صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 529
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان
    مناسب ترین بستر و کود برای پوشش کف تانک به سایز 30 در 70 چی هست ؟ نمیخوام از حدود 100 بیشتر بشه کمتر شد بهتر ... چی بگیرم چ مارکی ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    چون نمیخوای از 100 تومن بیشتر بشه
    اوشن فیری هم نمیدونم بسته ایی چنده و گزینه خوبیه
    کود ada ریز فکر میکنم گزینه خوبی باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    چون نمیخوای از 100 تومن بیشتر بشه
    اوشن فیری هم نمیدونم بسته ایی چنده و گزینه خوبیه
    کود ada ریز فکر میکنم گزینه خوبی باشه
    کود ada رو بسته 9 لیتری قیمت 70 تومن دارم . منتها برای خاک بستر نمیدونم چیکار کنم چون مانادو گرون میشه برای این سایز درسته ؟ حدودا یکی گفت میشه 170 تومن . مگه کود خالی میشه استفاده کرد و روش بستر نذاشت ؟ اوشن فیری کوده یا بستره ؟
    اینه منظورتون http://nasimeyas.com/product/777/%D8...81%D8%B1%DB%8C
    سوال دیگم اینه توی تصاویر راه اندازی ها دیدم شخص اول پودری کف تانک میریزه بعد روش کود و بستر میریزه . اونا چ موادی هستند ؟
    لایه هاچینش بستر رو به ترتیب از کف میگین برام ؟ و اینکه چ مارکایی خوبن برای هر لایه ؟
    و اینکه اگه کود توی بعضی قسمتای دکور چینی با بستر کمی جابجا بشه و ترتیب لایه بهم بریزه مشکلی پیش میاد ؟
    برای بروش برخی بسته ها میگن خاک و کود هستش یعنی دیگه نیاز نیست کود زیر بریزی بعد بستر روش ؟ باهم ترکیب شدن ؟ اگر آره نسبت به کود و بستر جدا جدا کدوم بهترن ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 24th April 2015 در ساعت 01:32 AM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام
    آدینه خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    کود ada رو بسته 9 لیتری قیمت 70 تومن دارم .
    بستر ada رو می شه بدون زیر بستر استفاده کرد ولی برای کارایی مناسب باید حتما از مکمل هاش استفاده بشه که تو اون صورت چندان م ارزون نخواهد بود.

منتها برای خاک بستر نمیدونم چیکار کنم چون مانادو گرون میشه برای این سایز درسته ؟
    مانادو بستر هستش و برای کارایی مناسب باید از زیر بسترش هم استفاده کنید. در غیر اینصورت بیشتر برروی کودهای مایع افزودنی به عنوان مواد مغذی باید حساب کرد.

حدودا یکی گفت میشه 170 تومن . مگه کود خالی میشه استفاده کرد و روش بستر نذاشت ؟ اوشن فیری کوده یا بستره ؟
    اوشن فری کود کامله . یعنی نیازی به زیر بستر هم نداره.

اینه منظورتون فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -خاک و کود بستر اوشن فری
    سوال دیگم اینه توی تصاویر راه اندازی ها دیدم شخص اول پودری کف تانک میریزه بعد روش کود و بستر میریزه . اونا چ موادی هستند ؟
    اگه در مورد ada می فرمایید که مکمل های 3 گانه مخصوصش هستش ولی تو حالت کلی از رو لایه ی زیرین از باکتری استفاده می شه . به تاپیک تصاویری از تانک های گیاهی مراجعه کنید تا به همراه تصویر مرحله به مرحله با روال کار آشنا بشید.

لایه هاچینش بستر رو به ترتیب از کف میگین برام ؟ و اینکه چ مارکایی خوبن برای هر لایه ؟
    و اینکه اگه کود توی بعضی قسمتای دکور چینی با بستر کمی جابجا بشه و ترتیب لایه بهم بریزه مشکلی پیش میاد ؟
    زیر بستر مثل خاک می مونه که اگه مخلوط بشه با بستر یا روی اون بخوبی پوشونده نشده تو آب حل می شه و کل آب گل آلود مانند می شه.

برای بروش برخی بسته ها میگن خاک و کود هستش یعنی دیگه نیاز نیست کود زیر بریزی بعد بستر روش ؟ باهم ترکیب شدن ؟ اگر آره نسبت به کود و بستر جدا جدا کدوم بهترن ؟
    با توجه به مبلغ مورد نظرتون به این محصول هم مراجعه کنید:
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -کود خالص فلوروپول 700 گرم جی بی ال

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    آدینه خوش

با توجه به مبلغ مورد نظرتون به این محصول هم مراجعه کنید:
    فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -کود خالص فلوروپول 700 گرم جی بی ال

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    ممنون از پاسختون
    در قسمت هایی مطالعه کردم ک کاربر mehdi3000 به برخی دوستان ada سویل آمازونیا معرفی کرده بود . از این محصول میتونم استفاده کنم بدون مکمل های کودی ک گفتین گرون میشه ؟ چون شخصی برام یه بسته 9 لیتری آورده اورجینال .
    محصول jbl ک معرفی کردین با خاک بستر باید مخلوط بشه ؟ یعنی مهم نیست زیر بستر باشه ؟ میشه با همین آمازونیا استفاده کرد ازش ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    ممنون از پاسختون
    در قسمت هایی مطالعه کردم ک کاربر mehdi3000 به برخی دوستان ada سویل آمازونیا معرفی کرده بود . از این محصول میتونم استفاده کنم بدون مکمل های کودی ک گفتین گرون میشه ؟ چون شخصی برام یه بسته 9 لیتری آورده اورجینال .
    محصول jbl ک معرفی کردین با خاک بستر باید مخلوط بشه ؟ یعنی مهم نیست زیر بستر باشه ؟ میشه با همین آمازونیا استفاده کرد ازش ؟
    سلام اقای 3000 هر چی که میگن صد در صد درست هست
    بنده هم در پست بالا همون اول گفتم به صورت خلاصه و اخرش رو که در گزینه اول اوشن فیری و در گزینه دوم ada خوبه ...
    ada ریز از ada درشت کیفیت بیشتر و قیمت بیشتری داره و خودم در نانو تانکم از این بستر به صورت تنهایی استفاده کردم ..و بد نبوده .....
    چون یک کیسه میخواید بگیرید ada ریز بهتره ....
    100 در صد لازم نیست همراه افزودنی ها استفاده بشه و استفاده از افزودنی ها عمر و کارایی رو مقداری افزایش میده .......ولی بخش اصلی و اصاصی خود کود بستر امازونیا ada هست که با نگهداری درست دیگه افزودنی خیلی نیاز نیست .....ولی بودنه افزودنی خوبه ولی لازم نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15751
    با سلام خدمت دوستان بنده از کود بستر دست ساز استفاده می کردم که عبارت بود از : پیت ماس و کمی کود گرانول اسید هیومیک و کود کشاورزی به مقدار خیلی خیلی کم 10.2.10 و مقدار کمی هم شن سیلیس
    تا حدود 3 ماه عالی جواب داد فقط الان بعد از 3 ماه ریشه گیاها می پوسه طبق فرمایش دوستان در کامنت های قبلیشون به این نتیجه رسیدم که بستر بی هوازی شده
    1- تا حدود 20 روز اول از بستر حباب می زد بیرون آیا میشه این رو از بین برد؟
    2- به نظرتون باید درصد شن رو زیادتر کنم تاباعث جلوگیری از بی هوازی شدن بستر بشه ؟
    3- بهترین شن برای مخلوط کردن چیه و چند درصد رو باید شن بریزم و چند درصد پیت ماس؟
    فرق بین خاک و کود و سویل چیه ؟

قبلا از راهنمایی تمام دوستان ممنون
    ویرایش توسط majid1355 : 25th April 2015 در ساعت 01:05 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام سوالم اینه من گشتم نتونستم سنگ های مورد نیازم پیدا کنم . میتونم امشب آبگیری کنم تانک رو بعد فردا مس فردا سنگ های جا سازی کنم یا نه بستر خراب میشه حتما اول باید سنگ هارو بزارم ؟
    خاک آمازونیا اگه کم باشه میتونم بستر دیگه مقدار کم بگیرم برای طرح روش بریزم مشکلی نداره چ نوع خاکی بگیرم از نظر هم خونی و اینجور چیزا ؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid1355 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان بنده از کود بستر دست ساز استفاده می کردم که عبارت بود از : پیت ماس و کمی کود گرانول اسید هیومیک و کود کشاورزی به مقدار خیلی خیلی کم 10.2.10 و مقدار کمی هم شن سیلیس
    تا حدود 3 ماه عالی جواب داد فقط الان بعد از 3 ماه ریشه گیاها می پوسه طبق فرمایش دوستان در کامنت های قبلیشون به این نتیجه رسیدم که بستر بی هوازی شده
    1- تا حدود 20 روز اول از بستر حباب می زد بیرون آیا میشه این رو از بین برد؟
    2- به نظرتون باید درصد شن رو زیادتر کنم تاباعث جلوگیری از بی هوازی شدن بستر بشه ؟
    3- بهترین شن برای مخلوط کردن چیه و چند درصد رو باید شن بریزم و چند درصد پیت ماس؟
    فرق بین خاک و کود و سویل چیه ؟

قبلا از راهنمایی تمام دوستان ممنون
    سلام

برای استفاده از بستر دستساز فرمول های زیادی مطرح شده که بهترینشون فرمول آقا مهدی ( ملقب به mahdi3000) هستش . تو تاپیک بستر دستساز می تونید بطور کامل با لایه بندی ها و نحوه کار آشنا بشید.

-خروج هوا از بستر در ابتدای کار بستر دستساز و حتی ادامه ی کار اون طبیعیه و یکی از مراحله . مشکل وقت یایجاد می شه که این گازها جمع بشن و بصورت یکجا بخوان خارج شن که دکور رو بهم می زنه و آب رو کثیف می کنه .
    - شن خاویاری یا شن رودخونه ای 3 تا 5 میل ماسبترینه.
    - خاک یا زیر بستر لایه زیرین بستر هستش که ماهیت فیزیکیش مثل خاک معمولی می مونه. حاوی مواد مغذی ریز و درشته و از ریشه گیاه ها به خوبی محافظت می کنه. بستر یا کود لایه رویی که به شکل گلوله های ریز و درشته و علاوه بر مواد مغذی محلی برای باکتری های تجزیه کننده مواد مغذ یهم هستند.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام سوالم اینه من گشتم نتونستم سنگ های مورد نیازم پیدا کنم . میتونم امشب آبگیری کنم تانک رو بعد فردا مس فردا سنگ های جا سازی کنم یا نه بستر خراب میشه حتما اول باید سنگ هارو بزارم ؟
    خاک آمازونیا اگه کم باشه میتونم بستر دیگه مقدار کم بگیرم برای طرح روش بریزم مشکلی نداره چ نوع خاکی بگیرم از نظر هم خونی و اینجور چیزا ؟
    سلام

اگه از زیر بستر استفاده نکردید و بستر رو لایه ای نریختید مشکلی پیش نمیاد . فقط قبلش طرح مورد نظر رو بررسی کنید تا ببنید میشه بعد از آبگیری شکل دهیش بکنید.

در مورد بهترین بستر برای ترکیب با ada دوستانی که تجربش رو دارند یا در موردش اطلاعات دارند باید نظر بدن .

شاد و پیرو زباشید
    محمّد رازقی
    ویرایش توسط md.razeghy : 25th April 2015 در ساعت 09:36 PM

صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)