کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    سلام بر عاشقان طوطی
    من یک قطعه کاسکو دم قرمز دارم که در حال حاضر تولک رفته.
    میخواستم بدونم که آیا غذایی خاصی یا مواد ویتامینه هست که زودتر از تولک در بیاد
    ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    538
    سلامی دوباره
    یک سوال هم داشتم که>
    کاسکوی من بعضی موقه ها که تو بغلمه انگشت دستمو آروم میگیره بد فشار محکمی میده که واقا دردم میاد میخواستم بدونم چیکار کنم که کلا وقتی با دست هم گرفتم اصلا گاز نگیره.
    ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hrb نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان . بنده یه کاسکو تازه به حرف اومده رام دارم که 10 روزه گرفتم . دیروز یکی از اقوام اومد پرهای کاسکو من رو کوتاه کرد چون 2 3 تا پر اولش شکسته بود در یه طرفش بالش تمام پرهاشو کوتاه کرد (7 8 تا از اول) ! الان احساس میکنم که هم خیلی زشت شده هم طوطیم فعالیتش کم شده ؟
    حتی دیگه میترسه دوره قفس بچرخه ؟
    چه قد طول میکشه که دوباره در بیاد ؟ یکی بهم گفت باید اون بال هایی که خراب بود رو ار ته میکشید تا زود تر در بیاد؟
    این قصیه پر کوری چیه ؟ اخه با بالاش زیاد ور میره .
    دوست عزيز در اينكه شما نفس عملتون درست بوده شكي نيست.....يعني از واجباته كه كاسكو رو شاه پر هاش رو بزنيد اما چطور بزنيد؟
    بايد 2 شاه پر اول هر بال رو نزنيد و 7-8 تاي بعدي رو بزنيد....هر شاه پر هم كه مي زنيد بايد حدود دو سومش كوتاه بشه....در ضمن بايد شاه پر هاي هر دو بال رو بزنيد نه يك بال.
    در مورد طوطي هاي دم كوتاه مثل كاسكو و آمازونها بگم كه اگر به اشتباه 2 شاه پر اول بال رو هم زديد اشكالي نداره چون در طوطي هاي دم كوتاه اگر 2 شاه پر اول رو هم بزنيد ، طوطي زياد بد ريخت نميشه فقط باعث ميشه زماني كه خوابه يا داره استراحت ميكنه بالهاش خسته بشه ....اون 2 شاه پر اول رو به اين علت ميگن نزنيد كه هم طوطي بد ريخت نشه و هم زمان استراحت شاه پر هاي 2 بالش رو روي هم بصورت قيچي و ضربدري بندازه تا بالهاش خسته نشه.....اما در مورد طوطي هاي دم بلند مثل طوطي اسكندر(شاه طوطي) و ملنگو اگر 2 شاه پر اول بال رو هم بزنيد طوطي خيلي بي ريخت ميشه.
    در مورد اينكه پرهاش كي در مياد بايد بگم كه زماني كه تو لك بره اين پر ها ميريزه و پر هاي جديد در مياره.....اگر هم شاه پر هاش رو بكشيد سريع در مياد ولي اصلا اين كار رو نكنيد كه طوطي بسيار دردش مياد و ممكنه حتي پر كن هم بشه.
    دوست عزيز ما چيزي به نام پر كوري نداريم....شايد منظور شما پر كني بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    دیشب کاسکوم یه دونه از پرهای خاکستریش را که کنده یا خودش کند نمیدونم گرفته با پاش و داره انگار که میخورتش یا میجوش البته نه از سمت ریشه بلکه از سمت پر.خواستم بدونم که این یعنی چی نکنه پر کن شده؟
    نه آقا نگران نباش اكثر كاسكوها وقتي شاه پرشون ميوفته اون رو با پاشون ميگيرن و بهش ور ميرن و حتي مي جونش ....معمولا كاسكو هايي كه اسباب بازي چوبي جهت جويدن و سر گرمي در اختيارشون نيست اين كار رو مي كنند....و يا ممكنه اسباب بازي براش كم در حد يك عدد گذاشته باشي.
    يك علت ديگه هم داره كه ممكنه به اين دليل باشه.....مي دونيد كه ريشه پر يعني همونجا كه در گذشته مي زدند داخل جوهر و باهاش مي نوشتن ، سر شار از كلسيم هست....زماني كه بدن كاسكو فقر كلسيم داشته باشه كاسكو پري كه ازش ميوفته رو بر مي داره و انتهاي اون رو مي جوه و مي خوره....با اين كار قصد رسوندن كلسيم به بدنش رو داره ...اتفاقا يكي از عوامل پر كني همين فقر كلسيم بدن كاسكو هست كه در مراحل پيشرفته ، كاسكو پر هاي خودش رو مي جوه و مي خوره تا كلسيم به بدنش برسونه....به اين دليل هست كه ميگم كلم بروكلي و كرفس هيچوقت فراموش نشه چون در بين سبزيجات كلسيم بيشتري دارن....ميگن گردو فراموش نشه.....ميگن مكملهاي مواد معدني مثال Avimineral فراموش نشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .خوب شما که نمی دونید که خودش کنده یا نه .حالا میشه بگی ریشه داشت یا نه ؟طوطیه شما تو لکه ؟
    اگه تو لک باشه که یا پر خودش میوفته یا خود طوطی اونو وقتی که شله می کنه .حتی شده من خودم یه پر رو دیدم که بد مونده و وقتی می خوام درستش کنم می بینم از ریشه در میاد .خوب اون پرایی هستن که باید بیوفتن .این پرا رو اگه خودش تونسته دربیاره ممکنه باهاش بازی کنه طوطیه من همیشه همینکارو میکنه .ولی من ازش می گیرم :smile (3):چون هم پرای تو لکیشو جمع می کنم و هم اینکه نمی خوام با پرش بازی کنه .پس اگه تو لک باشه این رفتارش طبیعیه ولی اگه تو لک نبوده شاید داره تازه شروع میشه .پس نگران نباش .
    گاهی شده وقتی که طوطیم تو قفسه ،پری که ریشه داره رو اینقدر باهاش بازی میکنه که ریششو میکنه .من همیشه وقتی می خوام روزنامه کفشو عوض کنم همه پرایی که افتاده رو چک می کنم ببینم کدوم ریشه داره .شما هم اگه مطمئنی که ریشه داشت ولی بعد که از کف برداشتی دیدی ریشه نداره نترس حتما خودش خرابش کرده .اینا همه زمانی جای نگرانی نداره که طوطیه شما یا تو لک باشه یا تازه داره میره تولک.
    اگه هم که ریشه نداشت خودتو ناراحت نکن فکر منفی هم نداشته باش فقط بیشتر سرگرمش کن.
    من همه اینا رو با توجه به طوطیه خودم به شما جواب دادم حتما بچه های دیگه هم نظرشون رو میگن .
    حالا با این یه پر که نمیشه قضاوت کرد طوطیه شما پرکن شده .:smile (264):بیشتر مراقبش باش.
    ممنون سپيده جان
    با اجازت يك نكته رو متذكر بشم كه اگر كاسكو پر جوي داشته باشه ، پرهايي كه ميجوه و مي اندازه كف قفس ريشه ندارن و ريشه اون در پوست بدن كاسكو باقي مونده.
    اما اگر پر كني داشته باشه(پر كني با پر جوي فرق ميكنه) كاسكو پر هاي بدنش رو از ريشه ميكنه و ميريزه كف قفس و اين پر ها داراي ريشه هم هستند چون كنده شدن و جويده نشدن......پس چه پرهايي كه ريخته كف قفس ريشه داشته باشه و چه نداشته باشه بايد نگران شد .
    اما معمولا در ماههاي خرداد تير مرداد و شهريور تا اواسط مهر كاسكو ها در لك هستند و نبايد زياد نگران پر هاي ريخته شده بود چون اين پر ها بطور طبيعي ريخته شدن.
    و اما كي بايد نگران بود؟ زماني نگران پر كني يا پر جوي كاسكوتون باشيد كه يك ناحيه از بدنش مثل سينه خالي-كچل يا كم پشت بشه.....يادتون باشه در تو لكي هيچوقت يكدفعه يك ناحيه از بدن پرنده كم پشت و گر يا كچل نميشه و هيچوقت پوست اون بيرون نمي يوفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    ممنون ا ز راهنمای دوست خوبم ولی باور می کنی 4 روز غذا دادن رو باهاش تمرین کردم از ساعت 10/11 اینا ظرف رو ور می داشتم روز بعد حتی پیش اومد که تا ساعت 5 نذارم و تمرین کنم ولی تنها پیش رفتی که کردم این بود که از اول اون 4 روز تا اخرین روز با اعصبانیت کامل غذا رو می گرفت و می انداخت البته روز آخر من یه خورده سماجت کردم و بعضی از تخمه ها رو هنگام گرفتن ار دستم خورد کرد و ریخت ته قفس ....
    من یه مشکلای دیگه هم دارم اینکه واقعا سر و صدای صبح اش خیلی خیلی زیاده یکم اینکه اون خرابکاری اول صبحشی واقعا من و مامنم رو کلافه کرده و این که تا میری سراقش صدای قار زدن ممتدش امون اعصاب آدم رو میبره . به نظرتون من این بفروشم یکی دیگه بگیرم اینا حل میشه یا همشون این شکلین ؟ باور کن بعضی موقعه ها می زنه به سرم که بفروشم دیگه کاسکو نگیرم ....
    دوست عزيز شما فرمودين كه اين تاپيك رو از اول خوندين اما از سوالاتتون معلومه كه دقيق و با حوصله نخوندين به عرايض بنده در زير توجه كنيد:

1-كاسكوي وحشي كه به منزل مياريد ممكنه تا 2-3 ماه جيغ بكشه و به مرور اين جيغ يا قار از سرش ميوفته پس اگر شما اين رو بفروشيد و يكي ديگه بخريد باز همين داستان هست مگر اينكه يك كاسكوي رام شده بخريد.

2-بايد به مرور رامش كنيد و كاري كنيد كه از دستتون غذا بگيره .

3-تمرين صحبت كردن رو فراموش نكنيد.

4-اگر من-شما-آقاي آژيده و تمامي اساتيد و بچه هاي آماتور و حرفه اي يك كاسكوي وحشي بيارن منزل حد اقل 3-4 ماه طول ميكشه تا درست و حسابي رام بشه بنابر اين ما اينجا نمي تونيم معجزه كنيم تا در عرض چند روز كاسكو رام بشه و به حرف بياد.....چارش اينه:
    صبر.....حوصله.....تمرين.....سماج .

کاربر ساده

شماره عضویت
    902
    نظرتون در مورد اينجا چيه؟
    قيمتش خيلی شاخ هست
    http://www.iran*****.com/?cat=6

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    نظرتون در مورد اينجا چيه؟
    قيمتش خيلی شاخ هست
    http://www.iran*****.com/?cat=6
    لینکت کار نمیکنه اگه ممکنه درست بذار

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها

دوست عزيز شما فرمودين كه اين تاپيك رو از اول خوندين اما از سوالاتتون معلومه كه دقيق و با حوصله نخوندين به عرايض بنده در زير توجه كنيد:

1-كاسكوي وحشي كه به منزل مياريد ممكنه تا 2-3 ماه جيغ بكشه و به مرور اين جيغ يا قار از سرش ميوفته پس اگر شما اين رو بفروشيد و يكي ديگه بخريد باز همين داستان هست مگر اينكه يك كاسكوي رام شده بخريد.

2-بايد به مرور رامش كنيد و كاري كنيد كه از دستتون غذا بگيره .

3-تمرين صحبت كردن رو فراموش نكنيد.

4-اگر من-شما-آقاي آژيده و تمامي اساتيد و بچه هاي آماتور و حرفه اي يك كاسكوي وحشي بيارن منزل حد اقل 3-4 ماه طول ميكشه تا درست و حسابي رام بشه بنابر اين ما اينجا نمي تونيم معجزه كنيم تا در عرض چند روز كاسكو رام بشه و به حرف بياد.....چارش اينه:
    صبر.....حوصله.....تمرين.....سماج .
    سلام آقا ممنون که راهنمائی می کنید ، آقا من کل تاپیک رو خوندم فقط قبل اینکه کامل تسلط پیدا کنم( با عجله ، شوق و بی تجربگی) رفتم سر و سراق طوطیم و با هاش تمرین کردم اونم تمرینی که با توجه به فرمایشات جنابعالی در اولای تاپیک ، باید بعد یه مدت (بعد غذا خوردن از دست ) انجامش می دادم . خلاصه اینکه این تمرین یا حالا هرچی ( از قار انداختن ) باعث شد که تمینه ام میزان ترس و وحشش بیشتر شه (قبول دارم که اشتباه از خودم بود)و بعد یک فرجه 10 روزه و 4 روز تمرین غذا دادن با دست که فکر کنم پیشرفتی نداشت ، دوباره همه چی رو تعطیل کردم و الان دو سه روزه که کاریش ندارم ، طبق فرموده آقا بابک و همچنین شما باید از نو و با حوصله و خرج زمان برای ریختن ترسش شروع کنم .
    حالا سوالم اینجا بود که چه مقدار زمان کاریش نداشته باشم یعنی بعد چند مدت دوباره شروع به تمرین غذا بکنم ؟ و اینکه برا ریختن ترسش چیکار می تونم بکنم که کمی زودتر راه بیفته؟
    بازم ممنون
    ویرایش توسط maloos : 14th August 2010 در ساعت 06:12 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    902
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    لینکت کار نمیکنه اگه ممکنه درست بذار
    لينک درست هست اما بخاطر تبليغ نشدن برميدارن......لطفاً ميشه اين کار رو نکنيد.....آخه اين يه مورد عجيب هست :smile (269)::smile (151)::O

سرچ کنيد ايران کاسکو......فقط يه سايت فارسی مياد

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان چندتا عكس جديد از ميشا كه نشون ميده پركنيش بدتر شده.

خيلي ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها

خيلي ممنون
    آره خیلی هم بد شده .اسباب بازی هاش کوووووو؟:smile (247):
    مگه قرار نبود براش بگیری اگه هم میگی اسباب بازی داره تو این عکس نصف قفسش خالیه که .مگه قرار نبود کاغذو واسش آویزدرست کنی بذاری ؟درست کردی ؟اون دکتری که گفتی خیلی خوبه چی گفت بهت؟من بهت گفتم ببرش پیش برهانی کیا .چرا نبردیش؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها

خيلي ممنون

میلاد حتما از اونی که بهت دادم آدرس بگیر سریع ببرش دکتر این خودشو پرهاشو اینجور نکنده این پرها داره می ریزه. اینقدر طولش نده که وقتی ببری دکتر دیگه کاری از دستشون بر نیاد.

صفحه 114 از 1238 نخستنخست ... 146495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331642146141114 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)