نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5120

1 نگهداری طوطی در محیط خارج اتاق

با سلام
    اول از هر چیز بگم من کی بردم خرابه و اگه غلط املایی میبینین و دیدن یه حروفی جا افتاده من با دو تا کی برد مجازی و معمولی تایپ میکنم خون به چشمم شده تا اینو نوشتم تازه خراب شده
    به نظر من یکی از مواردی که باید توی نگهداری پرندگان به خصوص طوطی ها مد نظر داشته باشیم نگهداری اونها تو محلی خارج از اتاق هست تا جایی که من دیدم افراد همیشه با نگهداری پرنده تو خونه به دلایل مختلف مشکل پیدا کردن
    یکی بچه ش آسم داره یکی تو محیط اتاق جا نداره و خونش کوچیکه یکی میگه پرنده بو میده یکی میگه خونم کثیف میشه خلاصه بعضی از مادران عزیز و افراد خونواده همکاری نمیکنن
    اکثر افرادی هم که پرنده داشتن فقط اطلاعاتشون در همون حد نگهداری تو دمای هست که خودشون میپسندن و کلا هیچ اطلاعاتی تو این زمینه وجود نداره پس اگه اعضا سایت کمک کنن تا بتونیم یه سری اطلاعات جمع کنیم برا نگهداری طوطی ها حالا از هر نوع طوطی که میخاد باشه کمک میکنه ، خودم فکر میکنم اطلاعات دما ،رطوبت ،سرعت باد ،فصل و اطلاعات عمومی از وضعیت فیزیکی پرنده ها وغیره جمع بشه میشه یه چیزی بیاد دست افراد که همه بتونن تو هوای آزاد برا زمانهای مختلف پرنده ها رو نگهداری کنن من خودم خوزستان زندگی میکنم و نمیدونم بیرون از اتاق چی رو میتونم نگه دارم و چی رو نمیتونم
    برا شروع کار یه سایت معرفی میکنم که میشه اطلاعات آب و هوایی و میزان رطوبت رو اونجا به صورت کامل و تمامی فصول و سال ها به صورت آرشیو شده دید
    البته نمیدونم آدرس یه سایت رو اینجا اعلام کنم مقررات رو نقض نکردم؟بابا من تازه واردم کمک کنید
    سازمان هواشناسی کشور (اینو تو گوگل سرچ کنین لینکش میاد)
    Iran Meteorological Organization

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط irani نمایش پست ها
    با سلام
    اول از هر چیز بگم من کی بردم خرابه و اگه غلط املایی میبینین و دیدن یه حروفی جا افتاده من با دو تا کی برد مجازی و معمولی تایپ میکنم خون به چشمم شده تا اینو نوشتم تازه خراب شده
    به نظر من یکی از مواردی که باید توی نگهداری پرندگان به خصوص طوطی ها مد نظر داشته باشیم نگهداری اونها تو محلی خارج از اتاق هست تا جایی که من دیدم افراد همیشه با نگهداری پرنده تو خونه به دلایل مختلف مشکل پیدا کردن
    یکی بچه ش آسم داره یکی تو محیط اتاق جا نداره و خونش کوچیکه یکی میگه پرنده بو میده یکی میگه خونم کثیف میشه خلاصه بعضی از مادران عزیز و افراد خونواده همکاری نمیکنن
    اکثر افرادی هم که پرنده داشتن فقط اطلاعاتشون در همون حد نگهداری تو دمای هست که خودشون میپسندن و کلا هیچ اطلاعاتی تو این زمینه وجود نداره پس اگه اعضا سایت کمک کنن تا بتونیم یه سری اطلاعات جمع کنیم برا نگهداری طوطی ها حالا از هر نوع طوطی که میخاد باشه کمک میکنه ، خودم فکر میکنم اطلاعات دما ،رطوبت ،سرعت باد ،فصل و اطلاعات عمومی از وضعیت فیزیکی پرنده ها وغیره جمع بشه میشه یه چیزی بیاد دست افراد که همه بتونن تو هوای آزاد برا زمانهای مختلف پرنده ها رو نگهداری کنن من خودم خوزستان زندگی میکنم و نمیدونم بیرون از اتاق چی رو میتونم نگه دارم و چی رو نمیتونم
    برا شروع کار یه سایت معرفی میکنم که میشه اطلاعات آب و هوایی و میزان رطوبت رو اونجا به صورت کامل و تمامی فصول و سال ها به صورت آرشیو شده دید
    البته نمیدونم آدرس یه سایت رو اینجا اعلام کنم مقررات رو نقض نکردم؟بابا من تازه واردم کمک کنید
    سازمان هواشناسی کشور (اینو تو گوگل سرچ کنین لینکش میاد)
    Iran Meteorological Organization

سلام دوست گرامی

به انجمن پارسی پت خوش آمدید

با توجه به ایکه اغلب طوطی های دنیا در مناطق حاره ای و گرمسیری و استوایی زندگی میکنند عملا تعداد بسیار بسیار محدودی از اون ها در خارج از منزل قابل نگهداری هستند!!!
    شاید بشه به تعداد کمی از پاراکیت های هندی و تعدای از نژاد های بسیار خاص که در مناطق سردسیری و نزدیک قطب زندگی میکنند اشاره کرد که تو ایران عملا فقط پاراکیت های هندی مثل طوطی های اسکندر(شاه طوطی و ملنگو) و به ندرت طوطی دربین و موستاچ وجود دارند

در ضمن اینطور نیست که حتی ملنگو و شاه طوطی رو هم بشه تو زمستون تو یک قفس نگه داشت.اینا تو فصل سرما با منقارشون حفره های عمیقی در دل درخان قطور ایجاد میکنند و جز زمانی که در حال پرواز هستند(به دلیل تحرک بدنشون گرم میشه) نمیتونن مدت زمان زیادی تو دمای 0 درجه بی حرکت باشن که اونم فقط صرف غذا خوردن میشه

پس عملا نگهداری طوطی در بیرون از منزل و در فصول سرد در تهران و سایر شهر های سرد سیر ایران غیر ممکن یا بسیار سخته.اگر دیدمون به طوطی به عنوان یک حیوان خانگی باشه(پت) پس اصلا نگهداری اون در خارج منزل کار بیهوده ای محسوب میشه

طوطی یک حیوان خونگرم و اجتماعیه که باید به عنوان عضوی از خانواده محسوب بشه نه ایکه بیرون از منزل و تنها نگهداری بشه

در ضمن گذاشتن سایت های هم سو و رقیب ممنوعه ولی سایتی که شما گذاشتید مشکلی نداره

موفق و پیروز باشید

بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 3rd March 2012 در ساعت 10:53 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)