صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 76

موضوع: تانک بزرگ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-2007 نمایش پست ها
    باسلام
    ميبينم بابا برقي ها همه جمعن...
    شايد اينم خودش يه نشونه باشه...
    من برقي امين برقي محسن برقي...
    فقط جاي مهرداد خاليه بياد ديگه بزممون تكميل ميشه منظورم مهراد از قزوين!!!...

ببخشيد يكم شوخي كردم حال و هوامون عوض بشه...
    طبقه زير مسكوني هست...
    اما من بازم جانب احتياط رو رعايت كردم و آكواريوم رو گوشه ديوار گذاشتم كه بيشترين بارش روش ستون و ديوار حائل وارد بشه...
    در جوابتون بايد بگم منم با اقا محسن موافقم...
    ساختن تانك در جايي و حمل اون تا منزل نه منطقي هست نه مقرون به صرفه...
    البته اگه بحث هزينه رو هم نديد بگيريم و كنار بذاريم بازم ريسكش با توجه به حجم تانك خيلي بالاست...

من جسارت ميكنم و چون تجربه شو دارم خدمتتون ميگم...
    هر شيشه تانك منو 4 نفر از خودشون كه من پيششون جوجه بودم آوردن و گذاشتن كنار ديوار...
    اونم با سلام و صلوات و لاستيك ماشين بذار زيرش و بگير و ببند و خلاصه داستاني...
    بعد قرار شد با توجه به عدم دسترسي به گوشه و كنار تانك كه در گوشه ديوار بود اونو اول روي زمين كلاف كنيم بعد بندازيم بالا...
    يه حساب 2*2 تا 4 تا كرديم ديديم اينو با اون وضع شيشه هاشو آورديم حالا اگه كلاف بشه چند مرد جنگي ميخواد؟...
    بعد تصميم گرفيتم كه شيشه ها رو روي پايه كلاف كنيم...
    باوركن همونجا هم كلي مصيبت كشيديم اما بالاخره شد...

حالا عرض من اينه شما بايد وزن تانك رو در نظر بگيري اين يك...
    دوما بايد ريسك اينم قبول كني كه تانك در حين جابجايي اونم توي اين مسافت ممكنه از آب بندي خارج بشه...
    چندتا مرد ميخواد كه اونو برات بياره طبقه حتي اول؟...
    به راه پله و پاگردش فكر كردي؟...
    شيشه تك رو ميشه توي پاگرد بچرخوني اما تانك با اون عرض و اون وزن رو چطور ميخواي باهاش رفتار كني...
    همينجوري كلي وزن رو بايد نفرات متحمل بشن اون كار ميشه قوز بالا قوز...
    من جاي شما باشم همه جوانب رو در نظر ميگيرم بعد اقدام ميكنم...
    بهترين و سالم ترين و تميزترين روش چسبوندن شيشه ها در محل هست ولاغير...

امين جان به خدا نميخوام هي توي دلتو خالي كنم...
    اما ميترسم كلي هزينه كني و با هزار اميد و كلي زمان بذاري آخرش هم خداي ناكرده به مشكل بخوري...
    اينجا اگه دوستي بهت راهنمايي ميكنه فقط و فقط بخاطر وجود باوجود خودته عزيز...
    اميدوارم كه از عرايض بنده ناراحت نشي...
    موفق باشي...
    باتشكر farhad-2007
    اقا فرهاد ماشالله به نوشتنتون خیلی زیاد ممنونتم .دست و پنجه ات درد دنکنه
    همه ماشالله استادن و مهندس ما تازه اول راهیم و به قول معروف جوجه ایم
    ورن شیشه 15 میل 1*1 متر مربع 37 کیلو
    کلا من 5 متر شیشه لازم دارم با احتساب تسمه و پل 6.5 متر بگیریم میشه 240 کیلو
    ایا درست میگم؟؟
    فرهاد جان شما اکواریوم سازت اکواریوم سازیش حرف نداشت(کاش منم همچین دوستی داشتم)
    من مشکل اکواریوم ساز دارم که زنجان کسی نیست ب برام با تسمه بسازه
    مجبوراتا میخام بدن تبریز بسازن چون شیشه 15 مبل تبریز گیر اوردم و گفتن همونجا بسازن و 300 تومن بدم خاور بیاره تا دمه در منزل تا زنجان
    برای پله هم ما 5 تا پله میخوره تا دم درمون
    پا گرد هم نداره
    کمار منرل ما 1 باشگاه بدنسازی هست که میتونم رو کمک اونا حساب وا کنم و دوستان زیاذب دارم که تو این قسمت زور میتونم روشون حساب وا کنم(1 شام پیاده میشم فقط )
    نمیشه کاری کرد اکواریوم کلا فیکس بدون تکون و محکم ببندبمش به ماشین که اصلا تکون نخوره؟؟با لاستیک ماشین مهارش کنیم از طرفین و با طناب ببندیمش؟؟
    نمیدونم چه کنم،کسی زنجان نیست چسب بزنه.از این دوستایی که اقا فرهاد داره ما نداریم
    ممنون از همه دوستان که منو راهنماایی کردن اقا فرهاد اقا محسن و کاربر ROMANS که متاسفانه اسمشونو نمیدونم
    ایشالا تو شادی هاتون جبران کنم
    ویرایش توسط amino : 14th August 2014 در ساعت 02:40 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    اول از همه بايد بگم جناب Romans استاد محسني عزيز هستند كه به شخصه ارادت خاصي به ايشون دارم...

خوب بريم سركارمون...
    اينكه گفتي پاگرد نداري خودش خيلي خوبه...
    يعني از حياط چندتا پله ميخوره و بعدشم درب منزل(اينجوري كمتر مشكل داري)...
    يه چيز ديگه هم بگم:
    زياد به اين پرورش انداميها دلتو خوش نكن...
    بيشتر پفه!!!...
    و غيراز اون هم اونها نحوه رفتار با شيشه و آكواريوم رو نميدونن مثل اينكه از كجا بگيرن چطور بگيرن نقاط قوت و ضعف تانك كجاست ووو...
    پس نه به اونها و نه به شام دادن بهشون فكر نكن...

پس اگه بهترين و آخرين گزينه ات ساخت تانك در خارج از منزله به عرايض بنده دقت كن...
    بهتره قبل از ساختش با سازنده هماهنگ كني كه يه ضمانتي براي سلامت تانكت ميخواي...
    و هميطور و از اون مهمتر حمل تانك تا روي پايه در منزل باشه...
    ممكنه يكم برات گرون تموم بشه اما ديگه خيالت راحت هست...

يه چيزي رو يادم افتاد بدوني بد نيست...
    رضا كه تانك رو برام چسبوند اگه خاطرت باشه رفت آموزشي و يه دوماهي تانك فقط كلاف بود و بهش دست نزدم...
    ميدوني چرا؟ بخاطر اينكه اگه فردا روزي يه اتفاقي براي تانك ميافتاد اين ميگفت كار اونه اون ميگفت كار اينه...
    بخاطر همين صبر كردم تا خودش بياد و كارش رو تموم كنه...

حالا سفارش بنده هم به شما همينه به سازنده ش بگو من تانك رو روي پايه در منزل ازت تحويل ميگيرم...
    با اين روش برو جلو ببينيم چي ميشه...
    موفق باشي
    باتشكر farhad-2007

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    ممنون اقا فرهاد از بابت راهنمايي هاي عاليتون .پس پول شام رفت تو جيبم.بريم سر اصل مطلب،اقا فرهاد يعني انقدر ساخت اين تانك خطريه اصلا نميشه زماني كه براي حمل سوار وانت ميكنيم مهارش كرد طوريش نشه؟از اب بندي در نياد؟فرمودين روي پايه حمل شه منظورتون اينه زماني كه از تبريز ميارم زنجان اكواريوم روي پايه پشت نيسان باشه؟؟مهار كردنش امكان داره؟خيلي ممنون از راهنماااااايييييهااااتون اقا فرهاد واقعا ممنونتم،در پناه حق با احترام

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    امين جان شايد منظورم رو خوب بيان نكردم...
    منظورم اينه كه آكواريوم رو در منزلتون و روي پايه اي كه ساختيد براي تانك بهتون تحويل بده...
    يعني اينكه جابجايي نداشته باشه...
    منظورم اين نبود كه در جابجايي هم پشت ماشين روي پايه باشه اين منظورم نبود...
    اصلا اينكار خيلي خطرناكه و يجور خودكشي هست...

من گفتم از ايشون بخواين كه آكواريوم رو كه براتون چسبوند خودش هم زحمت حمل اونو بكشه و با نفرات مجربي كه داره اونو بياره و در منزلتون روي پايه اي كه ساختيد بهتون تحويل بده...
    يعني اينكار يه جورهايي ميشه ضمانت سازنده(بنداز گردن خودش البته اگه قبول كنه)...

بازم ميگم اگه آخرين گزينه تون ساخت تانك در خارج از منزله بهترين و تنها گزينه سپردن تمام مراحل اعم از ساخت و حمل و نصب رو به عهده سازنده بذاريد...
    ناگفته نماند بحث مالي رو دراين مورد منظور نكردم كه خودتون زحمتشو بكشيد...
    ببينيد اگه تبريز بسازه تا بياد در منزل شما چقدر هزينه داره تا اينكه اونو در منزل بسازيد...

بازم يه چيزي به ذهنم رسيد...
    بهش بگيد پنج شنبه و جمعه بياد براتون بچسبونه...
    كلافش كه يه روز بيشتر وقت نميبره...
    حالا يه هزينه اياب و ذهاب هم بگيره با هزينه ساختش...
    اين در مقابل هزينه هايي كه در روش بالا متحمل ميشيد چيزي نيست...
    تازه اطمينان از سلامت تانك هم صددرصد بالاست...

فقط بايد طرف رو ترغيب كني كه يه آخر هفته بياد و برات اينكارو انجام بده...
    ديگه چي ميخواي...
    باتشكر farhad-2007
    ویرایش توسط farhad-2007 : 18th August 2014 در ساعت 11:57 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    اقا فرهاد ممنون از شمااااا
    فرهاد جان ديروز رفتم براي ساختش صحبت كنم با اون طرف كه ببينم چه قدر هزينه ساخت ميشه
    گفت با شيشه چند ميل بسازمش ١٠ يا بيشتر كه گفتم ١٠ميل خطريه و ريسكش زياده و سازنده ١اكواريوم٢٠٠/٨٠/٨٠
    رو با ده ميل براي دكور مغازه ساخته بود پرسيدم سكوريته گفتش نه اصلا شيشه معموليه
    گفت با ١٥ ميل ميسازم هزينه دست مزدش ميشه ٣٠٠ هزينه چسب ١٥٠ تومن
    گفتش با نيسان ببرش هيچيش نميشه و زيرش لاستيك ماشين ميزاريم دورشم لاستيك ماشين ميذاريم كه تكون نخوره با طناب هم محكم ميكنمش كه تكون نخوره خيالت راحت
    فرهاد جان اونو باهاش صحبت نكردم كه تو خونه بياد بسازه امروز باهاش صحبت ميكنم
    فرهاد جان ببخشيد مزاحم شما هم شديم و اذيتتون كرديم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم اقا فرهاد و اقا محسن عزیز
    دوستان عزیز که خودتون در جریان مشکلات ساخت تانک جدیدم هستین ؛
    به گفته اقای جمارانی عزیز با اکواریوم سازی که میخاد برام اکواریوم رو بسازه صحبت کردم که بیاد در منزل روی پایه کلاف رو بسازه و 1 روزی هم بیاد تسمه هارو بچسبونه ، هرچی ما گفتیم اون اکواریوم سازه قبول نکزد ک نکرد
    الان تنها چاره کار ساخت اکواریوم در مغازه (تبریز) هستش و بعد ساخت با نیسان حملش کنیم تا زنجان
    میخاستم نظر دوستان و اساتید چی هستش؟؟ ایا میشه در زمان حمل و نقل طوری اکواریوم رو مهار کرد (با استفاده از طناب،لاستیک ماشین و یونولیت) که کمترین اسیب رو ببینه؟؟
    ممنون از همه دوستان و سایت خوب پارسی پت

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم اقا فرهاد و اقا محسن عزیز
    دوستان عزیز که خودتون در جریان مشکلات ساخت تانک جدیدم هستین ؛
    به گفته اقای جمارانی عزیز با اکواریوم سازی که میخاد برام اکواریوم رو بسازه صحبت کردم که بیاد در منزل روی پایه کلاف رو بسازه و 1 روزی هم بیاد تسمه هارو بچسبونه ، هرچی ما گفتیم اون اکواریوم سازه قبول نکزد ک نکرد
    الان تنها چاره کار ساخت اکواریوم در مغازه (تبریز) هستش و بعد ساخت با نیسان حملش کنیم تا زنجان
    میخاستم نظر دوستان و اساتید چی هستش؟؟ ایا میشه در زمان حمل و نقل طوری اکواریوم رو مهار کرد (با استفاده از طناب،لاستیک ماشین و یونولیت) که کمترین اسیب رو ببینه؟؟
    ممنون از همه دوستان و سایت خوب پارسی پت
    سلام

در زمان حمل مهمترین و آسیب پذیرترین قسمت کف آکواریوم میباشد. به خاطر خشکی و تکانهای شدید نیسان باید از راننده بخواهید کف وانت و زیر تانک را با چند لایه کارتن و پتو خوب بپوشاند که جلوی ضربه احتمالی به کف تانک گرفته شود.
    برای کناره ها هم میتوانید از لاستیک استفاده کنید فقط در نظر داشته باشید لاستیک مورد نظر نه بزرگ باشد که به کناره تانک فشار وارد کند و نه کوچک که نتواند مانع حرکات جانبی تانک شود. در نهایت هم میتوانید با یک طناب مناسب آنرا مهار کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

در زمان حمل مهمترین و آسیب پذیرترین قسمت کف آکواریوم میباشد. به خاطر خشکی و تکانهای شدید نیسان باید از راننده بخواهید کف وانت و زیر تانک را با چند لایه کارتن و پتو خوب بپوشاند که جلوی ضربه احتمالی به کف تانک گرفته شود.
    برای کناره ها هم میتوانید از لاستیک استفاده کنید فقط در نظر داشته باشید لاستیک مورد نظر نه بزرگ باشد که به کناره تانک فشار وارد کند و نه کوچک که نتواند مانع حرکات جانبی تانک شود. در نهایت هم میتوانید با یک طناب مناسب آنرا مهار کنید.
    استاد محسنی عزیز ممنون
    استاد میشه بجای کارتن یا پتو از همون لاستیک ماشین استفاده کرد یا هون کارتن و پتو بهتره؟؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    استاد محسنی عزیز ممنون
    استاد میشه بجای کارتن یا پتو از همون لاستیک ماشین استفاده کرد یا هون کارتن و پتو بهتره؟؟
    لاستیک به خاطر حالت ارتجاعی برای کف مناسب نیست چون ابتدا ضربه را جذب و بلافاصله آنرا منتقل مبکند. شما باید از جنسی استفاده کنید که بیشترین جذب نیرو و کمترین انتقال را داشته باشد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی- قناری
    شماره عضویت
    16453
    با عرض سلام
    دوستان برای ساخت یه آکواریوم 140*40*70 برای کفش شیشه 10 میل جواب میده؟
    و شیشه معمولی خوبه یا سکوریت؟
    اصلا شیشه سکوریت برای ساخت آکواریوم استفاده میشه؟ ضرر نداره؟ شکستگی؟

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)