نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: فیلتر سطلی

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

فیلتر سطلی

در این بخش در مورد مزایا و معایب و نحوه ی راه اندازی و مواد و ... که در این روش مورد استفاده قرار میگیرند بحث و گفتگو میکنیم:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    من تانکه 100 لیتریمو با 2تا فیلتر سطلی راه اندازی کردم.یکی از فیلترام هایلاس و اون یکی پروجکته.
    تا حالا هم مشکلی نداشتم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    هایلا برند بدی نیست (معمولیه) ولی اصولا تانک 100 لیتری آب شیرین معیار خوبی برای سنجش کیفیت فیلتر سطلی نیست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    هایلا برند بدی نیست (معمولیه) ولی اصولا تانک 100 لیتری آب شیرین معیار خوبی برای سنجش کیفیت فیلتر سطلی نیست
    پس معیار سنجشش چیه؟تانکه من اب شوره

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    گفتگوی بین حمید آقا و بنیامین عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    سلام استفاده از فیلتر سطلی خیلی بهتر از سامپه من حجم اکواریمم 300لیتره از فیلتر سطلی ریزون 2800لیتر در ساعت با حجم 50لیتراستفاده کردم گردش اب خیلی بالاست مواد استفاده شده هم بیشتر از سامپ جا میگیره شما اگه دقت کنید سامپ چون به طورت سینوسی اب حرکت داره حجم زیادی اب نمیگیره فیلتر سطلی خوب اب راتا8بار در ساعت جابه جا میکنه الان در اروپا سامپ از رده خارج شده هم شکل ظاهری مناسب نداره هم الودگی بیشترد وارد اب میشه ولی سیکل فیلتر سطلی بسته است البته فیلتر قوی بگیرید 500000تومان هم هزینه کنید ارزش داره من دوسال تو اکواریم از 26ریف با فیلتر سطلی نگهداری کردم وهیچ مشکلی نداشتم فیلتر را 2ماه یک بار تمیز کردم
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    حمید جان اصلا استفاده از فیلتر سطلی از بیخ و بن برای تانکای اب شور که کلا غلط و تقریبا مال بیش از 20 سال پیشه و دورش به اتمام رسیده.
    سامپ در کدوم کشور اروپایی یا اصلا هر نقطه ای در کره زمین از رده خارج شده؟؟؟!!
    الان شرکت های مدرن در حال ساخت سامپ های کاملا بهینه و کارا و اماده هستن تا بازدهی رو بالا ببرن.
    ابتدا باید درک کاملی داشته باشین که چرا از سامپ یا فیلتر سطلی استفاده میکنید.
    فیلتر سطلی فقط 2 تا کارایی داره: 1_فیلتراسیون شیمیایی که داخلش از مدیاهای مختلف استفاده میشه همون طور که همه ی دوستان یادشونه تا 10 12 سال پیش خودما ایرانی ها هم از این سیستم استفاده میکردیم و خب الان استفاده از مدیا به اینصورت کاملا از ریف داری مدرن حذف شده پس این استفاده ی فیلتر سطلی خود به خود بی کارایی نداره
    2_ استفاده از فیلتر سطلی به عنوان یک فیلتراسیون فیزیکی که خب در واقع پول دور ریختن هستش و اصلا لازم نیست
    این که گردش اب فیلتر سطلی بالاتر هستش هم به هیچ عنوان نمیتونه دلیل خوبی برای استفاده از اون باشه چون این مساله هم کاملا به ریترن پمپ یا پمپ بازگشتی سامپ برمیگرده و هرچه قدرتمند تر باشه گردش اب بیشتر میشه.
    در واقع هر تانکی هم گردش اب مشخصی لازم داره با توجه به کاراییش و نوعش و همیشهاین نیست که هرچی گردش اب بیشتر باشه بهتره و از یه حد خاصی هم گذشتن اشتباهه.
    در سامپ هم اگر قسمتی از اب راکد میمونه و جریان کمه کاملا به ساخت اشتباه سامپ و ضعف پمپ بازگشتی برمیگرده ودر کل استفاده از فیلتر سطلی در اب شور مطعلق به دوران نوین اب شوره نه الان.
    ((((( یه نکته ای میخواستم بگم البته خدایی نکرده جسارت به دوستمون نشه کلیه این قضیه:
    دوستان استفاده ی ما از کلمه ی ریف در صنعت اب شور ایران کاملا غلطه!
    در واقع به طور ساده ریف به مجموعه ای از سنگها یا..... در سطح خاصی از سطح اب دریا میگن که برای مثال به مجموعه سنگها و مرجانها و تمام موجودات زنده در قسمتی میگن کورال ریف. یعنی ریف مجموعه ای از سنگها یا موجودات هستش و تانک ریف مجموعه ای از این موجودات در یک تانک هستش.
    حالا ما در ایران میگیم:
    من امروز یک ریف خریدم که اصلا از نظر جمله بندی کاملا غلطه و به جای اینکه بگیم من یک مرجان خریدم از این جمله استفاده میکنیم.( منزیک ریف خریدم یعنی من مجموعه ی کاملی از مرجانها و... رو یکجا خریدم)
    یا میگیم من x تا ریف تو تانکم دارم که باز هم غلطه به جای اینکه بگیم x تا مرجان داریم از این جمله استفاده کردیم
    البته مقصر اصلی این موضوع فروشنده ها هستن الان برای من اس ام اس میاد بار ریف های هاوایی یا فلان جارسید!!!
    حالا بگذریم)))))
    مرجان هایی هم که قطعا به سبک الد اسکول old school و سنتی در تانکتون نگهداری میکردین قطعا شرایط زیر رو داشتن:
    1.تلفات زیاد بوده تا تانک به یه ثبات نسبی برسه
    2.مرجان ها همگی رنگ و رو رفته بیشتر متمایل به قهوه ای و کرم بودن به جز گانیاستریا برین سبز و اینجور مرجانا که توبازار زیادن و بسیار مقاومند
    3.یا مرجان ها همگی یک روند نزولی و فرسایشی و رو به نابودی رو دراین جور تانکا دارن یا اگر مرجانی رشد کنه کاملا اهسته و نامحسوس هستش.....
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 30th July 2014 در ساعت 12:29 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)