حموم رو تو این مدت 20 روزه واسشه انجام بدم یا نه ؟ متشکر

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام دوستان ، یادتون که گفتم خاگستری من شبا تو قفس خرابکاری نمی کنه اما صبح تا روکش قفس رو ور می داری میره بالای قفس و یه کاری می کنه که کل دیوار مجاور قفسش کثیف میش؟ ( اونم با چه حجمی..!) الان که دقت می کنم می بینم که اگه تا میانه های روز روکش رو ورنداری همونجا تو قفس دسشویش رو یکاریش می کنه ، حالا سوالم این بود که اگه روکش رو دیر ور دارم و اینم تا ماکسیمم زمان دسشویش رو نگهداره و بعد به ناچار دفع کنه تو بلند مدت واسش مشکلی پیش می یاد؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین .
    سلام .میانه های روز یعنی ساعت چند؟اینکه میگی میره بالای قفس یعنی اینکه صبح در بالای قفس رو باز میکنی و اون میره میشینه روی نشیمنگاهش بعد مدفوع می کنه؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .میانه های روز یعنی ساعت چند؟اینکه میگی میره بالای قفس یعنی اینکه صبح در بالای قفس رو باز میکنی و اون میره میشینه روی نشیمنگاهش بعد مدفوع می کنه؟
    سلام سپیده جان ، منظورم از میانه های روز تقریبا 12 ظهر بود حالا کمی اینور اونور. اینکه می گم میره بالای قفس منظورم بالای میله های قفس بود نه اینکه بیاد بیرون و بره سقف قفس .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام سپیده جان ، منظورم از میانه های روز تقریبا 12 ظهر بود حالا کمی اینور اونور. اینکه می گم میره بالای قفس منظورم بالای میله های قفس بود نه اینکه بیاد بیرون و بره سقف قفس .
    ببین یه چیز دیگه که من دفعه پیش نگفتم همینه .اینکه شما مدت بیشتری بخوابی یا روکش قفسو دیرتر برداری .این ممکنه باعث بشه که این رفتارو تغییر بده ولی من در کل زیاد موافق نیستم که روکش قفس اینقدر زیاد بمونه و اینکه قبلا گفتم که وقتی که طوطی خوابه اگه مواد دفعیشو نگه داره اذیتش نمی کنه ولی وقتی بیداره ممکنه بهش فشار بیاد .طوطیه من همیشه ساعت 10 می خوابید و ساعت 9 یا 10 صبح هم بیدار میشد .منم واسه اینکه اخلاقشو می دونستم و می ترسیدم بهش فشار بیاد زود بیدار میشدم.این روشو امتحان نکردم ولی این یکی از راهاشه .حتما بچه ها هم نظرشون رو می گن ولی می تونی یه مدت این روشو امتحان کنی .

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    با سلام خدمت همه طوطی دوستان
    چند روز قبل تو یکی از شبکه که هر 2 هفته یک بار در مورد حیوانات خانگی و نحوه نگه داری و تغذیه آنها بحث میکنن به نکاتی در مورد تغذیه اونا اشاره کرد که واسم جالب بود که میخواهم به شما هم بگم.
    چند تا میوه نام برد که مطلقا گفت به حیوانات ندیم که طوطی ها هم شاملش می شدکه عبارتند از:
    آلو-زرد آلو-انگور در ضمن اشاره کرد که خشک این میوه ها ضررش بیشتر است

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    از ديروز كه ميشارو بردم دامپزشك خيلي بي حاله و شادابيه قبلو نداره.
    ممكنه بخاطر ترس باشه؟
    چرت ميزنه ولي خودشو پف نميكنه.
    دليلش چيه؟امروز بهتر از ديروز شده.
    خيلي ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    183
    یکی از دوستان می گفت تا وقتی طوطی بیرون از قفس به راحتی عادت به سر دادن پیدا نکرده نباید دستمونو تو قفس ببریم که سرشو بخارونیم. چون قفس مثل حریم خصوصیش هست که باید قلمرو امنش باشه و بهتره اوایل که میخوایم عادتش بدیم به سر دادن از قفس بیرون باشه و جایی مثلا کنج دیوار اتاق گیرش بندازیم که راه فرار نداشته باشه و سرشو بخارونیم. می خواستم نظر بقیه دوستانو بدونم. ممنون.:smile (32):
    در مورد دادن خرما و کشمش به مقدار کم نظرتون چی هست؟ طوطی من از طعم خرما خیلی خوشش اومده.
    ویرایش توسط yaser_ir57 : 18th August 2010 در ساعت 11:14 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    دود اسفند براي طوطي ضرر داره؟
    خيلي ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دود اسفند براي طوطي ضرر داره؟
    خيلي ممنون
    سلام ، راستش من در مورد ضرر یا منفعت اسفند واسه طوطی چیزی نمودونم ولی دیدم که تو مغازه پرنده فروشی ها صبح ها اسفند دود می کنن، دلیلشم رو که پرسیدم گفت که دود اسفند خاصیت میکروب کشی داره

صفحه 117 از 1238 نخستنخست ... 176798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361672176171117 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)