صفحه 41 از 53 نخستنخست ... 2223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 529
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    اقا مهدی نظرت در مورد کود اوشن فری چیه توی تانک 40 لیتری میخام استفااده کنم ازش

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrahimi نمایش پست ها
    اقا مهدی نظرت در مورد کود اوشن فری چیه توی تانک 40 لیتری میخام استفااده کنم ازش

اوشن فری خیلی خوبه . من توی دو تا تانک استفاده کردم خوب جواب میده اما کود مولتی و آهن هم باید استفاده کنی چون کوددهی اوشن فری کند انجام میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16923
    سلام وقت بخير
    من تازه عضو شدم.
    من يه تانک ب طول۵٠عرض٣٠ وارتفاع۵٠دارم ک ميخوام پلنت کنم اطلاعاتم هم در مورد پلنت صفره و فقط کامنتهاي قبلي رو خوندم ک چيزي متوجه نشدم.من ميخوام نصف تانک رو با شيشه جدا کنمدو پلنتش کنم و نصف ديگه همون شن تانک باشه...نظرشما چيه؟بعدن ب مشکل برنميخورم؟١۵سانت پلنت ١۵شن....
    يه راهنمايي کنيد چقدر بستر و کود بخرم؟چطورين؟بستر و کود جدا ازهم هستن يا باهم ميفروشن؟مقدر بستر بايد چند سانت از کف رو پر کنه؟هزينه هم متوسط باشه بهتره...
    الان يه صد تومني کنار گذاشتم اما کامنتهاي بالا رو ک خوندم متوجه شدم ک بيشتر از اين حرفاس....

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hektor1 نمایش پست ها
    سلام وقت بخير
    من تازه عضو شدم.
    من يه تانک ب طول۵٠عرض٣٠ وارتفاع۵٠دارم ک ميخوام پلنت کنم اطلاعاتم هم در مورد پلنت صفره و فقط کامنتهاي قبلي رو خوندم ک چيزي متوجه نشدم.من ميخوام نصف تانک رو با شيشه جدا کنمدو پلنتش کنم و نصف ديگه همون شن تانک باشه...نظرشما چيه؟بعدن ب مشکل برنميخورم؟١۵سانت پلنت ١۵شن....
    يه راهنمايي کنيد چقدر بستر و کود بخرم؟چطورين؟بستر و کود جدا ازهم هستن يا باهم ميفروشن؟مقدر بستر بايد چند سانت از کف رو پر کنه؟هزينه هم متوسط باشه بهتره...
    الان يه صد تومني کنار گذاشتم اما کامنتهاي بالا رو ک خوندم متوجه شدم ک بيشتر از اين حرفاس....
    سلام

خوش اومدید

ای کاش دلیل اینکه می خواید نصف عرض رو کود بستر بریزید و نصفش رو شن می گفتید.
    طرح خاصی مد نظرتون هست یا برای هزینش یا ....

در مورد بستر و زیر بستر هم بسته به نوع محصول و نوع گیاه هایی که می خواید استفاده کنید ، شرایط فرق می کنه .
    تو حالت کلی 2 تا 3 سانت زیر بستر و 3 تا 5 سانت بستر روش ریخته می شه.
    برای محاسبه میزان لیتر مورد نیاز از هرکدوم هم شما عرض و طول و ارتفاع ( همگی بر حسب سانتی متر ) مورد نظر رو در هم ضرب کنید و تقسیم بر 1000
    عرض * طول * ارتفاع ( 2 تا 3 سانت برای زیر بستر و 3 تا 5 سانت بستر ) / 1000

قیمت بستر هم از لیتری 6000 تومن باید باشه تا 15000 تومن . البته امید وارم قیمت های جدید نترکونده باشه.

پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16923
    سلام
    نه منظورم از نصف کردن تانک واسه,اينه ک نکنه نتونم نگهداري کنم و پلنت از بين بره واول ميخام يه تجربه اي از پلنت بدست بيارم بعد به صورت کلي تانک رو راه بندازم.
    يعني من برم کود و بستر جدا بخرم يا از اينا که کود و بستر رو ترکيب کردن بخرم.دقيق متوجه نشده چند ليتر بخرم؟
    پس فاصله از کف٨سانت بايد باشه....گياهاي مد نظرم اونطور هس اگه اشتباه نکنم.شيويدي و روتالا و کريپتون و پشت قرمز و يه مدل چمن هستش.
    من تنها مشکلم تهيه کود و بستر هستش؟چ مدلي؟چقدر؟
    ممنون از پاسخگويي شما.....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور هورن
    شماره عضویت
    14998
    [IMG][/IMG]
    با سلام .1- میخواستم بدونم که این ورمی کمپوست به درد اکواریوم پلنت میخوره یا نه . فروشنده میگه شوری زیر یک هستش .
    2- بسته 7 کیلوی داره و 20 کیلویی $:779دومو بگیرم . ( اکواریوم عرض 60 طول 80 )
    3-با روش دست ساز میشه چمن یا خزه هم کاشت و اگه میشه چند بوته بگیرم که 2 ماهه کاملا پوشش بده و یک دست سبز بشه . چه خزه و چمنی پیشنهاد میکنید
    4- فدای دوست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16923
    سلام
    من بين بسترadaو جي بي ال موندم؟کدومش رو استفاده کنم.....
    اگ جي بي ال بخرم حتما بايد مانادو روش بريزم؟يا بستر وشن ديگ هم ميشه استفاده کنم؟
    من ميخوام کف رو چمن بکارم و فعلا چمن مويي و اشک بچه و مارش و گلاسو رو مدنظر دارم/ايا ميشه رو شناي ديگ اين گياه ها رو بکارم و رشد کنن؟
    سوال بعدم اينه که گياه رو بخرم و تاکي ميتونم بدونه بستر ازش نگه داري کنم...ميخوام از الان(قبل از ساخت پلنت)گياه ها موردنظرروخريداري کنم وتوي تانکي ک پرازاب خالي به طور موقت نگهداري,کنم مشکلي نداره؟؟؟؟؟
    بعد اين که ميشه ازالان گياه رو خريداري کنم و توي اب خالي اکواريوم نگه داري کنم وبعد ک پلنت راه اندازي کردم داخل بستر بکارم يا اين که خراب ميشن؟تاکي سالم ميمونن؟؟؟؟
    ببخشيد زياد سوال پرسيدم....ممنون....
    اينم چندتا عکس شن ريز که ميخوام روي جي بي ال بريزم(به جاي مانادو)خوبن؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    مانادو فقط یه شن معمولی نیست
    محدود کننده رشد جلبک ها و همچنین جذب کود اضافی در واقع نوعی فیلتر کننده در تانک هم محسوب می شود

خاک طبیعی برای آکواریوم MONADO چیزی فاتر از خاک
    http://www.blueaqua.net/documents/manado.pdf

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehranclock نمایش پست ها
    [IMG][/IMG]
    با سلام .1- میخواستم بدونم که این ورمی کمپوست به درد اکواریوم پلنت میخوره یا نه . فروشنده میگه شوری زیر یک هستش .
    2- بسته 7 کیلوی داره و 20 کیلویی $:779دومو بگیرم . ( اکواریوم عرض 60 طول 80 )
    3-با روش دست ساز میشه چمن یا خزه هم کاشت و اگه میشه چند بوته بگیرم که 2 ماهه کاملا پوشش بده و یک دست سبز بشه . چه خزه و چمنی پیشنهاد میکنید
    4- فدای دوست
    دوست عزیز این ورمی کمپوست هیچ ماده کدام از عناصر ماکرو را به اندازه کافی نداره.نمیگم خوب نیست.اینکه PH پایینه که البته معمولیه.PH زیر 1200 رو میگن ورمی شیرین.البته به شما بگم علتش اینه که اونقدر با آب میشورن کودها رو و شیرابه اون رو میگیرن که شوریش کم بشه.
    اینها بیشترشون 95درصد کود گاوی تشکیل شدن.ورمی کمپوست از اسمش معلومه،یعنی کمپوست،یعنی چیزی که از بقایای گیاهی تشکیل میشه نه از کود گاوی.کود گاوی شوری 12000 داره.مقدار پتاس و فسفرش خیلی پایینه.
    حتما داخل بستر از موریات پتاسیم(کلریدپتاسیم) استفاده کنید.اگر مقدار خیلی کمی سوپرفسفات تریپل هم گیر بیارید و زیر خاکها بریزد بسیار عالی میشه.ولی خیلی کم.کود گرانوله شدست و دیر به دیر آزاد میشه.
    در کل از کسانی که ورمی استفاده کردند بپرسید که بهتر بوده یا نه

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    به نظرم هیچی به پیت ماس نمیرسه.فقط چون خیلی اسیدیه باید یه چندتا پوسته تخم مرغ خالی هم بریزید توی آسیاب برقی و خوب پودرش کنید و کامل با پیت ماس قاطی کنید.این برای تامین کلسیم کاملا کفایت میکنه و درجه اسیدیته خنثی میشه.باکتری ها به سرعت آهک موجود پوسته را تجزیه کرده و کلسیم آن را آزاد میکنند.
    ورمی هم خوبه اندازه نمک پاشیدن بریزید داخل خاک.فقط درمورد پیت ماس مراقب باشید خیلی سبک وزنه و ممکنه کلی هوا زیرش جمع بشه و بسترتون بیاد بالا.خوب روشو سنگین کنید.

صفحه 41 از 53 نخستنخست ... 2223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)