نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

باید ها و نباید های نوازش طوطی و کاسکو

*
    قبل از نوازش و خاراندن سر طوطی ، حالات و رفتار طوطی خود را بشناسید و آنها را مورد ارزیابی قرار دهید .
    * هنگامی که طوطی خود را به سمت عقب می کشد ، فرار می کند و یا قصد گاز گرفتن شما را دارد ، برای نوازش کردن او تلاش نکنید .
    * قبل از نوازش کردن سر طوطی، ابتدا با او صحبت کنید .
    * اجازه ندهید که غریبه ها قبل از اینکه شما آنها را به طوطی معرفی کنید ، او را نوازش کنند . بنابراین ابتدا اطمینان حاصل کنید که طوطی شما با آنها راحت است .
    * زمانهایی را برای نوازش سر انتخاب کنید که طوطی در آرامش به سر می برد .
    * برای جلوگیری از بروز رفتارهای جفت یابی،پشت و دم طوطی را نوازش نکنید
    * اگر طوطی نمی خواهد که او را نوازش کنید این امر را شخصی تلقی نکنید .
    *
    سعی کنید اعتماد طوطی خود را با صبر و حوصله و درک حالات او ، بدست آورید .

ترجمه : سپیده

منبع : www . birdchannel.com

ویرایش توسط sepideh : 11th February 2012 در ساعت 01:32 AM

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    6936
    نوازش پشت و دم طوطی ازنظر من هیچ کار بد و سختی نیست فقط نیاز به این دارد که شما بتوانید طوطی خود را کاملا رام و دست آموز نمائید. بطور مثال من کاسکویی بنام فندق دارم که نتنها پشت و دمش رو بدون هیچ مشکلی نوازش میکنم بلکه به راحتی تو جیبمم میزارمش. جالب اینجاست که هیچگونه مخالفتی بهم نمیکنه البته این اولین طوطیم با این خصوصیات نیست.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadreza3979 نمایش پست ها
    نوازش پشت و دم طوطی ازنظر من هیچ کار بد و سختی نیست فقط نیاز به این دارد که شما بتوانید طوطی خود را کاملا رام و دست آموز نمائید. بطور مثال من کاسکویی بنام فندق دارم که نتنها پشت و دمش رو بدون هیچ مشکلی نوازش میکنم بلکه به راحتی تو جیبمم میزارمش. جالب اینجاست که هیچگونه مخالفتی بهم نمیکنه البته این اولین طوطیم با این خصوصیات نیست.
    سلام . از نظر ما خیلی کارا درسته . آسون بودنش بله آسونه زمانی که طوطی کاملا به دست اعتماد داشته باشه ولی کار اشتباهیه چون به جز سر و گردن بقیه مناطق ممکنه باعث تحریک طوطی بشه و باعث بشه طوطی رفتارهای جفت یابی از خودش نشون بده . پس توصیه می کنن که بخش هایی مثل زیر بال ، نزدیک دم و پشت طوطی رو به هیچ عنوان نوازش نکنید .

این مقالات برای این نوشته یا ترجمه میشن که ما رو از اشتباه دربیارن . اینکه چقدر بخوایم بهشون عمل کنیم دیگه بستگی به خودمون داره . یا برای جلوگیری از مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد ، این موارد رو رعایت می کنیم یا بدون ترس به کار خودمون ادامه میدیم . ولی بهتره اگه یک مورد از این مقالات ما رو خوب قانع نکرده و کاملا توجیح نشدیم بازم دربارش تحقیق کنیم .

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

طوطی قبلیم یه ملنگو ماده بود که با همسرم خیلی خوب بود ... همسرمم همیشه دمشو نوازش میکرد !!! بعد یه مدت هر وقت میرفت سمتش از خودش حرکات و صداهای عجیبی تولید میکرد ! همین باعث شده بود حتی طوطی نری که براش اورده بودیم حسابی گاز گازی کنه ! خیلی هم بد اخلاق شده بود ...

سپیده جان ممنون بابت ترجمه جالبت
    :smile (272):

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

دوست عزیز خیلی عالیه که شما تونستید رابطه خوبی با طوطی تون برقرار کنید ... هدف از این نوع مقاله ها افزایش سطح اطلاعات ماست ... پس بجای جبهه گیری یکم فکر کنید ...

بعنوان مثال طوطی شما اوائل ممکنه رفتارش برای شما خوشایند باشه اما بعد یه مدت که علاقه خاصی پیدا کرد شما چطور میتونید رفع نیاز کنید ؟! همین ممکنه به مرور باعث وابستگی بیمارگونه یا حتی افسردگی طوطی تون بشه ... امیدارم کمی مثبت نگاه کنید

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    6936
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nilufar نمایش پست ها

دوست عزیز خیلی عالیه که شما تونستید رابطه خوبی با طوطی تون برقرار کنید ... هدف از این نوع مقاله ها افزایش سطح اطلاعات ماست ... پس بجای جبهه گیری یکم فکر کنید ...

بعنوان مثال طوطی شما اوائل ممکنه رفتارش برای شما خوشایند باشه اما بعد یه مدت که علاقه خاصی پیدا کرد شما چطور میتونید رفع نیاز کنید ؟! همین ممکنه به مرور باعث وابستگی بیمارگونه یا حتی افسردگی طوطی تون بشه ... امیدارم کمی مثبت نگاه کنید
    دوست من قصد من جبهه گیری نیست و من هم اطلاعات بسیار خوبی از همین مقالات بدست آوردم. منظور من اینه که ما نباید با توجه به امثال این مورد که من بهش اشاره کردم توقع خودمون رو از حیوونمون پائین بیاریم و همیشه از دست زدن به دم و کمش بترسیم ولو اینکه همیشه دوست داشته باشیم اینکارو بکنیم. حرف من هم اینه که همیشه با دید مثبت تر با حیوونمون ارتباط برقرار کنیم. من کسی هستم که به جرات میتونم بگم یک کاسکو زیر 1سال رو در کمتر از یک ساعت رام میکنم وبه درجه ای از شناخت از این حیوون رسیدم که مثل فرزندم باهاش برخورد میکنم و میدونم که با کراهت رفتار کردن با حیوون بیشتر باعث افسردگیش میشه تا بی پروا نوازش کردنش. شاید صدها بار تیکه گوشت از دستم کندن اما هیچ وقت دستم رو که داشتم نوازششون میکردم نکشیدم همین امر کمکم کرده مورد اعتمادترین فرد برای حیوانم باشم.
    درضمن من قصد تکمیل داشتم نه خدای نکرده توهین یا جبهه گیری و فقط نظر شخصیمو دادم. اگر نیاز بود براتون از تمام این حالات از کاسکوم عکس میزارم

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

بله حتما ... خوشحال میشم عکس پرنده تون رو ببینم
    :53:

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    6936

بله حتما ... خوشحال میشم عکس پرنده تون رو ببینم
    :53:
    چند عکس از فندق میزارم امیدوارم خوشتون بیاد. البته باید بگم سعی کردم فقط عکسهایی رو قرار بدم تا بهتر بتونم درباره نظرات قبلیم توضیح بدم.
    درضمن فندق از من معروف تره چندباری ازتلویزیون نشونش دادن چون قابلیت بالایی در سخن گفتن داره شاید بشه اسمشو گذاشت پرحرفی.
    وقتی از بس که دوسش دارم میخوام خفش کنم این تیپی میشه.
    http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13291952891.jpg
    ویرایش توسط Nilufar : 14th February 2012 در ساعت 09:15 AM

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    چند عکس از فندق میزارم امیدوارم خوشتون بیاد. البته باید بگم سعی کردم فقط عکسهایی رو قرار بدم تا بهتر بتونم درباره نظرات قبلیم توضیح بدم.
    درضمن فندق از من معروف تره چندباری ازتلویزیون نشونش دادن چون قابلیت بالایی در سخن گفتن داره شاید بشه اسمشو گذاشت پرحرفی.
    وقتی از بس که دوسش دارم میخوام خفش کنم این تیپی میشه.
    http://www.parsishare.ir/do.php?imgf=13291952891.jpg
    ممنون از شما ، عکس هایی که قرار دادید به موضوع جدیدی با عنوان منتقل شد ...

فندق کاسکوی خوب و آروم من

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    6936
    ممنون از شما ، عکس هایی که قرار دادید به موضوع جدیدی با عنوان منتقل شد ...

فندق کاسکوی خوب و آروم من
    ممنونم
    اینطوری بهتره و میتونم لحظه به لحظه مطلب جدید درباره اش بزارم.:93:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)