کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    سلام دوستان این اولین سوالیه که دارم اینجا مطرح میکنم
    من سوالم اینه:
    کاسکوم سنش بالاست عکساشم تو آلبیومم هست غیر از این دو تا دو باره کسکو طوسی و دودی داشتم ولی خیلی زود رام شدن و رفتن.....
    این هم یکم سنش زیاده و رام کردنش سخت خوب من اینو به چند ترفند از دست غذا بگیرش کردم و تقریبا از قار افتاد حتی اذیتش کنی غر غر کم میکنه حموم هم راحت میاد و سشوار هم راحت میکشم خودش وای میسه بیرون هم میاد زیاد تمرین سخنگویی هم با هاش میکن خوب فقط موندم بعد گذشت سه ماه از ورودش به خونه با این حال که یه هفته ای میشه از دستم غذا میگیره ولی میترسه به نظرتون کاری باید انجام بدم راستی حمل و نقلشم راحته بی کاور من دو باری بردمش شمال تو قفسی کوچیکش با ماشین هم حال میکنه حالا به نظرتون کار خاصی هست که برا دستی شدنش انجام بدم چون برا از قار افتادنش یه کاری انجام دادم

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان چندتا عكس جديد از ميشا كه نشون ميده پركنيش بدتر شده.

خيلي ممنون
    میلاد جان این پر کنی نیست باید به دکتر مراجعه کنی پر ها مرتب ریخته بعدشم پر کنی مال کاسکوی رامه که به صاحبش اعتماد کرده

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    آره خیلی هم بد شده .اسباب بازی هاش کوووووو؟:smile (247):
    مگه قرار نبود براش بگیری اگه هم میگی اسباب بازی داره تو این عکس نصف قفسش خالیه که .مگه قرار نبود کاغذو واسش آویزدرست کنی بذاری ؟درست کردی ؟اون دکتری که گفتی خیلی خوبه چی گفت بهت؟من بهت گفتم ببرش پیش برهانی کیا .چرا نبردیش؟

سپيده خانم
    اسباب بازياشو دارم بهش معرفي ميكنم.
    از ديروز هم كاغذ بهش ندادم تا اسباب بازياشو بذارم.
    بقيش هم بهتون گفتم.
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    میلاد حتما از اونی که بهت دادم آدرس بگیر سریع ببرش دکتر این خودشو پرهاشو اینجور نکنده این پرها داره می ریزه. اینقدر طولش نده که وقتی ببری دکتر دیگه کاری از دستشون بر نیاد.
    نه فكر نميكنم بريزه چون شبا گاها ديدم پراشو ميكنه.
    خيلي ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    خيلي ممنون
    میلاد جان این پر جویه حالتیه که ططوطی به دلیل خارش پرشو میجوه احتمالا قارچی یا یه چیزی تو این مایه ها باشه ضمنا خودت فرض کن سرت قارچی چیزی بگیره خارش داره و اینقدر میخارونه آدم تا اون قسمت موش بریزه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    میلاد جان این پر کنی نیست باید به دکتر مراجعه کنی پر ها مرتب ریخته بعدشم پر کنی مال کاسکوی رامه که به صاحبش اعتماد کرده
    سلام .اینکه ببره دکتر درسته ولی اینکه پرکنی فقط واسه طوطی های رامه که به صاحبش اعتماد کرده از نظر من غلطه . عسل صفحه106 دلایل پرکنی رو گفتن .یه سری از دلایل فیزیکیه .بعضی از بیماریها باعث پرکنی میشه .تو یه مقاله که راجع به پرکنی بود دکترای دامپزشک تخمین زده بودن که 80 % علت پرکنی ، فیزیکیه .

نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سپيده خانم
    اسباب بازياشو دارم بهش معرفي ميكنم.
    از ديروز هم كاغذ بهش ندادم تا اسباب بازياشو بذارم.
    بقيش هم بهتون گفتم.
    خيلي ممنون
    میلاد جون .مگه نگفتم کاغذو ازش نگیر ؟مگه نگفتم تا قبل اینکه بهش اسباب بازی جدید معرفی نکردی کاغذو براش بذار ؟آخه اون بدبخت دیگه با چی بازی کنه؟خواهش میکنم اونا رو بذار براش و اسباب بازی هم یدونه یدونه بهش معرفی کن.
    ببین تو از وقتی که عکس طوطیتو گذاشتی همه از جمله خودم بهت گفتیم ببرش دکتر .بعد اون هرکی بهت یه چیز گفت یکی گفت پرکنی یکی پرجوی یکی پرکنی به همراه پرجوی یکی میگه هیچکدوم ،پراش میریزه ... . تو خودت گیج نشدی؟تو هر سایتو هر مقاله ای و هر سرگذشتی که من خوندم همه اول می گن طوطی رو باید برد دکتر .قبل اینکه رو مشکلات عاطفیش تمرکز کنیم باید مشکلات مربوط به سلامتیشو رفع کنیم .یه خانمی که چند وقت پیش من گفتم طوطیش از ترس درخت کریسمس پرکن شده بود اونم طوری که زخم شده بود پوستش ، اول طوطیشو برد دکتر که بعد از معاینه طوطی فهمیدن مشکلش فیزیکی نبوده و فهمیدن که ترس باعث پرکنی شده .طوطیش خوب شد بعد 6 ماه ،فکر کنم .بخدا من شرایط اینو نداشتم که بیارمش دکتر . طوطیه خودمو بردم پیش یه دامپزشک .باور کن که من داشتم دلایله پرکنی رو بهش می گفتم .همه رو از تو کتاب نگاه می کرد میگفت فکر نمی کنی این دلیلش باشه؟خوب حالا ببین من باید بهش اطمینان کنم؟تو که تهرانی و بهترین دکترا اونجان .پس تو روخدا دیگه معطل نکن.:smile (44):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام .من فکر کنم جویدن پر نشونه ی کمبود کلسیم هم هست .درسته ؟منظورم از جویدن پر پر جوی نیست .همین حالتی که طوطیه دوستمون داره ؟چون من یادمه چند وقت پیش یکی دربارش گفت که انتهای پر طوطی کلسیم داره و اگه طوطی باهاش ور بره یعنی کمبود کلسیم .اگه میشه درباره اینم نظر بدین.
    سلام

بله نوعی از پرکنی فقط به دلیل کمبود کلسیمه.پرنده به دلیل فقط کلسیم پر خودش رو طبق غریزه میکنه و نی اون رو میجوه و از این طریق سعی میکنه کمبود بدنش رو جبران کنه.ولی معمولا تو این حالت داستان به یک یا دو پر ختم نمیشه.این احتمال وجود داره که خاکستری دوستمون به دلیل کمبود کلسیم این کارو کرده باشه ولی احتمالش بسیار بسیار ضعیفه.چیزی که مسلمه اینه که شما اگر خودتون هم پر طوطیتون رو قیچی کنید و اون پره بدید بهش دقیقا همون کاری رو باهاش میکنه که با یه تیکه چوب یا اسباب بازی میکنه!معمولا عاشق چیز های نازک و درازن....مثل شاخه یا چوب یا همون خودکار!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hrb نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان . بنده یه کاسکو تازه به حرف اومده رام دارم که 10 روزه گرفتم . دیروز یکی از اقوام اومد پرهای کاسکو من رو کوتاه کرد چون 2 3 تا پر اولش شکسته بود در یه طرفش بالش تمام پرهاشو کوتاه کرد (7 8 تا از اول) ! الان احساس میکنم که هم خیلی زشت شده هم طوطیم فعالیتش کم شده ؟
    حتی دیگه میترسه دوره قفس بچرخه ؟
    چه قد طول میکشه که دوباره در بیاد ؟ یکی بهم گفت باید اون بال هایی که خراب بود رو ار ته میکشید تا زود تر در بیاد؟
    این قصیه پر کوری چیه ؟ اخه با بالاش زیاد ور میره .
    در مورد پرکوری نظرات زیادی وجود داره.من اسم علمی یا حتی لاتین این حالت رو نمیدونم ولی در بعضی از موارد پیش میاد وقتی (کار بسیار اشتباه و غلطیه) پر طوطی رو میکشن تا پر جدید در بیاره دیگه هیچ وقت پر جدید جایگزین میشه و پر طوطی اصطلاحا کور میشه!!!
    معمولا این حالت تو پرهای شیر پرنده(پری که تازست و هنوز رگه های خونی توش وجود داره) به وجود میاد.وقتی پر رو میکشن محل خروج پر از غلافش خونریزی میکنه.عده ای ادعا میکنند که این خونریزی محل رشد پر رو مسدود میکنه و پر کور میشه که من شخصا نظری در مورد صحت و سقم این قضیه ندارم.چیزی که مشخصه اینه که بعد از کشیدن پر های شیر هر از گاهی این اتفاق میفته.پر طوطی مثل پر کفتر نرم نیست و برای کشیدنش معمولا از انبر دست استفاده میکنن!!!!!!!!!!!!!!!! که استرس و درد زیادی رو به طوطی تحمیل میکنه.به هیچ عنوان هوس کشیدن پر طوطیتون به سرتون نزنده !!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط purixima نمایش پست ها
    سلام بر عاشقان طوطی
    من یک قطعه کاسکو دم قرمز دارم که در حال حاضر تولک رفته.
    میخواستم بدونم که آیا غذایی خاصی یا مواد ویتامینه هست که زودتر از تولک در بیاد
    ممنون
    چرا زود تر از لک در بیاد؟؟؟یکی از نشانه های سالم بودن پرنده تو لک رفتنشه.و باید اجازه بدید دوره پر ریزی پرنده کامل بشه.بزرگترین اشتباه تو دوره پر ریزی یا لک پرنده جابجا کردن طوطی , تغییر ناگهانی دما(مخصوصا سرد شدن یا خنک شدن هوا) , وارد کردن استرس به طوطی و مسائلی از این قبیله.در این حالت ریزش پر پرنده قطع میشه

تنها کاری که شما تو این مرحله میتونید انجام بدید اینه که :

1. غذایی مناسب و سرشار از کلسیم و ویتامین d در اختیار طوطیتون قرار بدید(کلسیم و ویتامین d و بالاخص ویتامین d3 مکمل یکدیگرند.بدون ویتامین d کلسیم جذب نمیشه و بدون کلسیم ویتامین d کارایی واقعی خودش رو نداره)

2.طوطی رو حتما تو محیط گرم نگهداری کنید.توجه کنید که اصلی ترین عامل رفتن طوطی به دوره لک بالا رفتن دمای هواست.بنا بر این کوچکترین نوسانی میتونه منجر به ایجاد اختلال تو روند پر ریزی پرنده بشه

3.عدم تحمیل استرس به طوطی

خيلي ممنون
    ببین میلاد جان
    طوطی شما هر مشکلی که داشته باشه بد نیست یک دامپزشک مجرب ببینتش
    واقعیت اینه که امکان وجود هر 2 مشکل تو طوطی شما وجود داره.یعنی میتونه به 1001 دلیل پرکن شده باشه.و از طرفی ممکنه نوعی بیماری پوستی یا داخلی باعث ریختن پرهای منطقه سینش باشه.آیا میدونستید که یه دلیل ساده مثل مثلا بالا رفتن میزان چربی تو پوست بدن طوطی میتونه منجر به ریزش پر های اون بشه؟
    بنا بر این سریعا به یک دامپزشک مجرب مراجعه کنید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    سلام دوستان
    نمیدونم چرا بعضی از دوستان از اسباب بازی برای طوطیهاشون استفاده نمیکنن و یا دیر به این فکر می افتن با اینکه بارهاو بارها دوستان باتجربه این قضیه رو توضیح دادن ولی بازم دوستان بی توجهی میکنن من خودم به شخصه به این نتیجه رسیدم که هر قدر کاسکو رامتر شد جاشم بزرگتر و اسباب بازیاش بیشتر بشه این همه اسباب بازیهای مخصوص تو بازار هست ولی بعضی از بچه ها دنبال زنجیر و کنف و..... توی فروشگاههای رنگ و ابزار میگردن از نظر مالی بخوای حساب کنی بخدا همون درمیاد فقط وقت آدم گرفته میشه آخرشم همون چیزی رو درست میخوایم بکنیم که توبازارهست من هر موقع که میرم پرنده فروشی و یا این فروشگاه هایپراستار محاله برای کاسکوم چیزی اسباب بازی نخرم میدونم که هیچ ضرری نداره الانم تو فکرعوض کردن قفشم میخوام بزرگتر بگیرم.
    رفقای عزیز تا میتونیداسباب بازی بخرید

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    سلام .اینکه ببره دکتر درسته ولی اینکه پرکنی فقط واسه طوطی های رامه که به صاحبش اعتماد کرده از نظر من غلطه . عسل صفحه106 دلایل پرکنی رو گفتن .یه سری از دلایل فیزیکیه .بعضی از بیماریها باعث پرکنی میشه .تو یه مقاله که راجع به پرکنی بود دکترای دامپزشک تخمین زده بودن که 80 % علت پرکنی ، فیزیکیه .

سلام
    اونا مواردی بود که با پر کنی اشتباه گرفته میشد منم منظورم به اوناست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمیدونم چرا بعضی از دوستان از اسباب بازی برای طوطیهاشون استفاده نمیکنن و یا دیر به این فکر می افتن با اینکه بارهاو بارها دوستان باتجربه این قضیه رو توضیح دادن ولی بازم دوستان بی توجهی میکنن من خودم به شخصه به این نتیجه رسیدم که هر قدر کاسکو رامتر شد جاشم بزرگتر و اسباب بازیاش بیشتر بشه این همه اسباب بازیهای مخصوص تو بازار هست ولی بعضی از بچه ها دنبال زنجیر و کنف و..... توی فروشگاههای رنگ و ابزار میگردن از نظر مالی بخوای حساب کنی بخدا همون درمیاد فقط وقت آدم گرفته میشه آخرشم همون چیزی رو درست میخوایم بکنیم که توبازارهست من هر موقع که میرم پرنده فروشی و یا این فروشگاه هایپراستار محاله برای کاسکوم چیزی اسباب بازی نخرم میدونم که هیچ ضرری نداره الانم تو فکرعوض کردن قفشم میخوام بزرگتر بگیرم.
    رفقای عزیز تا میتونیداسباب بازی بخرید

من کاملا با شما موافقم اسباب بازیها از 5-6 تومان هستن تا بالا.ماهی 2 تا هم خریده شه حدود 15-16 یا نهایتش می شه 20. تازه هر زنجیر و زنگوله ای هم نمی شه زد اگر بگردین و آبکاری شده و همون جنسی که سازندههای اسباب بازی می زنن بزنین دقیقا همینقدر می شه.

صفحه 115 از 1238 نخستنخست ... 1565969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341652156151115 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)