صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

پرسش و پاسخ پیرامون اصول تغذیه و غذایی گربه ها

این تاپیک اختصاص به تمامی سوالات شما کاربران پیرامون اصول تغذیه و های غذایی گربه ی عزیز شما دارد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه/کاسکو
    شماره عضویت
    9625
    سلام من یه بچه گربه 3 ماهه دارم همه اش گشنه هست و هی میخواهد بخورد. چیکارش کنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloopar نمایش پست ها
    سلام من یه بچه گربه 3 ماهه دارم همه اش گشنه هست و هی میخواهد بخورد. چیکارش کنم.
    سلام

غذا دادن زیاد سلامت گربتون رو به خطر میندازه.روزی حد اکثر 2 وعده برای گربه 3 ماه کافیه

موفق باشی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه/کاسکو
    شماره عضویت
    9625
    یک وعده چقدر هست برابر با نصف کنسرو گورمیت؟ به من گفتند تا 5 وعده غذا بدم

کاربر ساده

شماره عضویت
    117
    سلام
    چقدر سوت وکور اینجا ! بهرحال ،راستش یه چند روزیه که توی حیاط خلوت خونمون یه گربه با دو تا بچه اش دارن زندگی می کنن، بیچاره مادره خیلی لاغره و بچه هام همش شیر می خورن.می خواستم بدونم چه غذاهایی می تونم بهشون بدم اصلا هیچ تجربه ای ندارم.البته یه خورده اطلاعات پیدا کردم ولی می خوام بدونم دقیقا چه خوراکی هایی مفیده، فقط بهشون مرغ پخته شده دادم که بچه ها هم خوردن کمی هم سوسیس دادم ، خوردن اما نه مثل مرغ.
    الان یه هفته هست که دیدمشون ولی نمی دونم بچه ها چند وقتشونه. شب ها سه تایی با هم میرن شکار.جثه یکی از بچه ها خیلی کوچکتر از اون یکی دلیل خاصی داره؟
    ممنون

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    دوست گلم اول از همه مرسی بابت توجه ات به گربه ها و غذا دادن به اونا
    نمی دونم بچه گربه ها چقدر هستند ولی این مطلب و کلی می گم...بچه گربه هایی که مادر دارن تا 4 هفتگی بطور کامل نیاز غذایشونو از شیر مادرشون میگیرن
    اگه مادرشون کم شیره می تونی بهشون شیر جایگزین بدی شیر بدون لاکتوز که همه داروخانه ها دارن.اگر شیر خشک بدون لاکتوز در دسترس نبود می تونی ازنصف لیوان شیر پر چرب+یک زرده تخم مرغ+یه قطره مولتی میتامین بچه ها استفاده کنی
    غذای آماده مخصوص بچه گربه ها بهترین غذا برای بچه گربه هاست که همه ی دامپزشک ها غذای آماده رو حد اقل تا 6ماه برای بچه گربه تجویز می کنن...غذای خشک یا کنسرو شده یا مخلوط
    می تونی براشون شیر کم چرب یا ماست هم بذاری البته اگه بزرگ تر هستن و برای مادرشون
    البته بیشتر مامان گربه ها تا 2ماهگی به بچه هاشون شیر می دن پس بچه گربه های شما تو همین حدود سنی باید باشن
    می تونی به مامان گربه مرغ اب پز هم بدی بدون استخون و همینطور به بچه گربه ها اگه تو همون حدود سنی 5 تا 8 هفتگی به بالا هستن
    من یه مدت جیگر به گربه م می دادم که دکتر گفت سمه و نباید بدیاینو گفتم تا بقیه اشتباه منو نکنن

===> این مطلب هم مفیده خوندنش

گربه ها موجوداتی گوشت خوار هستند و به 6 نوع ماده غذایی اصلی احتیاج دارند که عبارت است از: آب، پروتئین، چربی، ویتامین ها، اسید های چرب ضروری و مواد معدنی. همونطور که مشاهده کردید گربه ها به طور نرمال نیازی به مصرف کربوهیدرات ندارند. گربه ها موجوداتی هستند که انرژی لازم برای بدن خودشان را بر خلاف سایر موجودات در درجه اول از چربی و پروتئین بدست می آورند و بر خلاف ما انسانها نیازی به مصرف کربوهیدرات ندارند. به این ترتیب مشاهده می کنیم که به دلیل نیاز زیاد به پروتئین، همواره فسفر بیشتری هم وارد بدنشون می شه پس برای جلوگیری از کمبود کلسیم به کلسیم بیشتری هم نیاز دارند. در طبیعت گربه ها با شکار پرنده و جوندگان کوچک زندگی می کنند و همونطور که می بینیم نسبت گوشت به استخوان در این حیوانات کمه و این باعث می شه مه نیاز گربه به کلسیم هم مرتفع بشه. ما باید در تغذیه گربه های کم سن که دندانهای محکم ندارند از گوشتی که همراه با استخوان چرخ شده و با آب گوشت یا شیر پخته شده استفاده کنیم و یا در گربه های بزرگتر از استخوانهای قلم گوسفند که در زودپز پخته شده به همراه گوشت استفاده کنیم. گوشتی که به گربه ها می دیم باید حاوی چربی باشه تا منبع انرژی هم باشه.

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22

با افزايش سن گربه از تعداد وعدههای غذا کم می شود و در عوض مقدار آن اضافه ميشود. براي يك بچه گربه 3 ماهه تعداد 6 وعده غذا كه هر وعده حاوي 180 گرم غذا باش کافیه
    البته نمی شه انقدر دقیق گفت گربهها با توجه به جنس، نژاد، سن، شرايط زيست و ميزان تحرك روزانه و... نيازهاي متفاوتي به غذا دارند به همين خاطر به نظر ما بهترين معيار براي تعيين مقدار جيره و دفعات وعده غذايي، تجربه شخصي صاحب حيوان است. در واقع مقدار جيره نبايد به اندازهاي باشد كه حيوان را دچار چاقي و تنبلي كند و در عين حال تا حدي كم نباشد كه گربه لاغر و ضعيف شود.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    5 وعده باید شامل 3 وعده غذا و دو وعده شیر هستش که رو هم میشه 5 تا
    حالا این 3 وعده ی غذاییشو هم میتونی کنسرو بهش بدی هم میتونی خودت گوشت یا مرغ آب پز بهش بدین یا غذای خشک مخصوص بچه گربه ها (kitten) بهش بدین
    این که همش دوست داره غذا بخوره شاید جایی که بوده زیاد غذا در اختیارش نبوده واسه همین ولع غذا خوردن داره سعی کن این عادتشو از بین ببری وگرنه تا بزرگی روش میمونه و نسبت به غذا به اصطلاح دله میشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY PET نمایش پست ها
    سلام
    چقدر سوت وکور اینجا ! بهرحال ،راستش یه چند روزیه که توی حیاط خلوت خونمون یه گربه با دو تا بچه اش دارن زندگی می کنن، بیچاره مادره خیلی لاغره و بچه هام همش شیر می خورن.می خواستم بدونم چه غذاهایی می تونم بهشون بدم اصلا هیچ تجربه ای ندارم.البته یه خورده اطلاعات پیدا کردم ولی می خوام بدونم دقیقا چه خوراکی هایی مفیده، فقط بهشون مرغ پخته شده دادم که بچه ها هم خوردن کمی هم سوسیس دادم ، خوردن اما نه مثل مرغ.
    الان یه هفته هست که دیدمشون ولی نمی دونم بچه ها چند وقتشونه. شب ها سه تایی با هم میرن شکار.جثه یکی از بچه ها خیلی کوچکتر از اون یکی دلیل خاصی داره؟
    ممنون
    اونی که از همه کوچیکتره به خاطر اینه که کمتر شیر خورده اون یکیا زور بهش گفتن نذاشتن زیاد شیر بخوره الان 3 تا بچه گربه تو خونه ی همسایه بقلیمونن من بهشون غذا میدم اونا هم یکیشون خیلی فسقلیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    سلام دوستان من یه بچه گربه تقریبا یازده ماهه رو که خیابونی بود چند وقته بردم خونه بابام میخواستم بدونم چه غذاهایی میشه بهش داد؟ چه چیزایی بهتره براش؟ اما درکل نمیخوام خیلی گرون دربیاد و از طرفی هم چیزایی باشه که نیازای تغذیه ایشو برطرف کنه.
    مرسی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)