صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 77
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    درود نفیسه خانوم. حالتون چطوره؟ حسن یوسفتون 2 حالت ممکنه داشته باشه. یا نور همراه با حرارت زیاد بهش می خوره یا آب کمی بهش میدین. که به احتمال خیلی زیاد مورد دوم صدق می کنه. الان فصل تابستان هست و برگهای حسن یوسف ظریف! شما که از گلدون سفالی استفاده می کنید باید آب بیشتری بهش بدید. من خودم برای گیاهانم که نیاز بیشتری به آب دارند در زیر گلدانی آب پر می کنم. این روش یکی از بهترین انواع آبیاری هست. هم به تدریج آب از طریق سفال جذب میشه هم همیشه در دسترس گیاه هست و هم باعث شسته شدن خاک و از بین رفتن مواد آلی آن نمیشه.گیاه دومتون اسمش کالانکوآ هست. این گیاه از بیماری باکتریایی رنج می بره. اول گیاهان سالم رو به گلدان دیگه ای منتقل کنید. سعی کنید ساقه گیاه در حین جابه جایی زخمی نشه چون باعث انتقال بیماری به گیاه میشه. با استفاده از "محلول بردو" که هم خودتون می تونید درست کنید و هم می تونید از مغازه دار بخرید گیاه رو مطابق دوز دستورالعمل سمپاشی کنید. سیکل سمپاشی رو هم 15 روز یکبار تکرار کنید.* از اسپری کردن آب بر روی گیاه در این نوع بیماری خودداری کنید چون باعث تشدید بیماری میشه.اگر سوالی بود در خدمتم.موفق و پیروز باشید.
    سلامممنونم، خوبم.حسن یوسفم احتمالا همون مشکل کم ابی رو دارهعلت این بیماری باکتریایی مشخص هست؟ این محلولی که گفتید رو چجوری میشه درست کرد؟

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلامممنونم، خوبم.حسن یوسفم احتمالا همون مشکل کم ابی رو دارهعلت این بیماری باکتریایی مشخص هست؟ این محلولی که گفتید رو چجوری میشه درست کرد؟

باكتري ها به طور مستقيم قادر به نفوذ در بافت گياه نيستند . اما مي توانند از طريق زخم ها يا روزنه هاي طبيعي نظير روزنه هاي تبادل هوا در برگ ها وارد شوند. روي سطوح گياهان باكتري ها به طور طبيعي وجود دارند و فقط در شرايط مساعد براي رشد و تكثير مشكل ساز هستند. اين شرايط شامل رطوبت زياد ، تراكم زياد بوته ها ، گردش ضعيف هوا در اطراف گياهان مي باشند . وقتي در اثر خيس شدن گياهان يك لايه آب روي برگها بوجود آيد محيط مناسب براي تكثير باكتري ها فراهم مي گردد گياهان تحت تنش آبياري خيلي زياد يا كم و نا منظم مستعد حمله باكتري ها ميباشند. ساير شرايط تنش زا عبارتند از شدت نور پائين ، نوسانات دما ، زهكشي ضعيف خاك ، كمبود يا مسموميت عناصر غذايي هستند.

طرز تهیه محلول بردو:
    · تركیب بردو باید به اندازه مصرف روزانه تهیه شده و از مصرف آن در روزهای بعد خودداری شود.
    · برای تهیه تركیب بردو ابتدا محلول آب آهك وسولفات مس به طور جدا گانه تهیه وضمنبه هم زدن محلول آب آهك ، محلول سولفات مس را به آرامی به آن اضافه می كنیم وكاملا مخلوط می كنیم بدیهی است عكس این عمل ( اضافه كردن آب آهك به محلول سولفات مس ) صحیح می باشد.
    · بهتر است تركیب دو ماده مذكور با آب ولرم به اندازه ای صورت گیرد كه پس از اختلاط آن احتیاج به رقیق كردن مجدد نباشد. برای مثال برای تهیه یك صد لیتر بردو مقدار لازم آهك ( هیدروكسید كلسیم ) را با 80 لیتر و سولفات مس را با 20 لیتر آب مخلوط وپس از حل شدن كامل طبق روش قبل مخلوط می نماییم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام دوستان. گل هاي نرگس شب بو زنبق رو ميشه ٤ فصل تو گلدرن نگه داشت؟؟؟؟
    اگر گياه ديگه اي كه بوي خيلي گرمي داشته باشه و ٤ فصل هم باشه هم ميشناسيد ممنون ميشم معرفي كنيد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام دوستان. گل هاي نرگس شب بو زنبق رو ميشه ٤ فصل تو گلدرن نگه داشت؟؟؟؟
    اگر گياه ديگه اي كه بوي خيلي گرمي داشته باشه و ٤ فصل هم باشه هم ميشناسيد ممنون ميشم معرفي كنيد.
    با سلام دوست عزیز.بوی گل یاس رو فکر میکنم تقریبا همه دوست داشته باشند همین دیشب توی یه گلخونه گل یاس اپارتمانی رو داخل گلدون دیدم و میگفتند بالا رونده ست و خیلی هم عالی رشد میکنه و چون داخل اپارتمان نگهداری میشه هر چهار فصل گل داره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    با سلام خدمت دوستان ونفیسه خانوم.میخوام یکی از تجربیاتم در مورد حسن یوسف رو در اختیارتون قرار بدم.حسن یوسف گیاهی هست که مداو باید خاکش خیس باشه و زمانی که گل میده باید اونو بکنید حسن یوسف نباید گل داشته باشه بعدشم خیلی زود افت میگیره و باید در صورت مشاهده هر دو هفته یکبار سمپاشی بشه.هر چه رطوبتش بالا باشه دوست داره.موفق و پیروز باشید.

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsham 2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ونفیسه خانوم.میخوام یکی از تجربیاتم در مورد حسن یوسف رو در اختیارتون قرار بدم.حسن یوسف گیاهی هست که مداو باید خاکش خیس باشه و زمانی که گل میده باید اونو بکنید حسن یوسف نباید گل داشته باشه بعدشم خیلی زود افت میگیره و باید در صورت مشاهده هر دو هفته یکبار سمپاشی بشه.هر چه رطوبتش بالا باشه دوست داره.موفق و پیروز باشید.
    ممنونم آرشام عزیز من فکر میکردم گل دادنش خوبه

میخوام یه گلدون دیگه بگیرم ایشالا این یکی برام بمونه

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

بازم اتفاق بدی افتاده

یه کاج مطبق دارم الان 3-4 روزه بیحاله و پژمرده شده

شاخه هاش دارن یکی یکی خشک میشن و میوفتن

هفته ای یکبار بهش آب میدم و نور غیر مستقیم هم داره(در فاصله 4متری روبروی پنجره هست)

چیکار کنم؟؟؟؟

نمیخوام اینو از دست بدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    سلام نفیسه جان.در میهن پت هم جوابتونو دادم.حتما حتما و سریع درختچه رو منتقل کن پشت پنجره ی افتابگیر تا افتاب از پشت پنجره بگیره و هفته ای یکبار خیلی کمه واسه ابیاریش هر دو روز در میون اب جوشیده و سرد شده بهش بده و رطوبت رو زیاد براش مهیا کن.اگه نزدیکت بودم خودم میاوردمش تا زود سرحال بشه.فقط سریع این کارهارو که گفتم انجام بده تا سر حال بشه راستی یه دونه هم میخ فرو کن داخل خاکش.

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون عزیزم

امشب رفتم خونه حتما همین کارهارو میکنم

امیدوارم زود سرحال بشه

نمیدونم چرا تو نگهداری گل و گیاه من شانس ندارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    طوطی و قناری
    شماره عضویت
    10682
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    ممنون عزیزم

امشب رفتم خونه حتما همین کارهارو میکنم

امیدوارم زود سرحال بشه

نمیدونم چرا تو نگهداری گل و گیاه من شانس ندارم
    نگران نباشید نفیسه خانم هیچ ربطی به شانس نداره.گیاهان موجودات حساسی هستند مخصوصا مطبق که به رسیدگی و توجه بیشتری نیاز دارند.حتما این کار هارو براش بکنید سر حال میشه رطوبت و نور براش خیلی خیلی مهمه یادت نره.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)