مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام من از اون روز تاحالا هنوز طوطی رو بیرون قفس با دست نیاوردم و داشتم بازم باهاش تمرین میکردم شما گفتید دستو از چوب نشیمن فاصله بده و بیبن میاد رو دست یا نه منم اینکارو کردم روز اول نیومده و فقط یک پاشو میزاشت رو دستم( اونم نه درست و حسابی ) فرداش پایه اولو قشنگ میزاشت رو دستم و پا دوم روم یکخورده همین که دستمو لمس کنه میزاشت رو دستم دوباره پاشو میزاشت رو چوب نشیمن و روز سومش یعنی امروز قشنگ رو دستم میومد دستم وقتی چسپیده رو چوب نشیمن پایه دومش با چوب نشیمن تماس داره واسه همین خیلی راحته ولی وقتی دستم فاصله میدم از چوب نشیمن پاهاش تماس ندارن و یکم نگران میشه یعنی مدت زمان مکث کردنش خیلی کمه تا جفت پاهاش رو دستمه میخواد اون یکی پاشو باز بزاره رو چوب نشیمن و مدت زمان ایستادنش رو دستم کمتره وقتی کاملا رو دستمه دستمو یکم تکون دادم از چوب نشیمن بیشتر فاصله دادم نپرید از دستم فقط سعی کرد پاشو رو چبو نشیمن بزاره که من دستم به چوب نشیمن نزدیک کردم و کمکش کردم این تموم کارهایی بود که برایه رو دست اوردنش کردم نمیدونم بازم باهاش تمرین کنم یا بیرون قفس بیارمش منم به اندازه طوطی با احتیاط میرم جلو
    سلام . خوبه دستتون رو با فاصله از چوب نشیمن نگه دارید که نتونه مدام پاشو رو چوب نشیمن بذاره .. وقتی رو دست شما نشست 5 6 تا تخمه بدین و بعد خودتون دست رو ببرید عقب تر که بشینه روی چوب نشیمن . دوباره همین کار رو انحام بدین .. اگه فکر میکنید هنوز نیاز داره به دست بیشتر اعتماد کنه این تمرین رو دو 3 روز ادامه بدین

بعد تمرین رو تغییر بدین

دست رو با فاصله نگه دارید از چوب نشیمن ( مثل تمرین بالا ) و تخمه رو نشونش بدین . وقتی اومد روی دست ، تخمه ندین بهش ...بیاریدش بیرون .. بعد تخمه رو بهش بدین و بعد بازی نردبون رو انجام بدین . با هربار پا گذاشتن روی دست ، یه تخمه

اگه تخمه رو قبول نکرد .. برش گردونید به قفس و یه جایزه بهش بدین .. و دوباره تمرین رو انجام بدین .. خبرشو بدین

البته باز خودتون بهتر میدونید که چه وقت آمادگی داره این تمرینات رو انجام بدین . به نظر من که دیگه میتونید بیاریدش بیرون ...

نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با سلام من از شما میخواستم بپرسم کاسکوی من وقتی من را میبینه ویا روی دستم میاد بالا میاره میخواستم بپرسم این علتش چیه؟مشکلی براش ممکنه ایجاد کنه یک سوال دیگه هم داشتم چه شکلی میشه برای کاسکو یک درخت کوچک درست کرد اخه توی یک سایت خوندم کاسکو ها علاقه زیاذی به درخت دارند ومیتونیم براشون یک درخت درست کرد و بدلیل علاقه ی زیادشون همونجا میمونن و خرابکاری نمیکنن میخواستم بپرسم از لین درخت های کوچک به صورت اماده وجود نداره که بشه خرید اگه میشه یک سایت به من معرفی کنید که بدونم چه چیزهایی چه خوراکی وچه چوب درخت هایی برای کاسکو سمی است وضرر داره.اگه میشه راهعنماییم کنید متشکرم.
    یک سوال دیگه هم داشتم که مکمل های غذایی برای کاسکو ضرر نداره و مواد تشکیل دهنده اش چیه من یکبار میخواستم یکی از انها را بخرم ولی مواد تشکیل دهنده اش کرم خشک شده و عسل وریگ و شن بود برای همین به کاسکوم ندادم شما مکمل خوبی سراغ ندارید که بهم معرفی کنید؟
    سلام . همیشه اینطور نیست که "طوطی درختچه یا استند داشته باشه مدام اونجاست و خرابکاری نمیکنه ".. شخصیت هر طوطی با طوطی دیگه متفاوته ... و اینکه زندگی کردن بین آدما یه سری ویژگی و رفتارهاشون رو تقویت میکنه . مثلا گاز گرفتن ، خرابکاری با جویدن وسایل مختلف، .. ممکنه داشتن درختچه یا استند جلوی خرابکاری طوطی رو نگیره مخصوصا برای طوطی هایی که همیشه آزاد هستن مثل طوطی شما ( اگه اشتباه نکنم ) احتمالش کمه تاثیری داشته باشه . چون از یک جا نشستن استقبال نمیکنن و بیشتر دوست دارن جایی باشن که صاحباشون هستن .. داشتن استند میتونه مفید باشه ( استندی که کوچیک و قابل حمل باشه ) و سعی کنید اسباب بازی های مختلف براش بگیرید

در مورد مکمل هم اگه از میوه جات و سبزیجات تو غذاییش استفاده میکنید و همینطور غذاهای کلسیم دار نیازی نیست . اما اگه این غذاها رو نمی خوره .. میتونید از مکمل مولتی ویتامین و کلسیم استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    باسلام من یک سوال دیگه هم داشتم استفاده از جلیقه پرواز برای طوطی خطرناک میتونه باشه میشه به این جلیقه ها اعتماد کرد باعث خفگی کاسکو نمیشه یا اینکه یه وقت پاره بشه وکاسکو فرارکنه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    باسلام من یک سوال دیگه هم داشتم استفاده از جلیقه پرواز برای طوطی خطرناک میتونه باشه میشه به این جلیقه ها اعتماد کرد باعث خفگی کاسکو نمیشه یا اینکه یه وقت پاره بشه وکاسکو فرارکنه؟
    سلام . این جلیقه پرواز هایی که پرواز هایی که الان تو ایران هست نمیدونم اصلا استاندارد هستن یا نه .. اما نوع استانداردش باعث خفگی نمیشه ، پاره هم نمیشه بندش . مگر اینکه طوطی خیلی بجوه . برای همین باید قبل از استفاده از جلیقه حتما طوطی باهاش آشنا بشه . استفاده کردن از جلیقه تمرین مخصوص به خودش رو داره

باز دوستان دیگه اگه اطلاعاتی داشته باشن راجع بهش میگن ..من استفاده نکردم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    سلام خدمت اساتید محترم کاسکوی من یکی دو روزی هست یک پاش رو با اطمینان کامل و راحت برای گرفتن تخمه هندونه رو دستم میگذاره ولی اون یکی پارو اصلا نمیگذاره هرچی هم تخمه رو دور تر میبرم بازم نمیزاره پای دوم رو
    چکار باید بکنم که پای دوم رو هم به همون راحتی بزاره؟؟
    و یه سوال دیگه اینکه پایش رو رو دستم میزاره تخمه رو گرفت اروم اروم میره از روی دستم و چیکار کنم که بمونه و نره؟؟ تمرینات بنده هم همگی روی قفس انجام میشه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani07.com نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم کاسکوی من یکی دو روزی هست یک پاش رو با اطمینان کامل و راحت برای گرفتن تخمه هندونه رو دستم میگذاره ولی اون یکی پارو اصلا نمیگذاره هرچی هم تخمه رو دور تر میبرم بازم نمیزاره پای دوم رو
    چکار باید بکنم که پای دوم رو هم به همون راحتی بزاره؟؟
    و یه سوال دیگه اینکه پایش رو رو دستم میزاره تخمه رو گرفت اروم اروم میره از روی دستم و چیکار کنم که بمونه و نره؟؟ تمرینات بنده هم همگی روی قفس انجام میشه

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    سلام . برای شروع عالیه .. این تمرین حداقل 4 هفته ممکنه طول بکشه ... حداکثرش به طوطی بستگی داره ..

شما فعلا فاصله رو ثابت نگه دارید و اینقدر دور نبرید .. اجازه بدین یه مدت فقط یه پا رو روی دست بذاره و به جایزه برسه .. 4 5 روز دیگه یکم فاصله رو بیشتر کنید و تخمه رو دورتر نگه دارید

عجله نکنید به اون مرحله هم میرسید که طوطی هر دو پا رو روی دست میذاره .. بذارید با سرعت خودش پیش بره .. اعتمادش رو کم کم بدست بیارید

مشکلی نداره که از روی دست میره .. حساس نشید به این کارش و براتون مهم نباشه .... ممکنه بعد از یه مدت یه پا رو روی دست ثابت بذاره و عقب نره .. فعلا به دست شما اونقدر اعتماد نداره ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟
    این چند روز منتظر بودم تا کولر گازی رو بیان نصب کنن . خود نفس اوضاعش خوب نبود توی گرما . جفت هم میگرفتم توی یه اتاق در بسته عذاب میکشید . امروز دیگه همه چی انجام شد . فقط و فقط ماموریت الانم آوردن یه جفت خوب واسه نفس هست .
    پرنده فروش هم بیعانه دادم که برام پیدا کنه . فقط راجب سن پرنده سوال دارم . یه کم مردد هستم . به نظرتون چشم طوسی باشه یا سفید یا کرم ؟
    اهلی هم داشت . اگه راجب چشمش و سنش راهنماییم کنین ممنون میشم. مورد نهایی که برام پیدا کرد رو هم باهاتون در میون میذارم . پرنده فروش داره به شرط بهم میده که جفت بشن اگه نشد بتونم عوض کنم .

یه سوال دیگه هم دارم ببخشید . نفس سه روزه که پرریزی داره . الان وقت پرریزی هست یا بهم ریخته وقتش؟ روزی چند تا پر بزرگ و متوسط ازش موقع پرواز ازش میافته یا موقع پرآرایی آروم در میاره.

خیلی خیلی ممنون سپیده خانوم .
    ویرایش توسط m.m2020 : 5th July 2015 در ساعت 10:36 PM دلیل: اضافه کردن به متن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟
    این چند روز منتظر بودم تا کولر گازی رو بیان نصب کنن . خود نفس اوضاعش خوب نبود توی گرما . جفت هم میگرفتم توی یه اتاق در بسته عذاب میکشید . امروز دیگه همه چی انجام شد . فقط و فقط ماموریت الانم آوردن یه جفت خوب واسه نفس هست .
    پرنده فروش هم بیعانه دادم که برام پیدا کنه . فقط راجب سن پرنده سوال دارم . یه کم مردد هستم . به نظرتون چشم طوسی باشه یا سفید یا کرم ؟
    اهلی هم داشت . اگه راجب چشمش و سنش راهنماییم کنین ممنون میشم. مورد نهایی که برام پیدا کرد رو هم باهاتون در میون میذارم . پرنده فروش داره به شرط بهم میده که جفت بشن اگه نشد بتونم عوض کنم .

یه سوال دیگه هم دارم ببخشید . نفس سه روزه که پرریزی داره . الان وقت پرریزی هست یا بهم ریخته وقتش؟ روزی چند تا پر بزرگ و متوسط ازش موقع پرواز ازش میافته یا موقع پرآرایی آروم در میاره.

خیلی خیلی ممنون سپیده خانوم .
    سلام . ممنون

در مورد سن طوطی که برای جفت شدن میخواید ، قبلا گفتم چشم دودی نگیرید اگه برای جفت شدن با طوطی میخواید . حداقل 3 تا 5 سال باید داشته باشه . سفید و کرم خوبه

الان هم هوا گرمه و موقع پرریزی،کاملا طبیعیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان من یک سوال اخر راجب همین رویه دست اوردن طوطی دارم من دو روز اخر طوطی رو بیرون قفس اوردم وقتی رو دستم اومد دفعه اول وقتی بیرونش اوردم با قفس زیاد فاصلش ندادم تا اومد بیرون پشتش به من کرد و رفت بالا قفس دفعه دوم که امروز بود اوردمش بیرون از قفس فاصلش دادم خودش هیجان زده بود و با تعجب اطرافو نگا میکرد بعد پشتش به من کرد کاملا و تا نزدیک شونه من اومدم میخواست بره سمت قفس ولی یکم دور بود از قفس منم نمیتونستم اینجوری تمرین نردبون باهاش کار کنم یا تخمه بهش بدم بخاطر همین نزدیکش کردم به قفس بدو بدو رفت بالا قفس کارم خب بوده؟کاسکو من الان کاملا امادس به بازی نردبون باهاش کار کنم و دیگه بیرون قفس بیارمش یا بازم وقت هس بعد اینکه رفت بالا قفس به زور و تخمه که تو قفس گذاشتم رفت تو قفس ولی اون لحظه دیگه رو دستم نیومد

دلیل این همه سوالم اینه میترسم کاری کنم بترسه یا امادگیشو نداشته باشه و همه چی خراب بشه یا برگردم عقب چون کاسکو فوق العاده لجبازی هستش از کلمه دستوری مثل بیا یا بیا بالا تاحالا استفاده نکردم استفاده کردنش زیاد تاثیر داره و اینکه الان استفاده کنم یکم دیر نیس؟
    ویرایش توسط منصور : 6th July 2015 در ساعت 10:04 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال اخر راجب همین رویه دست اوردن طوطی دارم من دو روز اخر طوطی رو بیرون قفس اوردم وقتی رو دستم اومد دفعه اول وقتی بیرونش اوردم با قفس زیاد فاصلش ندادم تا اومد بیرون پشتش به من کرد و رفت بالا قفس دفعه دوم که امروز بود اوردمش بیرون از قفس فاصلش دادم خودش هیجان زده بود و با تعجب اطرافو نگا میکرد بعد پشتش به من کرد کاملا و تا نزدیک شونه من اومدم میخواست بره سمت قفس ولی یکم دور بود از قفس منم نمیتونستم اینجوری تمرین نردبون باهاش کار کنم یا تخمه بهش بدم بخاطر همین نزدیکش کردم به قفس بدو بدو رفت بالا قفس کارم خب بوده؟کاسکو من الان کاملا امادس به بازی نردبون باهاش کار کنم و دیگه بیرون قفس بیارمش یا بازم وقت هس بعد اینکه رفت بالا قفس به زور و تخمه که تو قفس گذاشتم رفت تو قفس ولی اون لحظه دیگه رو دستم نیومد

دلیل این همه سوالم اینه میترسم کاری کنم بترسه یا امادگیشو نداشته باشه و همه چی خراب بشه یا برگردم عقب چون کاسکو فوق العاده لجبازی هستش از کلمه دستوری مثل بیا یا بیا بالا تاحالا استفاده نکردم استفاده کردنش زیاد تاثیر داره و اینکه الان استفاده کنم یکم دیر نیس؟
    سلام . شما هر سوالی داشتید بپرسید ..

از قفس بیشتر فاصله بدین .و منتظر نمونید که طوطی تصمیم بگیره بمونه یا بره ... تمرین نردبون رو بلافاصله بعد از بیرون آوردنش از قفس 2 3 بار انجام بدین کنید و بذاریدش روی قفس . اگه موقع تمرین نردبون جایزه نمیگیره ، عیب نداره ، 3 بار تمرین کنید و بعد وقتی رو قفس میذاریدش بهش تخمه بدین و کلی تشویقش کنید

جدا از تمرین بالا اینو هم امتحان کنید ببنید واکنشش چیه :

خیلی مصمم و جدی و به حالتی که واقعا مطمئن هستید میاد روی دست ، برای بیرون آوردنش از قفس دست رو (بدون جایزه) ببرید زیر شکم و نزدیک پا ، که بیاد روی دست . بعد بذاریدش روی قفس . برای گذاشتنش داخل قفس فعلا اینکار رو نکنید بذارید فکر کنه روی دست اومدن همیشه چیزای خوب به همراه داره ، مثل جایزه ، بیرون اومدن از قفس ( آزادی بیشتر )

چرا میگم خودتون باید مطمئن باشید که میاد روی دست ، واسه اینکه طوطی اگه تردید شما رو متوجه بشه نمیاد .. امتحان کنید ببینید نتیجش چی میشه ..

پس یه بار تمرین با جایزه ، یه بار بدون جایزه .. خبرشو هم بدین

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . شما هر سوالی داشتید بپرسید ..

از قفس بیشتر فاصله بدین .و منتظر نمونید که طوطی تصمیم بگیره بمونه یا بره ... تمرین نردبون رو بلافاصله بعد از بیرون آوردنش از قفس 2 3 بار انجام بدین کنید و بذاریدش روی قفس . اگه موقع تمرین نردبون جایزه نمیگیره ، عیب نداره ، 3 بار تمرین کنید و بعد وقتی رو قفس میذاریدش بهش تخمه بدین و کلی تشویقش کنید

جدا از تمرین بالا اینو هم امتحان کنید ببنید واکنشش چیه :

خیلی مصمم و جدی و به حالتی که واقعا مطمئن هستید میاد روی دست ، برای بیرون آوردنش از قفس دست رو (بدون جایزه) ببرید زیر شکم و نزدیک پا ، که بیاد روی دست . بعد بذاریدش روی قفس . برای گذاشتنش داخل قفس فعلا اینکار رو نکنید بذارید فکر کنه روی دست اومدن همیشه چیزای خوب به همراه داره ، مثل جایزه ، بیرون اومدن از قفس ( آزادی بیشتر )

چرا میگم خودتون باید مطمئن باشید که میاد روی دست ، واسه اینکه طوطی اگه تردید شما رو متوجه بشه نمیاد .. امتحان کنید ببینید نتیجش چی میشه ..

پس یه بار تمرین با جایزه ، یه بار بدون جایزه .. خبرشو هم بدین

موفق باشید
    مشکل اینجاس یکبار که بره رو قفس دگه رو دست نمیاد فقط وقتی تو قفس باشه میاد رو دست اگه بیرون بیارمش و بره رو قفس یعنی تمرین این روز تمومه چون من دقت کردم فقط و فقط ظهر حدود ساعت یک و دو ظهر همکاری میکنه بجز این موقع هیچوقت همکاری نمیکنه تو تمرین حتی اگه دو سه ساعت چیزی نخورده باشه ولی ظهر اگه خورده باشه و ظرف غذاش پر باشه همکاری میکنه که خودش جالبه دست خالی سمتش بره سرشو پایین میاره و ذول میزنه به دست و نگاش میکنه تا جاییزه نبینه همینجوری نگاش میکنه وقتی یک پاشو رو دست بزاره جایزه میده و دفعه دوم دوتا پا رو میزاره ولی وقتی فقط یک پا رو دسته و نتونه جایزه بگیره عقب میره و واسه دفعه دوم باز فقط یک پا میزاره تا جایزه ندم دوتا پا نمیزاره من تاحالا بازی نردبون باهاش کار نکردم ولی بعید میدونم بیرون قفس اونم بدون دیدن جاییزه حاضر شه رو اون یک دست بیاد کلا طوطی جالبه خصوصیات خیلی جالبی داره

صفحه 1134 از 1238 نخستنخست ... 1346341034108411151116111711181119112011211122112311241125112611271128112911301131113211331134113511361137113811391140114111421143114411451146114711481149115011511152115311841234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)