صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 59

موضوع: بلدرچین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ouskar نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت بلدرچین دارم
    یه سفید ماده و یه قهوه ای نر(قبلا یه جفت سفید بود و یه جفت قهوه ای که از سفیدا نر مردش و ماده ش موند و از قهوه ای هم ماده مرد و نر موند)
    قبلا نر آواز می خوند نمی دونم چرا الان دیگه آواز نمی خونه
    و این یه جفت با هم جفت خوردن و تخم میکنن و چون که پرورشی هستن رو تخمشون نمی خوابن ولی چند تا از تخم هاشو گذاشتم زیره پا کبوتر مال یکی از آشنا ها و 3 تاشون از تخم بیرون اومدن از 3 تا یکیش مرده بود یکی گم شده بود الان یکیشون زنده و 3 روزشه و هنوز خودم ندیدمش
    می خوام بدونم چر دیگه آواز نمی خونه اگه خیلی باحال بود صداش
    و می خواستم بدونم میشه با دستگاه جوجه کشی تخم ها رو به جوجه تبدیل کنم یا راه دیگه ای هم به جز دستگاه جوجه کشی هست یا خیر؟
    سلام

اینکه چرا آواز نمیخونه اطلاعی ندارم ولی به راحتی تو دستگاه انکوباتور یا جوجه کشی میتونید تخم ها رو به جوجه تبدیل کنید....

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    سلام
    من یه جفت بلدرچین دارم
    یه سفید ماده و یه قهوه ای نر(قبلا یه جفت سفید بود و یه جفت قهوه ای که از سفیدا نر مردش و ماده ش موند و از قهوه ای هم ماده مرد و نر موند)
    قبلا نر آواز می خوند نمی دونم چرا الان دیگه آواز نمی خونه
    و این یه جفت با هم جفت خوردن و تخم میکنن و چون که پرورشی هستن رو تخمشون نمی خوابن ولی چند تا از تخم هاشو گذاشتم زیره پا کبوتر مال یکی از آشنا ها و 3 تاشون از تخم بیرون اومدن از 3 تا یکیش مرده بود یکی گم شده بود الان یکیشون زنده و 3 روزشه و هنوز خودم ندیدمش
    می خوام بدونم چر دیگه آواز نمی خونه اگه خیلی باحال بود صداش
    و می خواستم بدونم میشه با دستگاه جوجه کشی تخم ها رو به جوجه تبدیل کنم یا راه دیگه ای هم به جز دستگاه جوجه کشی هست یا خیر؟
    سلام دوست عزیز
    شما یه ماده جوون به این نر بده ببین چطور هم آواز میخونه هم پشتک میزنه!!!!
    حالا از شوخی گذشته چند تا عامل در این مورد تاثیر دارن...
    یکی اینکه به کل بعضی مواقع چنین موردی برا بلدرچین پیش میاد که علت خاصی نداره بعد چند روز دوباره راه میفته
    دومین مورد ممکنه تغییر غذاییش باشه , شما جدیدا غذای جدید و یا تغییر ت غذاش ندادین؟؟
    سومین علت ترس از چیزی و یا وارد شدن استرس ناگهانی به بلدرچین باشه.. بررسی کردین حیوونتون از چیزی نترسیده باشه؟؟؟
    مورد بعدی بالا رفتن سن پرنده تون هست.. پرنده ای که سنش بالا میره دیگه شادابی قبل خودش و نداره..
    یه مورد دیگه هم هست اینه که شما زیادی به پرندت دادی بخوره! در مواقعی هم دیده شد نر هایی که زیادی چاق میشن و تحرک هم ندارن دیگه نای آواز خوندن ندارن!
    حالا به نظر من شما یه مدت صبر کن ببین خوب میشه یا نه.. اگر نه یه ماده جوون ( مطمئن باش جوونه) رو براش بیار انشالله مثل بلبل چه چه میزنه برات.

در مورد استفاده از دستگاه جوجه کشی هم باید عرض کنم دما و رطوبت مورد نیاز برای در دستگاه ستر و هچر مخصوص بلدچین مقداری با مرغ فرق داره.. زمان دوره جوجه کشی هم کمی تفاوت داره..
    قبل استفاه از دستگاه جوجه کشی حتما در این مورد اطلاعات کسب کنید..در ضمن استفاده از دستگاه برای 3 یا 5 و یا تعداد کم مثل این مقدار ها اصلا توجیه اقتصادی نداره و شما برید بلدرچین زنده از بیرون خریداری کنید برای شما خیلی به صرفه تر هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky center نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما یه ماده جوون به این نر بده ببین چطور هم آواز میخونه هم پشتک میزنه!!!!
    حالا از شوخی گذشته چند تا عامل در این مورد تاثیر دارن...
    یکی اینکه به کل بعضی مواقع چنین موردی برا بلدرچین پیش میاد که علت خاصی نداره بعد چند روز دوباره راه میفته
    دومین مورد ممکنه تغییر غذاییش باشه , شما جدیدا غذای جدید و یا تغییر ت غذاش ندادین؟؟
    سومین علت ترس از چیزی و یا وارد شدن استرس ناگهانی به بلدرچین باشه.. بررسی کردین حیوونتون از چیزی نترسیده باشه؟؟؟
    مورد بعدی بالا رفتن سن پرنده تون هست.. پرنده ای که سنش بالا میره دیگه شادابی قبل خودش و نداره..
    یه مورد دیگه هم هست اینه که شما زیادی به پرندت دادی بخوره! در مواقعی هم دیده شد نر هایی که زیادی چاق میشن و تحرک هم ندارن دیگه نای آواز خوندن ندارن!
    حالا به نظر من شما یه مدت صبر کن ببین خوب میشه یا نه.. اگر نه یه ماده جوون ( مطمئن باش جوونه) رو براش بیار انشالله مثل بلبل چه چه میزنه برات.

در مورد استفاده از دستگاه جوجه کشی هم باید عرض کنم دما و رطوبت مورد نیاز برای در دستگاه ستر و هچر مخصوص بلدچین مقداری با مرغ فرق داره.. زمان دوره جوجه کشی هم کمی تفاوت داره..
    قبل استفاه از دستگاه جوجه کشی حتما در این مورد اطلاعات کسب کنید..در ضمن استفاده از دستگاه برای 3 یا 5 و یا تعداد کم مثل این مقدار ها اصلا توجیه اقتصادی نداره و شما برید بلدرچین زنده از بیرون خریداری کنید برای شما خیلی به صرفه تر هست
    سلام
    فک کنم از این راها گقتین فک کنم همون که ماده جوون نیست
    نه غذاش که همون چیزا قبلی
    از چیزی که نه فک نکنم باید از تنها چیزی که میترسید آدم که از آدم نمی ترسه زیاد فقط یکم اینور انور میره بری طرفش قبلا که تازه خریده بودم میرفتی طرفش میپرید
    چاق هم نیست ولی قفس یه طوریه که زیاد تحرک نداره
    آخه حال میده ازش جوجه داشته باشم فقط برا سرگرمی می خوام که ازشون جوجه داشته باشم یعنی دستگاه جوجه کشی هم بدردش نمی خوره تخم که زیاد می کنه چند وقت پیش تو یکی دو ماه نزدیک به 70.80 تا تخم کرد الان هم بعضی موقه ها چند ساعت ولشون میکنم وقتی میام میگیرمشون میبینم تو حیاط تخم کردن ول کردن رفتن
    اون 3 تا هم فقط جهت اینکه آیا جوجه میشن یا نه گذاشتیمشون زیره پا کبوتر
    آیا میشه از همین روش ولی با یه مرغ انجام داد؟ یعنی تخم بلدرچینارو بزارم زیره پا مرغ
    به نظرتون اون جوجه که تخمش زیره پا کبوتر بوده و به دنیا اومده رو بیارم بزارم پیش اینا یا ممکنه که نشاسنش بهش بزنن و بکشنش؟
    شایدم سنش بالاست من حدودا یک سال بیشتر فک کنم دارمشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    سلام
    فک کنم از این راها گقتین فک کنم همون که ماده جوون نیست
    نه غذاش که همون چیزا قبلی
    از چیزی که نه فک نکنم باید از تنها چیزی که میترسید آدم که از آدم نمی ترسه زیاد فقط یکم اینور انور میره بری طرفش قبلا که تازه خریده بودم میرفتی طرفش میپرید
    چاق هم نیست ولی قفس یه طوریه که زیاد تحرک نداره
    آخه حال میده ازش جوجه داشته باشم فقط برا سرگرمی می خوام که ازشون جوجه داشته باشم یعنی دستگاه جوجه کشی هم بدردش نمی خوره تخم که زیاد می کنه چند وقت پیش تو یکی دو ماه نزدیک به 70.80 تا تخم کرد الان هم بعضی موقه ها چند ساعت ولشون میکنم وقتی میام میگیرمشون میبینم تو حیاط تخم کردن ول کردن رفتن
    اون 3 تا هم فقط جهت اینکه آیا جوجه میشن یا نه گذاشتیمشون زیره پا کبوتر
    آیا میشه از همین روش ولی با یه مرغ انجام داد؟ یعنی تخم بلدرچینارو بزارم زیره پا مرغ
    به نظرتون اون جوجه که تخمش زیره پا کبوتر بوده و به دنیا اومده رو بیارم بزارم پیش اینا یا ممکنه که نشاسنش بهش بزنن و بکشنش؟
    شایدم سنش بالاست من حدودا یک سال بیشتر فک کنم دارمشون
    برا پرنده ای که در عرض 40 تا 45 روز بالغ میشه یک سال خب سن زیادی هست.... و میشه گفت پرنده تون مسن هست.
    در مورد اینکه تخم ها رو زیر مرغ بذارین نه اصلا کار درست نیست چون تو همون روز های اول تمام تخم ها رو میشکونه.. البته اگر علاقه مند باشین میتونین به جای مرغ محلی مرسوم از مرغ پاپر معرف به چینی و یا از مرغ های معروف به مینیاتوری استفاده کنید.. البته این فقط یه پیشنهاده و خودم هنوز امتحان نکردم..
    در مورد اون جوجه هم باید عرض کنم 18 روز اول زندگی بلدرچین خیلی حساسه . . حساس به همه چی , دما , رطوبت , غذا , استرس و خیلی چیزای دیگه .. به نظر من نگهداری جوجه به همراه پرنده بالغ اصلا کار درستی نیست و باید تو این مدت تو یه محیط کاملا بهداشتی و با شرایط خوب نگهداری بشه..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky center نمایش پست ها
    برا پرنده ای که در عرض 40 تا 45 روز بالغ میشه یک سال خب سن زیادی هست.... و میشه گفت پرنده تون مسن هست.
    در مورد اینکه تخم ها رو زیر مرغ بذارین نه اصلا کار درست نیست چون تو همون روز های اول تمام تخم ها رو میشکونه.. البته اگر علاقه مند باشین میتونین به جای مرغ محلی مرسوم از مرغ پاپر معرف به چینی و یا از مرغ های معروف به مینیاتوری استفاده کنید.. البته این فقط یه پیشنهاده و خودم هنوز امتحان نکردم..
    در مورد اون جوجه هم باید عرض کنم 18 روز اول زندگی بلدرچین خیلی حساسه . . حساس به همه چی , دما , رطوبت , غذا , استرس و خیلی چیزای دیگه .. به نظر من نگهداری جوجه به همراه پرنده بالغ اصلا کار درستی نیست و باید تو این مدت تو یه محیط کاملا بهداشتی و با شرایط خوب نگهداری بشه..
    واقعا 45 روزه بالغ میشه؟!میگه میشه آخه!!جللخالق!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همه چی !
    شماره عضویت
    7346
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    واقعا 45 روزه بالغ میشه؟!میگه میشه آخه!!جللخالق!!!
    واقعا هم جل الخالق !!
    بله البته این زمان بسته به نژاد و نوع غذایی , آب و هوا و ... ممکنه متغیر باشه ولی در حالت کلی و نوع نژاد موجود در ایران تو همین بازه زمانی هست.. حالا یه کم کم و زیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    چه جالب 45 روزه بالغ میشه
    اینم از اون بچه بلدرچین که می گفتم
    الان خیلی خوبه سرحال کم کم هم داره شیطون میشه میزاریش رو زمین یهو گم میشه
    وقتی میبینی اومده پشت سرت
    اینجا 4.5 روزشه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ای جانننننن

چه گوگولیه

ماهم یدونه داشتیم ولی گم و گور شد

تو بالکن بود بدش دیگه نبود

باز باید برده باشتش

خیلی جیگر بود کلی بزرگ شده بود 3-4 ماهش شده بود

خیلی هم زبر و زرنگ بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    ای جانننننن

چه گوگولیه

ماهم یدونه داشتیم ولی گم و گور شد

تو بالکن بود بدش دیگه نبود

باز باید برده باشتش

خیلی جیگر بود کلی بزرگ شده بود 3-4 ماهش شده بود

خیلی هم زبر و زرنگ بود
    باد نبردتش حتما پریده رفته زیاد هم نمی تونه بپره ولی به اندازه ای می تونه بپره
    ولی اینا مال من آشتین بعضی موقه ها 3.4 ساعت ولشون میکنم تو حساط خودمم تو خونه ولی بازم جایی نمیرن
    -------------------
    راستی اون بلدرچین بزرگا امروز اون نره به ماده میزد
    و ماده همش خودشون مینداخت تو ظرف آب الان جداشون کردم نره نمی دونم چه مرگشه اگه شد این جمعه میرم براش یه ماده میخرم یا یه جفت دیگه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    باد نبردتش حتما پریده رفته زیاد هم نمی تونه بپره ولی به اندازه ای می تونه بپره
    ولی اینا مال من آشتین بعضی موقه ها 3.4 ساعت ولشون میکنم تو حساط خودمم تو خونه ولی بازم جایی نمیرن
    -------------------
    راستی اون بلدرچین بزرگا امروز اون نره به ماده میزد
    و ماده همش خودشون مینداخت تو ظرف آب الان جداشون کردم نره نمی دونم چه مرگشه اگه شد این جمعه میرم براش یه ماده میخرم یا یه جفت دیگه

باد نه بازززز. پرنده شکاری

از طبقه 13 ساختمون

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)