کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    خیلی وقته کاسکو داری هنوز باهاش صمیمی نشدی؟ نترس گازت هم بگیره نهایت انگشتت قطع میشه

اقا شما اگر از کاسکو و طوطی های بزرگ بترسی نمیتونی باهاشون ارتباط برقرار کنی.
    کاسکوی من دفعات اول که نازش میکردم یه بار انگشتم رو گاز گرفت و زخم انگشت تا نزدیکی استخون بود. اما اهمیت ندادم.
    شما هم نترس اگر بخواد گازت بگیره قبل از اینکه حتی تصمیم بگیری گازمیگیره . پس ترس رو بزار کنار. فقط حواست باشه موقع نوازش کردنش هروقت دیدی سیاهی چشمش ریز شد بدون میخواد حمله ی گازانبری کنه.
    یا کلا قید سرخاروندن رو بزن اینجوری برا طوطی هم بهتره وابستگی بیش از حد بهت پیدا نمیکنه.
    موفق باشید.

بحث ترس نیست کلا کاسکوی من گاز گرفتن بلد نیست بترسه در میره بجای اینکه گاز بگیره چندبار بدون اینکه بترسونمش در رفته تاحالا هم ندیدم بخواد یا تلاش برای گاز گرفتن بکنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    خب این خیلی عالیه . الان دیگه خودش میدونه چطور باید برگرده قفس .. روشتون هم خیلی خوبه . من پیشنهاد می کنم از روش دنبال کردن دست برای بردنش داخل قفس استفاده نکنید . اگه دوست نداشته باشه به قفس برگرده اونوقت این بازی رو ادامه نمیده ...وقتی دنبال کردن دست اون رو به جایی که دوست نداره ببره ممکنه دیگه براش جذاب نباشه..

زمانی که حس کردین آماده هست برای روی دست اومدن . تمرین جدید رو شروع کنید . با توجه به توضیحاتی که دادین ازش ، من این روش رو پیشنهاد میکنم :

http://www.parsipet.ir/thread22828.html

باز خودتون روش هایی که تو این بخش گذاشتم رو بخونید و هر کدوم به نظرتون با روحیات طوطی شما سازگار هست انتخاب کنید :

اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی
    سلام من امشب این تمرین ک طق کلیپ هستش شروع کردم دست اول جایزه دست دوم بدون جایزه و طبق کلیپ حالت دست دوم گرفته بودم دست دوم رو نزدیک قفس میبردم بعد دست با جایزه رو و خوشبختانه میومد میگرفت اما با ترس همش حواسش به دست دوم من بودش ولی میومد میگرفت حتی دو بار جایزه یکم فاصله دادم یکم خم شدش گرفتش خوشبختانه روز اول خب پیش رفت خودمم فکر نمیکردم انقد خوب پیش بره ولی خب خیلی مواظب دست دومم بود چشمش همش رو دست دومم بود ولی جایزه رو میگرفت هرچند با ترس به نظرتون همینطوری ادامه بدم و کم کم جایزه رو فاصله بدم؟و سوال دگ تا چند وقت این فاصله رو بیشترو بیشتر کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام من امشب این تمرین ک طق کلیپ هستش شروع کردم دست اول جایزه دست دوم بدون جایزه و طبق کلیپ حالت دست دوم گرفته بودم دست دوم رو نزدیک قفس میبردم بعد دست با جایزه رو و خوشبختانه میومد میگرفت اما با ترس همش حواسش به دست دوم من بودش ولی میومد میگرفت حتی دو بار جایزه یکم فاصله دادم یکم خم شدش گرفتش خوشبختانه روز اول خب پیش رفت خودمم فکر نمیکردم انقد خوب پیش بره ولی خب خیلی مواظب دست دومم بود چشمش همش رو دست دومم بود ولی جایزه رو میگرفت هرچند با ترس به نظرتون همینطوری ادامه بدم و کم کم جایزه رو فاصله بدم؟و سوال دگ تا چند وقت این فاصله رو بیشترو بیشتر کنم؟
    سلام . خیلی عالیه .. ادامه بدید همین تمرین رو . فقط تا وقتی که به دست دوم عادت نکرده فاصله جایزه تا طوطی رو زیاد نکنید باید بفهمه که دست دوم خطری براش نداره . دست دوم رو هم سعی کنید اصلا حرکت ندین

من نمیتونم زمان دقیق به شما بگم چون پیشرفت هر طوطی با توجه به شخصیت خودش و رفتار صاحبش موفع تمرین ممکنه تحت تاثیر قرار بگیره ولی به طور کلی زمانی که متوجه شدین ترسش از دست دوم از بین رفته ( این به معنی نیست که حتما باید بیاد رو دست .. فقط در حدی که دیگه نگاهش به دست دوم نباشه کافیه ) میتونید فاصله رو بیشتر کنید .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام . خیلی عالیه .. ادامه بدید همین تمرین رو . فقط تا وقتی که به دست دوم عادت نکرده فاصله جایزه تا طوطی رو زیاد نکنید باید بفهمه که دست دوم خطری براش نداره . دست دوم رو هم سعی کنید اصلا حرکت ندین

من نمیتونم زمان دقیق به شما بگم چون پیشرفت هر طوطی با توجه به شخصیت خودش و رفتار صاحبش موفع تمرین ممکنه تحت تاثیر قرار بگیره ولی به طور کلی زمانی که متوجه شدین ترسش از دست دوم از بین رفته ( این به معنی نیست که حتما باید بیاد رو دست .. فقط در حدی که دیگه نگاهش به دست دوم نباشه کافیه ) میتونید فاصله رو بیشتر کنید .
    مرسی بابت جواب دادن یکسوال برام پیش اومد دست دوم ک جایزه نداره همینجوری نگه دارم یعنی وقتی ک جایزه رو گرفت هم دست دوم رو ثابت نگه دارم و تکونش ندم جایزه رو ک خورد دوباره دست با خوراکی بهش نزدیک کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی بابت جواب دادن یکسوال برام پیش اومد دست دوم ک جایزه نداره همینجوری نگه دارم یعنی وقتی ک جایزه رو گرفت هم دست دوم رو ثابت نگه دارم و تکونش ندم جایزه رو ک خورد دوباره دست با خوراکی بهش نزدیک کنم؟
    خواهش میکنم . دست دوم کاملا بدون حرکت ( حداقل الان که میترسه بهتره کاملا ثابت باشه ) . دست اول که جایزه داره فقط حرکت میکنه

اگه میخواید طبق کلیپ پیش برید روش اینه . حالا یکم که ترسش از بین رفت وقتی جایزه رو گرفت ، میتونید دست دوم رو هم بیارید عقب ( اگه براتون خسته کننده هست )

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    خواهش میکنم . دست دوم کاملا بدون حرکت ( حداقل الان که میترسه بهتره کاملا ثابت باشه ) . دست اول که جایزه داره فقط حرکت میکنه

اگه میخواید طبق کلیپ پیش برید روش اینه . حالا یکم که ترسش از بین رفت وقتی جایزه رو گرفت ، میتونید دست دوم رو هم بیارید عقب ( اگه براتون خسته کننده هست )
    دست خشکش میزنه ولی طبق کلیپ و حرفاتون جلو میرم یک دنیا ممنون هروقت پیشرفت کردم اینجا شمارو درجریان پیشرفتم میزارم بازم ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دست خشکش میزنه ولی طبق کلیپ و حرفاتون جلو میرم یک دنیا ممنون هروقت پیشرفت کردم اینجا شمارو درجریان پیشرفتم میزارم بازم ممنون
    ببینید نیاز نیست تمرین خیلی طولانی باشه . مدت تمرین ها رو میتونید کوتاه کنید اما تعدادش رو در روز بیشتر کنید .

حالا گفتم که روزای اول طبق کلیپ باشه نتیجه بهتری میگیرید چون طوطی شما هم یکم ترسو هست . بعد می تونید تغییرش بدین

خواهش میکنم . منتظر خبرای خوب شما هستیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت شما.
    خوشبختانه کاسکوی من سخنگو هم شده و ماشاالله هردو روز یه کلمه یا صدای جدیدی یاد میگیره.
    بعضی اوقات هم خودش کلماتو با هم ترکیب میکنه که خیلی قشنگ میشه.
    مثلا میگه : عسل بگو سلام یا میگه : بوس بده بعد سریع میگه : بوس نمیدم.
    و چندین کلمه دیگه.
    بعض از کلماتش نا واضحه بعضی ها هم خیلی واضح.

یه رفتار جدید ازش دیدم.
    وقتی بیرون قفسه منو میبینه که دارم با لب تاب یا گوشی بازی میکنم از قفسش پرواز میکنه و میاد پیش من و باید بگیرم دستم و اگه نگیرم یکم عصبی میشه و حالت دنبال کردن میگیره
    یعنی منو میخواد دنبال کنه.
    راستی کاسکوی من تو پرواز کردن مهارت خاصی داره. میاد پایین دیگه حال نداره بره بالا قفس پرواز میکنه و دقیق رو چوب نشیمن فرود میاد خیلی ماهرانه.
    این رفتارش چیه؟؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام خدمت شما.
    خوشبختانه کاسکوی من سخنگو هم شده و ماشاالله هردو روز یه کلمه یا صدای جدیدی یاد میگیره.
    بعضی اوقات هم خودش کلماتو با هم ترکیب میکنه که خیلی قشنگ میشه.
    مثلا میگه : عسل بگو سلام یا میگه : بوس بده بعد سریع میگه : بوس نمیدم.
    و چندین کلمه دیگه.
    بعض از کلماتش نا واضحه بعضی ها هم خیلی واضح.

یه رفتار جدید ازش دیدم.
    وقتی بیرون قفسه منو میبینه که دارم با لب تاب یا گوشی بازی میکنم از قفسش پرواز میکنه و میاد پیش من و باید بگیرم دستم و اگه نگیرم یکم عصبی میشه و حالت دنبال کردن میگیره
    یعنی منو میخواد دنبال کنه.
    راستی کاسکوی من تو پرواز کردن مهارت خاصی داره. میاد پایین دیگه حال نداره بره بالا قفس پرواز میکنه و دقیق رو چوب نشیمن فرود میاد خیلی ماهرانه.
    این رفتارش چیه؟؟
    ممنون
    سلام
    میتونه یک نوع حسادت باشه
    بهتره جلو کاسکو با گوشی بازی نکنید چون کنجکاوی میکنه میخواد بیاد ببینه چه خبره
    ودوست داره به اون توجه کنید
    ویرایش توسط abolfazl : 10th January 2015 در ساعت 09:40 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

پرکنی کاسکو

سلام.
    هنوز هم کاسکوی من پر میکنه.پیش دامپزشک بردمش ویتامین گرفتم ریختم براش و بهم یه ماده ای داد گفت با اب جوش حل کن بزن به جاهایی که میکنه این کارو هم کردم و کلی براش انواع تخمه ها و مخلوط هارو گرفتم و دادمش بهش ولی جواب نداد.
    دیروز رفتم جایی که کاسکو رو خریدم بهم گفت توتون خانسار رو تو اب جوش حل کن بزن این کارو کردم ولی امروز که از بیرون اومدم دیدم کلی پر کنده.بهم گفتن مریم گلی بهش بزن ولی هنوز امتحان نکردم.

لطفا کمک کنید.دیگه داره بد میشه روی بالش سوراخ شده.

چیکار کنم؟از یه طرف میگن بفروشمش ولی دلم نمیاد تازه شروع کرده به حرف.

کمکم کنید

صفحه 1080 از 1238 نخستنخست ... 80580980103010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108410851086108710881089109010911092109310941095109610971098109911301180 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)