مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    همينطوريه كه شما ديديد.من هميشه زير نظر دارمش.اصلا با پراش كاري نداره.درضمن فقط پراي سينش اينطوريه.
    اينم بگم كه وقتي پر ميزنه كلي پر ازش ميريزه.
    دليلش چيه؟
    تازه 10روزه اومده خونمون.
    2-3 روز هم هست پراش كمتر ميريزه.
    من سينشو نميدونم ولي دمش داره پراي جديد در مياره.
    من از پراي ريخته شدش چندتا عكس گذاشتم. شما ديديد؟
    خيلي ممنون
    سلام.این عکس هایی که گذاشتی شبیه پرکنیه .دقیقا مثل کاسکوی من شده وقتی که برای اولین بار متوجه شدم که پراشو می کنه (قسمت شکمش خالی شده بود )پرای پاشم کمه بازم مثله کاسکوی من.اینکه می گی فقط پرای سینشه که اینطوریه ،اگه پرکنی باشه کم کم به جاهای دیگه هم میرسه. اینطوری که فهمیدم و خوندم اگه پر واسه خودش بیوفته و ریشه هم داشته باشه یعنی تو لک رفته ولی آخه هرچقدرم که بریزه باز هیچ جایی خالی نمیشه .الان کاسکوی منم واسه اولین بار رفته تو لک.پراش واسه خودش میریزه و من اینو می فهمم چون پرکنیشو هم دیدم .همه پرایی که تو این دوره ریخته رو جمع کردم اینقدر زیاده ولی با اینکه خیلی بوده جایی خالی نشده تازه اون پرایی از شکمش رو که کنده بود قبلا ،الان پرشده .وقتی که پرکنیش خیلی شدید بود ممکن بود یکی دو روز پراشو دست نزنه ولی بعد دوباره شروع می کرد و شدید میشد .دمشم که میگی داره پر جدید درمیاره پس حتما تو لکه ولی سینش طبیعی نیست .نمی دونم درست دیدم یا نه روی سینش پرای جدید داره در میاد؟یه تیکه های آبی رنگه؟وقتی رو عکس زوم می کنم تار میشه درست نمی بینم .کاسکوی من پرجوی داشت نه پرکنی واسه همین من هروقت میبینم پر جدید داره در میاره امیدوار میشم .واسه کاسکوی شما هم همینطور الان که دقت کردم انگار داره پر جدید در میاره . 10روزه آوردیش خونه؟وقتی آوردی اینجوری بود سینش؟صاحب قبلی هم داشته؟اسباب بازی گذاشتی واسش؟چه جوری سرگرم میشه؟
    ببین یه نصیحت از من که طوطیم پرکن شده :ایشالا که طوطیت پرکن نیست ولی اینکه زیر نظر داریش کافی نیست مگه من طوطیمو زیر نظر نداشتم ؟فقط شبا تو قفسه یعنی اینکه مدام پیشه منه .پس این دلیل نمیشه که پراشو نکنه .فقط فقط باید سرگرم باشه ، من اینجوری کنترل کردم پرکنیشو .کافیه جدی نگیری اونوقت میرسه به جاهای دیگه بعدش مثله من کاری از دستت بر نمیاد جز گریه (البته فکر نکنم شما گریه کنی )بازم میگم ایشالا که پرکنی نیست .حالا اگه تو مطمئنی که نیست باشه فقط اسباب بازیاشو بیشتر کن سرگرمیشو بیشتر کن .نذار اگه مستعده واسه پرکنی ، اینکار واسش شیرین بشه .بعد ترک دادنش خیلی سخته .این نظر منه اگه اشتباهه ببخشید.
    ویرایش توسط sepideh : 5th August 2010 در ساعت 06:35 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    447
    آقا عزیز من کاسکوم کاملا رام هست و رو شونه میاد ولی من یه مشکلی دارم که نمیدونم بقیه کاسکو ها هم همینجورین یا نه. من کاسکومو تو مغازه نگهداری میکنم و یه جایی هست که دو طرفش بسته هست ولی هر وقت مشتری میاد نزدیکش 1 قار شدید میکشه که یارو 2 متر میپره هوا. من کاسکوهایی دیدم مخصوصا تو جاهای عمومی که از هیچ کس نمیترسن .ماله من مخصوصا از خانمها خیلی میترسه. به نظرتون عادیه؟ اگه جاشو عوض کنم بزارم یه جای پر رفت و آمد بهتر میشه یا بدتر؟ البته با من خیلی صمیمیه و هر جا باشم وقتی بیرون قفسه میپره رو شونم . لطفا راهنمایی کنید.یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه شما برای سوال قبلیم بهم گفتین چون کاسکوت 2.5 ساله هست (طبق گفته خدتون که تو یه فروم دیگه ازتون پرسیده بودم قبل از خرید)یه زنگ خطره که دیگه حرف نزنه البته من 1 ماهه خریدمش آیا ممکنه اصلا سخنگو نشه؟ اینم عکسش.

با تشکر
    ویرایش توسط khashayar shah : 5th August 2010 در ساعت 07:33 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام.این عکس هایی که گذاشتی شبیه پرکنیه .دقیقا مثل کاسکوی من شده وقتی که برای اولین بار متوجه شدم که پراشو می کنه (قسمت شکمش خالی شده بود )پرای پاشم کمه بازم مثله کاسکوی من.اینکه می گی فقط پرای سینشه که اینطوریه ،اگه پرکنی باشه کم کم به جاهای دیگه هم میرسه. اینطوری که فهمیدم و خوندم اگه پر واسه خودش بیوفته و ریشه هم داشته باشه یعنی تو لک رفته ولی آخه هرچقدرم که بریزه باز هیچ جایی خالی نمیشه .الان کاسکوی منم واسه اولین بار رفته تو لک.پراش واسه خودش میریزه و من اینو می فهمم چون پرکنیشو هم دیدم .همه پرایی که تو این دوره ریخته رو جمع کردم اینقدر زیاده ولی با اینکه خیلی بوده جایی خالی نشده تازه اون پرایی از شکمش رو که کنده بود قبلا ،الان پرشده .وقتی که پرکنیش خیلی شدید بود ممکن بود یکی دو روز پراشو دست نزنه ولی بعد دوباره شروع می کرد و شدید میشد .دمشم که میگی داره پر جدید درمیاره پس حتما تو لکه ولی سینش طبیعی نیست .نمی دونم درست دیدم یا نه روی سینش پرای جدید داره در میاد؟یه تیکه های آبی رنگه؟وقتی رو عکس زوم می کنم تار میشه درست نمی بینم .کاسکوی من پرجوی داشت نه پرکنی واسه همین من هروقت میبینم پر جدید داره در میاره امیدوار میشم .واسه کاسکوی شما هم همینطور الان که دقت کردم انگار داره پر جدید در میاره . 10روزه آوردیش خونه؟وقتی آوردی اینجوری بود سینش؟صاحب قبلی هم داشته؟اسباب بازی گذاشتی واسش؟چه جوری سرگرم میشه؟
    ببین یه نصیحت از من که طوطیم پرکن شده :ایشالا که طوطیت پرکن نیست ولی اینکه زیر نظر داریش کافی نیست مگه من طوطیمو زیر نظر نداشتم ؟فقط شبا تو قفسه یعنی اینکه مدام پیشه منه .پس این دلیل نمیشه که پراشو نکنه .فقط فقط باید سرگرم باشه ، من اینجوری کنترل کردم پرکنیشو .کافیه جدی نگیری اونوقت میرسه به جاهای دیگه بعدش مثله من کاری از دستت بر نمیاد جز گریه (البته فکر نکنم شما گریه کنی )بازم میگم ایشالا که پرکنی نیست .حالا اگه تو مطمئنی که نیست باشه فقط اسباب بازیاشو بیشتر کن سرگرمیشو بیشتر کن .نذار اگه مستعده واسه پرکنی ، اینکار واسش شیرین بشه .بعد ترک دادنش خیلی سخته .این نظر منه اگه اشتباهه ببخشید.
    سلام
    نميدونم.خيلي شيطونه و من و مادرم هميشه بهش نگاه ميكنيم و هيچوقت نديديم كه با خودش ور بره و پراي قسمتاي ديگه بدنش صافه صافه و هيچ مشكلي نداره.
    نميدونم پراي سينش داره در مياد يا نه ولي دمشو مطمئن هستم.
    اينم ميدونم كه اگه بال نزنه پراش نميريزه.
    عكس پراشو ديديد؟
    من خودم فكر ميكنم پراش خيلي ضعيفه.
    از اسباب بازي هم خيلي ميترسه ولي عاشق كاغذa4است و من با كاغذ سرگرمش ميكنم.
    حالا ديگه نميدونم بايد چيكار كنم.
    يه سوال ديگه:
    بعضي وقتا كه ميترسه يا نميترسه يهو كلي دستشويي ميكنه.(اندازه يه مشت)و بقيه موقع ها دستشوييش طبيعيه.
    دليل اين چيه؟
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام دوستان
    من از ينفر درباره پركني پرسيدم و ايشون گفتن كه اگه پرهاش ريشه داشته باشه پركن نيست.
    1-درسته؟
    2-ميشه توضيح بديد پر ريشه دار با پر بدون ريشه چه فرقي داره؟اگه با عكس باشه خيلي بهتره.
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط ايلخاني نمایش پست ها
    البته كه به حرف ميوفته....دوست عزيز باهاش تمرين كن.....طبق آنچه بارها در اين تاپيك گفته شده يعني نهايتا 3 كلمه رو روزي چند بار و هر بار 30-40 دفعه براش تكرار كن......بيش از 10 دقيقه پشت سر هم باهاش كار نكن.....دوست عزيز هر وقت منزل بودي چه صبح-چه ظهر و چه شب سعي كن كلمات رو با صداي واضح-بلند و رسا براش تكرار كني.....البته در شب و در نور كم و هنگامي كه كاسكو چرت ميزنه راندمان كار بهتر خواهد بود.....يادت باشه كه هر بار 30-40 دفعه تكرار كن و يادت باشه كاسكو رو زياد خسته نكني.....به همون ترتيبي كه خودت كلمات رو براي كاسكو تكرار مي كني، روي سي دي رايت كن و گاهي هم كه كسي منزل نيست براش اون سي دي رو بزار و بزن روي حالت تكرار.....هم خودت تكرار كن و هم زماني كه منزل نيستي اون سي دي رو براش بزار....من جاي شما باشم يك جمله 3 كلمه اي رو هميشه براش تكرار مي كنم مثلا((بابا سلام خوبي)) ....بزار وقتي كاسكوت نطقش باز شد و به حرف آمد به جاي 3 كلمه غير مرتبط ، يك جمله كوتاه جالب بگه.....يادت باشه كاسكوهايي كه جمله بلد هستند ارزششون خيلي بيشتر از اونهايي هست كه كلمات تكي و حتي زياد بلد هستند...اگر به حرف آمد بعد سعي كن يك مصراع و يا يك بيت شعر ساده معروف بهش ياد بدي .....شما كه داري زحمت ميكشي.....وقت ميزاري.....يه چيزي يادش بده كه ارزش داشته باشه......خود كاسكو اتوماتيك الو و زنگ تلفن و آيفون رو ياد ميگيره چون اين صداها در منزل خواهي نخواهي تكرار ميشه.....شما روي كلمات جالب يا جمله هاي جالب وقت بزار....من به كاسكوي خودم ياد داده بودم ارباب عاشقتم))----((سلام خوبي؟))-----((i love u)) ----((من طوطي هستم))----((جونم بوس بده))----((چاكرم))---((مخلصم))-----((يا علي))---((الله اكبر))-----و يك بيت كامل از شعر مرغ
    سحر .مطلبي كه خيلي در آموزش مهم هست اين هست كه تا يك جمله يا يك كلمه رو ياد نگرفته و چند روزي هم تكرار نكرده ، سراغ ياد دادن كلمه يا جمله بعدي نريم......يادتون باشه شما هر روز بايد كلمات قديمي رو كه كاسكو بلده براش تكرار كنيد كه يادش نره....نكته مهم اين هست كه كاسكو وقتي يك كلمه جديد رو ياد ميگيره 2-3 روزي بد جوري به اون كلمه گير ميده و مدام هي اون رو تكرار ميكنه و كلمات ديگه رو خيلي كم تكرار ميكنه.....نگران نباشيد با دوره كردن كلمات قبلي توسط شما همه چيز درست پيش ميره و كاسكو كلمات قبلي رو هم باز براتون تكرار ميكنه.

با سلام به دوست عزيز خودم
    در مورد جايزه و دادن يك غذاي خوشمزه به عنوان پاداش به كاسكو و هر حيوان دست آموز ديگري لازمه چند كلامي توضيح بدم.
    قصه از اونجا شروع شد كه دكتر فرانكل (اين داستان مربوط ميشه به چيزي در حدود 100سال پيش يا بيشتر)كه يك پروفسور محقق راجع به بيماريها بود در آزمايشگاه خود در كنار حيوانات ديگري كه جهت انجام تست به آزمايشگاه خود آورده بود، چند موش آزمايشگاهي هم در يك قفس داشت.....به جهت اينكه دكتر سرش شلوغ بود و نمي تونست به موقع به موشها غذا بده ، مكانيزمي در قفس ايجاد كرده بود كه هر چند ساعت يكبار بصورت اتوماتيك مقداري غذا داخل قفس موشها مي افتاد كه ما چيزي شبه به اين مكانيزم رو الان در فروشگاههاي آكواريومي داريم كه بصورت اتوماتيك به ماهي غذا ميده و بهش ميگن اتو فيدر.....در هر صورت اين دستگاه طوري عمل مي كرد كه هر چند ساعت يكبار مكانيزمي با يك صداي خاص مي چرخيد و مقداري غذا داخل قفس موشها ريخته ميشد.....يك روز فرانكل يادش رفته بود كه در اين مكانيزم غذا بريزه ، اتفاقا زمان غذا دهي هم كنار قفس بود و ديد كه مكانيزم چرخيد و صدا داد و تمام موشها دويدند زير محل سقوط غذا .....خلاصه غذايي نيامد اما موشها همه با شنيدن اون صدا دويدند و آمدن....دكتر رفت تو فكر كه داستان چيه؟.....و بعد نتيجه خودش رو كه همون نتيجه پائولوف و نظريه شرطي شدن حيوانات بود رو نوشت....فرانكل گفت كه در ابتدا كه صداي مكانيزم مي آمد و غذا مي افتاد موشها عكس العملي نشون نمي دادند اما بعد از مدتي فهميدند كه صدا=غذا.....يعني اگر صدا مي آمد و موشها مي آمدن زير دستگاه حتما يك خوراكي خوشمزه نصيبشون ميشد....عزيزان اين همون كليد تربيت حيوانات با جايزه هست.....سال 1382 من يك ماموريت كاري به اروپا داشتم و در كشور ايتاليا به يك سيرك رفتم و بعد از اتمام سيرك با درد سر زياد رفتم پيش مربي اسبها و بهش گفتم كه تو چطور تونستي كاري كني كه اسبها دقيقا آنچه تو بهشون ميگي انجام بدن؟.....روي 2 پا راه برن؟.......پشت سر هم كاراي زيبايي با پا انجام بدن؟.....اون گفت شرطيشون كردم كه اگر آنچه من مي خوام انجام بدن پاداش بگيرن و اونها اين كارها رو انجام ميدن كه غذا گيرشون بياد....اون گفت ما هميشه قبل از انجام حركات نمايشي حيوانات رو كمي گرسنه ميزاريم تا گرسنگي اونها رو وادار به انجام اون عمل بكنه و بعد از انجام عمل و شيرينكاري جايزه بگيرن....بهش گفتم تا اينجا درست اما چطور به حيوان مي فهموني كه اگر فلان عمل رو انجام بده جايزه ميگيره ؟ اون گفت سختي كار همينجاست كه اين قضيه رو در مغزش لود كنيم...حتما شما دوستان كليپ اون خانوم مربي با كاسكوش در اينترنت و شوي ****al star رو ديدين كه هر حرفي كه خانومه از كاسكو مي پرسه ، كاسكو درست جواب ميده و وقتي كاسكو درست جواب داد فوري يك پينات يا همون بادام زميني بهش ميده......دوستان عزيز زماني كه طوطي خواسته شما رو تمام و كمال بر آورده كرد اونوقت بايد بهش جايزه بديد نه اينكه كاسكويي كه هنوز به حرف نيامده و شما داريد فعلا باهش كار مي كنيد و براش كلمات رو تكرار مي كنيد در پايات تكرار كلمات بهش پاداش خوراكي بدين....عيبي نداره بدين اما اين قضيه براي كاسكو مفهومي نخواهد داشت چون عملي انجام نداده كه شما بهش جايزه دادين در واقع كاسكو به چيزي شرطي نشده....من هميشه وقتي ميخوام طوطي رو آموزش بدم كه روي دستم بياد از اين روش استفاده مي كنم ....يعني بهش مي فهمونم كه اگر روي دستم بياي خوراكي ميگيري....اون هم مياد به عشق گرفتن خوراكي فقط مسئله اين هست كه چجوري بهش بفهمونم كه بيا روي دستم كه اگر دوست داشته باشيد بعدا مفصلا راجع بهش صحبت خواهم كرد(با اينكه در همين تاپيك قبلا گفتم).....خلاصه در تمرين صحبت لازم به هيچ جايزه اي نيست....حتي اگر روزي كاسكو حرف هم زد باز لازم نيست بهش جايزه بدين .....مگر اينكه شما انتظار خواصي ازش داشته باشيد.....مثلا وقتي ميرين كنار قفس و بهش ميگيد پيش پيش پيش ، كاسكو بگه ميو ميو ميو (من خودم اين كار رو با كاسكوم كردم و يادش دادم) و وقتي گفت ميو ميو اونوقت بهش يك پينات بدين....شما ميتونيد به كاسكوتون ياد بدين كه وقتي بهش ميگيد(( اسمت چيه؟)) اون به شما جواب بده ((كاسكو)) درست مثل همون كاري كه مربي اون كاسكو در ****al star مي كرد....نتيجه كلي حرف من اين هست كه جايزه رو بايد در ازاي انجام عملي كه مد نظر ما هست به كاسكو بديم و اگر غير از اين باشه كاسكو مفهوم جايزه رو نمي فهمه.....يه دوستي يه زماني به من گفت كه من هر وقت با كاسكوم تمرين مي كنم و كلمات رو براش تكرار ميكنم آخر كار بهش جايزه ميدم.....به نظر شما آيا اين جايزه براي كاسكو مفهومي خواهد داشت؟

اين قضيه آلوده بودن آب تهران اخيرا تكذيب شد و گفتن كار شركتهاي توليد آب معدني بوده ....اتفاقا الان برعكسش شده....ميگن آبهاي معدني نيترات داره .....در هر صورت ما الان سالهاش كه هم خودمون و هم طوطيامون داريم از اين اب مي خوريم و خدا رو شكر چيزيمونم نشده .....توجه داشته باشيد كه حساسيت پرنده ها به خوردن آب مونده يا داراي نيترات يا غير بهداشتي خيلي خيلي كمتر از حساسيت بدن ما انسانها به اين آبهاست.

به نظر من اين مشكل رو بايد اول براي انسان حل كرد بعد براي حيوانات و طوطي ها.

ممنون از توضیحاتتون اقا عزیز دقیقا شیوه ای که من رو طوطی خودم خیلی جاها استفاده می کنم همین هست شرطی سازی اونم از برنامه ندیدم خودم روانشناس هستمنه تنها رو کاسکو که رو آدمها هم جواب می ده.
    حالا دلیل اینکه گفتم پایان آموزش جایزه بدین. دلیل این هست که این طوطیهایی که دست ما هستن با شرایط وحشتناکی به دستمون رسیدن و ما قبل هر چیز نیاز داریم بهشون نشون بدیم آدمها همشونم بد نیستن و ترسشون رو از بین ببریم. خوب در مراحل اول آموزش وقتی شما در پایان بهش یک تیکه سیب بدی یا .... باعث می شین کم کم از بودن با شما لذت ببره و ترسش بریزه و اون رابطه دوستانه که لازم هست ایجاد شه و طوطی که ترسش از صاحبش بریزه علاقمند به برقراری ارتباط بیشتر می شه و خودش علاقمند به یادگیری سخنگویی می شه.

البته این بحث خیلی گستردست بخوام توضیح بدم 1 صفحه طول می کشه.

این رو هم در آخر بگم تشویق حتی می تونه لفظی باشه براش دست بزنین بگین آفرین با لحن خوب باشه کاملا طوطی درک می کنه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    همينطوريه كه شما ديديد.من هميشه زير نظر دارمش.اصلا با پراش كاري نداره.درضمن فقط پراي سينش اينطوريه.
    اينم بگم كه وقتي پر ميزنه كلي پر ازش ميريزه.
    دليلش چيه؟
    تازه 10روزه اومده خونمون.
    2-3 روز هم هست پراش كمتر ميريزه.
    من سينشو نميدونم ولي دمش داره پراي جديد در مياره.
    من از پراي ريخته شدش چندتا عكس گذاشتم. شما ديديد؟
    خيلي ممنون

دوست گلم تنها دلیل ریخت پرها پر کنی نیست.

اینها همه دلایل ریختن پرهاست:

عفونی -- باکتریایی ، ویروسی ، قارچی ، انگلی

بیماری کبدی ، بیماری کلیوی

مشکلات تغدیه ای , غذایی نامناسب,کمبود ویتامین و مکملهای مخصوص

سمی,آرسنیک,دود سیگار, نیکوتین رو دست انسان

شرایط فیزیکی نامناسب: تمیز نبودن پرها و بالها

آسیب دیدگی :پرهای شکسته خونی

حساسیت به برخی مواد غذایی, دود حاصل از پخت مواد غذایی و دود سیگار یا پیپ

نئوپلاسم -- سرطان ، تومر خوش خیم چربی
    ژنتیکی – طاسی

غدد درون ریز -- هیپوتیروئید (کاهش سطوح هورمون های تیروئید) ، hyperadrenocorticism (افزایش سطوح آدرنال
    هورمون ها) ، هورمون تستوسترون ، واکنش طاسی

محیط نا مساعد: رطوبت پایین و خشکی پرها,عدم وجود نور خورشید بطور طبیعی,کوچک بودن قفس, شلوغی بیش از اندازه,اضافه شدن پرنده دیگر, حمام نکردن
    استفاده و دود مواد
    مشکلات رفتاری: حوصله سر رفتن و نداشتن سرگرمی,ناامیدی,اضطراب,کم توجهی,کمبود خواب

انگل

به نظر من به دامپزشک مراجعه کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام اينم دوتا عكس تا دوستان بتونن دقيقتر نظر بدن:

ريشه داره؟
    اينم بگم كه مقداري از پرزهاي ته اين پر را كندم تا معلوم بشه ريشه داره يا نه.
    خيلي ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از ينفر درباره پركني پرسيدم و ايشون گفتن كه اگه پرهاش ريشه داشته باشه پركن نيست.
    1-درسته؟
    2-ميشه توضيح بديد پر ريشه دار با پر بدون ريشه چه فرقي داره؟اگه با عكس باشه خيلي بهتره.
    خيلي ممنون

ببین گلم حداقل هفته ای یکبار حموم رو تو برنامش بزار آب نباید خیلی داغ و گرم باشه چون ریشه پرها رو شل می کنه آب متوسط رو به گرم و بهت پیشنهاد می دم از الو ورا هم برای خوردن هم اسپری رو پرهاش قبل حموم استفاده کنی.بزار 6-7 دقیقه باشه بعد آب بگیر. یک کورد دیگه هم بادام زمینی هست که در بعضی طوطیها ایجاد حساسیت می کنه و پر ریزی رو بیشتر می کنه اگه زیاد استفاده می کنی بهتره کمش کنی.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط asal نمایش پست ها
    ببین گلم حداقل هفته ای یکبار حموم رو تو برنامش بزار آب نباید خیلی داغ و گرم باشه چون ریشه پرها رو شل می کنه آب متوسط رو به گرم و بهت پیشنهاد می دم از الو ورا هم برای خوردن هم اسپری رو پرهاش قبل حموم استفاده کنی.بزار 6-7 دقیقه باشه بعد آب بگیر. یک کورد دیگه هم بادام زمینی هست که در بعضی طوطیها ایجاد حساسیت می کنه و پر ریزی رو بیشتر می کنه اگه زیاد استفاده می کنی بهتره کمش کنی.
    سلام و خيلي ممنون
    الو ورا چيه؟
    بادوم زميني هم روزي يك عدد بهش ميدم.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    نميدونم.خيلي شيطونه و من و مادرم هميشه بهش نگاه ميكنيم و هيچوقت نديديم كه با خودش ور بره و پراي قسمتاي ديگه بدنش صافه صافه و هيچ مشكلي نداره.
    نميدونم پراي سينش داره در مياد يا نه ولي دمشو مطمئن هستم.
    اينم ميدونم كه اگه بال نزنه پراش نميريزه.
    عكس پراشو ديديد؟
    من خودم فكر ميكنم پراش خيلي ضعيفه.
    از اسباب بازي هم خيلي ميترسه ولي عاشق كاغذa4است و من با كاغذ سرگرمش ميكنم.
    حالا ديگه نميدونم بايد چيكار كنم.
    يه سوال ديگه:
    بعضي وقتا كه ميترسه يا نميترسه يهو كلي دستشويي ميكنه.(اندازه يه مشت)و بقيه موقع ها دستشوييش طبيعيه.
    دليل اين چيه؟
    خيلي ممنون
    سلام.بازم می گم که با نگاه کردن متوجه نمیشی.عکس پراشو دیده بودم اون روز می خواستم بهت بگم تو لک رفته ولی کسری جوابتو رو داد.ولی این عکس از سینش یکم شک بر انگیزه.از اسباب بازی میترسه یعنی چی ؟یعنی براش اسباب بازی نذاشتی؟خوب لوس تر کاسکوی من که فکر نکنم باشه .شما اگه اسباب بازی داری کم کم بهش معرفیش کن .میدونی من می خوام به کاسکوم اسباب بازی جدید معرفی کنم چقدر باید بمونم .اگه به روش هایی که بچه ها گفتن که چطور باید اسباب بازی بذاری نمی تونی اینکارو انجام بدی .میتونی این روشو امتحان کنی :خودت اسباب بازی رو می بری سمتش آروم بهش نشون بده.وقتی که یه چیز جدید ببینه کنجکاو میشه .ولی فقط تا جایی نگهش دار که می دونی اگه اسباب بازی جلوتر بره کاسکوت می ترسه.یعنی یه فاصله مناسب با کاسکو داشته باش .بعد با اسباب بازیه بازی کن.بوسش کن. بهش نشون بده که این اسباب بازی از چی تشکیل شده:D اینا رو بهش توضیح بده .بذار یاد بگیره چطوری میشه با اسباب بازی جدید بازی کرد.همه این حرکتا باید آروم باشه .در طول روز چندبار اینکارو انجام بده هربار هم فاصلتو کمتر کن.کاسکوی من وقتی میبینه من با یه چیزی سرگرم هستم خودشم دوست داره بیاد اونو امتحان کنه.با این روش 2 یا 3 روزه کاسکومو به اون اسباب بازی علاقه مند می کنم.این روشو از یه کلیپ دیدم .خیلی جالب بود.اگه مشکل داشتی بگو بهت کلیپو بدم.کاغذ A4رو همینطوری که بهش نمی دی .اینم خوبه تیکه های کوچیک کوچیک درست کن بعد آویزون کن از قفسش.منم هینکارو می کردم.ولی خوب اسباب بازی چوبی یه چیز دیگست.حتما حتما چندتا اسباب بازی بذار براش منم همیشه می گفتم میترسه ولی فهمیدم راهشو اشتباه می رفتم.
    در باره دستشویی هم فکر نکنم مشکلی باشه لابد مثله کاسکوی اول منه .اون شبا تو قفسش دستشویی نمی کرد بعد صبح تا از قفسش میومد بیرون یه روزنامه واسش کافی نبود .دیگه خودت فکرشو بکن چقدر بود.فکر کنم کاسکوی شما عادت داره دیر به دیر دستشویی کنه واسه همین زیاده بعضی وقتا.اینو بچه ها بگن بهتره.

سلام دوستان
    1-درسته؟
    خيلي ممنون
    1.خوب من درباره طوطی خودم میگم .اون پرکنی نمی کرد پرجوی میکرد.من تا حالا پرکنی ندیدم راستشو بخوای ولی میدونم لخت شدن یه بخش از بدنش طبیعی نیست.بهترین کاری که شما می تونی انجام بدی اینه ببریش دکتر .خوبه تهران هستی ببرش تا دیر نشده .ایشالا که پرکن نیست .اگه بود و خواستی نگهش داری من حتما کمکت می کنم .ولی اگه خواستی ردش کنی که ..... . من با اولی موافقم که نگهش داری .چون خودم با وجود کلی مشکل نگهش داشتم.
    2. این پر بدون ریشه :.ir/viewer.php?fil...6312skm79h.jpg
    اینم پر با ریشه:
    .ir/viewer.php?fil...9mglmvcsn9.jpg
    اگه بی کیفیته ببخشید من عجله داشتم تند عکس گرفتم.
    حتما حتما ببرش دکتر

صفحه 103 از 1238 نخستنخست ... 353848586878889909192939495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221532036031103 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)