صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

پوسیدگی و خورده شدن باله ها و دم ماهی

علائمی مانند :

1.پوسیده شدن و خورده شدن
    ، باله و فین ماهی
    2.تجزیه شدن و گندیدگی در باله، دم و فین ماهی
    3.وجود لکه های سفید در باله و دم ماهی
    4.رگه رگه شدن و قاچ خوردن باله و دم ماهی
    5.شیشه ای و نازک شدن دم و باله های ماهی
    6.ایجاد رگه های خونی در باله و دم ماهی
    7.کنده شدن قسمت هایی از دم و باله ماهی
    و ...

عوامل زیادی موجب بروز این حالت در ماهیان آکواریومی میشوند از جمله :

1.بیماری رایج پوسیدگی باله و دم (Fin Rot) با نام کالومناریس (
    Columnaris) که عامل آن معمولا عفونت های باکتریایی است.کالومناریس رایج ترین عامل ایجاد این حالت در ماهیان آکواریومی است

2.انواع انگل های تک یاخته ای مانند کاستیا ، کیلودونلا ، کریپتو کریو و ایک ، ادونیوم ، تریکودینا و ... .زخم های ایجاد شده توسط این انگل ها و تک یاخته های پوستی معمولا منجر به بروز مورد شماره 1 یعنی کالومناریس میگردد

3.عفونت های قارچی.عفونت قارچی معمولا به ندرت و اغلب در زخم های باز موجب بروز این حالت میگردد

4.انگل های کرمی پوستی و خارجی و سخت پوستانی که رفتار های مانند انگل از خود بروز میدهند مانند کرم قلاب دار لرنه آ یا کرم آنکور که این اسم به دلیل شباهت این انگل به کرم انتخاب شده است.این انگل در واقع کرم نیست و نوعی سخت پوست به حساب می آید که متاسفانه در اغلب مقالات علمی و دامپزشکی ایرانی از آن با عنوان کرم یاد شده است.این مورد هم بیشتر متعلق به آب های سرد و ماهیان سرد آبی است و کمتر در محیط های آکواریومی مشاهده میشود.ماهیانی مانند گلد فیش ها ، آروانا های آسیایی ، کوی و سایر ماهیانی که در استخر پرورش داده میشوند بالا ترین آمار این نوع پوسیدگی ها و زخم ها را به خود اختصاص داده اند

5.شپشک هایی مانند آرگولوس که مانند مورد شماره 4 معمولا در ماهیان سرد آبی مشاهده میشوند

6.اسیدی شدن بیش از اندازه آب باعث ایجاد خوردگی در باله و دم و فین های ماهی میگردد

7.وجود ماهی های مهاجم و نزاع بین ماهی ها

و ....

موفق باشید
    بابک آژیده

ویرایش توسط بابک آژیده : 14th January 2012 در ساعت 01:56 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    11367
    با سلام خدمته آقا بابک راه درمان پوسیدگی باله چیه؟ممنون میشم از راهنماییتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    11317
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahhram نمایش پست ها
    با سلام خدمته آقا بابک راه درمان پوسیدگی باله چیه؟ممنون میشم از راهنماییتون
    با درود
    در تکمیل توضیحات بابک جان عرض کنم تمام این مشکلات و اکثر بیماریها به دلیل عدم سیفون مرتب و آب بی کیفیت و آلوده هستش !!!
    هیچ ماهیه سالمی در شرایط خوب (آب تازه ، تغذیه سالم و ... ) بیمار نخواهد شد و جالبه که اکثر بیماریهای آبزیان از آب بی کیفیت و کهنه حاصل میشه !!
    پس با سیفون مرتب از بیماریها تا حد زیادی جلوگیری کنید
    در مورد درمان هم بابک جان توضیح خواهند داد
    به هر حال
    30 درصد سیفون آب هر 3 روز
    به ازای هر 20 لیتر یک قاشق سر خالی نمک بدونه ید
    استفاده از تغذیه مناسب و غنی (complete food )
    استفاده از مالتی ویتامین آبزیان
    این روش برای دم خوره حاصل از آب اسیدی و بی کیفیت و فقر غذایی و ویتامینی جواب میده
    ولی برای بیماریهای قارچی از ضد قارچهایی مثل تترا فانگی استاپ
    برای دم خوره باکتریایی آنتی بیوتیک یا تترا جنرال تونیک که البته در بعضی موارد از بیماریهای انگلی هم کاربرد داره
    در مورد دم خوره حاصل از درگیری هم بهترین کار گذاشتن کوزه ،گیاه ، صخره و در کل مخفیگاه و همچنین رعایت تراکم آبزیان هم تانک و سازگاریشون
    منتظر نظر بقیه دوستان هم هستیم
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11153
    سلام من چند تا کوی دارم که یه مدته از غذای جی بی ال بیتس بهشون دادم تا قبل این باله هاشون مشکلی نداشت بعد از اینکه این غذا رو دادم باله و دمشون شدیدا از بین رفته،آیا مشکل میتونه از غذا باشه؟!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11153
    نقل قول نوشته اصلی توسط htc420 نمایش پست ها
    سلام من چند تا کوی دارم که یه مدته از غذای جی بی ال بیتس بهشون دادم تا قبل این باله هاشون مشکلی نداشت بعد از اینکه این غذا رو دادم باله و دمشون شدیدا از بین رفته،آیا مشکل میتونه از غذا باشه؟!!
    با سلام خدمت اساتید
    هفته پیش بنده در مورد بیماری چهار تا ماهی کوی که دم خوره داشتن سوالی پرسیدم که امروز نتیجه راهنمایی که از یه دوست بیسواد گرفتم رو بشرح زیر و مستند عرض میکنم خدمتتون :
    دوستان بیاین ندونسته و کور کورانه تآکید میکنم کور کورانه کاری رو انجام ندیم که بعدا موجب پشیمونیمون بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بخدا این ماهی فروشها هرچی میگن واسه سود خودشونه و هیچی بجز این واسشون مهم نیست!!!!!!!!!!!!!
    اوایلی که آکواریم آب شیرین راه انداختم و هیچ اطلاعاتی نداشتم اگه یه فلاور خریدم و مثلا از شارک هم خوشم اومده وقتی میپرسی اینا باهم میسازن میگن بله بله اینا کاملا باهم سازگارن دیگه تا تهشو بخونین!!!!!!

البته اینا تو کشور عزیزمون ایران اتفاق میوفته نه جای دیگه!!!!
    حالا به یکی از این دوستان عزیز که ادعای دوستی هم داره گفتم کوی هام دم خوره گرفتن گفت این دارو رو که روش نوشته بود ضد دم خوره + یک و نیم لیوان نمک میریزی تو 20لیتر آب و ماهیهاتو میندازی داخلش و سه روز میذاری بمونه خوب خوب میشن،منم با اعتماد کامل+مقداری حماقت همین کارو کردم و نتیجش بعد چند ساعت شد عکس زیر!!!!!!
    در ضمن اینو در نظر داشته باشیم که بنده خودمو میگم که آماتورم و از گفتنش عبایی ندارم و اومدنم تو این سایت هم صرفا بدلیل چیز یاد گرفتنه ولا غیر!!!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط htc420 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    هفته پیش بنده در مورد بیماری چهار تا ماهی کوی که دم خوره داشتن سوالی پرسیدم که امروز نتیجه راهنمایی که از یه دوست بیسواد گرفتم رو بشرح زیر و مستند عرض میکنم خدمتتون :
    دوستان بیاین ندونسته و کور کورانه تآکید میکنم کور کورانه کاری رو انجام ندیم که بعدا موجب پشیمونیمون بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بخدا این ماهی فروشها هرچی میگن واسه سود خودشونه و هیچی بجز این واسشون مهم نیست!!!!!!!!!!!!!
    اوایلی که آکواریم آب شیرین راه انداختم و هیچ اطلاعاتی نداشتم اگه یه فلاور خریدم و مثلا از شارک هم خوشم اومده وقتی میپرسی اینا باهم میسازن میگن بله بله اینا کاملا باهم سازگارن دیگه تا تهشو بخونین!!!!!!

البته اینا تو کشور عزیزمون ایران اتفاق میوفته نه جای دیگه!!!!
    حالا به یکی از این دوستان عزیز که ادعای دوستی هم داره گفتم کوی هام دم خوره گرفتن گفت این دارو رو که روش نوشته بود ضد دم خوره + یک و نیم لیوان نمک میریزی تو 20لیتر آب و ماهیهاتو میندازی داخلش و سه روز میذاری بمونه خوب خوب میشن،منم با اعتماد کامل+مقداری حماقت همین کارو کردم و نتیجش بعد چند ساعت شد عکس زیر!!!!!!
    در ضمن اینو در نظر داشته باشیم که بنده خودمو میگم که آماتورم و از گفتنش عبایی ندارم و اومدنم تو این سایت هم صرفا بدلیل چیز یاد گرفتنه ولا غیر!!!!!!

سلام دوست عزیز . در مورد بی وجدانیه فروشنده ها که شکی نیست . اما خب خودتون هم وقتی اعتراف به

بی تجربگی خودتون هم میکنید جای گلایه از خودتون نیست .. یادتون باشه حمام دادن ماهی با دوز بالای دارو

حداکثر یک ربع تا نیم ساعت هست نه 3 روز و نه 1 لیوان و نصفی نمک توی 20 لیتر آب !!!

خودتون راحت میتونید متوجه بشید که کیفیت بد آب .. ریختن ماهیهای تازه وارد و قرنطینه نشده

داخل تانک اصلی میتونه موجبات خیلی از بیماریها رو فراهم کنه ..

امیدوارم تلفات آخرتون باشه ضمن اینکه ما در قبال محافظت از جان این حیوانات مسولیم..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11153
    دوستان متاسفانه این رو هم باید اضافه کنم این بیسوادیها فقط به فروشندگان ختم نمیشه حالا عمدا یا سهوا

امروز نت گردی میکردم و سایتهایی که واسه گونه های مختلف دیسکوس سرچ کرده بودم رو مطالعه میکردم که به عینه دیدم چه بیسوادانی (البته در مقایسه با مطالب این سایت)در مورد ماهیهای مختلف مطلب نوشتن و کاملا بیسوادانه و فاقد علم مکفی مطالبی رو ارائه و لابد به خودشون افتخار هم میکنن کسی چه میدونه!!!!!
    دوستان بدون اغراق اینجا عزیزانی داریم که بدون چشم داشت و کاملا رایگان وقت میذارن و کمک میکنن به امید اینکه بدرد کسی بخوره پس چه بهتر که استفاده کنیم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12654
    سلام ی سوال فوری داشتم. می خواستم بپرسم دلیل قرمز شدن محل اتصال باله های ماهی چیه؟ و یکی از ماهی هام هم باله و دم و هم قسمت بالای بدنش که قرمزه زیاد حرکت نمی کنه (به سختی ، با زحمت زیاد) لطفا پاسخ بدید منتظرم ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammm نمایش پست ها
    سلام ی سوال فوری داشتم. می خواستم بپرسم دلیل قرمز شدن محل اتصال باله های ماهی چیه؟ و یکی از ماهی هام هم باله و دم و هم قسمت بالای بدنش که قرمزه زیاد حرکت نمی کنه (به سختی ، با زحمت زیاد) لطفا پاسخ بدید منتظرم ممنون
    سلام :
    دوست عزیز لطفا سئوال خودتان را در بخش بیماریها بپرسید تا دوستان راهنمایی کنند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود
    يكي دوروزي ميشه كه روي بدن لوچ دلقكم يسري لكه هاي ريز سفيدي ميديدم اما امروز كه ديدمش ديدم كه دمش حالت پوسيدگي گرفته و دقيقا از وسط هم نصف شده و لكه ها هم تقريبا بزرگ شده و يه چيزايي مثل جلبك هستن.
    ميخواستم ببينم آيا اين مسائل از علائم همين بيماري هست؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)