صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979

نژاد سگی که دوست داری چیه؟

سلام

دوستان لطفا در این تاپیک اعلام کنید که کدوم یکی از نژاد های سگ را دوست دارید ؟

پاگ

تریر

ژرمن

.
    .
    .

بعد از انتخاب نژاد و اعلام ان در این تاپیک عکس و مختصری از ان نژاد توصیح قرار دهید .
    ویرایش توسط Black_Heart : 24th March 2012 در ساعت 12:44 AM دلیل: قرار دادن عکس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    من نژاد سگ گلدن رتریور رو دوست دارم:smile (267):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    اینم عکس نژاد سگ گلدن رتریور:

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    به نظرم بهتره حالا که این تاپیک ایجاد شده
    برای مفید تر بودنش هر دوستی که نزاد مورد علاقه سگی و میگه ،یه مختصری هم از اون نژاد توضیح بده
    اینجوری تاپیک مفیدتری میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    بچه ها ی پارسی پت لطفا این تاپیک رو خالی نزارین مگه میشه که تو این پارسی پت کسی سگ نداشته باشه؟ می شه ؟ پس اگر میشه وقتی این تاپیک رو میبینین همین جوری خالی نزارین اگر سگ دارید لطفا در این جا بنویسید یا عکس بزارید و درباره ی ان نژاد بنویسید
    ممنون از مدیران و تمام بچه های پارسی پت

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    خوب من استارت اینجارو میزنم
    1
    2
    3

من عاشق نزاد گریت دین هستم اما خودم تاحالا نداشتم چون شرایط نگهداری خاص میخواد و آپارتمان نشینی و این شوخی ها!!!!
    اما سگ چندباری داشتم و محبوب ترینشون ترییر تبت بود که اسمش هم توکلی بود
    و اما در باره این نزاد؟

توضیحات:

گریت دین نژادی است که اصالت ، نجابت ، نیرو و ذکاوت را در هم ادغام کرده. یکی از بزرگترین سگهای دنیاست. موهایی زبر و خشن دارد. نگهداری از این نژاد بدلیل جثه بزرگ آن شرایط ویژه ای را طلب می کند. این نژاد به محیط بزرگتری برای زندگی و فعالیتهای بدنی نیاز دارد. میزان تغذیه و خوراک آنها نیز به مراتب از نژادهای دیگر بیشتر است. اصولاً چنانچه آموزش و تعلیم این سگها بدرستی صورت گیرد و سگهای مطیع و آرامی تربیت شوند ، می توانند بعنوان سگهای خانگی نگهداری شوند. رنگ پوشش خارجی آن متغایر است و تقریباً به هر رنگی یافت می شوند. رنگ چشم ها معمولاً تیره می باشد اما گاهی اوقات به رنگ آبی نیز یافت می شود.

خلق وخو:

گریت دین نژاد آرام ، مهربان ، شیرین و با محبت است. بازیگوش و مهربان با کودکان. همه را دوست دارد و ترجیح می دهد که همیشه در اطراف مردم باشد. پارس نمی کند مگر در شرایط خاص. سگی مسئول ، باوفا و شجاع است. بدلیل جثه بزرگی که دارد باید از سنین پایین تر مورد آموزشهای لازم قرار گیرد تا بیاموزد که خود را به انسانها خصوصاً کودکان تکیه ندهد. معمولاً نرها با هم جنس خود کنار نمی آید اما اگر از دوران تولگی با سگهای دیگر بزرگ شود می تواند به راحتی با آنها کنار آید. آموزش دادن به آنها می تواند گاهی اوقات مشکل و دشوار گردد.

وزن ، ارتفاع:

وزن: در نرها : (54-90) ک.گ ، در ماده ها : (45-59) ک.گ ارتفاع: در نرها : (76-86) س.م ، در ماده ها : (71-81) س.م

مشکلات سلامتی:

این نژاد عمر کوتاهی دارد. در هنگام خرید باید از سلامت و بهداشت محیطی که توله ها در آن پرورش یافته اند اطمینان حاصل کرد. از جمله بیماریها می توان به مشکلات لگن ، بیماریهای خونی ، تومار، بیماری قلبی و عفونت دم اشاره کرد. شرایط نگهداری:می توان این نژاد را در آپارتمان نگهداری کرد به شرط آنکه اجازه فعالیت بدنی کافی در طول روز به آن داده شود. اصولاً یک حیاط بزرگ می تواند مکان مناسبی را برای زندگی آن فراهم نماید.

فعالیت بدنی:

گریت دین به فعالیت زیاد نیاز دارد. حداقل فعالیت بدنی برای آن در طول روز پیاده روی های طولانی است.

طول عمر:

بطور متوسط زیر 10 سال عمر می کند اما بعضی از آنها می توانند تا سنین 12-13 سالگی زندگی کنند.

آراستن:

موی کوتاه آن برای آراستن مناسب می باشد. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد. برس زدن روزانه کافی است. از آنجایی که شستن این سگ غول پیکر دشوار می باشد ، بنابر این می توان او را فقط در مواقع ضروری استحمام کرد. ناخن هایش را بطور منظم کوتاه کنید.

[IMG][/IMG]

تاریخچه:

نام این نژاد در زبان انگلیسی ترجمه ایست از لغت قدیمی فرانسوی Grand Danois به معنی دانمارکی بزرگ. البته هیچ دلیل قابل قبولی برای ارتباط بین این نژاد و دانمارک وجود ندارد. به اعتقاد برخی از محققین در مقبره های مصریان سه هزار سال قبل از میلاد تصاویر سگهایی وجود دارد که بسیار شبیه به گریت دین است. جانور شناسان عقیده دارند که نژاد Irish Wolfhound اجداد اصلی گریت دین می باشند و برخی Old English Mastiff را در این رابطه معتبر تر می دانند. اصلاح نژاد گریت دین از اواخر قرن نوزدهم ابتدا در آلمان و سپس در انگلیس و آمریکا گسترش یافت.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara_tokli نمایش پست ها
    خوب من استارت اینجارو میزنم
    1
    2
    3

من عاشق نزاد گریت دین هستم اما خودم تاحالا نداشتم چون شرایط نگهداری خاص میخواد و آپارتمان نشینی و این شوخی ها!!!!
    اما سگ چندباری داشتم و محبوب ترینشون ترییر تبت بود که اسمش هم توکلی بود
    و اما در باره این نزاد؟

توضیحات:

گریت دین نژادی است که اصالت ، نجابت ، نیرو و ذکاوت را در هم ادغام کرده. یکی از بزرگترین سگهای دنیاست. موهایی زبر و خشن دارد. نگهداری از این نژاد بدلیل جثه بزرگ آن شرایط ویژه ای را طلب می کند. این نژاد به محیط بزرگتری برای زندگی و فعالیتهای بدنی نیاز دارد. میزان تغذیه و خوراک آنها نیز به مراتب از نژادهای دیگر بیشتر است. اصولاً چنانچه آموزش و تعلیم این سگها بدرستی صورت گیرد و سگهای مطیع و آرامی تربیت شوند ، می توانند بعنوان سگهای خانگی نگهداری شوند. رنگ پوشش خارجی آن متغایر است و تقریباً به هر رنگی یافت می شوند. رنگ چشم ها معمولاً تیره می باشد اما گاهی اوقات به رنگ آبی نیز یافت می شود.

خلق وخو:

گریت دین نژاد آرام ، مهربان ، شیرین و با محبت است. بازیگوش و مهربان با کودکان. همه را دوست دارد و ترجیح می دهد که همیشه در اطراف مردم باشد. پارس نمی کند مگر در شرایط خاص. سگی مسئول ، باوفا و شجاع است. بدلیل جثه بزرگی که دارد باید از سنین پایین تر مورد آموزشهای لازم قرار گیرد تا بیاموزد که خود را به انسانها خصوصاً کودکان تکیه ندهد. معمولاً نرها با هم جنس خود کنار نمی آید اما اگر از دوران تولگی با سگهای دیگر بزرگ شود می تواند به راحتی با آنها کنار آید. آموزش دادن به آنها می تواند گاهی اوقات مشکل و دشوار گردد.

وزن ، ارتفاع:

وزن: در نرها : (54-90) ک.گ ، در ماده ها : (45-59) ک.گ ارتفاع: در نرها : (76-86) س.م ، در ماده ها : (71-81) س.م

مشکلات سلامتی:

این نژاد عمر کوتاهی دارد. در هنگام خرید باید از سلامت و بهداشت محیطی که توله ها در آن پرورش یافته اند اطمینان حاصل کرد. از جمله بیماریها می توان به مشکلات لگن ، بیماریهای خونی ، تومار، بیماری قلبی و عفونت دم اشاره کرد. شرایط نگهداری:می توان این نژاد را در آپارتمان نگهداری کرد به شرط آنکه اجازه فعالیت بدنی کافی در طول روز به آن داده شود. اصولاً یک حیاط بزرگ می تواند مکان مناسبی را برای زندگی آن فراهم نماید.

فعالیت بدنی:

گریت دین به فعالیت زیاد نیاز دارد. حداقل فعالیت بدنی برای آن در طول روز پیاده روی های طولانی است.

طول عمر:

بطور متوسط زیر 10 سال عمر می کند اما بعضی از آنها می توانند تا سنین 12-13 سالگی زندگی کنند.

آراستن:

موی کوتاه آن برای آراستن مناسب می باشد. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد. برس زدن روزانه کافی است. از آنجایی که شستن این سگ غول پیکر دشوار می باشد ، بنابر این می توان او را فقط در مواقع ضروری استحمام کرد. ناخن هایش را بطور منظم کوتاه کنید.

[IMG][/IMG]

تاریخچه:

نام این نژاد در زبان انگلیسی ترجمه ایست از لغت قدیمی فرانسوی Grand Danois به معنی دانمارکی بزرگ. البته هیچ دلیل قابل قبولی برای ارتباط بین این نژاد و دانمارک وجود ندارد. به اعتقاد برخی از محققین در مقبره های مصریان سه هزار سال قبل از میلاد تصاویر سگهایی وجود دارد که بسیار شبیه به گریت دین است. جانور شناسان عقیده دارند که نژاد Irish Wolfhound اجداد اصلی گریت دین می باشند و برخی Old English Mastiff را در این رابطه معتبر تر می دانند. اصلاح نژاد گریت دین از اواخر قرن نوزدهم ابتدا در آلمان و سپس در انگلیس و آمریکا گسترش یافت.
    من از ایشون خیلی متشکرم که اولین نفر بودین و ب این تاپیک توجه کردید
    متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    معرفی نژاد گلدن یادم رفت بنویسم
    گلدن رتریور (به انگلیسی: ‎Golden retriever ‏) نژادی از سگ است از گونه سگهای ورزشی از مشخصه*های اخلاقی این نژاد می*توان به جذابیت، مهربانی و هوش و استعداد بالا اشاره کرد. این نژاد از نظر ظاهری دارای جثه متوسط و در رنگ*های گوناگون از جمله کرم و طلائی یافت می*شود.[۱]

نژاد

گُلدِن رِتریوِر

توضیحات

گلدن رتریور سگی باهوش ، زیبا و اجتماعی است. دارای جثه متوسط می باشد و به رنگهای کرم و طلایی یافت می شود ( رنگ موی قرمز و سرخ قابل قبول نمی باشد). لایه بیرونی پوشش ضد آب و لایه زیرین انبوه و پر پشت است. دارای سر پهن و عضلانی و دندانهای منظم می باشد. بینی سیاه دارد و چشم های مهربانش به رنگ قهوه ای و مشکی یافت می شود. گوشهایی به اندازه متوسط ، گردنی ماهیچه ای و سینه ای فراخ دارد. دمش بلند است اما هرگز بصورت فر خورده نمی باشد.

خلق وخو

گلدن رتریور سگی جذاب ، پر محبت ، باهوش و با استعداد آموختن فراوان است. همیشه مهربان است و رفتار خیلی آرامی با کودکان دارد. سگهایی باوفا ، شیرین و مشتاق برای خوشنود کردن صاحبانشان هستند. گلدن رتریور فعال و پر محبت و به طور خلاصه سگ مناسبی برای اعضای خانواده است. آموزش دادن به او سرگرم کننده خواهد بود. با غریبه ها و سایر سگها رفتاری دوستانه دارد و خوی تهاجمی ندارد. گلدن رتریور دیدبان خوبی است و ورود غریبه ها را با پارس کردن اطلاع می دهد. در اطراف انسانها بودن او را خوشحال نگاه می دارد و نباید او را برای مدت زیادی تنها رها کرد. گلدن رتریور نام خود را از باز آوردن شکار برای شکارچی کسب کرده است ، همچنین قابل ذکر است که این سگ شناگر بسیار ماهری می باشد.

وزن ، ارتفاع

وزن: در نرها : (27-36) ک.گ ، در ماده ها : (25-32) ک.گ ارتفاع: در نرها : (56-61) س.م ، در ماده ها : (51-56) س.م

مشکلات سلامتی

مستعد برای بیماریهای لگن و همچنین عفونت چشمی است. مشکلات و نارسائی های قلبی و همچنین آلرژی پوست در این نژاد شایع است که در صورت مشاهده باید سریعاً به دامپزشک مراجعه کرد.

شرایط نگهداری

این نژاد برای زندگی آپارتمانی مناسب است به شرطی که در طول روز به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه پر تحرک است و یک حیاط متوسط یا بزرگ می تواند مکان مناسبی را برایش فراهم کند.

فعالیت بدنی

گلدن رتریور به فعالیت و ورزش روزانه نیاز دارد و اکثراً علاقه دارد که توپ یا اسباب بازیهای پرتاب شده را باز بیاورد. بنابراین ورزش دادن او چندان سخت نخواهد بود. از فعالیت بدنی روزانه آن اطمینان حاصل کنید و از غذا دادن زیاد خودداری کنید چرا که این نژاد استعداد خوبی در فربه شدن دارد .

طول عمر

در حدود 10-12 سال.

آراستن

پوشش صاف و مضاعف او برای تمیز کردن آسان است. شانه زدن روزانه و شستن در مواقع ضروری توصیه می شود ، در هنگام شانه کردن به لایه پر پشت زیرین توجه کنید. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.

تاریخچه

منشأ این نژاد انگلستان است. گلدن رتریور امروزی حاصل جفتگیری نژاد Yellow Flat Coated-Retriever: باLight-Coated Tweed Water Spaniel: می باشد. معمولاً لقب گلدن به سگهای خانوادگی داده می شود . همچنین این نژاد برای شکار پرنده در آب و خشکی مناسب است. حس بویایی فوق العاده دارد. گلدن رتریور همچنین بعنوان راهنمای نابینایان و کمک به افراد معلول مورد نگهداری قرار می گیرد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    سلام
    من می خواستم نزاد سگ مورد علاقمو معرفی کنم
    البته فقط همین نزاد نیست ولی این اولیشه
    پاگ
    سگ خودم در حال حاضر پاگه
    واقعا سگ خوبیه فقط مشکل من باهاش قیافشه که خیلی مظلومه واسه همین همیشه دلم براش می سوزه

فقط به سرما و گرما خیلی حساسه و خر و پف و خس خس و ابریزش بینی زیاد داره
    و این که شدید هم شکمو هست
    در کل در مقایسه با سگ هایی که پشمالو هستن نگه داریشون فوق العاده راحت تره
    خیلی هم خونسرد و ارومن.من تو این مدت که اصلا عصبی بودنشو ندیدم
    و چند دقیقه بعد از این که تنها می مونه می خوابه
    واقعا خوابالو هست
    کلا هم خیلی کم پارس می کنه و اگرم پارس کنه صداش اروم ولی بم هست
    اموزش ها رو هم تغریبا خوب یاد می گیره
    تنها مشکلش که تغریبا همه ی نگه دارنده ها باهاش مواجهن اینه که اکثرشون هرجا دوس دارن دستشویی می کنن و حتی اگه اموزش کامل هم دیده باشن باز خیلی پیش میاد که جای دیگه ای کارشو بکنه
    اینا تجربه ی شخصی من بود.امیدوارم مفید باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    6979
    نقل قول نوشته اصلی توسط paria نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم نزاد سگ مورد علاقمو معرفی کنم
    البته فقط همین نزاد نیست ولی این اولیشه
    پاگ
    سگ خودم در حال حاضر پاگه
    واقعا سگ خوبیه فقط مشکل من باهاش قیافشه که خیلی مظلومه واسه همین همیشه دلم براش می سوزه

فقط به سرما و گرما خیلی حساسه و خر و پف و خس خس و ابریزش بینی زیاد داره
    و این که شدید هم شکمو هست
    در کل در مقایسه با سگ هایی که پشمالو هستن نگه داریشون فوق العاده راحت تره
    خیلی هم خونسرد و ارومن.من تو این مدت که اصلا عصبی بودنشو ندیدم
    و چند دقیقه بعد از این که تنها می مونه می خوابه
    واقعا خوابالو هست
    کلا هم خیلی کم پارس می کنه و اگرم پارس کنه صداش اروم ولی بم هست
    اموزش ها رو هم تغریبا خوب یاد می گیره
    تنها مشکلش که تغریبا همه ی نگه دارنده ها باهاش مواجهن اینه که اکثرشون هرجا دوس دارن دستشویی می کنن و حتی اگه اموزش کامل هم دیده باشن باز خیلی پیش میاد که جای دیگه ای کارشو بکنه
    اینا تجربه ی شخصی من بود.امیدوارم مفید باشه
    مرسی خیلی ممنون ی دانستنی در مورد این سگ نژاد پاگ بگم که نژاد پاگ ها خیلی دوستی ندارند یعنی سگ دیگه ای باهاش زیاد جور نیست چون خورخور میکنن ولی خواب نیستند و سگ های دیگه فکر می کنن که این می خواد حمله کنه همه ی پاگ ها این جوری نیستنا!
    راستی معرفی سگ پاگ یادتون رفت!!!!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)