صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . در مورد آرتمیا الان مدتی هست ابرانیش پیدا میشه . در مورد آمریکایی دوستان تهرانی باید پاسخ بدند ولی یک نوعش هم آلمانی هست محصول سرا که در تهران به پیدا میشه . خوب هم هچ میشن .

در مورد سوالات دوستمون . والا پروسه ی تکثیر مصنوعی بیشتر آزمایش و خطا هست . غذاهای مختلفی رو میشه آزمایش کرد . مثلا شیر خشک - پودر جلبک نیز یک نوع غذا هست . غذایی که در این فیلم می بینید . به این شدت باید دنبال غذا بیان Discus Artificial Fry Food ( Wild Japura Green day 1 ) - YouTube من تصور می کنم شرایط آب شما مناسب نیست که به سمت غذا نمیان . شما به فکر بهبود وضعیت آب باشید .

سیستم ATS یکی از روش های حذف نیترات در آب شور هست . دوستان آب شوری فکر می کنم چنین تاپیکی رو ایجاد کردند می تونید از اونجا استفاده بکنید . من در یکی از تانکهای دیسکسم نیز این سیستم رو پیاده کردم و از جلبکهای اون برای تغذیه برخی از ماهیها استفاده می کنم .
    در مورد تعویض آب من هر 5 ساعت یکبار غذا دهی می کردم و حدود 90 % آب رو سیفون می کردم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8602
    خیلی ممنونم از پاسخ عالی شما دوست عزیز...
    راستش من هم قبلا مثل این فیلم رو دیده بودم و به همین دلیل واسم سوال شده بود که مشکل کارم از کجاست...
    به این ترتیب باید کیفیت آب تانک رو بالا ببرم...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    سلام.دوستانی و اساتیدی که به روش مصنوعی دیسکس تکثیر کردن میشه بیان و یسری توضیحات بیشتری در مورد تکثیر به روش مصنوعی بدن؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    دوستان چکیدهای از کتاب اکواریوم و تکثیر ماهیهای اکواریومی اب شیرین.تکثیر مصنوعی دیسکس.
    1.روز اول .برداشتن تخمهایک ساعت پس از تخم ریزی
    2.انتقال تخمها در مخزن 10 لیتری پر شده با اب داخل اکواریوم (که اب همون دستگاه ro هست)
    3هوادهی و اضافه کردن چند قطره متیلن بلو حداقل 1 قطره به ازاء هر لیتر اب
    4.گرم کردن مخزن و کنترل دقیق دمای اب
    روز دوم
    1. 24 ساعت پس از انتقال تخمها تعویض 50 درصد اب با اب کاملا مناسب و همدما
    2.کاهش رنگ اب مربوط به متیلن بلو ولی نیاز به اضافه کردن دوباره دارو نیست
    روز سوم
    1. 48 ساعت پس از انتقال 50 درصد اب عوض شود
    2.رنگ ابی اب خیلی کم میشود
    3.تخم گشایی در این روز انجام میشود
    روز چهارم
    1. 72 ساعت پس از انتقال تخمها نوزادان را با احتیاط کامل به یک کاسه سفید سرامیک یا چینی 8 تا 10 لیتری منتقل کنید کاسه کوچکتر هم میتوان استفاده کرد
    2.در کاسه باید 50 درصد از اب مخزن 10 لیتری و 50 درصد اب تازه بریزید هم دما و ...
    3.روی کاسه باید با شیشه پوشیده باشد
    روز پنجم
    1. 96 ساعت پس از انتقال تخمها کف کاسها تمیز و 50 درصد سیفون اب
    2.گه گاه دیده میشود بعضی از لاروها به سطح اب امده ومیمیرند اگر کاسه بزرگ باشد وتعویض منظم اب مرتب انجام شود این اتفاق رخ نمیدهد
    روز ششم
    1. تمیز کردن کاسه و تعویض 50 درصد اب
    2.در این روز بچها خیلی فعال میشوند و اگر به صورت دسته ای در سطح اب شروع به شنا کردند باید به انها غذا داد
    روز هفتم
    1. بچها گرسنه هستند اگر یک جسم تیره در اب فرو کنید بچها جذب ان میشوند
    2.برای نوردهی از چراغ مطالعه قابل جابجایی استفاده کنید با جلو و عقب بردن چراغ نور مورد نیاز را بدست اورید نور زیاد باعث میشود بچها به ته کاسه بروند و غذا نخورن
    حالا غذا و غذا دهی
    ارد زرده تخم مرغ(موجود در لوازم شیرینی پزی) ژله مناسب برای چسبیدن تخم مرغ به هم
    1.حل کردن ژلاتین در اب جوش واگر ژلاتین خوب باشد رنگش شفاف میشود
    2.سرد کردن ژلاتین تا حدی که سفت نشود
    3.اضافه کردن ارد زرده تخم مرغ به ژله ومخلوط کردن ان تا به سفتی کره برسد
    4.چسباندن یک لایه نازک به دیواره کاسه میتوان چندین کاسه کوچک را غذا چسبانده و در یخچال بزارید
    5.هنگام غذا دادن کاسه را از یخچال در اورده و تا هم دما شدن کاسه با دمای اتاق صبر کنید بعد تا 3 میلیمتر بالای غذا اب بریزید و لاروها را منتقل کنید تا غذا بخورن 20 دقیقه برای خوردن غذا زمان بدید بعد لاروها رو به جایشان برگردانید.(این تجربه شخصی منه من غذارو به یه سنگ هوای گرد میمالم م اونو میزارم تو یخچال بعد اونو تو ظرف لاروها میزارم اینا سلیقه ای هست )این مدل غذا دهی هر 4 ساعت یکبار برای 3 شبانه روز ادامه بدید.
    یک فرمول غذایی دیگه که اگه گیر بیاد عالی میشه
    1.ارد زرده تخم مرغ 10 گرم
    2.ارد روتیفر کشت مصنوعی 1 قسمت
    3.ارد جلبک اسپیرولینا.اضافه کردن تا حصول رنگ زرد متمایل به سبز
    4.همبند متا موسیل.یک پنجمه حجم کل.
    غذا دهی از اواسط روز سوم یا نهمین روز تولد
    علاوه بر غذای بالا ارتمیای تازه هچ شده باید داد شکم بچها با خوردن ارتمیا نارنجی رنگ میشه ودر اخر روز دهم فقط ارتمیا بدبد 5 تا 6 بار در روز از این روز هوا دهی باید در کاسه اصلی شروع بشه وبعد از 5 روز به تانک 45 لیتری منتقل کنبد. این خلاصه ای از کتاب دکتر حسین عمادی میباشد.
    امیدوارم به کارتون بیاد و موفق بشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان چکیدهای از کتاب اکواریوم و تکثیر ماهیهای اکواریومی اب شیرین.تکثیر مصنوعی دیسکس.
    1.روز اول .برداشتن تخمهایک ساعت پس از تخم ریزی
    2.انتقال تخمها در مخزن 10 لیتری پر شده با اب داخل اکواریوم (که اب همون دستگاه ro هست)
    3هوادهی و اضافه کردن چند قطره متیلن بلو حداقل 1 قطره به ازاء هر لیتر اب
    4.گرم کردن مخزن و کنترل دقیق دمای اب
    روز دوم
    1. 24 ساعت پس از انتقال تخمها تعویض 50 درصد اب با اب کاملا مناسب و همدما
    2.کاهش رنگ اب مربوط به متیلن بلو ولی نیاز به اضافه کردن دوباره دارو نیست
    روز سوم
    1. 48 ساعت پس از انتقال 50 درصد اب عوض شود
    2.رنگ ابی اب خیلی کم میشود
    3.تخم گشایی در این روز انجام میشود
    روز چهارم
    1. 72 ساعت پس از انتقال تخمها نوزادان را با احتیاط کامل به یک کاسه سفید سرامیک یا چینی 8 تا 10 لیتری منتقل کنید کاسه کوچکتر هم میتوان استفاده کرد
    2.در کاسه باید 50 درصد از اب مخزن 10 لیتری و 50 درصد اب تازه بریزید هم دما و ...
    3.روی کاسه باید با شیشه پوشیده باشد
    روز پنجم
    1. 96 ساعت پس از انتقال تخمها کف کاسها تمیز و 50 درصد سیفون اب
    2.گه گاه دیده میشود بعضی از لاروها به سطح اب امده ومیمیرند اگر کاسه بزرگ باشد وتعویض منظم اب مرتب انجام شود این اتفاق رخ نمیدهد
    روز ششم
    1. تمیز کردن کاسه و تعویض 50 درصد اب
    2.در این روز بچها خیلی فعال میشوند و اگر به صورت دسته ای در سطح اب شروع به شنا کردند باید به انها غذا داد
    روز هفتم
    1. بچها گرسنه هستند اگر یک جسم تیره در اب فرو کنید بچها جذب ان میشوند
    2.برای نوردهی از چراغ مطالعه قابل جابجایی استفاده کنید با جلو و عقب بردن چراغ نور مورد نیاز را بدست اورید نور زیاد باعث میشود بچها به ته کاسه بروند و غذا نخورن
    حالا غذا و غذا دهی
    ارد زرده تخم مرغ(موجود در لوازم شیرینی پزی) ژله مناسب برای چسبیدن تخم مرغ به هم
    1.حل کردن ژلاتین در اب جوش واگر ژلاتین خوب باشد رنگش شفاف میشود
    2.سرد کردن ژلاتین تا حدی که سفت نشود
    3.اضافه کردن ارد زرده تخم مرغ به ژله ومخلوط کردن ان تا به سفتی کره برسد
    4.چسباندن یک لایه نازک به دیواره کاسه میتوان چندین کاسه کوچک را غذا چسبانده و در یخچال بزارید
    5.هنگام غذا دادن کاسه را از یخچال در اورده و تا هم دما شدن کاسه با دمای اتاق صبر کنید بعد تا 3 میلیمتر بالای غذا اب بریزید و لاروها را منتقل کنید تا غذا بخورن 20 دقیقه برای خوردن غذا زمان بدید بعد لاروها رو به جایشان برگردانید.(این تجربه شخصی منه من غذارو به یه سنگ هوای گرد میمالم م اونو میزارم تو یخچال بعد اونو تو ظرف لاروها میزارم اینا سلیقه ای هست )این مدل غذا دهی هر 4 ساعت یکبار برای 3 شبانه روز ادامه بدید.
    یک فرمول غذایی دیگه که اگه گیر بیاد عالی میشه
    1.ارد زرده تخم مرغ 10 گرم
    2.ارد روتیفر کشت مصنوعی 1 قسمت
    3.ارد جلبک اسپیرولینا.اضافه کردن تا حصول رنگ زرد متمایل به سبز
    4.همبند متا موسیل.یک پنجمه حجم کل.
    غذا دهی از اواسط روز سوم یا نهمین روز تولد
    علاوه بر غذای بالا ارتمیای تازه هچ شده باید داد شکم بچها با خوردن ارتمیا نارنجی رنگ میشه ودر اخر روز دهم فقط ارتمیا بدبد 5 تا 6 بار در روز از این روز هوا دهی باید در کاسه اصلی شروع بشه وبعد از 5 روز به تانک 45 لیتری منتقل کنبد. این خلاصه ای از کتاب دکتر حسین عمادی میباشد.
    امیدوارم به کارتون بیاد و موفق بشید
    سلام
    ممنون از راهنماییتون.
    اجزای فرمول غذایی دوم را از کجاها میشه تهیه کرد؟
    سپاس.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    با سلام
    فرمول دوم به نگارش خود نویسنده کتاب در ایران نیست جلبک اسپرولینا شاید گیر بیاد ولی ارد روتیفر کشت مصنوعی فکر نکنم گیر بیاد باید یگردی کار نشد ندلره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    جلبک رو می تونید از آکواریوم فروشی های آب شور تهیه کنید . حالا من یه مدتیه یه کار جدیدی رو دارم انجام می دم و فعلا جواب خوبی گرفتم . استفاده از یک داروی انسانی به نام آلگومیت در تانک مولد ها که به نظرم روی روحیه و تحرک اونها بسیار تاثیر داشته مقداری گرون و کمیاب هست ولی خوب نتیجه فعلا جالبه ....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    جلبک رو می تونید از آکواریوم فروشی های آب شور تهیه کنید . حالا من یه مدتیه یه کار جدیدی رو دارم انجام می دم و فعلا جواب خوبی گرفتم . استفاده از یک داروی انسانی به نام آلگومیت در تانک مولد ها که به نظرم روی روحیه و تحرک اونها بسیار تاثیر داشته مقداری گرون و کمیاب هست ولی خوب نتیجه فعلا جالبه ....
    سلام
    این دارو چی هست؟ قرص، شربت یا...؟
    چگونگی مصرف؟
    جناب رضایی میشه در مورد نتایج دارو روی مولدها، تخمها و لاروها به صورت جزیی تر توضیح دهید؟
    سپاس.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    11054
    سلام
    بچه ها هنوز هم آرتمیا پیدا نمیشه ؟ اگه کسی از دوستان اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه . راستش تخم های دیسکسام هچ شدن آرتمیا لازم دارم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    11054
    نقل قول نوشته اصلی توسط lordheir نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها هنوز هم آرتمیا پیدا نمیشه ؟ اگه کسی از دوستان اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه . راستش تخم های دیسکسام هچ شدن آرتمیا لازم دارم .
    سلام
    آکواریوم مارین توی نواب بسته های 18 گرمی مارک سرا رو داره . قیمت 5000 تومان . از نظر کیفیت که حرف نداره . به نسبت قیمتشم مناسبه . چون بسته بندیش هم کوچیکه برای کسایی که تفریحی تکثیر میکنن خیلی مناسبه چون وقتی بسته های بزرک رو باز میکنید تا چند ماه بعد فاسد میشن . در ضمن 18000 تومان میگیره هر جا که بخواید ارسال می کنه واستون .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)