نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

خطرات بوسیدن طوطی و کاسکو

بوسه مرگ

طوطی های همنشین عاشق این هستند که ما را ببوسند و با منقار خود به ما غذا بدهند. ما هم دوست داریم آنها را ببوسیم ،غذاهای خود را با آنها قسمت کرده و ارتباط دوستانه ای با آنها برقرار کنیم . متاسفانه دهان انسان محل رشد بسیاری از پاتوژن های نامطبوع به خصوص باکتری هایی مانند ای کولای است . من به طور مداوم به مردم می گویم که اجازه ندهید پرندگانتان با بزاق شما در تماس باشند اما هنوز این اتفاق رخ می دهد .

من می دانم که مقاومت در برابر کشف صورت و لب های شما توسط منقار و زبان کوچک طوطی سخت و دشوار است اما این کار ممکن است نتیجه ای مرگبار به همراه داشته باشد. من افرادی را می شناسم که به طور روزانه جوجه طوطی های خود را با دهان تغذیه کرده و یا آجیل ها را با دندان خود برایشان خرد می کنند . اینکار به نظر بی خطر است اما اکثر ما از اینکه یک بیماری ممکن است از طوطی به ما سرایت کند نگران نیستیم ، در حقیقت بیماری های اندکی وجود دارند که ممکن است از طوطی به انسان سرایت کند .

اما خطر جدی ، بیماری هایی است که از ما به طوطی سرایت کرده و او را با خطر مواجه می کند . دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن انسان ها با پرندگان بسیار متفاوت است . در دهان و بدن ما باکتری هایی وجود دارند که ما را بیمار نمی کنند اما می توانند برای پرندگان ما ویرانگر باشند . در حقیقت هیچ جایی در زمین ، نامطبوع تر و خطرناک تر از دهان انسان نیست ( فقط از یک دکتر درباره خطرات گاز گرفتن انسان، سوال کنید تا کاملا مطمئن شوید) .سال پیش یکی از دوستان من ، طوطی دوست داشتنی خود را به علت عفونت با باکتری ای کولای از دست داد .او ماه ها از او پرستاری کرد تا سلامت را به او بازگرداند .

اخیرا یکی از دوستان من فهمید که طوطی خاکستری او به عفونت باکتریایی دچار شده است ؛ می توانید حدس بزنید این عفونت از چه چیز ناشی شده ؟؟ بزاق انسان . خوشبختانه این بیماری خفیف بود اما او مجبور شد 10 روز آنتی بیوتیک مصرف کند .بنابراین لطفا ، لطفا ، لطفا در برابر وسوسه بوسیدن منقار طوطی مقاومت کنید .ما می توانیم عشق خود را از راه های امن تری به طوطی و پرنده خود نشان دهیم تا این موجودات دوست داشتنی را با خطر بیماری یا حتی مرگ مواجه نکنیم .

ترجمه : سپیده

منبع : www .yourparrotplace.com

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523
    ممنون ، مطلب فوق العاده ای بود ...

باید اینو همسرم بخونه که دست از بوسیدن طوطی برنمیداره !!! :33: :86:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)