صفحه 53 از 60 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 593
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان
    لطفا دکمه نقل قول رو بزنید و بعد اون رو کپی کنید تو قسمت مربوطه و اونجا جواب بدید این بحثهای به این خوبی درباره سیفون داره میشه ولی تایپیک سیفون داره خاک میخوره

http://www.parsipet.ir/thread9258.html
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 3rd August 2014 در ساعت 07:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    راستش دوستان خیلی از من میپرسن چی استفاده میکنم
    من از ریف اکتیو ، المنتال،ید ،منیزیم و ریپلمنتیش البته همینجوری نه رو یک برنامه خاص استفاده میکنم
    مدیا حذف نیترات هم بایو نیتراتکس و الگون الانم حدود 6 ماه هست مدیای حذف فسفات نمیزارم فقط هر از چند گاهی مقداری کالک میزنم تو اکواریوم که هم تامین کلسیم رو میکنه و هم فسفات رو رسوب میده(البته توش یکمقدار سرکه سفید هم میزنم)
    در خصوص سیفون که حسین جان گفتن یک مثال عملی بزنم(فارغ از زحمت داشتن سیفون که من به شخصه باهاش مشکل دارم
    1- در یک ماه برای تانک من اگه سیفون اصولی بخواهیم انجام بدیم میشه 130 لیتر سیفون یعنی در حدود 5 کیلو نمک یعنی ماهانه 60000 تومن فقط پول نمک(صرفه نظر از آب ROو وقت و خود آب)
    2- در یک ماه شما نیاز به موارد ذیل دارید(تازه اگه خیلی مقرراتی باشید نه مثل من)
    - 10 گرم منیزیم (مارک برایت ول 1000 تومان)
    - 10 گرم المنتال (مارک برایت ول 2000 تومان)
    - 2 سی سی ید قطره ای(مارک برایت ول 3000 تومان)
    - 20 سی سی ریپلمنتیش(مارک برایت ول 2500 تومان)
    - سرشکن فسفات ریموور (در صورت نیاز) مارک برایت ول (فرض هر 6 ماه مصرف شود) 12000 تومان
    -سرشکن بایو نیتراتکس و یا اکسپورت no3 هر 6 ماه که میشود از قرار هر ماه 25000 تومان
    کلا شد 45500 تومان (تازه من همه چیز رو دسته بالا در نظر و از بهترین برند گرفتم)
    موفق باشید
    اینم دو عضو جدید مرجان الگانس و موریش

من عذر خواهی میکنم یه وقت جسارت نباشه چون مبحث نگهداری تانک ریف سلیقه ای هستش ولی:
    مکمل های زیر انگار از قلم افتادن:
    کلسیم؟
    کا اچ بافر؟ (اگر این 2 محصول استفاده نشن استفاده از منیزیم به تنهایی ...؟!)
    خود کالک واسر؟
    استرانسیوم؟
    پتاسیوم؟
    محلول آهن؟
    قسمت دوم عناصر کمیاب یعنی کورال کالر؟
    pH+ ؟ (در صورت لزوم)
    امینو اسید؟
    محلول های تقویت بافت های مرجان ها مثل رستور ؟

البته اینا بخشی از موادی هستن که با کمک نمک به اب اضافه میشن و در واقع اگر تمامی این محصولات رو هم به طور مداوم به اب اضافه کنید و هیچ نیترات فسفات و.... ای هم تو اب نداشته باشید باز هم هیچ کدوم نمیتونن مهمترین اصل در تانک ریف یعنی " ثبات " رو به تنهایی اجرا کنن و تعویض هفتگی اب هستش که میتونه این عمل رو انجام بده.

(البته این بحث ها که میکنیم فقط دلیلش یک چیزه و اونم نداشتن sps یا مرجانهای سخت پلیپ کوتاه ( البته منظورم یکی 2 تا مونتی پورا در تانک نیست) در تانکهامونه اگر در تانک sps در حجم زیاد نگهداری بشه حق چنین اشتباهاتی وجود نداره و سر یک ماه مرجان از بین میره برای همینه که مباحثی مثل سیفون هفتگی" استفاده از اب RO با تی دی اس 0 "استفاده از اسکیمر قدرتمند و.... در تمام دنیا مثل جدول ضرب میمونه و پایه ی ساخت تانکهای ریف رو تشکیل میده)

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    با اجازتون من هم یه چند تا نکته به صحبت های کاملا صحیح فربد عزیز اضافه کنم.

اینکه میفرمایید تعویض اب روشی مبتدیانه و با ریسک بالا برای استفاده در تانک ریف هستش خب دقیقا غلط و برعکس هستش یعنی تعویض اب بهترین روش برای اضافه کردن بسیاری از عناصر به اب به صورت دایمی و بدون ریسک ترین روش جدا کردن مواد مضر از اب در طولانی مدت هستش.
    در هیچ کجای دنیا هم این روش جایگزین نشده بلکه روز به روز بیشتر به فایده های این کار پی برده میشه و بیشتر توصیه میشه. جدا از تجربیات شخصی حتی در سطح تانک های خودمون در انجمن ها هم این مساله قابل مشاهدست که تانکهایی که سیفون مرتب و هفتگی دارن سطح کیفی مرجاناشون بالاتر هستش.

در مقیاس بزرگتر اگر بخواین آخرین متد های سیفون صحیح و مقدار مناسب رو درک کنید میشه به مجتمع های بزرگ پرورش مرجان در دنیا مثل SPS و Buy Fish Online: Buy Tropical Fish, WYSIWYG corals, clams and inverts online at the Diver's Den® , و بسیاری از مراکز دیگه اشاره کرد که فقط خود یونیک کورالز اگر اشتباه نکنم حداقل 50000 لیتر اب در مجموعش داره اما این مراکز به 2 بار سیفون 5 درصدی در هفته رسیدن تازه اگر بیشتر نباشه کمتر نیست.!

جدا از تانکای حرفه ای در دنیا که حد اقل سیفون 10 درصدی در هفته در دستور کارشونه میبنید که بزرگترین و حرفه ای ترین مراکز دنیا سیفون مرتب در دستور کارشون هستش.

در رابطه با فیلتراسیون به این سبک و استفاده از مدیا و بقیه ی این روش های منسوخ شده هم دیگه اینجا جای بحثش نیست فقط دوستان بدونن امروز تنها جایی که در دنیا تانک های بسیار حرفه ای نگهداری میشه و در اونها تعویض اب صورت نمیگیره مجتمع ترایتون در المان هستش که اخرین متد نگهداری مرجانها یعنی متد ترایتون رو معرفی کردن که در این متد تعداد زیادی از عناصر موجود در اب دریا ( اکثر عناصر موجود در جدول تناوبی!) به صورت ریز به ریز و جز به جز بررسی میشه و این عناصر دونه دونه به تانک اضافه میشن که بسیار متد پیچیده و پیشرفته ای هستش بسیار بعیده به این زودیها همگانی بشه اما هدفش سیفون نکردن اب تانک برای مدت زمان طولانی هستش که بازهم در این متد افرادی که اون رو اجرا میکنن در حذف مواد مضر اب به مشکل خوردن و خب داره روش کار میشه.

در مورد نمک هم مشکل بسیار سادست وقتی نمک درجه 1 تهیه میشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و ساخت نمک فرمول عجیب و غریبی نیست که شرکت ها زمین تا آسمون کیفیتشون با هم فرق کنه و یک نمک به مرجانها اسیب بزنه و دیگری معجزه کنه و فرق اصلی مرجانها و چیزی که اونها رو از هم جدا میکنه و یک برند رو درجه یک میکنه بحث عناصر کمیاب اون نمک و کیفیت ساختش هستش.

افرادی که فکر میکنن سیفون مقرون به صرفه ترین روش برای اضافه کردن خب باید بگم که دقیقا درست فکر میکنن و این برمیگرده به این که تانکی که نگهداری میکنید در چه سطحی باشه. اکثر مرجانهای یک تانک ریف حرفه ای رو مرجانهای سخت و در واقع sps ها تشکیل میدن که در برخی از این تانکها حتی با وجود استفاده از 11 کانال دوزینگ پمپ و یا 9 کانال دوزینگ پمپ بازهم سیفون هفتگی عضو جدانشدنی این تانکها هستش و در واقع مقرون به صرفه ترین راه برای اضافه کردن برخی عناصر کمیاب و خارج کردن فسفات و نیترات البته شاید ما در ایران به متدهایی رسیدیم که از اونا جلوتره!!

در رابطه با استفاده از اب دریا در تانک ( البته اگر منظورتون از روش سیرکوله تعویض اب با استفاده از اب دریا هستش) به جای استفاده از اب و نمک صنعتی تقریبا غلط ترین کار در تانک هستش و هر لحظه ممکنه باعث فاجعه از بین رفتن کل موجودات زنده ی تانک بشه. تنها مکانهایی که اب دریا با لوله های عظیم به تانک اصلی انتقال پیدا میکنن اکواریوم های پابلیک و اکواریوم هایی هست که نهنگ داخلش نگهداری میشه نه مرجان!
    که در این مکانها مثل اکواریوم جورجیا یک تیم متخصص فقط اب ورودی به سیستم رو بررسی میکنن البته اگر اشتباه نکنم با اب دریا فقط شو تانک اصلی که نهنگ داخلش نگهداری میشه و تانکای مرتبط با اون سیفون میشن و بقیه ی تانکای ریف و.... با نمک هایی مثی تراپیک مارین ابشون تعویض میشه.......
    جناب بنیامین من زیاد بحث نمیکنم یکبار همین بحث ها رو 3 سال پیش هم سر led میکردم و خیلی ها میگفتن احمقانه است و ... و در هیچ کجای دنیا در اکواریوم های حرفه ای استفاده نمیشه و از این بحث ها .من سعی میکنم در این پیج شخصیم تجارب خودم رو بگذارم نه عکس تانک دیگران را
    هیچ اصراری هم ندارم شما و دیگران سیفون کنید یا نکنید هر کس هرجوری راحت هستش فقط تو پیج من میخوام به خیلی دوستان بگم زیاد سخت نگیرید.
    خیلی جالبه من الان با یک فن توالتی!!! دمای تانکم رو کنترل کردم با اضافه نمودن روزی 4 لیتر آب(کمتر از 1 درصد) آب تبخیری خوب خیلی ها هم چیلر گذاشتن این تجربه منه شاید شما بگید حتما باید دما با 0.5 درجه تلورانس کنترل بشه ولی تجربه من اینو نمیگه
    حالا شما اصرار دارید از تفریح داشتن آب شور یک کار پرهزینه و پر درد سر بسازید خوب میتونید مثل یکی که با یک چوب دستی میره کوه و لذت میبره و یکی هم با یک کوله پشتی 70 لیتری پر از تجهیزات شاید دومی هم لذت ببره ولی من میخوام بگم کوه رفتن رو سخت نگیرید!!!

راستی شاید عکس های قدیمی تانک گیاهی من هم اینجا باشه من بجای سیستم پیچیده co2 یک سیسمت دست ساز با شیشه نوشابه خانواده و قرص مخمر و شکر و... ساخته بودم راضیم بودم
    ویرایش توسط ahmadeng : 4th August 2014 در ساعت 08:06 AM

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    من عذر خواهی میکنم یه وقت جسارت نباشه چون مبحث نگهداری تانک ریف سلیقه ای هستش ولی:
    مکمل های زیر انگار از قلم افتادن:
    کلسیم؟
    کا اچ بافر؟ (اگر این 2 محصول استفاده نشن استفاده از منیزیم به تنهایی ...؟!)
    خود کالک واسر؟
    استرانسیوم؟
    پتاسیوم؟
    محلول آهن؟
    قسمت دوم عناصر کمیاب یعنی کورال کالر؟
    pH+ ؟ (در صورت لزوم)
    امینو اسید؟
    محلول های تقویت بافت های مرجان ها مثل رستور ؟

البته اینا بخشی از موادی هستن که با کمک نمک به اب اضافه میشن و در واقع اگر تمامی این محصولات رو هم به طور مداوم به اب اضافه کنید و هیچ نیترات فسفات و.... ای هم تو اب نداشته باشید باز هم هیچ کدوم نمیتونن مهمترین اصل در تانک ریف یعنی " ثبات " رو به تنهایی اجرا کنن و تعویض هفتگی اب هستش که میتونه این عمل رو انجام بده.

(البته این بحث ها که میکنیم فقط دلیلش یک چیزه و اونم نداشتن sps یا مرجانهای سخت پلیپ کوتاه ( البته منظورم یکی 2 تا مونتی پورا در تانک نیست) در تانکهامونه اگر در تانک sps در حجم زیاد نگهداری بشه حق چنین اشتباهاتی وجود نداره و سر یک ماه مرجان از بین میره برای همینه که مباحثی مثل سیفون هفتگی" استفاده از اب RO با تی دی اس 0 "استفاده از اسکیمر قدرتمند و.... در تمام دنیا مثل جدول ضرب میمونه و پایه ی ساخت تانکهای ریف رو تشکیل میده)
    من که گفتم تجربه خودم هستش عکس ها هم دوره ای میزارم نیازی به این عناصر ندیدم(در ضمن المنتال برایت ول استرانسیوم رو داره)
    راستی یک عکس از تانک خودتون بزارید ببینیم اینهمه سخت گیری ارزش داره یا نه من که تا حالا تانک sps قدری تو تانک ایرانی ها ندیدم حتی اونهایی که 40 درصد سیفون هم میکنن راستی در آب شور زیاد TDS صفر مهم نیست زیاد خرجش نکنید که بهش برسید.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا دکمه نقل قول رو بزنید و بعد اون رو کپی کنید تو قسمت مربوطه و اونجا جواب بدید این بحثهای به این خوبی درباره سیفون داره میشه ولی تایپیک سیفون داره خاک میخوره

http://www.parsipet.ir/thread9258.html
    علیرضا جان اگه اجازه بدی این مباحث تو اینجا دنبال شه که با مثال ملموس دوستان بتونن پیگیری کنن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواريوم
    شماره عضویت
    16332
    سلام به دوستانه عزيزم . من يه سوال از دوستاني که طرف دار سيفون هستند دارم . . بنظر شما ار ما در هر هفته ١٠درصد سيفونه مرتب انجام بديم نيازي به اضافه کردنه املاحه يگه هستش يا با همين سيفونه هفتگي اين عناصر تامين ميشن و ديگه نيازي به افزودن موارد و عناصر ديگه نيستش .

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    علیرضا جان اگه اجازه بدی این مباحث تو اینجا دنبال شه که با مثال ملموس دوستان بتونن پیگیری کنن
    سلام
    فعلا که فربد کپی کرد ، بقیش رو هم کپی میکنیم

Send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط يونس۵٨ نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزيزم . من يه سوال از دوستاني که طرف دار سيفون هستند دارم . . بنظر شما ار ما در هر هفته ١٠درصد سيفونه مرتب انجام بديم نيازي به اضافه کردنه املاحه يگه هستش يا با همين سيفونه هفتگي اين عناصر تامين ميشن و ديگه نيازي به افزودن موارد و عناصر ديگه نيستش .
    سلام
    در صورت داشتن تانک ریف عناصر به صورت هفتگی باید اضافه بشه و یعنی سیفون هم به همین صورت

Send by Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من که گفتم تجربه خودم هستش عکس ها هم دوره ای میزارم نیازی به این عناصر ندیدم(در ضمن المنتال برایت ول استرانسیوم رو داره)
    راستی یک عکس از تانک خودتون بزارید ببینیم اینهمه سخت گیری ارزش داره یا نه من که تا حالا تانک sps قدری تو تانک ایرانی ها ندیدم حتی اونهایی که 40 درصد سیفون هم میکنن راستی در آب شور زیاد TDS صفر مهم نیست زیاد خرجش نکنید که بهش برسید.
    سلام احمد اقا هر چند شما به صحبت کردن علاقه ندارین ولی یه سری موارد میگم اطلاع داشته باشین
    دکتر رندی هلمز یه سری از محصولات برایتولو ازمایش کرده و مشخص شده چندتا از محصولات اون اصلا کارایی لازم ندارن و انالیز روش یکم غیر واقعی هست
    یکی از موارد هم همین المنتال هست که شما خیلی ازش تعریف میکنی
    بعدیش فسفات آر هست
    ارگانیت
    و لیکوئید ریف که همون پرپل تک کنت هست
    و ...
    حتی در رابطه با منیزیوم پودری که ادعا کردن 43درصد وزن منیزیوم داره بحث شده و معلوم شده این ادعایی کاملا دروغه
    کریس قبلا تو شرکت کنت کار میکرده و اکثر چیزایی که تولید میکنه از روی محصولاته کنت هست و همون فرمول رو داره با اسم دیگه
    در رابطه با تی دی اس هم این بحث کاملا پیش پا افتاده و قدیمیه و از شما که یه زمانی رنگ مدیریت رو اسمتون بوده بعیده که تی دی اس صفر رو نفی کنید
    بله درست اینجا پیج شخصی شما هست ولی مطالبی توش مینویسین که با رونده فعلیه تالار مغایرت داره و همین باعث دوگانگی تصمیم گیری کاربرایی که اطلاعات کمی دارن میشه
    به عنوان مثال مقاله مزرعه کشت سیانو که من تو هیچ فروم ابشور حرفه ای ندیدم همچین کار غیر عقلانی انجام بدن و مدتی ما با سوالات دوستان درگیر بودیم برا این مقاله بدون اساس تا از سرشون افتاد
    در رابطه با بحث ال ای دی هم باعث شده شما دیگه علاقه ای به بحث کردن تو تالار نداشته باشین من تمام مطالب سایتو مطالعه کردم همونطور که اقای مرادی هم اون زمان گفتن ال ای دی اب شور با کیفیت تو ایران وجود نداره و استفادش یه ریسک بزرگه شاید از هر 30 نفر که از ال ای دی به این نوع استفاده می کنند 1 نفر اونم شانسی راضی باشه خدارو شکر شما اون یه نفر شدین
    من هم حرفشونو تایید میکنم هیچ کجای دنیا با این ال ای دی های موجود تو ایران سیستم نور برای تانک حرفه ای درست نمیکنند
    متاسفانه ما کلمه ال ای دی رو از محصولات با کیفیت مثل کری بر میداریم میزاریم رو ال ای دی دونه 3 تومنی پاساژ امجد و اونو با سیستمایی مثل orphek,exotec,kessil... مقایسه میکنیم میگیم ال ای دیه دیگه اینا هم
    ببخشید زیاد حرف زدم شمارو با پیج شخصیتون تنها میزارم فقط لطفا خواهشا مطلبی نگین که باعث شه ما 3 صفحه برا کاربر توضیح بدیم این قضیه غلطه و هم شما زیر سوال برین هم ما خسته شیم این تو روند پیشرفت تالار تاثیر منفی میزاره
    موفق باشید
    ممنون
    جناب بنیامین من زیاد بحث نمیکنم یکبار همین بحث ها رو 3 سال پیش هم سر led میکردم و خیلی ها میگفتن احمقانه است و ... و در هیچ کجای دنیا در اکواریوم های حرفه ای استفاده نمیشه و از این بحث ها .من سعی میکنم در این پیج شخصیم تجارب خودم رو بگذارم نه عکس تانک دیگران را
    هیچ اصراری هم ندارم شما و دیگران سیفون کنید یا نکنید هر کس هرجوری راحت هستش فقط تو پیج من میخوام به خیلی دوستان بگم زیاد سخت نگیرید.
    خیلی جالبه من الان با یک فن توالتی!!! دمای تانکم رو کنترل کردم با اضافه نمودن روزی 4 لیتر آب(کمتر از 1 درصد) آب تبخیری خوب خیلی ها هم چیلر گذاشتن این تجربه منه شاید شما بگید حتما باید دما با 0.5 درجه تلورانس کنترل بشه ولی تجربه من اینو نمیگه
    حالا شما اصرار دارید از تفریح داشتن آب شور یک کار پرهزینه و پر درد سر بسازید خوب میتونید مثل یکی که با یک چوب دستی میره کوه و لذت میبره و یکی هم با یک کوله پشتی 70 لیتری پر از تجهیزات شاید دومی هم لذت ببره ولی من میخوام بگم کوه رفتن رو سخت نگیرید!!!
    چه مثال جالبی اونی که با چوب دستی میره حتما پیه خطرات احتمالی مثل کورانو برفو یخ زدگی گرسنگی تشنگی ...به تنش میماله چون وقتی گیر کنه فاتحش خوندس ولی اونی که به قول شما با کوله 70 لیتری میره امادگی هر گونه اتفاقو داره وبا کمترین خطر از کوه رفتن لذت میبره
    اب شورم همینه دقیقا کسی که با چوب دستی تانکو میبره جلو یوهو انقد به مشکل میخوره جمعش میکنه
    اونی که با تجهیزات و رو اصول میره جلو و سالها از این تفریح لذت میبره

راستی شاید عکس های قدیمی تانک گیاهی من هم اینجا باشه من بجای سیستم پیچیده co2 یک سیسمت دست ساز با شیشه نوشابه خانواده و قرص مخمر و شکر و... ساخته بودم راضیم بودم
    ویرایش توسط farbodb : 4th August 2014 در ساعت 12:22 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652

ممنون احمد جان ببینید این اصلا بحث سختگیری نیست و اتفاقا برای راحت شدن کار هستش و یک چیزهایی هم اصول اولیه راه اندلزی تانک های اب شور هستش و بدون انجام این اعمال واقعا نگهداری تانک در سطح حرفه ای سخت میشه .
    tds صفر هم بحثش تا 4 5 سال پیش در تمام دنیا دیگه بسته شده حالا ما باید تازه بحث رو شروع کنیم ایشالا چند تا مقاله ی خوب ترجمه میشه که ببینیم چرا tds دقیقا باید 0 مطلق باشه.
    تانک sps تمام حرفه ای هم متاسفانه به صورت پابلیک که همه بتونن ببینن یا در انجمن ها تو تانکای بچه ها نداریم و فعلا بهترین تانکی که میشه دید همون تانک فرهاد خلیل بیگی هستش....
    ( البته باز هم خدایی نکرده جسارت نباشه چون شما یک اکواریست حرفه ای هستین و تمام کارهاتون توسط دوستان زیر ذره بین هستش من این نکات رو عرض کردن تانک جدید هم اگر خدا کمک کنه تا چند ماه اینده...)
    ویرایش توسط benyamin : 4th August 2014 در ساعت 03:12 PM

صفحه 53 از 60 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)