مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam99 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم پرنده هایی که بیرون از قفس میزارین ، هر جا باشن مدفوع میکنن یا فقط جای خاصی رو برای مدفوع کردن انتخاب میکنن و همیشه اونجا کارشون رو میکنن ؟؟؟
    دیگه اینکه اون گردی که از پرهاشون پخش میشه اگه توی قفس باشن تا چه فاصله ای ممکنه پخش بشه ؟ و آیا روی مبل و قالی پیدا هستن ؟؟
    سلام . بله هرجایی ممکنه مدفوع کنن . میشه بهشون آموزش داده بشه که محل خاصی مدفوع کنن ( که البته این آموزش بهتره که انجام نشه به دلیل مشکلاتی که ممکنه برای طوطی ایجاد کنه .. اگه به محل همیشگی برای مدفوع کردن دسترسی نداشته باشه بهش فشار میاد و حتی عصبی بشه .. ) بهترین کار اینه که اگه جایی طوطی رو قرار میدین ( خارج از قفس ) زیرش روزنامه بذارید

وقتی طوطی یه مدت در کنار شما باشه میتونید متوجه بشید که چه زمانی میخواد مدفوع کنه .. یعنی حالت قبل از مدفوع کردنش کاملا مشخصه .. و اگه جایی دور از قفس باشید میتونید سریع یه روزنامه زیرش قرار بدین .. البته موقع ترس و استرس و یا قبل از پرواز خیلی سریعتر مدفوع میکنن .

این گردها و پرهای ریز سبک هستن .. خیلی راحت تو خونه پخش میشه .. جدا از حرکاتی که یه جریان هوای ملایم ممکنه ایجاد کنه و باعث حرکت این گردها بشه ، با بال زدن طوطی هم این گردها به راحتی تو خونه پخش میشه ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

سلام.همون طوری که بهم گفتید من تا الان با کاسکوم کاری نداشتم.
    میخواستم بدونم بعد از تموم شدن این هفته که میشه 3 هفته که خریدمش باید چیکار کنم؟
    اگه توضیح و راهنمایی کنید ممنون میشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.همون طوری که بهم گفتید من تا الان با کاسکوم کاری نداشتم.
    میخواستم بدونم بعد از تموم شدن این هفته که میشه 3 هفته که خریدمش باید چیکار کنم؟
    اگه توضیح و راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام . حالا شما باید کاری کنید که وقتی به سمتش میرید طوطی قار نزنه یا فرار نکنه . تا بتونید با دست بهش غذا بدین . برای اینکار هر زمان که می تونید تو فاصله ی مناسب از طوطی ( جایی که قار نمیزنه و نمی ترسه ) بشینید .یا باهاش یک کلمه ساده رو تمرین کنید . یا تو همون فاصله کارهای خودتون رو انجام بدین ( بدون توجه و نگاه کردن مستقیم به طوطی ) طوری طوطی تو اون فاصله احساس خطر نکنه . بعد بتدریج طوری که طوطی متوجه نشه به سمت قفس نزدیک تر بشید . این نزدیک شدن به قفس ممکنه تا چند روز طول بکشه اما به طوطی می فهمونه که نزدیک شدن شما خطری براش ایجاد نمیکنه و کم کم به حضورتون کنار قفسش عادت میکنه .. هر وقت تونستید تا حدی نزدیک قفس بشید که طوطی قار نزنه و فرار نکنه ، می تونید با دست غذا دادن رو شروع کنید . در قفس رو هم اصلا باز نکنید ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

سلامببخشید کاسکوی من زمانی که بهش نزدیک میشم و سلام میکنم قار میکشه.(اون طرز قار کشیدنش که یعنی میترسه نیست) یه جور دیگه قار میکشه.معنی این قار چیه؟(یازم بگم زمانی که میترسه یه نوع دیگه قار میکشه ولی زمانی که بهش سلام میکنم یه جور دیگه قار میکشه)و این که بعضی اوقات خودشو از سقف قفس اویزون میکنه و حالت رقصیدن از خودش در میاره.(نوکشو میچسبونه به سقف و خودشو تکون میده) معنیش چیه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلامببخشید کاسکوی من زمانی که بهش نزدیک میشم و سلام میکنم قار میکشه.(اون طرز قار کشیدنش که یعنی میترسه نیست) یه جور دیگه قار میکشه.معنی این قار چیه؟(یازم بگم زمانی که میترسه یه نوع دیگه قار میکشه ولی زمانی که بهش سلام میکنم یه جور دیگه قار میکشه)و این که بعضی اوقات خودشو از سقف قفس اویزون میکنه و حالت رقصیدن از خودش در میاره.(نوکشو میچسبونه به سقف و خودشو تکون میده) معنیش چیه؟
    سلام . من به شما نگفتم بهش نزدیک بشید و سلام بگید بهش !! گفتم تو یه فاصله مناسب که نمیترسه و قار نمی زنه ، بشینید و یه کلمه رو آروم و واضح براش تکرار کنید .

اگه نزدیکش میرید و قار میزنه یا از ترسه و یا برای دور کردن شما ازش استفاده میکنه .

آویزون شدن از قفس و این حالت به قول شما رقصیدن ، طبیعیه و داره بازی میکنه ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16231
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.قبلا هم خدمت شما عرض شده بود که ندین بادام زمینی.علی رغم طعم لذیذ چربی که داره بسیار مضر هست.همون یکی دوتایی هم که مغازه دار گفته اشتباهه.خطرناکه.
    الانم کاریه که شده.نگران نباشید.ولی دیگه بهش ندین اصلا.کلا قطع کنید.این همه خوراکی جایگزین بادام زمینی کنید.یدونه پسته یدونه بادام که تلخ نباشه در هفته بهش بدین.یا یک پسته رو تکه های کوچک کنید بهش بدین.ولی بادام زمینی ندین.
    خیلی ممنون از راهنماییتون .
    بله شما گفته بودید . ولی چون نمیتونستم براش غذا تهیه کنم و غذاش کم بود از ترس اینکه گرسنه نمونه این کارو کردم ک خدارو شکر مشکلی پیش نیومد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    16859
    سلام، من چند روز پیش یه کاسکو خریدم، روز اول اجازه میداد سرشو ناز کنم ، روز بعد برای کوتاه کردن ناخن هاش بردمش پیش دامپزشک، از وقتی آوردمش اصلا نمیذاره نازش کنم و وقتی نزدیکش میرم هی سرشو تکون میده. چیکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkarimi نمایش پست ها
    سلام، من چند روز پیش یه کاسکو خریدم، روز اول اجازه میداد سرشو ناز کنم ، روز بعد برای کوتاه کردن ناخن هاش بردمش پیش دامپزشک، از وقتی آوردمش اصلا نمیذاره نازش کنم و وقتی نزدیکش میرم هی سرشو تکون میده. چیکار کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز
    این رفتار عادی هستش،هم به خاطر جابه جایی و غریب بودن هم به خاطر استرس کوتاه کردن ناخن هاش احتمال داره پرخاشگر هم بشه و این رفتارش عادی هست بهتره تا 10روز اول فقط برای آب و دادن غذا سمتش برید و بذارید با محیط و افراد جدیدش آشنا بشه بعد اقدام به ناز کردن و بیرون آوردنش کنید
    ،موفق باشید
    ویرایش توسط aramesh : 28th November 2014 در ساعت 12:59 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

کاسکو

سلام.
    من این هفته هر روز حدود 1 ساعت با کاسکوم از فاصله مناسب حرف میزدم.
    3 شنبه یعنی دیروز مجبور شدم برای تمیز کردن کل قفسش بیارمش بیرون.از روی کنجکاوی هم باهاش نیم ساعت تمرین های سر دادن رو انجام دادم و این که جواب داد.
    امروز هم وقتی میخواستم ظرف تخمه اش رو دربیارم دبدم سرش رو اورده پایین منم سرشو خاروندم.
    میخواستم بدونم مشکلی که نداره؟ و این که زمانی که سرشو میخاروندم خاک زیادی داشت میشه بگید حموم ببرمش یا نه؟طرز حموم کردنش؟ و مهم ترین چیز این که از این به بعد چبکار کنم؟

خیلی ممنون از کمک هاتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام.
    من این هفته هر روز حدود 1 ساعت با کاسکوم از فاصله مناسب حرف میزدم.
    3 شنبه یعنی دیروز مجبور شدم برای تمیز کردن کل قفسش بیارمش بیرون.از روی کنجکاوی هم باهاش نیم ساعت تمرین های سر دادن رو انجام دادم و این که جواب داد.
    امروز هم وقتی میخواستم ظرف تخمه اش رو دربیارم دبدم سرش رو اورده پایین منم سرشو خاروندم.
    میخواستم بدونم مشکلی که نداره؟ و این که زمانی که سرشو میخاروندم خاک زیادی داشت میشه بگید حموم ببرمش یا نه؟طرز حموم کردنش؟ و مهم ترین چیز این که از این به بعد چبکار کنم؟

خیلی ممنون از کمک هاتون

سلام دوست عزیز.
    خیلی خوبه که سریع بهت اطمینان کرده و این کمک میکنه که در آینده آموزش های بعدی را سریع یاد بگیره.
    در مورد سر خاروندنش زیاد اینکارو نکن چون لوس میشه و اگه دو سه روز نبیندت مشکلات عصبی و پرکنی و ... میشه.

شما میتونی آب ولرم را بریزی داخل ظرف اسپری و از گردن به پایین روش اسپری کنی.
    هم میتونی ببری حموم و دوش حموم و با فاصله و فشار کم از گردن به پایین بگیری روش.

فقط دقت کن که گردن به پایین و به سرش اصلا آب نریزی.

صفحه 1065 از 1238 نخستنخست ... 65565965101510461047104810491050105110521053105410551056105710581059106010611062106310641065106610671068106910701071107210731074107510761077107810791080108110821083108411151165 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)