کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    دوستان بد نیست اینجا کمی از یکنواختی در بیاد و بحث های جدید رونق پیدا کنه...

یک سوال ؟ 1- چرابه طوطی خاکستری میگن (کاسکو) ؟؟؟؟؟

تا به حال شنیدید که میگن طوطی سانان با سگ بسیار رفیق میشوند؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ardi1234 نمایش پست ها
    دوستان بد نیست اینجا کمی از یکنواختی در بیاد و بحث های جدید رونق پیدا کنه...

یک سوال ؟ 1- چرابه طوطی خاکستری میگن (کاسکو) ؟؟؟؟؟

تا به حال شنیدید که میگن طوطی سانان با سگ بسیار رفیق میشوند؟؟

حتما اینکار رو به زودی می کنیم دوست عزیز.

به طوطی خاکستری می گن کاسکو به دلیل اشتباه و در واقع اسم این طوطی هم مثل خیلی پرنده های دیگه که اشتباه می گیم کاسکو نیست اسم انگبیسی اون: African grey هست که ترجمش نمی شه کاسکو و با کمک شما باید فرهنگ سازی شه وو این اسامی غلط درست بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    خواستم بدونم که حبوبات را اول به مدت 24 ساعت بخیسونیم و بعد آبپز کنیم یا همون طور که خشک هستن بشوریم و آبپز کنیم؟
    و مدت آبپز کردن چقدر باشه خوبه؟
    ممنون از لطف شما

نظر من این هست حبوبات رو طوریکه خودتون مصزف می کنین به طوطی بدین یعنی کاملا بپزینش و البته بدون نمک و روغن چون فاسد شدن و کپک زدنش خیلی خطرناک هست و به کل سیستم پرنده رو به هم می ریزه برای اینکه بخش جوانه ها تامین شه از جوانه هایی مثل جوانه گندم جوانه ماش که در مغازه ها هست استفاده کنید و چه جبوبات و چه جوانه ها حداکثر 4ساعت از قفس باید خارج شن ظرف هم شسته شه و یکدونه هم جایی نمونه پرنده بتونه بخوره.برای آبپز هم خیس کردن نمی خواد همونجور بپزینش.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    نظر من این هست حبوبات رو طوریکه خودتون مصزف می کنین به طوطی بدین یعنی کاملا بپزینش و البته بدون نمک و روغن چون فاسد شدن و کپک زدنش خیلی خطرناک هست و به کل سیستم پرنده رو به هم می ریزه برای اینکه بخش جوانه ها تامین شه از جوانه هایی مثل جوانه گندم جوانه ماش که در مغازه ها هست استفاده کنید و چه جبوبات و چه جوانه ها حداکثر 4ساعت از قفس باید خارج شن ظرف هم شسته شه و یکدونه هم جایی نمونه پرنده بتونه بخوره.برای آبپز هم خیس کردن نمی خواد همونجور بپزینش.

یه پرورش دهنده طوطی که سالهاست این کار رو انجام می ده و خیلی هم به کارش وارده به من گفت که چون حبوبات نفخ دارن و این نفخ باعث مشکلات گوارشی می شه حتما باید آنها رو بخیسونیم. حتی شده 4 ساعت تا نفخشون گرفته شه و بعد آب پز کنیم. خیسوندن حبوبات یه خاصیت دیگه هم داره و اونم اینه که زودتر می پزه و اینجوری در مصرف گاز هم صرفه جویی می شه.
    ویرایش توسط فرفره : 7th August 2010 در ساعت 04:51 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    یه پرورش دهنده طوطی که سالهاست این کار رو انجام می ده و خیلی هم به کارش وارده به من گفت که چون حبوبات نفخ دارن و این نفخ باعث مشکلات گوارشی می شه حتما باید آنها رو بخیسونیم. حتی شده 4 ساعت تا نفخشون گرفته شه و بعد آب پز کنیم.
    سلام
    منم چندجا خوندم كه بايد خيس بخورن.از چندنفر وارد هم پرسيدم گفتن بايد خيس بخوره.
    منم ميذارم خيس ميخوره(24ساعت)بعدش ميدم به طوطيام.
    ديگه نميپزمشون.اتفاقا خيلي هم دوست دارن.
    خيلي ممنون
    لطفا اساتيد هم نظر بدن تا مطمئن بشيم.(آقا بابك-آقا ما منتظريم.)
    ویرایش توسط F&P77 : 7th August 2010 در ساعت 04:51 PM

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    خيلي ممنون
    لطفا اساتيد هم نظر بدن تا مطمئن بشيم.
    حالا 24 ساعت هم نه 4 یا 5 ساعت هم خیس بخورن خوبه. ولی حتما بپزشون. ببین من برای عروس هلندی خیس می کردم و دیگه آب پز نمی کردم و بهش می دادم بعد اون دائما استفراغ می کرد ولی وقتی می خیسونم و می پزم دیگه مشکلی نداره. خیلی هم بیشتر دوست داره. پس اگه آب پز کنی خیلی بهتر از اینه که خام بهشون بدی.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرفره نمایش پست ها
    یه پرورش دهنده طوطی که سالهاست این کار رو انجام می ده و خیلی هم به کارش وارده به من گفت که چون حبوبات نفخ دارن و این نفخ باعث مشکلات گوارشی می شه حتما باید آنها رو بخیسونیم. حتی شده 4 ساعت تا نفخشون گرفته شه و بعد آب پز کنیم. خیسوندن حبوبات یه خاصیت دیگه هم داره و اونم اینه که زودتر می پزه و اینجوری در مصرف گاز هم صرفه جویی می شه.

خیلی خوبه که شما در ایران یک پرورش دهنده طوطی دیدی چون واقعا از نوادر هست. و اطلاعات خوبی بهتون دادن .خیلی هم شانس اوردین که عروستون فقط حالش بهم خورده چون حبوبات رو ناجور دادن خطر مرگ داره.

کاربرفعال

شماره عضویت
    522
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    خیلی خوبه که شما در ایران یک پرورش دهنده طوطی دیدی چون واقعا از نوادر هست. و اطلاعات خوبی بهتون دادن .خیلی هم شانس اوردین که عروستون فقط حالش بهم خورده چون حبوبات رو ناجور دادن خطر مرگ داره.

درسته دوست عزیز. اون پرورش دهنده عروس هلندیه و خیلی هم آدم واردیه. و همینطور دوست داره اطلاعاتش رو در اختیار کسایی که واقعا به این کار علاقه نشون می دن می ذاره. درسته ولی من فکر نمی کردم استفراغ عروسم به خاطر حبوبات خام باشه. وقتی حبوبات رو خیس کرده بودم و داشتم پوستشون رو براشون می کندم میومد و شروع می کرد به خوردن حبوبات خیس کرده بدون اینکه من براش پخته باشم و حالش بهم می خورد. ولی حالا که پخته می خوره دیگه حالش خوبه.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام
    خيلي ممنون
    لطفا اساتيد هم نظر بدن تا مطمئن بشيم.(آقا بابك-آقا ما منتظريم.)
    سلام .منم هم شنیدم هم یه جا خوندم که باید حداقل 6 ساعت خیس بخوره .ولی اینو مطمئنم که حتما باید پخته بشه.بعضی از حبوبات آنزیمایی دارن که باعث میشن پروتئین جذب نشه .وقتی پرنده اینا رو می خوره بدنش توانایی استفاه از بعضی مواد خاص رو از دست میده ولی وقتی پخته شن این آنزیما از بین میره .حالا اینو یکم جزئی گفتم توضیحاتش بیشتر بود.بعضی ها هم اگه خام مصرف بشن سمی دارن که واسه طوطی خطرناکه .اینو من از یه مقاله خوندم.حتما بچه های دیگه هم نظر میدن ولی من اینو قبول دارم .همیشه هم اول حبوباتو خیس مکنم بعد می پزم.طوطی ها ممکنه هر چی رو دوست داشته باشن .ما باید حواسمون باشه که چیز بدی ندیم بهشون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    دوستان اینقدر بحث نداره خوب بزارین چند ساعت خیس بخوره ولی باید بپزه حتی بلال رو هم باید بپزین حتی شده باید چند دقیقه بزارین بخار پز بشه. ولی حبوباتی مثل عدس خیس نکنی حسابی بپزیش مشکلی ایجاد نمی کنه که اگه منظورتون لوبیا قرمز خست که همه می زارن خیس بخوره جز لیست ممنوعه برای طوطیهاست که در آینده این لیست رو کامل می کنم.

صفحه 105 از 1238 نخستنخست ... 55586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241552056051105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)