همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    سلام به دوستان عزیز
    من هم مثل هر دوی شما عزیزان فکر می کنم اگر به مرور فرهنگ سازی بشه و اسامی غلط حذف بشن خیلی خوبه البته برای فرهنگ سازی مسلما احتیاج به توبیخ کردن کاربری و یا استفاده از قوه قهریه نیست و شخصا نظرم اینم که این راهش نیست.
    در مورد کلمه کاسکو فارغ از این که درست است یا غلط و یا اصلا چه معنی می دهد من شخصا ترجیح می دم که به جای کاسکو از طوطی خاکستری استفاده کنم .
    ویرایش توسط NoVA_S : 8th August 2010 در ساعت 09:14 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [quote= ايلخاني;7640]ممنون سپيده خانوم اما بهتره اين دوست عزيزمون كاغذ و اينجور چيزها رو بزاره كنار و از مغازه پرنده فروشي 2-3 تا اسباب بازي چوبي رنگي مخصوص طوطي ها بخره.....چرا ما كه حدود 450 هزار پول كاسكو ميديم نبايد 20 هزار تومان ناقابل براش اسباب بازي بخريم؟ الان با 20 هزار ميشه حد اقل 2 تا اسباب بازي بزرگ چوبي خريد كه كاسكو بتونه باهاشون سرگرم بشه و با جويدنش مشغوليت روزانه داشته باشه.

سلام
    من از خدامه براش اسباب بازي بخرم و همين هفته پيش 10تومن براش اسباب بازي خريدم و براش بسختي گذاشتم اونم 3روزه خرابشون كرد.
    خيلي از اسباب بازي ميترسه ولي عاشق كاغذه.الانم دنبال كنف هستم تا دوباره اسباب بازياشو درست كنم.
    خيلي ممنون از لطفتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    استاد من اطلاعی از زبان عربی ندارم اصلا هم به سایتهاشون سر نمی زنم ببینم چی به چیه که بدونم این فحش به عرب هم همینه یا نه رلستش اصلا نمی دونستم عربها هم طوطی خاکستری دارد

من روز اول که مدیر یک فروم شدم و باید برای کاسکو تذکر می دادم چون دلیلشو خودم هم نمی دونستم از دکتر مقدم پرسیدم و علتش همینی بود که گفتم .

در مورد دکتر سرمدی منظورم اینه که ایشون داکپزشک هستن و کتابهای لاتین که دارن توش اسم پرنده ها درست نوشته شده مشخص هست که همه اینها رو می دونن .

امیدوارم سو تفاهم نشه
    آقا در مورد این که در زبان عربی به طوطی خاکستری میگن کاسکو صحبت کردن ... و عرب ها هم چنین فحشی که شما گفتین ندارن پس تکلیف اینه که این قضیه تموم بشه و هرکس نظر خودشو داره جر و بحث فقط نباشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    آقا در مورد این که در زبان عربی به طوطی خاکستری میگن کاسکو صحبت کردن ... و عرب ها هم چنین فحشی که شما گفتین ندارن پس تکلیف اینه که این قضیه تموم بشه و هرکس نظر خودشو داره جر و بحث فقط نباشه.

ما جر و بحث نکردیم داریم تبادل نظر می کنیم.من که سایت عربی که نوشته باشه کاسکو ندیدم هر چی سرچ کاسکو هست مال ایرانیاست.
    ویرایش توسط Shahrzad : 8th August 2010 در ساعت 09:55 PM

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوست عزیز این احتمال وجود داره که این کلمه از ایران وارد زبان عربی شده

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    ما جر و بحث نکردیم داریم تبادل نظر می کنیم.من که سایت عربی که نوشته باشه کاسکو ندیدم هر چی سرچ کاسکو هست مال ایرانیاست.
    سلام دوست عزیز
    من در بیشتر فیلماشون که کاسکو هم داشتند بشون همین کاسکو میگن.
    و ما همسایه ای داریم که در کویت زندگی میکنند و در سال یکی دو ماه میان ایران و آنها هم در کویت به کاسکو میگن کاسکو.

کاربر ساده

شماره عضویت
    770
    حالا يه چيز جالب بهتون بگم،

روسها هم مانند ايرانيها براي واژه طوطي خاكستري يه واژه دارن،

ژاكو! (jaco)

كه هيچ معادلي به زبانهاي ديگه نداره،همونطور كه براي كاسكو نميشه ترجمه پيدا كرد.

کاربر ساده

شماره عضویت
    770
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری نمایش پست ها
    منم بیام یه پست بدم بد نیست ....
    کاربرای محترم ببخشید وارد بحثتون شدم تو فروم..... اخه قرار شده بود من دیگه نباشم ! بازم شرمنده. . . .

jaco !!!!!!!
    فکر کنم منظورتون همون "jakus" باشه !!!! <<به جای U باید O گذاشت و, چون خود به خود ویرایش میشه من U گذاشتم که * نیاد جای واژه ها >>
    چون نام دیگه ی این پرنده ها به طور کل اینه.
    ( برای نژاد کونگو و تیمنش فرقی نداره )
    که به فارسی خونده میشه "یاکوس"
    شاید هم به قول شما در روسیه به همین یاکوس , ژاکو میگن!!!!
    موفق باشید
    دوست عزيز من تلفظش در زبان انگليسي رو گفتم وگرنه در زبان روسي كاملا "ژاكو" تلفظ ميشه،

و اون "یاکوس" كه شما ميگيد اصلا با "ژاكو" هيچ سنخيتي نداره،

من اگر واژه "jaco" رو گذاشتم صرفا به اين دليل بود كه به اطلاع برسونم ترجمه "ژاكو" به انگليسي اين كلمه مياد،

اين قضيه رو هم بنا به ترجمه در گوگل و اين موارد نگفتم و به اندازه اي كه يه مترجم زبان انگليسي،انگليسي بلده من روسي بلدم.
    ویرایش توسط بابک آژیده : 9th August 2010 در ساعت 03:36 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوستای خوبم

همونطور که عسل و و سینای عزیز نوشتن نام صحیح این پرنده طوطی خاکستری آفریقاییه.ما کاری به ریشش و اینکه این اسم واقعا از کجا اومده نداریم.دلیلی نداره یه اسم غلط رو هر چقدر هم جا افتاده باشه تکرار کنیم.من شخصا ترجیح میدم از اسم طوطی خاکستری استفاده کنیم

موفق باشید
    بابک آژیده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    سلام
    من از خدامه براش اسباب بازي بخرم و همين هفته پيش 10تومن براش اسباب بازي خريدم و براش بسختي گذاشتم اونم 3روزه خرابشون كرد.
    خيلي از اسباب بازي ميترسه ولي عاشق كاغذه.الانم دنبال كنف هستم تا دوباره اسباب بازياشو درست كنم.
    خيلي ممنون از لطفتون
    سلام .10 تومن اسباب بازی یعنی چندتا؟
    قیمت که مهم نیست مهم تعدادشه .شما جندتا بخر بذار .من نفهمیدم چندتاست ولی اگه یکی باشه خوب فقط با همون بازی میکنه ولی اگه چندتا بذاری هم دیرتر خراب میشه هم چیزای بیشتری هست که باهاش بازی کنه این باعث میشه فکرش فقط همونا باشه، کمتر میره سراغه پرش .بذار یه نصیحت کنم تو اگه واقعا می خوای این عادتو ترکش بدی باید واسه سرگرمیش خرج کنی مطمئن باش نتیجه می گیری .علاوه بر اینکه چندتا میزاری تو قفسش چندتا هم بیرون داشته باش هر هفته یا دو هفته یک بار تغییرشون بده یا یکیو بردار یکی دیگه جاش بذار با همون روشی که گفتم .یه جوری که نترسه .بهتر بذار خرابشون کنه.بذار باهشون دعوا بگیره .هر چی فعالیتش بیشتر باشه بهتره .من واسه اینکه جلوشو بگیرم هروقت میدیدم رفته سراغه پرش فورا باهاش بازی می کردم یه توپ براش گرفته بودم که پرت می کردم براش اونم با عصبانیت پرت می کرد واسه من بعد بهش جایزه می دادم .اینقد این بازیه مسخره رو دوست داشت بعد وقتی خسته می شد میرفت یا می خوابید یا غذا می خورد.پس ببین اگه سرگرم بشه وقته بیکاریشو یا می خوابه یا حرف می زنه با خودش یا غذا می خوره .
    کاغذ رو هم که میگی خیلی دوست داره . پس از اونم استفاده کن .همونجوری که گفتم .یه برگ کاغذ رو کامل نذار تو قفس .اونم یه سرگرمیه براش پس ازش نگیر .پس شد چندتا اسباب بازیه چوبی با کاغذ .دیگه فعلا همین .
    آخرشم نفهمیدم این طوطیه خاکستریتو (خیلی طولانی میشه )بردیش دکتر یا نه ؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 9th August 2010 در ساعت 03:35 AM

صفحه 107 از 1238 نخستنخست ... 7578889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261572076071107 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)