صفحه 46 از 53 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 451 به 460 از 529
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    شما اگر بخاید اصولی کار کنید و حرفه ای تمامه مکملهاش رو باید استفاده کنید اعم از پناک پی پناک دبلیو تورمالین بی سی کلیر سوپر باکتر100و پاور سند اسپشیال اون پودر سیاه هم احتماله زیاد تورمالین بی سی هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16389
    راستی شما اگر یه سر نواب میزدی ایران اکواریوم سویل 9لیتری رو 55000تومنم میتونستید تهیه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11014
    سلام دوستان، من از مهر ماه 93 بستر آمازنیا توی تانکم ریختم و استفاده میکنم ولی اونموقع پول دستم نبود و نتونستم مکمل هاش مث باکتر 100، کلیر سوپر و پاورسند و ..... تهیه کنم بنظرتون الان چیکار میتونم بکنم و اصلاً راهی هست که بستر بی هوازیی نشه!؟ البته فعلاً حال روز گیاهام بد نیس ولی میترسم یدفع دچار ضرر زیان بشم
    با تشکر
    ویرایش توسط اصغری : 10th March 2015 در ساعت 11:42 AM

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط اصغری نمایش پست ها
    سلام دوستان، من از مهر ماه 93 بستر آمازنیا توی تانکم ریختم و استفاده میکنم ولی اونموقع پول دستم نبود و نتونستم مکمل هاش مث باکتر 100، کلیر سوپر و پاورسند و ..... تهیه کنم بنظرتون الان چیکار میتونم بکنم و اصلاً راهی هست که بستر بی هوازیی نشه!؟ البته فعلاً حال روز گیاهام بد نیس ولی میترسم یدفع دچار ضرر زیان بشم
    با تشکر
    سلام

فعلا كاري نميتوني بكني . هر وقت جلوي بستر در جايي كه از شيشه مشخصه جلبك سبز بزنه و بستر پودر شده لا به لاي دونه ها رو پر كرده باشه مشخصه كه داره بي هوازي ميشه . در اين حالت رشد گياها خيلي كم و يا متوقف ميشه و جلبك سيانوباكتر شروع به رشد ميكنه

نگران نشو شايد يكسال طول بشكه تا به اين حالت در بياد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17018
    با سلام خدمت اساتید ودوستان جوان خودم یک اک گیاهی 125.60می خوام جمع کنم میخواستم بدانم چه نوع کود و بستری نیازه و چه مقدار با تشکر فراوان

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوست عزیز منظور تون لیتراژ هست
    ود های مختلفی در بازار هست و بنده از روی تجربه کود اوشن فیری ویا کود jbl رو پیشنهاد میکنم
    برای اینکه مقدارش رو بدونید باید متراژ کف تانک رو بگید چند در چند هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17018
    سلام جوان اندازه اک 125.60 هستش . محسن جان کود اوشن فری یا jbl به تنهایی استفاده میشه یا چیز دیگه ای هم باید باهاش مخلوط بشه.سپاس گذار از راهنمایی شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    اوشن فیری به تنهایی و تک لایه هست....فقد نمی دونم تا چند وقت قابل استفاده هست ..تقریبا بدون نقطه ضعف

jbl یک بستر 2 لایه هست .....یک لایه اکوابیسیس ..یک لایه مانادو .....اکوابیسیس بعد از 3 سال باید عوض بشه و مانادو عمری هست ......یعنی با یک بار خرید مانادو تا هر زمان که بخوید میتونید استفاده کنید ..نقطه ضعف این کود در شل بودن و اینکه نمیشه باهاش پستی و بلندی در بستر ایجاد کرد 0.....بعد از ایجاد پستی و بلندی بعد از چند روز دوباره تخت میشه

نقطه قوتش هم در طول عمر 3 ساله اکوابیسیس و مادامالعمر بودن مانادو هست .......

کود های ada هم که مصرف کننده های زیادی ازش نارازی هستند و حتی به اصل بودنش شک دارم
    خرد شدنش در مدت زمان کم ..و داشتن چندین ماده افزودنی برای کاکرد موثر کود اون رو به بستر پر عیب تبدیل کرده .......درسته یک بیتش 80 تومن هست ولی اگر قیمت افزودنی هاش رو باهبش حساب کنی + قیمت پاور سند ...قیمت کمی نمیشه ...و اینکه مصرف کنندها گزارش های خوبی ازش ندادن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17018
    بله محسن جان adaدارم ولی جواب نداده.بازم ممنون از راهنمایی های ارزشمندت پیشاپیش سال نو را به شما و همه دوستان جوان تبریک عرض می نمایم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15751
    با سلام خدمت دوستان
    بنده از کود بستر دست ساز استفاده می کردم که عبارت بود از : پیت ماس و کمی کود گرانول اسید هیومیک و کود کشاورزی به مقدار خیلی خیلی کم 10.2.10 و مقدار کمی هم شن سیلیس
    تا حدود 3 ماه عالی جواب داد فقط الان بعد از 3 ماه ریشه گیاها می پوسه طبق فرمایش دوستان در کامنت های قبلیشون به این نتیجه رسیدم که بستر بی هوازی شده حالا 3 تا سوا :
    1- تا حدود 20 روز اول از بستر حباب می زد بیرون آیا میشه این رو از بین برد؟
    2- به نظرتون باید درصد شن رو زیادتر کنم تاباعث جلوگیری از بی هوازی شدن بستر بشه ؟
    3- بهترین شن برای مخلوط کردن چیه و چند درصد رو باید شن بریزم و چند درصد پیت ماس؟
    قبلا از راهنمایی تمتا دوستان ممن

صفحه 46 از 53 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)