کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    دوستان با شرح حالی که من از طوطیم در آغاز کردم این بار می خوام دوباره از اول شروع کنم اما از راههای سالم تر مطمئن تر و کم خطر تر .لطفا راهنماییم کنین که چیکار کنم دوباره از کجا شروع کنم چگونه ادامه بدم و چگونه طوطیم با من دوست بشه و... . لطفا راه ها و روش هار و نشونم بدین ، کمکم کنین .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    دوستان با شرح حالی که من از طوطیم در آغاز کردم این بار می خوام دوباره از اول شروع کنم اما از راههای سالم تر مطمئن تر و کم خطر تر .لطفا راهنماییم کنین که چیکار کنم دوباره از کجا شروع کنم چگونه ادامه بدم و چگونه طوطیم با من دوست بشه و... . لطفا راه ها و روش هار و نشونم بدین ، کمکم کنین .
    سلام دوست عزيز
    شما اگه طوطيتون از دست غذا نميگيره بايد باهاش تمرين با دست غذا دادن رو شروع كنيد.
    شما اول بايد از بيرون قفس يه چيزيو كه خيلي دوست داره بگيريد جلوش.ممكنه نخوره و فرار كنه ولي شما بايد سماجت كنيد و هر طرفي كه ميره دنبالش بريد.
    بعد ممكنه چند بار ازتون با عصبانيت بگيره و بندازه ولي بعد از چند دفعه كه انداخت ميخوره.
    اگر هم ميخوايد غذاشو برداريد از ساعت 10شب غذاشو برداريد و از ساعت 3-4فرداش سعي كنيد با دست بهش غذا بديد.
    فقط اينم بگم كه شما بايد صبور باشيد و سماجت كنيد.
    موفق باشيد:smile (133):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1852
    سلام به همه دوستان . بنده یه کاسکو تازه به حرف اومده رام دارم که 10 روزه گرفتم . دیروز یکی از اقوام اومد پرهای کاسکو من رو کوتاه کرد چون 2 3 تا پر اولش شکسته بود در یه طرفش بالش تمام پرهاشو کوتاه کرد (7 8 تا از اول) ! الان احساس میکنم که هم خیلی زشت شده هم طوطیم فعالیتش کم شده ؟
    حتی دیگه میترسه دوره قفس بچرخه ؟
    چه قد طول میکشه که دوباره در بیاد ؟ یکی بهم گفت باید اون بال هایی که خراب بود رو ار ته میکشید تا زود تر در بیاد؟
    این قصیه پر کوری چیه ؟ اخه با بالاش زیاد ور میره .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستای عزیزم
    من از دامپزشک شهرمون اهواز یه مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها گرفتم که می گفت باید یه روز در میون چهار قطره از اونو توی آبش بریزیم. میخوام نظر شما رو بپرسم که قطره مولتی ویتامین رو چقدر و چند روز یه بار به طوطیتون میدید؟:smile (66):
    سلام

دامپزشک پرندتون بر اساس شرایط طوطی براش دوز مشخصی رو در نظر گرفته.اینجا حتی اگر دامپزشک هم جوابتون رو بده بازم ارجحیت با اون دامپزشکیه که پرنده رو از نزدیک دیده
    پس حتما همون میزانی رو که دامپزشک شهرتون پیشنهاد کرده استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    دوستان
    امروز بالاخره ميشا 2بار غذا رو از دست گرفت و انداخت.
    بدون اينكه گرسنش بذارم اينكارو كرد.
    حالا ميخوام امروزو كامل باهاش تمرين كنم.
    خيلي ممنون از راهنمايياتون.
    سعی کن چیزایی که همیشه تو غذاییش نیست رو با دست بهش بدی
    مثلا فلفل دلمه یا بعضی ای دانه هایی که با تخمه بهش نمیدی

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    اولین چیزی که باید بهش بدید احساس امنیته.فعلا همه آموزش ها رو فراموش کنید و سعی کنید بهش آرامش و اطمینان بدید.بهش محبت کنید تا ترسش بریزه.بهتون اطمینان میدم بعد از اینکه ترسش ریخت خیلی راحت تر آموزش میبینه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hrb نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان . بنده یه کاسکو تازه به حرف اومده رام دارم که 10 روزه گرفتم . دیروز یکی از اقوام اومد پرهای کاسکو من رو کوتاه کرد چون 2 3 تا پر اولش شکسته بود در یه طرفش بالش تمام پرهاشو کوتاه کرد (7 8 تا از اول) ! الان احساس میکنم که هم خیلی زشت شده هم طوطیم فعالیتش کم شده ؟
    چه قد طول میکشه که دوباره در بیاد ؟ یکی بهم گفت باید اون بال هایی که خراب بود رو ار ته میکشید تا زود تر در بیاد؟
    دوست عزیز کی گفته که باید اینجوری پر پرنده رو قیچی کرد؟؟؟؟
    اولا هر جور قیچی میکنید باید قرینه باشه
    در ثانی 2 -3 تا شاه پر اول رو نباید بزنید

موفق باشید
    بابک آژیده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

چقدر خطرناک خیلی مواظبش باشین خیلی ها فکر می کنن می تونن یک قیچی دستشون بگیرن و بال زدن کاری نداره ولی این کار یک کار کاملا تخصصی هست هیچ وقت همه پرها رو نمی زنن برای اینکه طوطی وقتی از ارتفاع می یاد پایین تعادلش حفظ شه و با جناق سینه نخوره زمین و جناقش بشکنه. طوطی شما فعالیتش کم شده چون تعادل نداره.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1852

موفق باشید
    بابک آژیده[/quote]

میدونم اشتباه کوتاه کرده قرینه هم کوتاه کرده ولی دو طرف رو کامل کوتاه کرده.
    حالا باید چیکار کنم ؟ چه مشکلی پیش میاد؟ میترسم با این بال کوتاه کرد یه وقت از بالا قفس بیوفته پاش بشکنه؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198

موفق باشید
    بابک آژیده
    حالا باید چیکار کنم ؟ چه مشکلی پیش میاد؟ میترسم با این بال کوتاه کرد یه وقت از بالا قفس بیوفته پاش بشکنه؟[/QUOTE]

سلام دوست عزيز
    شما بايد صبر كنيد تا بره تو لك و سالي يكبار ميرن تولك.
    حالا شايد راه حل ديگه اي هم باشه.
    بازم بقيه دوستان راهنماييتون ميكنن.
    البته اگه پراشو از ته بكنيد زود در مياد ولي احتمالش زياده كه اختلالات عصبي مثل پركني و پرجوي پيدا كنه.
    بازم دوستان راهنماييتون ميكنن.
    اگه شما اينجارو اول خونده بوديد و بعد خاكستريو ميگرفتيد به اين مشكلات برنميخورديد.
    موفق باشيد:smile (242):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    1852
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    حالا باید چیکار کنم ؟ چه مشکلی پیش میاد؟ میترسم با این بال کوتاه کرد یه وقت از بالا قفس بیوفته پاش بشکنه؟
    سلام دوست عزيز
    البته اگه پراشو از ته بكنيد زود در مياد ولي احتمالش زياده كه اختلالات عصبي مثل پركني و پرجوي پيدا كنه.
    اگه شما اينجارو اول خونده بوديد و بعد خاكستريو ميگرفتيد به اين مشكلات برنميخورديد.
    موفق باشيد:smile (242):[/QUOTE]
    بله درست میگین من خوندم ولی شخصی که کوتاه کرد به خاطر این کوتاه کرد که یه طرف بالش 2 3 تا اول تو قفس قبلیش گیر کرده بود و سرش کنده شده بود.
    اگه بتونم یه عکس از بالهاش میگیرم و براتون میزارم تا اساتید نظر بدن و بهترین کاری که میتونم رو تو این شرایط انجام بدم.
    بازم ممنون از راهنمایی

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    سلام دوست عزيز
    موفق باشيد:smile (242):
    سلام
    پر های طوطی سانان رو به هیچ وجه نمی شه کشید و یا از ته کند چون بسیار محکمه و اگه این کار ور بکنید بسیار دردناک و زجرآور خواهد بود و به این سادگی ها نیست.

بله درست میگین من خوندم ولی شخصی که کوتاه کرد به خاطر این کوتاه کرد که یه طرف بالش 2 3 تا اول تو قفس قبلیش گیر کرده بود و سرش کنده شده بود.
    اگه بتونم یه عکس از بالهاش میگیرم و براتون میزارم تا اساتید نظر بدن و بهترین کاری که میتونم رو تو این شرایط انجام بدم.
    بازم ممنون از راهنمایی
    نگران نباشید براش مشکلی پیش نمی یاد و با اولین تو لک رفتن درست می شه البته با یکسری از دارو ها می شه پرنده رو تولک برد اما توصیه نمی کنم و بزارید روال طبیعه خودش رو طی کنه.

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    سلام خدمت دوستان
    دیشب کاسکوم یه دونه از پرهای خاکستریش را که کنده یا خودش کند نمیدونم گرفته با پاش و داره انگار که میخورتش یا میجوش البته نه از سمت ریشه بلکه از سمت پر.خواستم بدونم که این یعنی چی نکنه پر کن شده؟
    ویرایش توسط khaled3 : 14th August 2010 در ساعت 12:47 AM

صفحه 112 از 1238 نخستنخست ... 1262939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311622126121112 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)