مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    اين اسپريايي كه براي پر جوي و پر كنيه خوبه؟
    من از چند نفر خيلي تعريفشونو شنيدم.
    من شنيدم وقتي كاسكو پركن ميشه براش آهنگ آروم بذاريد.درسته؟
    با كاسكو پركن ميشه تمرين رام شدن و حرف زدن كرد؟
    پركني تاثيري روي يادگيريش نداره؟
    خيلي ممنون
    سلام
    1.شما هنوز هیچ تلاشی نکردی واسه اینکه این عادتو بندازی از سرش .هنوز هیچی نشده می خوای بری سراغه اسپری ؟منم تعریفشو شنیده بودم.طوطیم بدتر شد .واسه اینکه از اسپری می ترسید .اول اسپری می زدم بعد نگاش می کردم می دیدم داره پراشو بیشتر خراب می کنه.من تو کتاب خونده بودم که بعضی از طوطی ها وقتی بهشون اسپری بزنی به جای اینکه کمتر برن سراغ پرشون دلشون می خواد اون ماده رو از پرشون پاک کنن. واسه همین بیشتر با پرشون ور می رن.طوطیه منم اینجوری بود که من بعد 4 یا 5 بار اسپری وقتی دیدم بدتر می کنه گذاشتمش کنار .تصمیم گرفتم اولا بی خیال باشم دوما فقط سرشو گرم کنم.
    یه پیشنهاد به شما که الان سراغه اسپری نرو.نظر من اینه دوستای دیگه هم حتما جوابتو می دن .
    2 .من اینو نشنیدم ولی من برای طوطیه خودم می ذارم واسه اینکه خونمون خیلی شلوغه .این باعث میشه وقتی میخواد غذا بخوره همه حواسش میره به صدای بیرونه اتاق .مییدونید که وقتی یه صدا می شنوه چقدر کنجکاو می شه که بدونه صدا از کجا بوده.
    3.چرا نمیشه .اتفاقا اینا باعث میشه حواسش به پراش نباشه .ولی همه حرکاتت باید طوری باشه که نترسه .طوطیه من رام بود من این مشکلو نداشتم .ولی به نظرم ربطی به پرکنی نداره .شما می تونید رامش کنید بهش بازی یاد بدین .حرفم یاد بدین .خیلی هم براش خوبه.من یه روش گذاشتم تو بخش آموزش اگه بخوای می تونی با اون روش شروع کنی.
    4. نه نداره .الان طوطیه من کلی بازی بلده که همه رو وقتی بهش یاد دادم که می خواستم از پرکنی حواسشو پرت کنم .تازه حرفم می زنه الان .پس تاثیری نداره

خواهش می کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    مدتی هستش که منقار ارام کمی بلندتر از قبل شده...البته کف دریا براش می زارم...چند روز پیش که رفته بودیم براش مکمل ها و اسباب بازی بخریم.یه چوب براش خریدم که زبره انگار سمباده روش کشیده شده....فروشنده گفت برای کوتاه شدن منقار و... هست. مواد معدنی هم داره من هم خریدم ..فعلا گذاشتم کنار قفسش ترسش بریزه. اگه از دوستانه عزیز کسی در این مورد چیزی می دونه لطفا من رو در جریان بزاره...ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    902
    مگه ازين ها نيست که جای نشيمنش بايد بزاری؟
    من که يه مدل از همين ها ديده بودم که جای نشيمن ميزاشتی.....هم زبر بود و هم مواد معدنی داشت

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadreza. نمایش پست ها
    من که يه مدل از همين ها ديده بودم که جای نشيمن ميزاشتی.....هم زبر بود و هم مواد معدنی داشت
    سلام دوست عزيز
    چرا همونه.منم ديدم.زيرس مثل سمباده ميمونه.قيمتش هم من ديدم12ميگفت.
    من شنيدم خيلي خوبه.
    به غير از اينكه از رشد بيش از حد نوك و ناخونا جلوگيري ميكنه باعث ميشه پاهاشون محكم بشه و پينه ببنده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123

اره از همین هاست که باید جای نشیمنگاه بذاری...ولی چون رنگش تیره هست کمی ازش می ترسه.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    اشكالي داره سبزي خوردن مثل ريحون و...بديم به كاسكو؟
    خيلي ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    سلام
    من 2تا اسباب بازي كوچيك چوبي براش گرفتم و يدونه بزرگم داشت.
    همشونم خراب كرد.الان دارم مراقبت ازش ميكنم.هروقت ميره سمت پراش يه چيزي بهش ميدم و حواسشو پرت ميكنم.
    خيلي ممنون
    دوست عزيز معمولا كاسكوهاي پر كن زماني پر هاشون رو مي كنند كه شما نمي بينيد در ضمن نميشه 24 ساعته زير نظرش گرفت.....شما بايد راهاي درمان پر كني رو يكي يكي امتحان كنيد....اولين نسخه توجه بيشتر به كاسكو و گذاشتن اسباب بازي و كف دريا براش و حتما استفاده از قطره هاي مكمل مواد معدني تا اگر بدنش فقر كلسيم داره رفع بشه....كلم بروكلي و گردو سرشار از كلسيم هست.
    [quote=f&p77;7801]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها

من اتفاقا دوست دارم خرابشون كنه و دوباره خودم درستش كنم.ولي كنف پيدا نميكنم.زنجير خوبه براش؟
    من اسباب بازيايي كه براي ميشا گرفتم همشونو از هايپر استار و مارك تريكس گرفتم ولي بازي فكري نداشت و همشون چوبي و رنگي هستند.
    خيلي ممنون
    دوست عزيز از كنف و زنجير به تنهايي نمشه به عنوان اسباب بازي استفاده ..

نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    به نظر من بهتره تخمه و بادام زمینی اینجور چیزا از آجیل فروشی ها یا جاهایی که برای ادمهاست گرفته شه چون در کشور ما به خصوص مواد غذایی که می دونن برای حیوان می خواد مصرف شه درجه 2-3هستو از همه بدتر بادام زمینی نوع بد ممکنه آلوده به آفلاتوکسین باشه که یکجور کپک هست و سرطان زاست. من دیدم این پرنده فروشی ها بعضیهاشون تخمه ها رو چجوری بسته بندی می کنن همه رو ریخته بود زمین اینا رو می کرد تو کیسه !
    با تشكر از شما همونطور كه فرمودين بهتره دانه هاي خام رو از آجيل فروشيها خريد(يادمون باشه دانه هاي بو داده كه نمك هم دارن براي طوطي ها ممنوع هست) چون تميز تر هست اما مشكل اصلي بچه ها تميز يا كثيف بودن بادام زميني يا گردو يا امثال اينها نيست....مشكل اصلي تخمه آفتابگردان تميز هست كه در آجيل فروشيها نوع قهوه اي و مشكي دور سفيد(كه فقط به كاسكو بايد اين دو نوع تخمه آفتابگردان رو داد) پيدا نميشه....بهترين راه الك كردن و سرند كردن تخمه بعد از خريد هست...همچنين پاك كردن تخمه مثل برنج باز به اين قضيه كمك ميكنه.

الان 2 روز هست که خاکستری دوستم اسحال داره و ميگه که کاملاً تا قبل اين قضيه همچی عادی بوده و غذا هم خيلی خوب ميخورده اما ميوه تقريباً اصلاً نميخوره..........
    الان اشتهاش يکم کم شده و کمتر هم سر و صدا ميکنه.....قضيه چيه؟
    (مدفوع همون به رنگ سبز و سفيد هست اما به همراه آب زياد)
    هيچ راهي بجز فرمايش خانوم عسل عزيز نيست....فقط دامپزشك ......فقط برهاني كيا.
    يادت باشه به طوطي كه اسهال داره مطلقا هويج و كاهو (خيار هم كه بطور كلي نبايد داد) نديد....جهت رفع اسهال سيب ميتونه خيلي كمك بكنه....البته بايد ريشه اسهال كه ممكنه ويروسي يا باكتريايي باشه با آنتي بيوتيك از بين بره....آقا بجنب برهاني كيا تا دير نشده.

اين اسپريايي كه براي پر جوي و پر كنيه خوبه؟
    من از چند نفر خيلي تعريفشونو شنيدم.
    من شنيدم وقتي كاسكو پركن ميشه براش آهنگ آروم بذاريد.درسته؟
    با كاسكو پركن ميشه تمرين رام شدن و حرف زدن كرد؟
    پركني تاثيري روي يادگيريش نداره؟
    خيلي ممنون
    در مورد گذاشتن آهنگ من چيزي نشنيدم....شايد تاثير داشته باشه....با كاسكوي پر كن هم ميشه تمرين سخن گويي كرد و رام هم ميشه ...پر كني هم بله تاثير روي سخن گويي كاسكو داره مخصوصا اگر ريشه پر كني دپرشن باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    مدتی هستش که منقار ارام کمی بلندتر از قبل شده...البته کف دریا براش می زارم...چند روز پیش که رفته بودیم براش مکمل ها و اسباب بازی بخریم.یه چوب براش خریدم که زبره انگار سمباده روش کشیده شده....فروشنده گفت برای کوتاه شدن منقار و... هست. مواد معدنی هم داره من هم خریدم ..فعلا گذاشتم کنار قفسش ترسش بریزه. اگه از دوستانه عزیز کسی در این مورد چیزی می دونه لطفا من رو در جریان بزاره...ممنون
    دوست عزيز گذاشتن اسباب بازي چوبي در قفس و جويدن طوطي باعث فرسايش قسمتهاي بلند شده غير نرمال منقار ميشه....اون شاخه هاي زبري هم كه شما خريديد بسيار خوبه ....من خودم چيزي در حدود 6-7 نوع از اون شاخه ها رو دارم....هم زبره و هم داراي مواد مينرال هست.

بهتره چوب نشيمن باشه و يكي دو تا از اين نشيمنهاي زبر علاوه بر اون چوب نشيمن به قفس اضافه بشه....فقط حواستون باشه اونها رو كه اضافه مي كنيد مزاحم حركت كاسكو نشه.
    ویرایش توسط شاهرخ ایلخانی : 11th August 2010 در ساعت 04:42 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [QUOTE= ايلخاني;8157]دوست عزيز معمولا كاسكوهاي پر كن زماني پر هاشون رو مي كنند كه شما نمي بينيد در ضمن نميشه 24 ساعته زير نظرش گرفت.....شما بايد راهاي درمان پر كني رو يكي يكي امتحان كنيد....اولين نسخه توجه بيشتر به كاسكو و گذاشتن اسباب بازي و كف دريا براش و حتما استفاده از قطره هاي مكمل مواد معدني تا اگر بدنش فقر كلسيم داره رفع بشه....كلم بروكلي و گردو سرشار از كلسيم هست.

گردو روزي يك تيكه بهش ميدم.كافيه؟بروكلي هم براش ميگيرم.
    كف دريا هم داره.فردا هم دارم ميرم هايپر استار2-3تا اسباب بازي براش بگيرم.
    رنگي بگيرم بهتره يا ساده؟
    قطره مولتي ويتامين هم دارم.اگه چيز ديگه اي لازمه بگيد تا براش فردا تهيه كنم؟
    خيلي ممنون

[quote=f&p77;7801]
    دوست عزيز از كفف و زنجير به تنهايي نمشه به عنوان اسباب بازي استفاده ..

ميدونم آقا .منظورم براي وصل كردن قسمتها به همه.
    اونايي رو كه خراب كرده ميخوام درست كنم.زنجير خوبه براي اتصال؟
    نقره اي باشه بهتره يا طلايي؟
    خيلي ممنون

در مورد گذاشتن آهنگ من چيزي نشنيدم....شايد تاثير داشته باشه....با كاسكوي پر كن هم ميشه تمرين سخن گويي كرد و رام هم ميشه ...پر كني هم بله تاثير روي سخن گويي كاسكو داره مخصوصا اگر ريشه پر كني دپرشن باشه.

دپرشن چيه؟
    يعني روي حرف زدنش خيلي تاثير داره پركني؟
    در مورد اسپري توضيح نميديد؟
    خيلي ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    زمانی که برای خرید اسباب بازی و .....به تهران امده بودم همون فروشنده ای که اقا ادرس دادید ..ایشون گفت که یه طوطی داره مثله بلبل حرف می زنه.چند سال هم هست که پیششه...خلاصه طوری که تعریف می کرد خیلی با مزه بود.می گفت همه چیز خارش کن همه چیز حتی غذایی که می خوریم می گفت لوسش نکن از این ویتامین ها هم نده...در هر حال من خریدم فقط این مکمل مواد معدنی لازمه؟ یا اصلش همون ویتامینه؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام
    براي رنگ كردن چوب اگه از آب شاتوت يا آلبالو و يا زعفرون استفاده كنيم براي طوطي ضرر نداره؟
    چون اگه اسباب بازياي دست سازو خودمون رنگ كنيم بهتره.
    خيلي ممنون

صفحه 109 از 1238 نخستنخست ... 959909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281592096091109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)