صفحه 11 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930611115111011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 12376
    کاربر ساده

شماره عضویت
    114
    با سلام
    راستش من الان 3 روز بود که موبایل آرش رو میگرفتم جواب نمیداد
    واقعآ خدا به خانوادشون صبر بده منم وقتی شنیدم خیلی ناراحت شدم.
    روحش شاد

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من خودم تا12 روز فقط همین کارو انجام میدادم تا اینکه بردمش حمام بار اول خیلی غار کشید ولی هرچه بیشتر تنش خیس میشد آرومتر میشد و موقع سشوار اصلا غار نکشید تا رسید به حمام دومش بعد 4 روز این دفعه خیلی غار کشید از دفعه اولم بیشتر موقع سشوار رفت چسبید به قفس یه بند غار کشید حالا از اون روز به بعد خیلی غار میکشه .
    با سلام
    در هر صورت آنچه تجربه من و دوستان هست اين هست كه هرچه زمان بيشتري بگذره چه با حمام كردن و چه بي حمام بايستي كاسكو آرامتر بشه....هر بار كه مي بريدش حمام و البته جيغ هم ميزنه آرامتر ميشه....قطعا در پروسه شما اشكالي وجود داره كه از چشم ما هم مخفي هست.....من يكبار ديگه چند نكته رو به شما ياد آوري مي كنم:

1-با لباس تيره نزديك كاسكو نشيد(سياه-سرمه اي-قرمز-..)

2-حركاتي كه باعث ترس كاسكو ميشه رو نكنيد مثل كشيدن سريع دست.....ايجاد صداي بلند نزديك كاسكو.....خوردن قفس به اطراف.....

3-هنگام حمام كردن درب حمام رو ببنديد و هواكش هم خاموش باشه تا از صداش كاسكو نترسه .....فعلا از دوش دستي استفاده نكنيد چون پرندگان ذلتا از مار مي ترسند و شلنگ دوش دستي و تكونهاي شما كه به دوش دستي ميدين و نتيجتا شلنگ تكون ميخوره (مثل مار) باعث ترس شديد طوطي ميشه.....من بارها با اين لوله و كمربند در انواع طوطي ها اين قضيه رو آزمايش كردم و ديدم به شدت از چنين چيزهايي مي ترسند.

4-با اسپري ، آب گرم رو خيليخيلي كم روي سرش طوري كه داخل بينيش آب نره و بعد از گردن به پايينش رو كامل خيس كنيد...حتي يعي كنيد زير بالهاش هم خيس بشه...هم دستتون رو داخل قفس كنيد و آب بپاشيد و هم از بيرون قفس بپاشيد....با جسارت اين كار رو بكنيد و به پاشيدن اب ادامه بديد...سينه....طرفينش...زير بالها....پشت....زير دم.....روي دم.

5-حدود 7-8 دقيقه در همون حمام با سشوار خشكش كنيد و با قفسش ببريد بيرون و بزاريدش سر جاش تا خودش بقيه داستان خشك كردن رو با پر آرايي تمام كنه.

7-در تمامي اين مراحل كاسكو جيغ ميزنه.....بدجوري هم جيغ ميزنه....اگر شما عقب نشيني كنيد باختين...اگر جسارت كنيد و مثل يك پلنگ به كارتون ادامه بدين بردين.

رفته رفته طي روزها ميبينيد كه جيغهاي كاسكو كم ميشه و به مرور قطع ميشه....بايد كاري كنيد كه كاسكو به شما اطمينان كنه.....با دست غذا دادن اولين قدم دوستي با كاسكو هست....و همونطور كه قبلا گفتم بايد كمي گرسنش بزاريد تا بياد و از دستتون تخمه يا سيب بگيره.....با دو انگشت بهش غذا بدين و كف دستتون نريزيد....حيوانات و از جمله كاسكو انساني رو كه ترسيده باشه رو شناسايي مي كنند....اگر ببينه شما ترسيدين خودش هم بيشتر تحريك به جيغ زدن ميشه.....نترسيد تا نترسه...... اين شعار منه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    سلام خوشحالم که زحمتا نتیجه دادو تاپیک داغ شده
    چند سوال
    1.جدیدا صبح ها زود بیدار میشه و سر و صدا میکنه 5 6 در حالی که قبلا محال بود تا قبل 8 که پارچه قفس رو برمیدارم بیدار شه؟ میتونه بخاطر عبور نور باشه؟ و اگه از پارچه ضخیم استفاده کنم اشکال داره؟
    2.خاکستریم وقتی روی قفسه خیلی آرومه با قار آروم از دست غذا میگیره اشکالی نداره همیشه از ظهر تا شب روی قفس باشه؟زیبا تر هم هست وقتی پشت میله ها نیست!
    جان از دستم که تخمه میگیره اگه دستمو نکشم غااار یعنی فعلا نمیشه نوک و سرشو دست زد
    پیشنهاد میکنی چه کنم؟فعلا با دست بدم تا اعتماد کنه یا توجه به غارش نکنمو سعی کنم برم رو نوکش
    دوست عزيز
    در مورد اينكه صبحا زود از خواب بيدار ميشه و سر و صدا ميكنه كاري از دست شما بر نمياد....فقط يك پارچه غير تيره شب موقع خواب طوري روش بكش كه تا پايين قفس كامل بياد....كمي كلفت باشه كه نور زيادي رد نشه....اگر ذره اي از پايين قفس نور داخل قفس بتابه فايده نداره.
    همينطور به كارت ادامه بده....با دست بهش غذا بده....باهاش رفيق باش....سعي كن بتئني نوازشش كني....ميگي نميزاره؟ خوب معلومه نمي زاره ..10-20 روز طول ميكشه ....يواش يواش آقا.....به مرور......اما يك شرط داره...در اين 10-20 روزه شما بايد سماجت كني و در روح و قلبش نفوذ كني...باهاش رفيق بشي....آقا عرق ريختن داره....آقا خستگي داره اما صد در صد جواب ميده....نتيجه ميده نگران نباش.
    در مورد بيرون آوردن از قفس و روي قفس نشستن و زيبا تر بودن اين داستان بگم كه زياد كاسكو رو بيرون نياريد....نهايتا عصر و شب روزي 2-3 ساعت....در ضمن فقط روي قفسش باشه...عادتش بديد داخل منزل نگرده......عادتش بديد روي زمين نياد وگرنه بعدا دچار مشكل ميشيد و نمي تونيد كنترلش كنيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramkh نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    من الان 20 روز میشه که کاسکو رو دارم 2 بار بردمش حمام هر 2 بار هم غاار میزد
    2 روزه که شروع کردم با دست بهش غذا میدم . میگیره غااار نمیزنه ولی خیلی کم غور میزنه نمی دونم چه جوری منظورم و برسونم
    مشکلی که دارم اینه که صیحا وقتی نزدیکش میشم غاار میزنه ولی عصر و شب یعنی ساعت 4 به بعد غاار نمی زنه
    فکر میکنید دلیلش چی باشه و چی کار کنم؟
    مرسی
    دوست عزيز هيچ مشكلي نيست..وسواس بيخودي نداشته باشيد...اين كاسكو در روند رام كردن قرار داره.....جيغهاش هم كم شده...ممكنه گاهي جيغ بزنه و ممكنه گاهي هم نزنه...ممكنه شب بزنه و ممكنه صبح نزنه.....شما اين داستان با دست غذا دادن رو منتهي با محبت و عشق ادامه بده.
    يه كاري هم ميگم بكن نتيجه ميگيري....هر چي در روز بيشتر اين كار رو بكني بهتره......اين كار رو بكن خيلي سريع ديگه جيغ نميزنه.....برو پيشش خيلي نزديك به قفس بشين و فقط نگاهش كن...گاهي براش سوت آهنگين بزن.....هم كنار قفس و هم روبروي قفس....اگر جيغ زد باز بشين و ادامه بده ...فقط بشين....زياد دستت رو تكون نده.....نگاهش كن.....سوت بزن....ميبيني كه جيغها يواش يواش داره كم ميشه و تبديل به غر غر ميشه....انگار سينش خلت داره اما خات نيست اين صداي گلوي كاسكو هست....شما اگر 10 روز روزي نيم ساعت اين كار رو بكني جيغش ميوفته....سعي كن گاهي هم با دست بهش غذا بدي....سيب و بادام زميني دوست داره.....كاسكو بايد بفهمه كه شما وقتي نزديك قفس ميشيد بي خطر هستيد و شما رو مساوي با عدم خطر و سيب و بادام زميني بدونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط honey pet نمایش پست ها
    سلام
    من دو هفته هستش كه آموزش رو دست اومدن رو با كاسكوم كار ميكنم ، الان وقتي دستمو ميبرم جلوش مياد رو دستم و سريع ميره رو شونم .بايد چيكار كنم كه رو ساعدم هم بمونه؟ممنون
    دستت رو طوري بگير كه ارتفاع كف دستت از زمين بيشتر از ارتفاع آرنجت از زمين باشه ....يعني يك شيب روي ساعدت از آرنج به طرف كف دستت سر بالا....به اين ترتيب كاسكو به سمت آرنج و بازو و نهايتا شونت نميره.
    پرندگان بطور طبيعي عادت دارند كه در بلندترين جا بشينند و مخصوصا زمان خوابشون در بلند ترين جا بخوابند...براي همينه كه تمامي طوطي ها وقتي روي دست ميان اون شيب سر بالايي رو از روي ساعد و بازو طي مي كنند تا به شونه برسند.

نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    اقا پرنده ای که میره تو لک مطمئن باش که مقداری از غذا هم میوفته
    به خصوص اگه تو هوای خیلی گرم این اتفاق بیوغته که در اون صورت حتی ممکنه اصلا غذا نخوره
    خودتون هم قبلا تو اون تالار این بحث رو کرده بودید. یا اونباذ اشتباه کردید یا این بار اما بنا به تجربه ی شخصی خودم میگم که مطمئنا مقدار غذا خوردنش کم میشه و .....
    موفق باشید
    دوست عزيز شما درست ميگيد وقتي تمامي پرنده ها تو لك ميرن كمي آرام ميشن و جنب و جوششون كم ميشه ....من هم قبلا اين رو گفتم حتي گفتم كه به همين دليل وقتي ما آدمها پكر هستيم به ما ميگن : چيه تو لكي؟......اما دوست عزيز تو لك رفتن و ريختن پرهاي قديمي و در آوردن پرهاي جديد خودت بهتر مي دوني كه به يك شب و يك هفته حتي يك ماه هم ختم نميشه....تو لكي چيزي در حدود 1-1.5 ماه طول ميكشه ....ممكنه در تو لكي پرنده كمي ساكت و بي تحرك بشه اما از غذا نميوفته..شايد خيلي خيلي كم متوجه بشيد كه غذاش هم كمتر شده ولي نه اينكه از غذا بيوفته...1.5 ماه از غذا افتادن مساوي هست با ضعف زياد و مرگ كه چنين چيزي در طبيعت پرنده ها نداريم.
    در ضمن خواهش مي كنم از اين به بعد اشاره اي به فرومها و سايتهاي ديگه نكنيد ...قراره همه حرفها و تجربيات دوباره اينجا گفته بشه....شما فكر كن همين سايت و فروم هست و بس....من و همه بچه ها اينجا مجددا متولد شديم و هرچي حرف هست همينجاست و لاغير.

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    آقا داشتن 2 تا طوطی یعنی یک عروس و یک کاسکو مشکلی ایجاد میکنه.؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    179
    سلام خان
    من کاسکوم که تو صفحه قبل عکسش رو گذاشتم الان سر میده غار نمیزنه و از دست غذا می گیره
    الان باید چه مرحله رو شروع کنم؟ تمرین رو دست امدن؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    اگه میشه دوستان راجع به پارچه شب روی قفس بگن این پسر ما دیگه واسش جا افتاده و اصلا تکون نمیخوره اما میخوام بدونم گرمایی که ایجاد میکنه بد نباشه یا باعث خفگی نشه!
    حیوونی خیلی رو قفس آرومه منم مشکلی ندارم
    هر روز ظهر یا بعد از ظهر تا شب باشه اشکالی داره؟
    آره فعلا با دست میدم اعتماد کنه
    و اما قضيه پارچه انداختن روي قفس طوطي.
    در تمامي دنيا توصيه ميشه كه شب هنگام خواب روي قفس رو كاور بكشيد و صبح برداريد....شما بريد داخل اينترنت سرچ كنيد ببينيد چقدر براي انواع سايزهاي قفس كاور مخصوص درست كردن....امسال هم ديدم چند تا پرنده فروش مغازه دار در سايزهاي مختلف كاور درست كردن كه درست قالب قفس هست و زيپ هم داره ...قيمتش هم 6-7 تومن بيشتر نيست....حتي براي قفس 1033 و مسافرتي و بزرگتر از 1033 كاور استاندارد دوختن.

عزيزان...... روي قفس رو ميكشن كه پرنده شب تا صبح بدون اينكه نوري در اتاق اذيتش كنه بخوابه و صبح زودتر از شما بلند نشه كه سر و صدا كنه.....البته تا روي قفس كشيده باشه ممكنه بيدار بشه اما سكوت ميكنه.
    شما بايد فقط و فقط و فقط در يك ساعت خاص كه توصيه من 10-11 شب هست روي قفس رو بكشيد و نهايتا 8.30 روي اون رو برداريد.
    وسط روز اصلا اين كار رو نكنيد.....در ضمن نترسيد كاسكو خفه نميشه و از پايين كاور هوا بهش ميرسه.
    دقت كنيد كه كاور بايد كامل تا پايين قفس بياد وگرنه به درد نمي خوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    [color="lime"]سلام دوست خوبم به نظر من پارچه انداختن روی قفس کاریست اشتباه به این دلیل که کاسکویی که هنوز خیلی به محیط خونه و اطرافش به طور کامل آشنا و اطمینان نکرده و یکدفعه یه پارچه میندازین روش این جز تاریکی چیز دیگه ای نمیبینه و فقط میتونه بشنوه پس با کوچکترین صدا ممکنه که خیلی بترسه وندونه که این صدا چی بوده و شک بدی بهش وارد بشه البته این نظر منه.
    در مورد بیرون گذاشتن کاسکو شما اگه با این روش مشکل ندارین باید اینو بدونی که کاسکو شما تا آخر عمرش باید بیرون از قفس باشه و وقتی یه روز اونو فروختید کاسکو شما دچار مشکل میشه پس آینده کاسکو را هم در نظر داشته باش.به نظر من در روز 2الی 3 ساعت بیرون باشه کافیه.
    در مورد اين كه فرمودين كاسكو نبايد زياد بيرون باشه و نهايتا در روز 2 الي 3 ساعت كه كاملا درست فرمودين.....حرف دل من رو زدين......اما در مورد اينكه كاور بكشيم و از چه زماني بايد بكشيم بگم كه اتفاقا بايد از همون روزهاي اول كه هنوز به خونه عادت نكرده بكشيم چون اگر نكشيم كاسكو به كاور نكشيدن عادت ميكنه و بعدا اگر قصد پوشاندن روي اون رو داشته باشيم بي تابي ميكنه...اين اشتباهي بود كه من خودم مرتكب شدم.....من زماني يك كاسكوي تيمنه داشتم كه رام شد و به حرف هم آمد اما چون از همون روزهاي اول عادتش نداده بودم تا شبها روي قفس رو بكشم ديگه نتونستم اين كار رو بكنم و نتيجش اين شد كه صبحهاي زود خيلي شلوغ مي كرد و به همين علت هم فروختمش.
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام آقا کسری و تمامی دوستان
    من اصلا قصد جسارت نداشتم و برای دانسته ها و تجربیات شما احترام قاعلم از اینکه اون مطلبو اینجا کپی کردم به دو دلیل بود هم چون من دیگه اونجا فعالیت نمیکنم هم خواستم دوستانی که اینجا هستن ببینن و استفاده کنن در ضمن شما دو تا هم اینجا عضو بودین ولی با این حال حق با شماست من عذر خواهی میکنم ولی در مورد اون صحبتها ادامه صحبت شما با دوستمون بهتر شد شما اول اونو نا امید کردین من فکر نمیکنم اگه تا 5 تنها باشه و کارایی که شما بعد بهش گفتین و بقیه دوستان رو انجام بده مشکلی پیش نمیاد مگه تمام کسایی که طوطی دارن از صبح تا شب بیکارن که به اون برسن خوده آقا میگه من تا شب نیستم شب میام بهشون میرسم و خیلی های دیگه تو روز نیستن و هیچ مشکلی برای طوطیشون نیوفتاده به شرطی که کارهای لازمو براش انجام بده در ضمن اینجا دوستان زیاد هستن که میتونن راجع به این قضیه هم نظر بدن هم راهنمایی هم تجربه خودشونو بگن ما برای همین جمع شدیم که به هم کمک کنیم بازم اگه باعث ناراحتی شما شدم عذر خواهی میکنم
    موفق باشید
    تشكر از زدن حرف حق....آقا ممنون....من قبلا گفتم اما يكبار ديگه اينجا با صداي بلند ميگم كه چيزي در حدود 25 سال هست كه انواع و اقسام طوطي هايي كه ديدين و نديدين رو داشتم....يه زماني دانشجو بودم و خوب بيشتر منزل بودم ....الان حدود 16 ساله كه صبح ساعت 7 سر كار ميرم و بعد از ظهر خيلي زود برگردم 6-7 هست....هيچ كسي هم در منزل نه از طوطي خوشش مياد و نه بهش رسيدگي ميكنه و نه باهاشون كار ميكنه....خودم هستم و خودم...با اين حال در همين وقت كم كه خونه هستم به غير از رسيدگي به طوطي به منزلم هم رسيدگي مي كنم و نهايتا 1.5 ساعت اگر جمع بزنيد بنده در خدمت طوطي هستم چه تعويض آب و غذا و تميز كردن قفس و چه رام كردن و تمرين صحبت.....تاحالا هم جواب خوبي از طوطي ها گرفتم و هيچ مشكلي هم پيش نيامده...كاسكو و عروس هلندي به حرف آوردم و اونهايي رو هم كه حرف نمي زدند و جوجه نبودن از آمازون و لوريكيت و پاراكيت و كاكادو و.... به خوبي رام كردم.
    پس نتيجه اينكه همه شماها مي تونيد از طوطي نگهداري كنيد......مشكل شماها وقت كم نيست.....مشكل شما بچه هاي گل عشق كم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط m!g mig نمایش پست ها
    سلام آقا یادتونه تو نیک صالحی یه روش برای سر خاروندن کاسکو گفتی؟ بابا عجب روشی بود من دو روز با کاسکوم کار کردم سر داد جالبه اینه که تازه یک هفتس از ورودش به خونه می گذره
    اینم عکساش:

آقا دست راستتون زير سر همه بچه هايي كه الان بالاي 20 روزه كاسكو آوردن خونه و هنوز كاسكوشون جيغ ميزنه........اين كاري كه شما كردين دواي درد اونهاست.....لطف كن با دقت و با ديتيل آنچه كه انجام دادي و حالا كاسكو سر ميده و ديگه جيغ نميزنه رو اينجا بگو.

نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اونجا اثباب بازی داره آخره سالن داخلیه بپرسی بهت نشون میدن ولی قفسو نداره از اقا بپرس سراغ داره اگه همون مدل 1033 رو میخوای تو بازار پرنده فروشای شوش هست 40000 تومن
    موفق باشی
    الان در بعضي مغازه ها قفس 1033 با رنگهاي مشكي-طلايي-نقره اي (آبكاري استيل) موجوده با همين قيمت مضاف بر اينكه قفسهاي بهتري مثل قفس 0634 و قفس قهوه اي گنبدي با قيمت پايين ميشه خريد.
    به نظر من ديگه 1033 نبايد گرفت بايد بزرگتر از اون رو گرفت تا با وجود اسباب بازي در قفس كاسكو جاي كافي داشته باشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    195
    سلام به همگی
    این میشا خیلی با اقایون مشکل داره وقتی کسی از جنس مذکر بره طرفش یه جیغ و دادی را مینداره که نگو نپرس بر خلاف این موضوع خیلی با خانوما خوبه خیلی سعی کردم که نظرشو عوض کنم اما نشد که نشد . کسی راهی نداره که میشای ما این اخلاقشو ترک کنه ؟
    داخل یه سایتم خوندم که میشه به طوطی ها گاهی حلزون داد و ماهی یه بارم باید بهشون اجیلی داد که نمک داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    195
    راستی منم یه روزه با همون روش اقا میشا رو رام کردم الان اینقد لوس شده که میاد رو پام میشنه تا نازش کنم اینم عکسش:D

ویرایش توسط misha : 31st May 2010 در ساعت 04:06 PM

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا داشتن 2 تا طوطی یعنی یک عروس و یک کاسکو مشکلی ایجاد میکنه.؟
    بهتره كه كاسكو رو تنها نگه داريد تا سر و صداهاي طوطي هاي ديگه رو ياد نگيرن .
    پرنده هاي ديگه بيشتر از شما صدا ارن و در طول روز بيشتر سر و صدا مي كنند و شما نمي تونيد به اندازه اونها با كاسكو تمرين صحبت كنيد بنابر اين كاسكو بيشتر صداي اونها رو تقليد ميكنه تا شما.....اگر خيلي هر دوشون رو دوست داريد تا اونجايي كه مي تونيد بايد از هم دور باشن....حتي در 2 اتاق جدا.اين حساسيت رو من فقط در مورد كاسكو + يه طوطي ديگه دارم وگرنه در مورد طوطي هاي ديگه زياد حساسيت ندارم .....من خودم امسال يك ملنگوي جوجه تازه دون خور شده گرفتم و يك عروس جوجه هم داشتم كه الان چند كلمه حرف ميزنه...صداي ملنگو زياد روي صحبت عروس تاثيري نداشت اما هوش و استعداد كاسكو كجا و عروس كجا.براي همينه كه روي كاسكو كمي بيشتر حساسم.

نقل قول نوشته اصلی توسط m!g mig نمایش پست ها
    سلام خان
    من کاسکوم که تو صفحه قبل عکسش رو گذاشتم الان سر میده غار نمیزنه و از دست غذا می گیره
    الان باید چه مرحله رو شروع کنم؟ تمرین رو دست امدن؟
    دوست عزيز تا زماني كه كاسكوت كاملا باهات رفيق نشده و ازت نمي ترسه فكر روي دست آوردنش نباش.....يكي از بدترين كارها در مورد طوطي ها به زور روي دست آوردن هست كه خيلي از مغازه دارها اين كار رو مي كنند.
    زماني كه كاسكو كاملا رام شد...با ميل خودش بهتون سر داد......ديگه ازتون نمي ترسيد اونوقت مجاز به تمرين روي دست آوردن هستيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط misha نمایش پست ها
    سلام به همگی
    این میشا خیلی با اقایون مشکل داره وقتی کسی از جنس مذکر بره طرفش یه جیغ و دادی را مینداره که نگو نپرس بر خلاف این موضوع خیلی با خانوما خوبه خیلی سعی کردم که نظرشو عوض کنم اما نشد که نشد . کسی راهی نداره که میشای ما این اخلاقشو ترک کنه ؟
    داخل یه سایتم خوندم که میشه به طوطی ها گاهی حلزون داد و ماهی یه بارم باید بهشون اجیلی داد که نمک داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    در تمامي مراجع معتبر گفته شده كه به طوطي غذاهاي شور و نمكدار ندين...گفته شده كه براي تامين پروتئين و كلسيم بايد حد اقل هفته اي يكبار استخوان ران پخته شده مرغ كه گوشتي بهش نباشه و فقط غضروفهاي انتهايي باشن بدون روغن و نمك و ادويه به كاسكو داد.....در طبيعت گاهي طوطي ها به جهت تامين پروتئين حلزون يا حشره مي خورن اما طوطي هاي خانگي بايد پروتئين بدنشون رو از استخوان و غضروف ران مرغ تامين كنند...حلزون ممكنه آلوده به انگل باشه....حالا بيا و درستش كن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط misha نمایش پست ها
    سلام به همگی
    سلام دوست عزیز
    احتمالا مردی اونو اذیت کرده و اون تو ذهنش باقی مونده مگه تو خونه مردی باهاش ارتباط نداره اگه مشکلش با اون مرد خونه نباشه باید سعی کنه با اون دوست بشه تا اون کینه مردا رو از دل بیرون کنه راه ارتباطشم تو همین تاپیک توضیح داده شده ولی اگه تو خونه مرد نباشه که هر روز باهاش در ارتباط باشه یا حوصله نداشته باشه خوب اون همونطور میمونه در ضمن اینم بگم که طوطی خاکستری از بوی بدن تشخیص میده عصبانی هستی پس وقتی عصبانی هستین جلوش نرین اون سایتم نرین چرتو پرت زیاد مینویسه نمک برای طوطی بده
    موفق باشی

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    آقا به نظر من قفس بزرگ یه کم مشکل سازه یکیش تو حموم بردنشه تازه باید دو نفری گرفتش تو حمومم که نمیره این خونه های ما قفسه بابا دوم تو ماشین بردنشه همین 1033 به زور تو ماشین من که بزرگه رفت دیگه اون بزرگه رو چطوری تو ماشین بزاریم فکر این چیزا هم باید کرد وگرنه کی بدش میاد قفس بزرگ بگیره

صفحه 11 از 1238 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930611115111011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)