صفحه 54 از 60 نخستنخست ... 43536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 531 به 540 از 593
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام احمد اقا هر چند شما به صحبت کردن علاقه ندارین ولی یه سری موارد میگم اطلاع داشته باشین
    دکتر رندی هلمز یه سری از محصولات برایتولو ازمایش کرده و مشخص شده چندتا از محصولات اون اصلا کارایی لازم ندارن و انالیز روش یکم غیر واقعی هست
    یکی از موارد هم همین المنتال هست که شما خیلی ازش تعریف میکنی
    بعدیش فسفات آر هست
    ارگانیت
    و لیکوئید ریف که همون پرپل تک کنت هست
    و ...
    حتی در رابطه با منیزیوم پودری که ادعا کردن 43درصد وزن منیزیوم داره بحث شده و معلوم شده این ادعایی کاملا دروغه
    کریس قبلا تو شرکت کنت کار میکرده و اکثر چیزایی که تولید میکنه از روی محصولاته کنت هست و همون فرمول رو داره با اسم دیگه
    در رابطه با تی دی اس هم این بحث کاملا پیش پا افتاده و قدیمیه و از شما که یه زمانی رنگ مدیریت رو اسمتون بوده بعیده که تی دی اس صفر رو نفی کنید
    بله درست اینجا پیج شخصی شما هست ولی مطالبی توش مینویسین که با رونده فعلیه تالار مغایرت داره و همین باعث دوگانگی تصمیم گیری کاربرایی که اطلاعات کمی دارن میشه
    به عنوان مثال مقاله مزرعه کشت سیانو که من تو هیچ فروم ابشور حرفه ای ندیدم همچین کار غیر عقلانی انجام بدن و مدتی ما با سوالات دوستان درگیر بودیم برا این مقاله بدون اساس تا از سرشون افتاد
    در رابطه با بحث ال ای دی هم باعث شده شما دیگه علاقه ای به بحث کردن تو تالار نداشته باشین من تمام مطالب سایتو مطالعه کردم همونطور که اقای مرادی هم اون زمان گفتن ال ای دی اب شور با کیفیت تو ایران وجود نداره و استفادش یه ریسک بزرگه شاید از هر 30 نفر که از ال ای دی به این نوع استفاده می کنند 1 نفر اونم شانسی راضی باشه خدارو شکر شما اون یه نفر شدین
    من هم حرفشونو تایید میکنم هیچ کجای دنیا با این ال ای دی های موجود تو ایران سیستم نور برای تانک حرفه ای درست نمیکنند
    متاسفانه ما کلمه ال ای دی رو از محصولات با کیفیت مثل کری بر میداریم میزاریم رو ال ای دی دونه 3 تومنی پاساژ امجد و اونو با سیستمایی مثل orphek,exotec,kessil... مقایسه میکنیم میگیم ال ای دیه دیگه اینا هم
    ببخشید زیاد حرف زدم شمارو با پیج شخصیتون تنها میزارم فقط لطفا خواهشا مطلبی نگین که باعث شه ما 3 صفحه برا کاربر توضیح بدیم این قضیه غلطه و هم شما زیر سوال برین هم ما خسته شیم این تو روند پیشرفت تالار تاثیر منفی میزاره
    موفق باشید
    ممنون
    فربد جان
    در مورد برایت ول وچنین ادعاهایی تو امریکاقبلا توضیح دادم
    در مورد TDS من هنوز هم میگم با صفر کردن EC آب کاملا مخالفم
    فکر نمیکنم الان تنها کسی باشم که از LED بقول شما غیر مخصوص آب شور استفاده کرده باشم!!!!!
    یکبار یکی از من سوال کرد که اگه برای کرولاین نور 14000 کلوین نیاز هستش چرا تو رفریجوم شما(من رو میگفت) کرولاین تشکیل شده این سوال واقعا برای من جالب بود.
    من با کمال احترام چه شما و چه بنیامین جان و چه جناب آقای مرادی که بحق مرجع خوبی تو آب شور هستند ولی تا کسی با تجربه شخصی (نه کپی فروم های خارجی که نصفش تو ترجمه **** میشه) نیاد قبول نمیکنم
    من الان دارم TDS روی 60 رو به تانکم اضافه میکنم از ترکیب led آبی و سفید یخی در سیستم نور دهی استفاده کرده ام و سیفون نمیکنم(سیستم جایگزین رو گفتم) حالا شما میتونید با مثال از تانک شخصیتون و تست کردن بیایین و بحث کنید
    هنوز هم میگم1 ppm نیترات ارزش صفر کردن TDS و باز گردوندن اون رو نداره شما دارین کلی املاح کربناتی که نقش عمده ای در بافر kh دارن رو حذف میکنید حالا هرچی میخوان بقول شما و بنیامین جان فروم های خارجی بحث tds صفر رو بسته باشند !!!! یا نبسته باشند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    آقا اجمد من یه سوالی داشتم ازتون این نور ال ای دی شما کلا چندتاست و کلوین و مارکش چیه ؟کلا یه توضیح کامل در موردش بگیدتا ابهام و سوالی دیگه باقی نمونه
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی در خصوص سیانو فارم هم من خودم تجربه اش کردم ولی باهاش فقط میشه تا حدودی پایین آورد و بعد از حذف نیترات و فصفات تا سقف 40 تا 50 ppm شروع به کاهش سیانو میشه ولی بازم میگم چیزی رو که تجربه کردم گذاشتم نه ترجمه

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    آقا اجمد من یه سوالی داشتم ازتون این نور ال ای دی شما کلا چندتاست و کلوین و مارکش چیه ؟کلا یه توضیح کامل در موردش بگیدتا ابهام و سوالی دیگه باقی نمونه
    ممنون
    من از 100 وات led یک وات مارک ادیسون و سئول در 4 وال واشر 24 عددی با ترکیب دو 24 عددی آبی و دو 24 عددی با نسبت 3 سفید و یک آبی استفاده شده و وال واشر ها یک در میان در بالای اکواریوم چیده شده اند.
    من ولی توصیه میکنم در وال واشر 12 عددی 3 وال واشر یکی کاملا آبی 3 وات و 2 تا با ترکیب 3 به 1 آبی و سفید استفاده کنید مهم لومن هستش که تو 3 وات ها اگه 330 باشه عالیه برای سفید ها و در حدود 60 تا 75 برای آبی ها خیلی خوبه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    من از 100 وات led یک وات مارک ادیسون و سئول در 4 وال واشر 24 عددی با ترکیب دو 24 عددی آبی و دو 24 عددی با نسبت 3 سفید و یک آبی استفاده شده و وال واشر ها یک در میان در بالای اکواریوم چیده شده اند.
    من ولی توصیه میکنم در وال واشر 12 عددی 3 وال واشر یکی کاملا آبی 3 وات و 2 تا با ترکیب 3 به 1 آبی و سفید استفاده کنید مهم لومن هستش که تو 3 وات ها اگه 330 باشه عالیه برای سفید ها و در حدود 60 تا 75 برای آبی ها خیلی خوبه
    ممنون از پاسختون پس 4 تا وال واشر 24 تایی هستش که سفیدا مارکشون ادیسونه کلوینش چنده؟و آبی ها هم مارکش سئوله درسته؟همشون 1 واتن.
    در ضمن فکر کنم تعداد نور آبی تانکتون هم بیشتر از سفیده این جوری که من فهمیدم
    با تشکر

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    فربد جان
    در مورد برایت ول وچنین ادعاهایی تو امریکاقبلا توضیح دادم من متاسفانه این توضیح شمارو ندیدم که بخونم اگه لینکشو قرار بدین ممنون میشک البته زیادم تاثیری در عقیده من نداره این توضیح شما چون به حرف اقای هلمز شک نمیکنم چون یه قطب شیمی اب شوره و کلی مقاله تو سایتای معروف داره
    در مورد TDS من هنوز هم میگم با صفر کردن EC آب کاملا مخالفم این نظر شخصی شماست نه جندین هزار نفر تو سراسر دنیا که دارن حرفه ای اب شور نگهداری میکنند
    فکر نمیکنم الان تنها کسی باشم که از LED بقول شما غیر مخصوص آب شور استفاده کرده باشم!!!!! نه تنها کسی نیستین ولی جزوه افراد انگشت شماری هستین که ازش رازی هستن و اکثرا با مشکل مواجه شدن
    یکبار یکی از من سوال کرد که اگه برای کرولاین نور 14000 کلوین نیاز هستش چرا تو رفریجوم شما(من رو میگفت) کرولاین تشکیل شده این سوال واقعا برای من جالب بود.---
    من با کمال احترام چه شما و چه بنیامین جان و چه جناب آقای مرادی که بحق مرجع خوبی تو آب شور هستند ولی تا کسی با تجربه شخصی (نه کپی فروم های خارجی که نصفش تو ترجمه **** میشه) نیاد قبول نمیکنم خیلی از موارد ارزش تجربه کردن نداره و میشه با استناد به تجارب دیگران(همون فروم های خارجی که امثال من ازش کپی میکنن و با سواد کمشون نصفشو تو ترجمه تغییر میدن به قول شما)ازشون درس گرفت و راه اشتباهو نرفت
    این جملم صرفا با شما نیست سوء تفاهم نشه یه وقت
    نمیدونم ما چرا دچار توهم شدیم که با نگهداری 4تا ریف که اکثرا از خلیج میان و اکثرا هم ماشروم هستن به رنگ سبز مایل به قهوه ای و قهوه ای یه پای این صنعت اب شور هستیم و کم کم داریم میگیم فروم های خارجی مطالبشون از تجربه ما عقب تره!!!
    بهتر از خواب بیدار شیم همین مطالبی که ما روش اسم تجربه رو گذاشتیم از هین فروم های خارجی اومدن،تمام اطلاعات این صنعت وارداتیه
    هر چی هم از داخل سرچشمه گرفته یه جک محضه مثل مزرعه سیانو که مثال زدم

احمد جان یه سوال از شما دارم: این بحث کالک واسر و سرکه رو شما از کجا بهش پی برده که تو چندتا پست قبلتر بهش اشاره کردیم!
    فکر نمیکنم خودتون تو ازمایشگاه شخصی این متد رو به وجود اورده باشین!یه برداشتی هست ازهمین فروم های خارجی که شما حالا از حرف زدن راجبه اونا ایراد میگیرین

من الان دارم TDS روی 60 رو به تانکم اضافه میکنم از ترکیب led آبی و سفید یخی در سیستم نور دهی استفاده کرده ام و سیفون نمیکنم(سیستم جایگزین رو گفتم) حالا شما میتونید با مثال از تانک شخصیتون و تست کردن بیایین و بحث کنید بهتره بحث نکنیم چون عقایدمون خیلی متفاوته
    هنوز هم میگم1 ppm نیترات ارزش صفر کردن TDS و باز گردوندن اون رو نداره شما دارین کلی املاح کربناتی که نقش عمده ای در بافر kh دارن رو حذف میکنید حالا هرچی میخوان بقول شما و بنیامین جان فروم های خارجی بحث tds صفر رو بسته باشند !!!! یا نبسته باشند.مگه تی دی اس صفر فقط شامل یه پی پی ام نیترات میشه!! باقی قضایا چی !!فلزات سنگین چی!!
    حق با شماست بهتره شمابا متد خودتون پیش برین اشتباه از من بوده دخالت کردم تو این قضیه فقط دوباره خواستمو تکرار میکنم مطلبی نگین که کاربرا درباره ی اون سوال کنند و ما مجبور شیم نفی کنیم مطلبتون رو برای خودتون بهتره زیر سوال نمیرین
    با کمال احترام حق با شماست شما ازاین راه نتیجه گرفتین بهتر به راهتون هم ادامه بدین
    اما در رابطه با یک سری از نکاتی که بالا گفتین جلوش جواب میدم که جوابا قاطی نشه
    ممنون
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    فربد جان
    در مورد برایت ول وچنین ادعاهایی تو امریکاقبلا توضیح دادم
    در مورد TDS من هنوز هم میگم با صفر کردن EC آب کاملا مخالفم
    فکر نمیکنم الان تنها کسی باشم که از LED بقول شما غیر مخصوص آب شور استفاده کرده باشم!!!!!
    یکبار یکی از من سوال کرد که اگه برای کرولاین نور 14000 کلوین نیاز هستش چرا تو رفریجوم شما(من رو میگفت) کرولاین تشکیل شده این سوال واقعا برای من جالب بود.
    من با کمال احترام چه شما و چه بنیامین جان و چه جناب آقای مرادی که بحق مرجع خوبی تو آب شور هستند ولی تا کسی با تجربه شخصی (نه کپی فروم های خارجی که نصفش تو ترجمه **** میشه) نیاد قبول نمیکنم
    من الان دارم TDS روی 60 رو به تانکم اضافه میکنم از ترکیب led آبی و سفید یخی در سیستم نور دهی استفاده کرده ام و سیفون نمیکنم(سیستم جایگزین رو گفتم) حالا شما میتونید با مثال از تانک شخصیتون و تست کردن بیایین و بحث کنید
    هنوز هم میگم1 ppm نیترات ارزش صفر کردن TDS و باز گردوندن اون رو نداره شما دارین کلی املاح کربناتی که نقش عمده ای در بافر kh دارن رو حذف میکنید حالا هرچی میخوان بقول شما و بنیامین جان فروم های خارجی بحث tds صفر رو بسته باشند !!!! یا نبسته باشند.
    فربد عزیز کاملا نکات صحیحی رو اشاره کردن و چند نکته ی دیگه:

احمد آقای عزیز این معیار تانک شخصی و تست کردن شخصی ( به فرض انجام این کار) به هیچ عنوان معیار قابل قبولی نیست و این که منطق و دانش زیر سوال بره که فلان تانکی در جایی یک موفقیتی داشته کاملا اشتباه هستش ولی اگر معیار اینه اگر مدیران رخصت بدن اطلاعات تانکهای روز دنیا که دارن ساخته میشن و نه فقط سامپشون و نه تانکهای خیلی خاص بلکه تانکهای بچه هایی مثل بچه های خودمون رو قرار بدیم تا یه مقدار بیشتر با مباحث بدیهی ای مثل تی دی اس 0 و نور مناسب و... اشنایی پیدا بشه تا حالا تانک های بچه های خودمون با این متد های جدید راه تندازی بشه.....

بنده هم بیگانه نیستم احمد جان شاید سن و سال زیاد بالا نباشه اما حداقل 10 12 سال تجربه در اب شور دارم و به اندازه ی مرجانهای تانکتون تانک آب شور داشتم و تا همین یکی دو سال پیش هم با همین متد های منسوخ و سنتی تانکای خودمون رو راه اندازی میکردیم البته این خدایی نکرده بحث کل کل شخصی و خدایی نکرده جسارت نسبت به شما نیست بلکه اعتراض به روش های غلط و خصوصا پافشاری روی اونهاست.
    یکمی دقت کنید میبینید یه مشکلی شدیدا تو تانکای ما وجود داره و وقتی به صورت عمومی تانک های اکثر ما بررسی میشه ضعف راه اندازی سیستم ها شدیدا به چشم میاد حالا اینجا جاش نیست بازش کنیم....

دیگه بحث کش پیدا نکنه فقط یه خواهش برادرانه و ملتمسانه نسیت به عزیزان و بزرگانی مثل خودتون که به گردن اب شور حق دارن دارم و اون این هستش که ازتون خواهش میکنم به هیچ عنوان روش های ناکارمد و سنتی رو هرچند روی تانکهای خودتون جواب داده مثل اب با تی دی اس بالا استفاده از ال ای دی های نامرغوب" استفاده از فیلتراسیون سنتی به وسیله ی مدیای فله ای و...... رو به دیگران توصیه نکنید چون وضعیت اب شور ما از اینی که هست هم بدتر میشه چون به هیچ عنوان این صحبت ها دیگه قابل قبول نیست....
    امیدوارم مباحث علمی پیش بره و خدایی نکرده دلخور نشده باشین

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    با کمال احترام حق با شماست شما ازاین راه نتیجه گرفتین بهتر به راهتون هم ادامه بدین
    اما در رابطه با یک سری از نکاتی که بالا گفتین جلوش جواب میدم که جوابا قاطی نشه
    ممنون
    موفق باشید
    فربد جان شما با کمال احترام به من میگی متوهم!!!!حالا باز خوبه نمیگی پارانویا
    من تو تانکم اصلا مرجان خلیجی ندارم (حداقل 1 سالی میشه)
    مرجانهای تانک من عنواع ماشروم هستش که خیلیاشون تکثیر شدن ، سینورالیا، سارکوفیتون،همر فراگ اسپون ، همر الگانس ، پلیپ چشم اژدها ، جاینت کاپ، یوفو هستش.
    من تقسیم بندیتون رو نفهمیدم مرجانها یا قهوه ای هستند (که نگهداریشون کشکه و با هر شرایطی جورن) یا غیر قهوه ایند که نگهداریشون خیلی سخته!!!!!
    چون شما و آقا بنیامین عزیز دانشجویان جویای علم هستید یک موضوع تحقیق بهتون میدم تا بهتر با مطالبی که عنوان میشه آشنا شید:
    1- اندازه مولکولی مواد جامد در آب
    2- اندازه EC , TDS آب در خلیج فارس و دریای کارائیب
    اینها رو گفتم که یکم تحقیق کنید که دیگه نیایید بگید فلزات سنگین چون هر کسی میدونه که وقتی نیترات 1 باشه فلزات سنگین تقریبا حذف شدن (فلزات سنگین با ذغال حذف شده قبل از رسیدن به غشا نیمه تراوا)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    اینم چند نمونه از مرجانهای خلیج قهوای رنگ یک شخص متوهم :D

ویرایش توسط ahmadeng : 5th August 2014 در ساعت 01:15 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    فربد جان شما با کمال احترام به من میگی متوهم!!!!حالا باز خوبه نمیگی پارانویا
    من تو تانکم اصلا مرجان خلیجی ندارم (حداقل 1 سالی میشه)
    مرجانهای تانک من عنواع ماشروم هستش که خیلیاشون تکثیر شدن ، سینورالیا، سارکوفیتون،همر فراگ اسپون ، همر الگانس ، پلیپ چشم اژدها ، جاینت کاپ، یوفو هستش.
    من تقسیم بندیتون رو نفهمیدم مرجانها یا قهوه ای هستند (که نگهداریشون کشکه و با هر شرایطی جورن) یا غیر قهوه ایند که نگهداریشون خیلی سخته!!!!!
    چون شما و آقا بنیامین عزیز دانشجویان جویای علم هستید یک موضوع تحقیق بهتون میدم تا بهتر با مطالبی که عنوان میشه آشنا شید:
    1- اندازه مولکولی مواد جامد در آب
    2- اندازه EC , TDS آب در خلیج فارس و دریای کارائیب
    اینها رو گفتم که یکم تحقیق کنید که دیگه نیایید بگید فلزات سنگین چون هر کسی میدونه که وقتی نیترات 1 باشه فلزات سنگین تقریبا حذف شدن (فلزات سنگین با ذغال حذف شده قبل از رسیدن به غشا نیمه تراوا)
    احمد اقا من که قبل جملم گفتم سوء تفاهم نشه منظورم شما نیستین
    در رابطه با بندای بعدی هم من درس دانشگاهمو زورکی میخونم فرصت تحقیق راجبه چیزایی که قضیش معلومه به قول بنیامین 4 5 سال پیش بسته شده ندارم
    فقط اینو میگم که دمای اب تو مالزی ممکنه به 28 29 درجه هم برسه تو این دما اس پی اس ها تو دریا سالمن ولی شما اب اکواریومت 28 29 باشه اس پی اسات همه سفید میشن
    حالا هم تی دی اس اب دریارو میخوای مقایسه کنی،مثال ها شما کلا برای من جالبه مثل مثال کوه که گفتین دسته خالی برین تو کام مرگ!!!
    هر کسی یه جوری تانکشو نگه میداره شما هم از این جور قضایا نتیجه گرفتین پس ادامه بدین
    موفق باشید
    ایشالا یه چندتا مطلب راجبه تی دی اس صفر تو تانک شور میزاریم شما هم اگه دوس داشتین میتونید بیاین مطالعه کنید و اطلاعاتتونو بالا ببرید

صفحه 54 از 60 نخستنخست ... 43536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)