صفحه 8 از 53 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 529
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    درود حامد جان.
    عزيز اسم كامل كود برايت ول رو بهمراه وزن و قيمتش لطفا برامون بنويس..
    طبق تعاريفي كه خود سايتش كرده و تنوع بسيار زياد كودهاي جامدش بايد چيز خوبي باشه.(بهتر از جي بي ال )..اميدوارم كه همينطور باشه..
    مرسي

Florin Volcanit Rio Cafe-F

24 LBS. (~ 12.5 L

سلام اشکان جان به خاطر تاخیر واقعا عذر خواهی میکنم .

این مشخصات کامل کودی هست که من گرفتم 3 بسته از این محصول که سایز گرانولها 3 میلیمتر درج شده خریدم .

1 بسته هم از همین برند گرفتم که سایز گرانولهای اون 5 میلیمتر ذکر شده اسمش هم florin volcanit rio cafe-m هست.

قیمت هم چون دوستم بود هنوز حساب نکرده ولی فکر میکنم بسته ای 150 تومان باشه مطمئن نیستم .

راستی من تو سایتش دیدم که یه سایز 1 میلیمتری هم داره امکان داره این سایزش بستر باشه و اینایی که من گرفتم

کود رو باشه ؟ یا کلا زیر و رو هست . چون من اینایی که گرفتم رو خوندم ندیدم نوشته باشه که از خاک زیر هم استفاده کنم!

راستی این محصول در دو رنگ قهوه ای و مشکی هست.

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8661
    سلام کسی تا حالا از کود نتلی استفاده کرده یا نه......یکم توضیح بدید ....خوبه یا نه ؟؟؟؟؟.......قیمتش چنده ؟؟؟؟؟؟........اینجا 4 لیتریش 48 تومنه....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    درود به شما..
    بارها شده دوستان از عزيزاني كه از كود نتلي استفاده كردن خواستن كه بيان و معايب و محاسن اين كود رو كه تو مغازه ها خيلي تعريف ميكنند و ميگن همش رو هوا ميره و از اين صحبتها ...... بگن ولي كمكم دارم به اين نتيجه ميرسم كه همچين آش دهان سوزي هم نيست!!!! اگه هست بگيد!!!!
    قيمت حال حاضرش رو نميدونم ولي اگه ميخوايد هزينه كنيد و مشكلي نداريد بهتون كود و بستر برايت ول رو پيشنهاد ميكنم كه حامد عزيز تو پست بالايي گرفتن يا اگه ميخوايد كمتر هزينه كنيد از كودخاك آزو استفاده كنيد كه امتحانشو پس داده. حتي جي بي ال و يا الوس هم اگه تو بازار باشه كه عاليه..
    موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    Florin Volcanit Rio Cafe-F

24 LBS. (~ 12.5 L

سلام اشکان جان به خاطر تاخیر واقعا عذر خواهی میکنم .

این مشخصات کامل کودی هست که من گرفتم 3 بسته از این محصول که سایز گرانولها 3 میلیمتر درج شده خریدم .

1 بسته هم از همین برند گرفتم که سایز گرانولهای اون 5 میلیمتر ذکر شده اسمش هم florin volcanit rio cafe-m هست.

قیمت هم چون دوستم بود هنوز حساب نکرده ولی فکر میکنم بسته ای 150 تومان باشه مطمئن نیستم .

راستی من تو سایتش دیدم که یه سایز 1 میلیمتری هم داره امکان داره این سایزش بستر باشه و اینایی که من گرفتم

کود رو باشه ؟ یا کلا زیر و رو هست . چون من اینایی که گرفتم رو خوندم ندیدم نوشته باشه که از خاک زیر هم استفاده کنم!

راستی این محصول در دو رنگ قهوه ای و مشکی هست.

ممنون
    سلام حامد جان..
    خواهش ميكنم... ممنونم از پيگيريت عزيز.
    كلا برايت ول 8 نوع محصول داده براي پلنت كه همشون كود خاك هستن و در 4 رنگ كه شما كافه ايش رو گرفتيد و هر رنگ 2 سايز متوسط و ريز داره .. پس فقط 2 رنگش وارد شده يا اينكه اون دوست عزيزتون اين 2 رنگ و داشته..
    بهر حال اينارو از رو بروشور محصول گرفتم و فردا حتما يه سر به سايت اصلي و محصولات ميزنم ببينم اونجا چه خبره... اخه گاهي وقتا (البته زياد) پيش مياد كه بروشور و سايت مرجع با هم اختلاف داشته باشه..(بازم البته تو اين ملك ما)
    مرسي

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط gem_sniper نمایش پست ها
    سلام کسی تا حالا از کود نتلی استفاده کرده یا نه......یکم توضیح بدید ....خوبه یا نه ؟؟؟؟؟.......قیمتش چنده ؟؟؟؟؟؟........اینجا 4 لیتریش 48 تومنه....

سلام دوست عزیز به نظر من نگیری خیلی بهتره . کلا کودهای آسیایی کیفیتی ندارند. در ضمن من به شخصه دیدم این کود

شدیدا آب رو اسیدی میکنه و رنگ بدی به آب میده و چون قابل شست و شو نیست دردسر ساز هست.

قیمت بالا هم بهت گفتند من تو نواب 39 قیمت داشتم. برایت ول خیلی به صرفه هستش.

اما در نهایت تصمیم با خودته . به نظر من بحث اصلی اکواریوم گیاه نور .. کود مایع و co2 هست .

بستر باید بدون آهک نرم و ریز باشه خیلی از بچه ها بدون کود و برند به نتیجه هم رسیدند اکواریوم آقا مهدی بدون این کودها

جدا اکواریوم زیبایی هستش. بحث حرفه ای جمع کردن بیشتر مطرحه تو این موردها. اما تو تمام سایت های خارجی از بسترهای مرغوب استفاده کردند.

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    درود به دوستان عزیز

دوستان زیادی در مورد بستر بحث و تبادل نظر کردن، خواستم 1نکته رو اضافه کنم

اینکه متاسفانه تو خیلی جاها و خصوصا توی مملکت ما، کالاها مد میشن

موبایل در ابتدا بیشتر ازاونکه نیاز باشه مد شد
    بعد موبایلی که به اینترنت وصل بشه مد شد حالا طرف تو خونشون هم اینترنت استفاده نمیکرد اما دنبال موبایلی بود که به نت وصل بشه
    لپ تاپ مد شد و متاسفانه حتی افرادی که لزومی به استفاده از لپ تاپ ندارند هم تمام تلاششون رو برای خرید لپ تاپ میکنن (نمونش 10متر بالاتر از منه که از انجام یه کپی پیست ساده هم مونده اما داره خودشو واسه خرید لپ تاپ میکشه)

بستر هم اخیرا به شدت تو دوستان ماهی باز مد شده و متاسفانه خیلی وقتا هم برخی دوستان به دوستان تازه کار پیشنهاد خرید میدن اونم در این شرایط اقتصادی

اینکه خرید بهترینها همیشه میتونه مناسب باشه اصلا توش حرفی نیست
    همونطور که دوست عزیزم حامد گفتن خرید بستر مرغوب مسلما صاحب تانک رو بسیار راضی تر از کسی میکنه که یه بستر ارزون ونامعتبر خرید کرده

اما واقعا بعضی وقتا هیچ نیازی به استفاده از بستر نیست
    کسی که تصمیم داره تو تانکش کریپتون نگهداری کنه، آنابیاس میخواد، شویدی میخواد، گیاهایی که از ریشه تغذیه نمیکنند میخواد واقعا نیازی به خرید بستر نداره
    کسی که عاشق گیاه گندمیه و یه تانک 2متری رو میتونه با 50 تومن ظرف 2ماه پر از گندمی کنه واقعا نیازی نداره 200-300 تومن هزینه کنه تا بستر بخره

خیلی از دوستان وحید پازوکی عزیز رو میشناسن که سال قبل تو مسابقات مناظر آبی شرکت کرده بود
    چندوقت پیش لطف کرد و مقداری اشک بچه به من داد
    بهش گفتم من تانکم بستر نداره اینا میمونن؟
    بهم گفت من توی تانک به اون بزرگی فقط مانادو استفاده کردم و هیچ اثری از بستر تو تانکم نیست

پس بهتره دوستانی که قصد راه اندازی تانک گیاهی دارن، ابتدا تصمیم بگیرن میخوان از چه گیاهایی استفاده کنن و حتی مدتی یه تانک آماتور راه بندازن (خصوصا دوستانی که تانک گیاهی اولین تجربه آکواریوم داریشون هست) و بعد در صورتی که با دردسرهای تانک گیاهی باز هم علاقمند به این مدل تانکها بودن نسبت به انتخاب گونه های گیاهی حرفه ای تر و خرید بستر و کودهای باکیفیت اقدام کنن

ارادتمند دوستان
    امیرجانی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    درود به دوستان عزیز

دوستان زیادی در مورد بستر بحث و تبادل نظر کردن، خواستم 1نکته رو اضافه کنم

اینکه متاسفانه تو خیلی جاها و خصوصا توی مملکت ما، کالاها مد میشن

موبایل در ابتدا بیشتر ازاونکه نیاز باشه مد شد
    بعد موبایلی که به اینترنت وصل بشه مد شد حالا طرف تو خونشون هم اینترنت استفاده نمیکرد اما دنبال موبایلی بود که به نت وصل بشه
    لپ تاپ مد شد و متاسفانه حتی افرادی که لزومی به استفاده از لپ تاپ ندارند هم تمام تلاششون رو برای خرید لپ تاپ میکنن (نمونش 10متر بالاتر از منه که از انجام یه کپی پیست ساده هم مونده اما داره خودشو واسه خرید لپ تاپ میکشه)

بستر هم اخیرا به شدت تو دوستان ماهی باز مد شده و متاسفانه خیلی وقتا هم برخی دوستان به دوستان تازه کار پیشنهاد خرید میدن اونم در این شرایط اقتصادی

اینکه خرید بهترینها همیشه میتونه مناسب باشه اصلا توش حرفی نیست
    همونطور که دوست عزیزم حامد گفتن خرید بستر مرغوب مسلما صاحب تانک رو بسیار راضی تر از کسی میکنه که یه بستر ارزون ونامعتبر خرید کرده

اما واقعا بعضی وقتا هیچ نیازی به استفاده از بستر نیست
    کسی که تصمیم داره تو تانکش کریپتون نگهداری کنه، آنابیاس میخواد، شویدی میخواد، گیاهایی که از ریشه تغذیه نمیکنند میخواد واقعا نیازی به خرید بستر نداره
    کسی که عاشق گیاه گندمیه و یه تانک 2متری رو میتونه با 50 تومن ظرف 2ماه پر از گندمی کنه واقعا نیازی نداره 200-300 تومن هزینه کنه تا بستر بخره

خیلی از دوستان وحید پازوکی عزیز رو میشناسن که سال قبل تو مسابقات مناظر آبی شرکت کرده بود
    چندوقت پیش لطف کرد و مقداری اشک بچه به من داد
    بهش گفتم من تانکم بستر نداره اینا میمونن؟
    بهم گفت من توی تانک به اون بزرگی فقط مانادو استفاده کردم و هیچ اثری از بستر تو تانکم نیست

پس بهتره دوستانی که قصد راه اندازی تانک گیاهی دارن، ابتدا تصمیم بگیرن میخوان از چه گیاهایی استفاده کنن و حتی مدتی یه تانک آماتور راه بندازن (خصوصا دوستانی که تانک گیاهی اولین تجربه آکواریوم داریشون هست) و بعد در صورتی که با دردسرهای تانک گیاهی باز هم علاقمند به این مدل تانکها بودن نسبت به انتخاب گونه های گیاهی حرفه ای تر و خرید بستر و کودهای باکیفیت اقدام کنن

ارادتمند دوستان
    امیرجانی

سلام علیرضا جان ..

شدیدا با نظرت موافقم و پست بسیار مفیدی رو گذاشتید. یکسری از دوستان که تجربه بار اول رو دارند

فکر میکنند باید حتما فلان چیز باشه اگه نباشه چی میشه ... اینی که میگم توهین یا کوچک شمردن کسی نیست به خدا .

من از همه بی سواد تر و بی تجربه تر اما به عنوان کسی که میبینه تو مغازه ها چی به سر این همه علاقمند
    میارن به خدا دلم میسوزه ..

اینکه فکر کنید اگه بستر نباشه اکواریومتون تبدیل به بیابون میشه یا اگه باشه تبدیل به جنگل سخت در اشتباهید .

من خودم تا حالا 4 تا اکواریوم پلنت داشتم . از لامپ مهتابی پارس استفاده کردم . آرکادیا گرفتم چینیشو گرفتم . اما هیچ کدوم به تنهایی معجزه نمیکنه .

این اکواریومهایی که تو مغازه های نواب نگاه میکنید قرار نیست یک هفته ای تو خونه شما بوجود بیاد .

اینکه طرف میگه من co2 نزاشتم با همین قرص های co2 آزو دارم اکواریوم به این بزرگی رو راه میندازم اون به فکر شما نیست .

اینکه میرید میبینید اکواریوم برمودا یه پلنت خوشگل 1متر و خورده ای با شن راه انداخته اصلا قرار نیست برای شما اتفاق بیفته

چون اون فقط از گیاهان بدون ریشه استفاده کرده ریکسیا خزه جاوا موس که فقط مهتابی میخواد و کود مایع همین! اما به شما میگن ببین من فقط شن ریختم !

برای این نیست که میخوان شما اکواریوم قشنگی داشته باشی ... برای اینه که شما ترغیب شی برای خرید .

هر چند فروشگاه برمودا دوستمه و خداییش خوش انصاف . اینو برای این میگم که شما زیاد توجه نکنید ..

به قول دوستمون آقای مرجانی الان پلنت مد شده دارند برای خودشون بازارگرمی میکنن.

همین کودهای مایع برایت ول رو من خریدم 15 تومان از اکوا مارین اما الان 40 تومان هم نمیدند .

من چیلر برای اکواریومم خواستم بگیرم 280 بود اما الان میگن 950 مگه چه خبره! این همه رشد قیمت !!!

چرا چون الان هوا گرم شده تقاضا زیاده ! الان پلنت رو بورس جا داره گرونتر هم بکنن .

قرار نیست یه کود براتون معجزه کنه . من رفیق دارم همه چی تو اکواریومش از بهترینهای بازار بسته اما وقتی ببینید

انگار داره جلبک پرورش میده باز هم عبرت نمیکنه میگه می خوام برم هنگ کنگ کلا همه رو ADA بگیرم .!!!!

خلاصه و در تکمیل حرفهای آقا علیرضای مرجانی باید بگم اکواریوم پلنت مجموعه یکسری از تجهیزات با هم و سلیقه و صبر شما

هست اینطوری نمیشه که شما یک چیز خوب بگیری یه چیز معمولی و در نهایت یه چیز دست ساز .

از یک سایز کوچک استفاده کنید خودتون تجربه کسب کنید ..

اینکه من و چند نفر از دوستان بگیم برایت ول و یکدفعه 20 نفر بگن نتلی بهتره هیچ تضمینی تو هیچ کدوم وجود نداره .

به مغازه دارهای معتبر برید. الان 2 هفته هست بچه ها قیمتهای بالایی میگن ما که گناه نداریم اکواریوم داریم .

هر کی هر چی تو مغازه داره میشه بهترین جنس تو بازار . حتی طرف میگه اصل چینه !!!!

به هر صورت تصمیم نهایی با خودتون هست و ما هم چیزهایی که دیدیم و تجربه کردیم رو با شما مطرح میکنیم .

ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم گیاهی
    شماره عضویت
    125
    سلام
    من هم با نظر آقای امیرجانی عزیز موافقم ، داشتن بستر یک باید نیست بلکه بستگی به نوع گیاه و مهم تر از اون جیب فرد داره ، من خودم فقط از شن فرانسوی تو تانکم استفاده کردم و در این 2 سالی که دارم تقریبا همه نوع گیاهی توش داشتم از اکیدونوروس و رد لوتوس تایگر و گندمی گرفته تا گلوسو
    ولی نکته ای که خیلی اهمیت داره و شاید دوستان کمتر به اون توجه می کنند نور در تانک گیاهی است که به نظر من مهمترین فاکتور هستش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    فشین جان سلام
    من دارم یه اکواریوم گیاهی راه اندازی میکنم و کم کم تجهیزاتم رو کامل میکنم
    سایزش 64 طول 34 عرض و 45 ارتفاع
    تجهیزاتم الان فیلتر 2213 ایهایم و سیستم co2 هست
    مونده نور و بستر و گیاه
    نور رو چی بگیرم و از کجا بهتره؟
    در مورد کود ظاهرا Jbl aquabasis از همه بهتره نه؟
    میخوام خیلی هزینه نکنم
    واسه بستر این شن فرانسوی که میگی خوبه؟
    قیمتش چطوره و از کجا بگیرم؟
    گیاه ببین اینا خوبه؟ واسه عقب تانک گندمی , کریپتون , دم گربه ای ,
    واسه وسط لودوژیا قرمز و آنابیاس نانا و سرخس جاوا(خودت دیگه میگی چی بگیرم)
    واسه کف علف مویی بهتره یا babytear ؟

برادران خواهران کمک

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم گیاهی
    شماره عضویت
    125
    دوست عزیز شاید اینجا مکان مناسبی برای این مباحث نباشه ولی در مورد نور من مهتابی های T8 رو اصلا پیشنهاد نمی دم چون عمر خیلی کمی دارن ، من خودم از مهتابی های FPL استفاده می کنم چون ارتفاعتون کمه می تونید از مهتابی های معمولی که تو لاله زار هم فراوون هست استفاده کنی
    پیشنهاد دوم برای نور استفاده از پروژکتورهای LED هستش که یه پروژکتور 10 وات برای تانکت کاملا جواب میده و حدود 50000 هم قیمتشونه ( حتما high power LED یا SMD بگیرید ) انتخاب نور بستگی به تاج هم داره و جایی که می خواهید اونارو قرار بدید
    شن فرانسوی الان توبازار نیست اینا مال 3 سال پیش بود که میشد پیداش کرد الان شن معمولی ریز به راحتی گیرت میاد
    آکوا بیسیس خوبه ، من که راضی ام
    در مورد گیاه هم کاملا سلیقه ای هستش ، فکر می کنم بجای گیاه اول به نحوه دکورت فکر کنی

صفحه 8 از 53 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)