صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

پرسش و پاسخ پیرامون رفتارها و خصوصیات اخلاقی گربه ها

این تاپیک اختصاص به تمامی سوالات شما عزیزان پیرامون رفتارهای گربه ی شما دارد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    9442
    با سلام.من گربه ای دارم 5 ماهه که وقتی نوازشش میکنم صدای از گلوش که مانند خرخر کردنه تولید میکنه و لبته لذت میبره و بعد چند ثانیه شروع به مکیدن لباس یا هرچیز پشمالوی دیگه که اطرافش باشه میکنه.میخواستم علت این رفتارشو بدونم.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیمین نمایش پست ها
    با سلام.من گربه ای دارم 5 ماهه که وقتی نوازشش میکنم صدای از گلوش که مانند خرخر کردنه تولید میکنه و لبته لذت میبره و بعد چند ثانیه شروع به مکیدن لباس یا هرچیز پشمالوی دیگه که اطرافش باشه میکنه.میخواستم علت این رفتارشو بدونم.ممنون
    خر خر کردن گربه نشانه رضایتشه
    لیس زدن گربه هم یک رفتار محبت آمیزه ... معمولا بعد بازی با هم دیگه شروع به لیس زدن هم دیگه میکنن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    سلام براساتیدمن چندتاسوال داشتم ازتون من هیچ تجربه ای ازنگهداری گربه درون اتاق ندارم توحیاط تادلتون بخوادگربه بزرگ کردم دست بهشون نزدم ولی بهشون غذادادم
    1-این گربه پرشین هاموهاش نمیریزه برای انسان بدنیست چون شنیدم اگه موگربه داخل دهن یاروده بره دیگه به این راحتی هانمیشه درش بیارن
    2-غذابایدچی بهشون داد
    3-آیاگربه هم قلاده داره مثل سگ
    4-آیاگربه هم نجسه
    ممنون میشم راهنمایم کنیدمفصل
    یاعلی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    سلام براساتیدمن چندتاسوال داشتم ازتون من هیچ تجربه ای ازنگهداری گربه درون اتاق ندارم توحیاط تادلتون بخوادگربه بزرگ کردم دست بهشون نزدم ولی بهشون غذادادم
    1-این گربه پرشین هاموهاش نمیریزه برای انسان بدنیست چون شنیدم اگه موگربه داخل دهن یاروده بره دیگه به این راحتی هانمیشه درش بیارن
    2-غذابایدچی بهشون داد
    3-آیاگربه هم قلاده داره مثل سگ
    4-آیاگربه هم نجسه
    ممنون میشم راهنمایم کنیدمفصل
    یاعلی
    با سلام
    1-موی گربه به طور طبیعی در روز میریزه اما با شونه کردن روزی 2و3 بار در روز میتونید یه کم کاهش بدین مو ریزیشو البته با شونه های مخصوص خودشون موی گربه هم اگر وارد دستگاه گوارش بشه مثل هر چیزه دیگه ای که وارد دستگاه گوارش میشه دفع میشه مشکلی نداره
    2-غذا بهتره که غذای خشک که مارکای مختلفی تو بازار هست بهشون بدین چون انواع ویتامینای مورد نیازشو داره البته قرص مخمر هم باید بخورن که موهای گوله شده تو رودشون دفع بشه. غذای کنسروی هم هفته ای چند بار بخوره که گوشت و ماهی توش باشه.
    3-گربه هم مثل سگ قلاده داره قلاده ی کمری اما نمیذارن بهشون بمونه انقدر وول میخورن یا گازش میگیرن تا درش بیارن البته بستگی داره اگر گربه ی آرومی باشه شاید تحمل کنه

موفق باشید
    ویرایش توسط sara_tokli : 12th September 2012 در ساعت 04:47 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zzahra نمایش پست ها
    با سلام
    1-موی گربه به طور طبیعی در روز میریزه اما با شونه کردن روزی 2و3 بار در روز میتونید یه کم کاهش بدین مو ریزیشو البته با شونه های مخصوص خودشون موی گربه هم اگر وارد دستگاه گوارش بشه مثل هر چیزه دیگه ای که وارد دستگاه گوارش میشه دفع میشه مشکلی نداره
    2-غذا بهتره که غذای خشک که مارکای مختلفی تو بازار هست بهشون بدین چون انواع ویتامینای مورد نیازشو داره البته قرص مخمر هم باید بخورن که موهای گوله شده تو رودشون دفع بشه. غذای کنسروی هم هفته ای چند بار بخوره که گوشت و ماهی توش باشه.
    3-گربه هم مثل سگ قلاده داره قلاده ی کمری اما نمیذارن بهشون بمونه انقدر وول میخورن یا گازش میگیرن تا درش بیارن البته بستگی داره اگر گربه ی آرومی باشه شاید تحمل کنه

موفق باشید
    سلام خیلی ممنون که جوابمودادیدخیلی کمکم کردید اان قیمت پرشین هیمالین چنده به نظرتون یاگارفیدی
    درموردموهم بگم یکی ازفامیل هامون خیلی خیلی سال های قبل موگربه خورده بودکه به رحمت خدارفت خدابیامرزتش
    یاعلی
    ویرایش توسط sara_tokli : 12th September 2012 در ساعت 08:40 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون که جوابمودادیدخیلی کمکم کردید اان قیمت پرشین هیمالین چنده به نظرتون یاگارفیدی
    درموردموهم بگم یکی ازفامیل هامون خیلی خیلی سال های قبل موگربه خورده بودکه به رحمت خدارفت خدابیامرزتش
    یاعلی
    من خودم تقریبا روزانه موی گربه شده بود جزئ یکی از وعده های غذاییم !!!!!!!!!!ولی هیچیم هم نشده وقتی موش میره تو دهنم چون میچسبه به زبون نمیشه در بیاری مجبورم یه لیوان آب بخورم که بره پایین !!!!!!!!
    بستگی به سنشون داره ولی در کل هیمالین از پرشین ارزونتره و هیمالین گارفیلدی نداره پرشین گارفیلدی هست چه هیمالین چه پرشین 2 ماهگی گرونترین قیمتو دارن هرچقدر که سنشون بالاتر بره قیمتشونم پایینتر میاد یه پرشین سوپرفلت تو 2 ماهگی از 600و700 تومن به بالاس البته اگر نر باشه ارزونتره حدودا 400و500
    بستگی داره شما چه پرشینی بخواین کلاسیک ارزونتره ولی از همه ی پرشینا خوشگلترن
    بازم سوالی بود در خدمتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    سلام وعرض ادب من یه گربه شش هفت ماهه ماده دارم که ازماه مبارک رمضان بهش رسیدگی میکنم اوایل بهش جگر سفید گوسفند میدادم تا همین ماه پیش که سایت شمارو پیدا کردم بعداز خواندن مطالب غذاشو عوض کردم دارم بهش غذای خشک میدم ولی یکی دوروزه انگار دلش بونه میگیره وهرزه خوری میکنه خونه همسایه که اونام یه گربه ماده تقریبا همسن دارن لطفا بفرمایید باید نوع غذاشو عوض کنم راستی براش زرده تخم مرغ گذاشتم نخورددرحالیکه قبلا میخورد یا یه دفعه خیلی قبل بهش بستنی دادم که با اشتیاق خورد ولی امروز اصلا لب نزد.
    سرتون و درد اوردم ممنون میشم کمی راهنمایی بفرمائید

Sent from my G630-U10 using Parsipet mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط adasna نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب من یه گربه شش هفت ماهه ماده دارم که ازماه مبارک رمضان بهش رسیدگی میکنم اوایل بهش جگر سفید گوسفند میدادم تا همین ماه پیش که سایت شمارو پیدا کردم بعداز خواندن مطالب غذاشو عوض کردم دارم بهش غذای خشک میدم ولی یکی دوروزه انگار دلش بونه میگیره وهرزه خوری میکنه خونه همسایه که اونام یه گربه ماده تقریبا همسن دارن لطفا بفرمایید باید نوع غذاشو عوض کنم راستی براش زرده تخم مرغ گذاشتم نخورددرحالیکه قبلا میخورد یا یه دفعه خیلی قبل بهش بستنی دادم که با اشتیاق خورد ولی امروز اصلا لب نزد.
    سرتون و درد اوردم ممنون میشم کمی راهنمایی بفرمائید

سلام.جگر سفید یا همان شش اگر نپخته داده بشه مقدار زیادی انگل داره. و به عنوان غذای اصلی اصلا دادنش صحیح نیست . و متاسفانه بهش عادت کرده . زرده تخم مرغ هفته ای یکبار پخته مانعی نداره.
    شما در کنار غذای خشک حتما بایستی غذای کنسروی هم تهیه کنید . غذای خشک به تنهایی مطلوب نیست و استفاده بیش از حدش مشکلات گوارشی . یبوست. بیماریهای کلیوی وانسداد و سنگهای مجاری ناشی از کمبود اب بدن ( چون این غذاها بدون رطوبت هست ) ... ایجاد میشه. حتما در کنار یک یا دووعده غذای خشک دو وعده غذای کنسروی بهش بدید.

تنوع محصولش زیاده و اشتهاش رو تحریک میکنه. از شربت ب کمپلکس یکروز درمیون / 3 قطره و یا بهتره از ویتامینهای مربوط به گربه مثل top10 برای تقویت و برگشت اشتهاش استفاده کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    20039
    خیلی ممنون ازجواباتون منظورشما ازغذای کنسرو چیه مثلا تن ماهی یا لوبیا یاذرت آیا با آزمایش وخطا بفهم چی دوسداره
    اشتها داره ولی این غذای خشک رو عین اوایل نمیخوره

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)