صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 76

موضوع: تانک بزرگ

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    اگه برای اروانا است که هر جور خودتان صلاح می دونید.
    به نظر شخصی ام این ابعاد با عرض 60 و شیشه 10میل سیکورت یک ریسک بزرگه و جسارتا فکر وزن آکواریوم با این ابعاد و با شیشه 15-20 میل هم بکنید و باز به نظر شخصیم شیشه های این اکواریوم را در جایی که می خواهین قرار بدین بچسبانین .

همه این ها نظر شخصی ام بود و هر جور صلاح می دونید اقدام کنید و ان شا اله موفق باشد
    1کی از دوستان اکواریومش 300-50- ارتفاع 80 که 65 ابگیری مشد رو با 10 میل فلوت ساخته بودو اصلا هم مشکلی نداشت 10 سال که از ساختش گذشته.کلا خیلی گیج شدم برای ساخت این اکوا.راجع به وزن شیشه هم حق با شماست جابه جایی این ابعاد نیاز به 3 4 تا فیل داره.در کل ممنون از راهنمایی های خوبتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    دوستان عزیز 1 سوال.ممنون میشم اساتید جواب بدن
    اکواریوم به ابعاد 200/60/ارتقاع 70 که 60 ابگیری میشه رو میشه با 12 میل ساخت؟؟
    بعد کلی پرس و جو 1 جام شیشه 12 میل پیدا کردم
    اگه میشه یکم منو راهنمایی کنید از سایز و تعداد تسمه و پل کف و بالا اکواریوم
    پیشاپیش ممنون

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    دوستان عزیز 1 سوال.ممنون میشم اساتید جواب بدن
    اکواریوم به ابعاد 200/60/ارتقاع 70 که 60 ابگیری میشه رو میشه با 12 میل ساخت؟؟
    بعد کلی پرس و جو 1 جام شیشه 12 میل پیدا کردم
    اگه میشه یکم منو راهنمایی کنید از سایز و تعداد تسمه و پل کف و بالا اکواریوم
    پیشاپیش ممنون
    سلام

دوست خوبم جواب این سوال شما رو چند پست قبل عرض کردم. در هر صورت شیشه 12 میل از 10 میل بهتره. در مورد ساخت هم همانطور که قبلن گفتم باید توسط یک فرد ماهر انجام شود. سازنده اگر خبره باشد تمام این موارد را میداند .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست خوبم جواب این سوال شما رو چند پست قبل عرض کردم. در هر صورت شیشه 12 میل از 10 میل بهتره. در مورد ساخت هم همانطور که قبلن گفتم باید توسط یک فرد ماهر انجام شود. سازنده اگر خبره باشد تمام این موارد را میداند .
    ممنون از پاسختون
    ببخشید من متوجه نشدم
    اون دوست عزیزی که رامون میخاد چسب کاری کنه عرض 60 رو چسب کاری نکرده و تاحالا چسب نزده
    اعتقادی هم به تسمه برای بالا اکواریوم نداره و میگه پل کافیه
    میخاستم چنتا عکس از پل و تسمه نشونش بدم که برام از تسمه در کتار پل استفاده کنه
    با نظر شما ریسکس چطوره؟؟میتونم با خیال راحت زیر اکواریوم بخابم؟؟(اکواریوم توی اتاق خابه)
    اینم بگم این اقا که اکواریوم میساره اکواریوم ساز خوبیه و چسب کاریش حرف نداره توی زنجان
    ایت همه سوالات و پیگیری هم برای اینکه شب ها با ترس و استرس نخابم
    شیشه 12 جواب گو هستش یا دنبال شیشه 15 میل باشم که بعید میدونم گیر بیارم
    در کل ممنون ببخشید انقدر نوشتم
    با احترام

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    من جاي شما بودم كمتر 15-16 ميل رو دنبالش نميرفتم(البته نميدونم كدومش توي بازار موجوده)...
    الان دنبال شيشه بگردي بهتر از اينه كه بعدها خداي ناكرده دچار مشكل بشي...
    من به چشم خودم ديدم تانكهاي بزرگي كه تركيده و چه بلاهايي سر صاحب خونه آورده...
    كه كمترينش خسارات مالي بوده...
    ديدم بچه ها با 10 ميل حتي 6 ميل تانك 3 متري!!! بله 3 متري توي سالونشون زدند...
    اما حادثه خبر نميكنه و كار يه بار ميشه...

استفاده از تسمه و پل هم بالا و هم پائين لازمه شك نكن...
    توي آلبوم من عكس از پل و تسمه گذاشتم كه تمامشون 20 ميله...
    بهرحال شايد من يكم زيادي حساس باشم اما از قديم گفتن كار نيكو كردن از پر كردنه...

بنظرمن 10 با 12 زياد فرقي نميكنه شما حتماً بگرد دنبال شيشه ضخيم تر حالا ممكنه يكي دو ماهي دير بشه اما مطمئن باش جوينده يابنده س...
    بازم ميگم ممكنه بعضي از دوستان كه شيشه آكواريوم ميچسبونن استفاده از تسمه و پل رو غير ضروري بدونن اما شما اينكارو بكن چون در نهايت شما سفارش دهنده هستي و ايشون سازنده...
    موفق باشي...
    باتشكر farhad-2007

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-2007 نمایش پست ها
    باسلام
    من جاي شما بودم كمتر 15-16 ميل رو دنبالش نميرفتم(البته نميدونم كدومش توي بازار موجوده)...
    الان دنبال شيشه بگردي بهتر از اينه كه بعدها خداي ناكرده دچار مشكل بشي...
    من به چشم خودم ديدم تانكهاي بزرگي كه تركيده و چه بلاهايي سر صاحب خونه آورده...
    كه كمترينش خسارات مالي بوده...
    ديدم بچه ها با 10 ميل حتي 6 ميل تانك 3 متري!!! بله 3 متري توي سالونشون زدند...
    اما حادثه خبر نميكنه و كار يه بار ميشه...

استفاده از تسمه و پل هم بالا و هم پائين لازمه شك نكن...
    توي آلبوم من عكس از پل و تسمه گذاشتم كه تمامشون 20 ميله...
    بهرحال شايد من يكم زيادي حساس باشم اما از قديم گفتن كار نيكو كردن از پر كردنه...

بنظرمن 10 با 12 زياد فرقي نميكنه شما حتماً بگرد دنبال شيشه ضخيم تر حالا ممكنه يكي دو ماهي دير بشه اما مطمئن باش جوينده يابنده س...
    بازم ميگم ممكنه بعضي از دوستان كه شيشه آكواريوم ميچسبونن استفاده از تسمه و پل رو غير ضروري بدونن اما شما اينكارو بكن چون در نهايت شما سفارش دهنده هستي و ايشون سازنده...
    موفق باشي...
    باتشكر farhad-2007
    سلام اقای جمارانی
    ممنون از راهنمایی هاتون
    خیلی گشتم دنبال شیشه و اصلا گیر نیاوردم و باید باز بگردم
    با یکی از دوستان تبریزی صحبت کردم گفته تبریز کارخونه شیشه سازی هستش و گفت برام بپرسه که شیشه 15 میل هستش یا نه
    اقا فرهاد تو فورم های خارجی اکثرا همین ابعاد رو با 10 میل ساختن و نهایتن شیشه 12 میل استفاده کردن
    نمونه اش همین تانک 8ft/2ft.2ft

شیشه کف 20 میل
    شیشه های بقل 10 میل
    خاستم که این ابعاد رو یا 12 میل بسازم که وزن کل اکوا کم شه و سقف خونه تحمل داشته باشه
    میترسم با شیشه 15 میل سقف تحمل نکنه و وزنش حدودا 1200 کیلو میشه
    مشکل ساخت 1کی 2 تا نیست.خیلی از دوستان گفتن مشکل نداره و سقف تحمل میکنه ولی باز من میترسم
    نظر شما چیه؟؟
    ببخشید انقدر نوشتم
    با احترام
    سپاس فراوان
    ویرایش توسط amino : 26th July 2014 در ساعت 12:30 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    امين جان من هم بالا عينن عرض كردم...
    كار نشد نداره اما ريسك اونو هم بايد درنظر بگيري...
    توي مغازه يكي از دوستانم تانك 150 رو با 10 ساخته بود كه خيلي معقوله...
    اما زمانيكه يه آراپايما داخلش استرس گرفت و خودشو به در و ديوار زد شيشه عرضي دقت كن طولي نه عرضي تانك رو شكوند و چون در طبقه بالا بود آب همه جا رو گرفت و برق اتصالي كرد و اصلا يه وضعي شده بود...
    البته من ميدونم و مطمئن هستم كه شما آراپايما نگهداري نميكني اما اينجا صحبت از احتمالات هست كه با ضريب بالا بايد اونو تا نزديك صفر برسوني...
    وگرنه اون تانك 6 ميل كه توي سالن رفيقم هست چند ساله كه هيچيش نشده و هنوزم توش ماهيه...
    اما باوركن مثل پوست پيازه و معطل يه تلنگور...

بازم ميگم نظرمن كار كردن با كمترين ريسك بهترين راهه...
    بازم هرجور كه خودتون صلاح ميدونيد عمل كنيد...

در مورد سنگين شدن 15 از 10 ميل بايد بگم مگه چقدر ميخواد سنگين تر بشه...
    كف رو كه خودتون ميگيد 20 ميل ميمونه 4 طرف شيشه كه زياد اختلافي توي وزنش نيست...
    اينقدر هم دل دل نكن...
    دلتو با اين موضوع صاف كن و برو 15 سفارش بده و زودتر درستش كن و ازش لذت ببر...
    باتشكر farhad-2007

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    باسلام
    امين جان من هم بالا عينن عرض كردم...
    كار نشد نداره اما ريسك اونو هم بايد درنظر بگيري...
    توي مغازه يكي از دوستانم تانك 150 رو با 10 ساخته بود كه خيلي معقوله...
    اما زمانيكه يه آراپايما داخلش استرس گرفت و خودشو به در و ديوار زد شيشه عرضي دقت كن طولي نه عرضي تانك رو شكوند و چون در طبقه بالا بود آب همه جا رو گرفت و برق اتصالي كرد و اصلا يه وضعي شده بود...
    البته من ميدونم و مطمئن هستم كه شما آراپايما نگهداري نميكني اما اينجا صحبت از احتمالات هست كه با ضريب بالا بايد اونو تا نزديك صفر برسوني...
    وگرنه اون تانك 6 ميل كه توي سالن رفيقم هست چند ساله كه هيچيش نشده و هنوزم توش ماهيه...
    اما باوركن مثل پوست پيازه و معطل يه تلنگور...

بازم ميگم نظرمن كار كردن با كمترين ريسك بهترين راهه...
    بازم هرجور كه خودتون صلاح ميدونيد عمل كنيد...

در مورد سنگين شدن 15 از 10 ميل بايد بگم مگه چقدر ميخواد سنگين تر بشه...
    كف رو كه خودتون ميگيد 20 ميل ميمونه 4 طرف شيشه كه زياد اختلافي توي وزنش نيست...
    اينقدر هم دل دل نكن...
    دلتو با اين موضوع صاف كن و برو 15 سفارش بده و زودتر درستش كن و ازش لذت ببر...
    باتشكر farhad-2007
    اقا فرهاد ممنو از راهنمایی هاتون.سوال اخر و زیاد سرتون رئ درد نیارم.کف خونه تحمل داره؟؟
    همین الات داشتم با مهندس ناظر ساخت شهرداری صحبت میکردم و میگفت 1نیم تن که چیزی نیست.وزنی که دیوار حماال به زمین واحد پایینی میاره بیشتر از این حرفاس.
    شیشه 15 میل هم پیدا کردم باید برام بفرستش.
    خونه من طبقه اول هستش و پایین اون مکانی که اکواریوم قرار میگیره پارکینگ هستش
    سپاس فراوااااااااااااااااااااا ااان
    ویرایش توسط amino : 26th July 2014 در ساعت 01:19 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    اقا فرهاد ممنو از راهنمایی هاتون.سوال اخر و زیاد سرتون رئ درد نیارم.کف خونه تحمل داره؟؟
    همین الات داشتم با مهندس ناظر ساخت شهرداری صحبت میکردم و میگفت 1نیم تن که چیزی نیست.وزنی که دیوار حماال به زمین واحد پایینی میاره بیشتر از این حرفاس.
    شیشه 15 میل هم پیدا کردم باید برام بفرستش.
    خونه من طبقه اول هستش و پایین اون مکانی که اکواریوم قرار میگیره پارکینگ هستش
    سپاس فراوااااااااااااااااااااا ااان
    باسلام
    اختيار دارين...
    اگه خونه شما از اين تازه سازها كه سقفش يونوليت نباشه فكر نميكنم مشكلي پيش بياد...
    منم اون درياچه رو در كنار ديوار قرار دادم كه وزنش هم روي كف باشه هم روي ديوار حمال...
    من كه مشكلي برام پيش نيومده...
    شما با يك مهندس ساختمان هماهنگ كن اون بهتر و اصولي تر ميتونه خيالت روهم راحت كنه...
    باتشكر farhad-2007

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    باسلام
    اختيار دارين...
    اگه خونه شما از اين تازه سازها كه سقفش يونوليت نباشه فكر نميكنم مشكلي پيش بياد...
    منم اون درياچه رو در كنار ديوار قرار دادم كه وزنش هم روي كف باشه هم روي ديوار حمال...
    من كه مشكلي برام پيش نيومده...
    شما با يك مهندس ساختمان هماهنگ كن اون بهتر و اصولي تر ميتونه خيالت روهم راحت كنه...
    باتشكر farhad-2007
    نه یونولیت نداره و تیرچه بلوکه.شما اکواریومتون طبقه چندمه؟؟ماشالله اکواریوم شما 2200 راحت وزنشه با پایه و سامپ و دیگر لوازماش
    اقا فرهاد ممنون از راهنمایی های خوبتون
    در پناه حق
    با احترام

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)