صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    6955

خرگوشم غذا نمی خوره

سلام
    من 2 هفته س که 2 تا خرگوش خریدم. مینیاتوری نیستن. ولی هنوز خیلی کوچیکن. کوچیکتره 3 روزه که درست غذا نمیخوره. قبلا از اون یکی خیلی بیشتر میخورد. خیلی هم شیطون بود. نمیدونم یه دفعه چش شده. بهش شیر با سرنگ میدم. یه وقتایی مقاومت میکنه! قبلا جعفری میدید می دوید! الان اصلا نمیخوره. هویج و سیب هم امتحان کردم نمیخوره درست. :smile (109):
    چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobina نمایش پست ها
    سلام
    من 2 هفته س که 2 تا خرگوش خریدم. مینیاتوری نیستن. ولی هنوز خیلی کوچیکن. کوچیکتره 3 روزه که درست غذا نمیخوره. قبلا از اون یکی خیلی بیشتر میخورد. خیلی هم شیطون بود. نمیدونم یه دفعه چش شده. بهش شیر با سرنگ میدم. یه وقتایی مقاومت میکنه! قبلا جعفری میدید می دوید! الان اصلا نمیخوره. هویج و سیب هم امتحان کردم نمیخوره درست. :smile (109):
    بی اشتهایی می تونه از نشانه های خیلی از بیماری ها و مشکلات باشه . بهتره هر چه سریع تر پیش یک دامپزشک ببریدش .

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    6936
    سلام
    دوست عزیز این میتونه بدلیل سن کم حیوون و حساس بودن اعضاء دستگاه گوارشش به انگلها و بیماریهای این قسمت باشه و باید هرچه سریعتر مورد بررسی قرار بگیره. البته اینو بدونید که همیشه بی اشتهایی در حیوانات میتونه نشانی از بیماری باشه و بیماریهای گوارشی میتونه بخشی از این موضوع باشه ولی دررابطه با تغذیه حیواناتتون و تمیز و سالم بودن خوراکشون دقت کنید حیوون رو هم سریعا به دامپزشک نشون بدین.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    6955
    مرسی بابت راهنمایی هردوتون. فردا حتما میبرمشون. نتیجه رو هم میگم که اگه کسی مشکل مشابه داشت ..

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    سلام
    سلام ، خانومی بهش شیر میدی ؟!!! مگه خرگوش شما چند وقتشه ؟ شیر گاو بهش میدی ؟ بچه خرگوش ها فوق العاده حساس هستن ... باید مینوشتی در 24 ساعت گذشته بهش چه غذایی دادی ؟ در کل کجا نگهداری میشه ؟ و چیکار کرده و ... الان فصل سرماست و مهمترین چیزی که میتونه بچه خرگوش ها رو اسیب پذیر کنه سرماست ...

امیدوارم بهش خیار یا کاهو نداده باشی ! ممکنه سبزی پلاسیده خورده باشه و .... سعی کن گرم نگهش داری ...

اب براش گذاشتی ؟ غذای اصلی چی بهش میدی ؟ در ضمن خرگوش یا هر موجود دیگه ای وقتی بیمار میشه غذاش کم میشه ، کم خوردن در بهبود یافتن سریع حیوون نقش داره ( ثابت شده است ) ، پس تا خودش نخواست بهش به زور غذا نده که حالش بدتر میشه ...
    :smile (57):

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    6955
    بهش شیر ازین یه نفره ها میدم. این چند روز اصلا جعفری نخورد. سیب خیلی کم خورد. کاهو و خیار بهشون نمیدم. هویجم فقط لیس میزنه.
    امروز که بیدار شدم بیحال تر از همیشه بود و همش یه جای گرم کز میکرد. بردمش دکتر! دندونای بالاش خیلی کج بود یه کمشو بریدن. چشمش یه کم ازین چیزا داشت که قطره چشم و مولتی ویتامین و یه داروی ضدباکتری براش تجویز کردن. دکتر گفت یه کمی هم به نظر میاد اسهال بوده. گفتن یه نوعی از اسهال هست که توی ایران واکسنش نیست و فقط اگه مریضی خرگوش از اون نوع نباشه قابل درمانه که حداکثر تا 3 روز دیگه بعد از مصرف داروهاش نتیجه معلوم میشه. امروز بالاخره چندتا ساقه کوچیک جعفری خورد. ولی چشماش خیلی بی حاله. همشم میخوابه. امیدوارم خوب شه.
    راستی برای سفت شدن استخوناشون یه چیزی براشون گرفتم که اسمشو یادم رفته! یه جورایی کلسیم که باید گازش بزنن. ولی علاقه ای بهش نشون نمیدن و فقط کنارش میخوابن!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بهش شیر ازین یه نفره ها میدم. این چند روز اصلا جعفری نخورد. سیب خیلی کم خورد. کاهو و خیار بهشون نمیدم. هویجم فقط لیس میزنه.
    امروز که بیدار شدم بیحال تر از همیشه بود و همش یه جای گرم کز میکرد. بردمش دکتر! دندونای بالاش خیلی کج بود یه کمشو بریدن. چشمش یه کم ازین چیزا داشت که قطره چشم و مولتی ویتامین و یه داروی ضدباکتری براش تجویز کردن. دکتر گفت یه کمی هم به نظر میاد اسهال بوده. گفتن یه نوعی از اسهال هست که توی ایران واکسنش نیست و فقط اگه مریضی خرگوش از اون نوع نباشه قابل درمانه که حداکثر تا 3 روز دیگه بعد از مصرف داروهاش نتیجه معلوم میشه. امروز بالاخره چندتا ساقه کوچیک جعفری خورد. ولی چشماش خیلی بی حاله. همشم میخوابه. امیدوارم خوب شه.
    راستی برای سفت شدن استخوناشون یه چیزی براشون گرفتم که اسمشو یادم رفته! یه جورایی کلسیم که باید گازش بزنن. ولی علاقه ای بهش نشون نمیدن و فقط کنارش میخوابن!
    سلام

همه کارایی که خانم نیلوفر و دامپزشک خرگوشتون گفنتد انجام بدید و به جز اونا حتما از شیر خشک بدون لاکتوز یا شیر بدون لاکتوز استفاده کنید.شیر معمولی لاکتوز داره و ممکنه سیستم گوارشیشو به هم بریزه....

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    عزیزم همونطور که گفتم شیر معمولی بهش ندید ... شیر هم یه نوع سردی محسوب میشه ( شیر گاو حتی برای بچه گربه ها هم مناسب نیست ) ، با توجه به علائمی که گفتید همون سردی کردن بیشتر بهش میخوره ...

پیشنهاد میکنم بهش خرمای هسته گرفته و پوست گرفته بدی ، هم مقویه و هم سردی رو از بدنش دفع میکنه ، من که همیشه از این روش استفاده کردم و هیچ خرگوشی نبوده که بدش بیاد ... فعلا بهش مکمل و چیزایی از این قبلی نده مگه اینکه دکتر بهت گفته باشه ، مخصوصا که خرگوشت کوچیکه ...

بهتره عکسی هم ازش بذاری تا بهتر نظر بدیم ... موفق باشی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    6955
    همه این کارا رو کردم. اما هنوز بی اشتهاس
    خرما هم نخورد.
    زنگ زدم به دامپزشکش گفت الان برای نتیجه گرفتن زوده!!! ولی فکر میکنم حداقل باید یه کم پیشرفت نشون میداد
    عکسشو نتونستم بذارم! باید چجوری بذارم؟!
    1 ماه یا 5 هفتشه

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    عزیزم باید عکسی که گرفتی تو سیستمت بریزی بعد تو یه اپلود سنتر اپش کنی مثلا تو اپلود سنتر سایت پارسی پت : آپلود سنتر اختصاصی مجموعه سایت های پارسی پت ، عضو شو بعد عکست رو اپلود کن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)