صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 76

موضوع: تانک بزرگ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    سلام دوستان عزیز
    1 زحمت داشتم برای ساخت تانک به ابعاد 200/60 ارتفاع 70 منو راهنمایی کنن
    بلاخره شیشه 15 میل پیدا کردم
    الان مونده ابعاد دقیق شیشه که باید به شیشه بر تهران بدم ببره برام ارسال کنه
    برای شیشه طولی 200*70=2 عدد
    شیشه کناری 60*70 2عدد
    شیشه کف 200*63 =1 عدد
    فقط موندم ابعاد تسمه و پل های بالا و کف رو چظ.ری حساب کنم؟؟؟؟؟؟؟
    برای تسمه و پل شیشه 10 میل استفاده کنم یا 15 میل؟؟
    اگه امکانش هست و زحمتی نیست دوستان ابعاد دقیق پل و تسمه و تعدادش رو بهم بگن
    سپاس فراوان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    دوستان عزیز و اساتید محترم من دچار 2 گانگی شدم تسمه طولی رو اول نصب کنم یا اول پل رو؟؟
    چنتا فورم خارجی که عضوم اعضاش اول پل رو میچسبونن و بعدش تسمه های طولی رو میچسبونن

پرسیدم ازشون گفتن دیگه نیازی به استفاده گیره برای محکم کردن تسمه های طولی نیست و بعد اینکه پل کاملا خشک شد تسمه های طولی رو میچسبونن

چنتا فرورم دیگه هم عضوم که اکثر کاربر هاس حرفه ای هستند و دستی تو کار دارن و ازشون پرسیدم که گفتن اینجا مثل ایران مغازه های اکواریومی زیاد تو کار ساخت اکواریوم نیستن و ما خودمون تانک های 1000 گالنی خودمون رو چسب میزنیم و میسازیم
    از نحوه پل زدن پرسیدم مثل شما گفتن اول تسمه های طولی که وزن زیادی دارن چسب زده شه کاملا که خشک شد پل ها نصب شه

الان موندم کدوم روش بدم چسب بزنن برام(کدوم روش محکم تره و استحکام بیشتری داره)
    خودم میگم روشی که اول تسمه طولی بعد پل ها
    نظر شما دوستان و اساتید محترم چیه؟؟

چنتا عکس هم ضمیمه کردم برای توضیح بهتر
    سپاس فراوان
    ابعاد اکواریومم 200 طول/عرض 65.ارتفاع 70.شیشه 15 میل
    ویرایش توسط amino : 8th August 2014 در ساعت 11:53 PM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    دوستان عزیز و اساتید محترم من دچار 2 گانگی شدم تسمه طولی رو اول نصب کنم یا اول پل رو؟؟
    چنتا فورم خارجی که عضوم اعضاش اول پل رو میچسبونن و بعدش تسمه های طولی رو میچسبونن

پرسیدم ازشون گفتن دیگه نیازی به استفاده گیره برای محکم کردن تسمه های طولی نیست و بعد اینکه پل کاملا خشک شد تسمه های طولی رو میچسبونن

چنتا فرورم دیگه هم عضوم که اکثر کاربر هاس حرفه ای هستند و دستی تو کار دارن و ازشون پرسیدم که گفتن اینجا مثل ایران مغازه های اکواریومی زیاد تو کار ساخت اکواریوم نیستن و ما خودمون تانک های 1000 گالنی خودمون رو چسب میزنیم و میسازیم
    از نحوه پل زدن پرسیدم مثل شما گفتن اول تسمه های طولی که وزن زیادی دارن چسب زده شه کاملا که خشک شد پل ها نصب شه

الان موندم کدوم روش بدم چسب بزنن برام(کدوم روش محکم تره و استحکام بیشتری داره)
    خودم میگم روشی که اول تسمه طولی بعد پل ها
    نظر شما دوستان و اساتید محترم چیه؟؟

چنتا عکس هم ضمیمه کردم برای توضیح بهتر
    سپاس فراوان
    ابعاد اکواریومم 200 طول/عرض 65.ارتفاع 70.شیشه 15 میل
    سلام

دوست عزیز شما قبل از دو گانگی دچار وسواس شدین به همین خاطر این سوال رو در چند فروم مختلف مطرح کردین و طبیعتن جوابها هم متفاوت خواهد بود. در روزهای اولی که پیگیر خرید شیشه بودین خدمت شما عرض کرده بودم ساخت تانک با این ابعاد برای شما کار ساده ای نیست و بهتره توسط یک فرد ماهر انجام شود.
    اگر اصرار دارید خود شما اینکار را انجام دهید ، تفاوتی بین دو روش فوق نیست. مهم اینه که تسمه و پلها به خوبی چسبکاری و فیکس شوند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز شما قبل از دو گانگی دچار وسواس شدین به همین خاطر این سوال رو در چند فروم مختلف مطرح کردین و طبیعتن جوابها هم متفاوت خواهد بود. در روزهای اولی که پیگیر خرید شیشه بودین خدمت شما عرض کرده بودم ساخت تانک با این ابعاد برای شما کار ساده ای نیست و بهتره توسط یک فرد ماهر انجام شود.
    اگر اصرار دارید خود شما اینکار را انجام دهید ، تفاوتی بین دو روش فوق نیست. مهم اینه که تسمه و پلها به خوبی چسبکاری و فیکس شوند.
    دوست عزیز ممنون از شما .واقیتش چون سابقه ترکیدی 1 تانک تو خونه دارم دیگه دوست مدارم با صحنه ترکیدگی 700 لیتر اب مواجه شم.این اکواریوم رو من چسب نمیزنم و میدم به اکواریوم ساز چسب بزنه و به گفته خودش گفته که تسمه برای بالا لازم نیست و فقط پل میزمه منم گفتم که برام از تسمه استفاده کنه و ولی بلد نیست و نمیدونه تسمه چی هست.من میخام نحوه چسب کاری و نصب تسمه رو بهش توضیح بدم و برام خودش نصب کنه.(اکواریوم ساز کاز خیلی خوبه و چسب کاریش خیلی تمیزه ولی نمیدونم چرا اعتقادی به تسمه نداره)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    نه یونولیت نداره و تیرچه بلوکه.شما اکواریومتون طبقه چندمه؟؟ماشالله اکواریوم شما 2200 راحت وزنشه با پایه و سامپ و دیگر لوازماش
    اقا فرهاد ممنون از راهنمایی های خوبتون
    در پناه حق
    با احترام
    باسلام
    ببخش دير شد...
    ما طبقه اول هستيم يعني روي همكف...
    مطمئن هستم از 2200 هم بيشتره...
    اما چون خونه قديمي سازه مشكلي پيش نيومده...
    شما هم زودتر دست بجونبون تا چشممون به جمال تانكتون روشن بشه...
    باتشكر farhad-2007

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    دوست عزیز ممنون از شما .واقیتش چون سابقه ترکیدی 1 تانک تو خونه دارم دیگه دوست مدارم با صحنه ترکیدگی 700 لیتر اب مواجه شم.این اکواریوم رو من چسب نمیزنم و میدم به اکواریوم ساز چسب بزنه و به گفته خودش گفته که تسمه برای بالا لازم نیست و فقط پل میزمه منم گفتم که برام از تسمه استفاده کنه و ولی بلد نیست و نمیدونه تسمه چی هست.من میخام نحوه چسب کاری و نصب تسمه رو بهش توضیح بدم و برام خودش نصب کنه.(اکواریوم ساز کاز خیلی خوبه و چسب کاریش خیلی تمیزه ولی نمیدونم چرا اعتقادی به تسمه نداره)
    باسلام
    دوست عزيز توصيه بنده رو جدي بگير...
    تسمه لازمه شك نكن...
    هر كسي اعتقادات خودشو داره كه براي خودش محترمه...
    اون آقا اعتقادي به تسمه نداره كه نداره شما چي؟...
    اگه اعتقاد داري كه بزن اگر هم كه نه پس نميخواد بزني...

اما بخاطر اينكه آزموده رو آزمودن خطاست و اگر ميخواي خودت براي ديگران درس عبرت!!!نشي...
    بهتره به توصيه دوستان گوش كني و حتما حتما از تسمه استفاده كني...
    من خودم براي بالا و پائين از تسمه 20 ميل استفاده كردم و هم از پل...
    حالا طرف هرچي ميخواد بگه مهم نظر شماست كه بايد اجرا كنه...

من اول تسمه رو چسبوندم(بوسيله گيره كه توي تاپيكم هم موجوده)بعد پل رو روي اون سوار كردم...
    البته ترتيب اون همونطور كه استاد محسني هم گفتن تفاوتي نداره...
    بيشتر برميگرده به صليقه...
    مهم خوب چفت كردن اونها با هم ديگه و يكپارچگي كاره...
    باتشكر farhad-2007

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-2007 نمایش پست ها
    باسلام
    ببخش دير شد...
    ما طبقه اول هستيم يعني روي همكف...
    مطمئن هستم از 2200 هم بيشتره...
    اما چون خونه قديمي سازه مشكلي پيش نيومده...
    شما هم زودتر دست بجونبون تا چشممون به جمال تانكتون روشن بشه...
    باتشكر farhad-2007
    ممنون اقا فرهاد
    خرید شیشه اکواریوم و ساختش تبریز انجام میشه
    از شانس ما این اکواریوم سازی که قرار بود تانک رو بسازه جمع کرد مغازش رو رفت خارج از کشور
    شیشه و ساختش رو میدم 1 اکواریوم ساز تو تبریز انجام بده و و با خاور یا ایسوزو بیارم زتجان
    خوبیش اینه که این اکواریوم ساز به کارش وارده و اکواریوم های مغازش رو خودش ساخته بود دیدم که از تسمه استفاده کرده و خیلی حرفه ای کار شده
    عرض 80 رو با شیشه سکوریت 10 میل ساخته بود
    اقا فرهادمکانی که اکواریومتون قرار داره زیرش چیه؟؟منظورم پارگینگ یا واحد دیگه اس؟؟سپاس

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    ممنون اقا فرهاد
    خرید شیشه اکواریوم و ساختش تبریز انجام میشه
    از شانس ما این اکواریوم سازی که قرار بود تانک رو بسازه جمع کرد مغازش رو رفت خارج از کشور
    شیشه و ساختش رو میدم 1 اکواریوم ساز تو تبریز انجام بده و و با خاور یا ایسوزو بیارم زتجان
    خوبیش اینه که این اکواریوم ساز به کارش وارده و اکواریوم های مغازش رو خودش ساخته بود دیدم که از تسمه استفاده کرده و خیلی حرفه ای کار شده
    عرض 80 رو با شیشه سکوریت 10 میل ساخته بود
    اقا فرهادمکانی که اکواریومتون قرار داره زیرش چیه؟؟منظورم پارگینگ یا واحد دیگه اس؟؟سپاس
    سلام
    چند تا پیشنهاد دارم امیدوارم براتون مفید واقع بشه:
    1- حتما از تسمه تو تانک استفاده کن فکر اولین نفری باشی که اینکارو میکنه نکن،حتی تصورش هم سخته واسه من،فکر کن این تانک بترکه ...
    2- بهتره شیشه رو بگیری و از طرف بخوای تو خونه واست جمعش کنه،حمل تانک های با طرفیت بالا خیلی دشوار هست.+
    3- حتما از فیبر مناسب و چند لایه برای زیر تانک استفاده کن.
    و ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام
    چند تا پیشنهاد دارم امیدوارم براتون مفید واقع بشه:
    1- حتما از تسمه تو تانک استفاده کن فکر اولین نفری باشی که اینکارو میکنه نکن،حتی تصورش هم سخته واسه من،فکر کن این تانک بترکه ...
    2- بهتره شیشه رو بگیری و از طرف بخوای تو خونه واست جمعش کنه،حمل تانک های با طرفیت بالا خیلی دشوار هست.+
    3- حتما از فیبر مناسب و چند لایه برای زیر تانک استفاده کن.
    و ...
    سپاس فراوان از راهنمایی های خووبتون
    1- تسمه حتما استفاده خواهد شد.جناب ترس به دلمون راه نده
    2-مشکل من اینه که شهر زنجام اکواریوم ساز خوب نداره.یکی هم داشت جمع کرد مغازش رو.تنها راهم این که از تبریز که شیشه 16 میل که گیر اوردم و همون جا میدم بسازن با خاور میارمش زنجان
    3-این رو متوجه نشدم فیبر برای زیر اکواریوم زمانی که میخام بذارم بالای پایه منظورتونه؟؟یا زمان حمل و نقل؟؟
    دوتان و اساتید محترم اگه راهکاری روشی برای حمل اکواریوم با خاور دارن که اسیب نرسه به اکواریوم بگن چی زیرش بذارم؟؟با چی مهارش کنم و چطور؟ و ...؟؟
    سپاس از همه دوستانی که منو راهنمایی کردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    ميبينم بابا برقي ها همه جمعن...
    شايد اينم خودش يه نشونه باشه...
    من برقي امين برقي محسن برقي...
    فقط جاي مهرداد خاليه بياد ديگه بزممون تكميل ميشه منظورم مهراد از قزوين!!!...

ببخشيد يكم شوخي كردم حال و هوامون عوض بشه...
    طبقه زير مسكوني هست...
    اما من بازم جانب احتياط رو رعايت كردم و آكواريوم رو گوشه ديوار گذاشتم كه بيشترين بارش روش ستون و ديوار حائل وارد بشه...
    در جوابتون بايد بگم منم با اقا محسن موافقم...
    ساختن تانك در جايي و حمل اون تا منزل نه منطقي هست نه مقرون به صرفه...
    البته اگه بحث هزينه رو هم نديد بگيريم و كنار بذاريم بازم ريسكش با توجه به حجم تانك خيلي بالاست...

من جسارت ميكنم و چون تجربه شو دارم خدمتتون ميگم...
    هر شيشه تانك منو 4 نفر از خودشون كه من پيششون جوجه بودم آوردن و گذاشتن كنار ديوار...
    اونم با سلام و صلوات و لاستيك ماشين بذار زيرش و بگير و ببند و خلاصه داستاني...
    بعد قرار شد با توجه به عدم دسترسي به گوشه و كنار تانك كه در گوشه ديوار بود اونو اول روي زمين كلاف كنيم بعد بندازيم بالا...
    يه حساب 2*2 تا 4 تا كرديم ديديم اينو با اون وضع شيشه هاشو آورديم حالا اگه كلاف بشه چند مرد جنگي ميخواد؟...
    بعد تصميم گرفيتم كه شيشه ها رو روي پايه كلاف كنيم...
    باوركن همونجا هم كلي مصيبت كشيديم اما بالاخره شد...

حالا عرض من اينه شما بايد وزن تانك رو در نظر بگيري اين يك...
    دوما بايد ريسك اينم قبول كني كه تانك در حين جابجايي اونم توي اين مسافت ممكنه از آب بندي خارج بشه...
    چندتا مرد ميخواد كه اونو برات بياره طبقه حتي اول؟...
    به راه پله و پاگردش فكر كردي؟...
    شيشه تك رو ميشه توي پاگرد بچرخوني اما تانك با اون عرض و اون وزن رو چطور ميخواي باهاش رفتار كني...
    همينجوري كلي وزن رو بايد نفرات متحمل بشن اون كار ميشه قوز بالا قوز...
    من جاي شما باشم همه جوانب رو در نظر ميگيرم بعد اقدام ميكنم...
    بهترين و سالم ترين و تميزترين روش چسبوندن شيشه ها در محل هست ولاغير...

امين جان به خدا نميخوام هي توي دلتو خالي كنم...
    اما ميترسم كلي هزينه كني و با هزار اميد و كلي زمان بذاري آخرش هم خداي ناكرده به مشكل بخوري...
    اينجا اگه دوستي بهت راهنمايي ميكنه فقط و فقط بخاطر وجود باوجود خودته عزيز...
    اميدوارم كه از عرايض بنده ناراحت نشي...
    موفق باشي...
    باتشكر farhad-2007

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)