صفحه 10 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 593
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام احمد جان
    قشنگ چیدید مبارکه فقط به نظر من حتما پشتش رو بکگراند بچسبونید من خودم از رنگ ابی خوشم میاد ولی بعضا دوستان مشکی هم میزنن و قشنگ میشه حالا رنگش که صلیقس ولی بودنش نمای تانک رو کلی عوض می کنه
    بعدا هم اگه خواستید لایو راک بگیرد کوچیک بگیرید که بتونید روی اینا قرارشون بدید و پوشت رو بیشتر بپوشونه
    یه تانک که لایو راک خوب توش چیده بشه حتی اگه بعدا فقط چنتا دونه ریف داشته باشه بازم خودشون رو خوب نشون میدن در واقعا لایو راک بیشترین رکن رو تو زیبا به نظر رسیدن تانک ایفا می کنه به نظر من
    اگه من باشم اول کل ماهی هایی رو که مد نظرم هستش خریداری می کنم بعد میرم سراغ خرید ریف ( چون اینجوری اگه خدایی نکرده ماهی ها مریض شدن راحت میشه درمانشون کرد ولی اگه ریف تو تانک باشه دردسر درمان کردنشون!)
    بعد راستی برای تیم نظافت چی تانکتون چی کار کردید؟ چه چیزایی در نظر گرفتید؟
    در مورد دلقک ها هم اگه تانک خود من رو نگاه کنید من انواع دلقک ها رو با هم داشتم چون به این خونواده از ماهی های آب شور خیلی علاقه دارم فقط نکشت اینه که از دلقک آروم شروع کنید و برید به سمت دلقک های شرور تر !! والبته همواره اروم ها سایزشون بزرگتر باشه
    به نظر من درلقک اسلاریس نخرید ( قبلا هم فکر کنم توصیه کردم به دوستان) به نظر من دلقک کلارکی بهترین نوع دلقک هستش من باشم اول کلارکی می خرم سبا هم بخرید خوبه چون شقایق سبا به نظر من قشنگ ترین شقایق میله ایه ( به خاطر نقطه های بنفشش) که خوب به راحتی با دلقک سبا همزیست میشه ( البته تو تانک من بقیه دلقک ها هم با این شقایق همزیست بودن) راستی از دلقک اسکانس هم خیلی راضی بودم ( من اورنجش رو داشتم) بعدش هم آخر سر میتونید تمیتو و مرون رو بخرید ( واقعا از رنک این مرون نمیشه گذشت )
    راستی شقایق رد بیس هم به نظر من شقایق خیای خوبیه!

راستی داشت یادم میرفت تو عکس به نظر میاد نور ریفیجیو از بالا به متریال ها هم میخوئره اگه اینجوریه پیشنهاد می کنم با یه کارتون پلاست یا طلق مشکی یا یه چیز دیگه جلوش و بگیرید

موفق باشید
    مرسی جناب بهمنش که همیشه راهنمایی های جامع و کاملی میکنید
    1- در مورد بک گراند یک بک گراند مشکی گرفتم که تو دو سه روز آینده نصبش میکنم
    2-منم در مورد ماهی ها همین فکر رو کردم ولی یک بنده خدایی میگفت تا تانکت پارامتر هاش میزونه شقایق بزار که با تانک خو بگیره و در آینده اگه پارامتر هات بالا رفت (یواش یواش) اون به پارامتر ها عادت میکنه؟نظر شما چیه؟
    3- تیم نظافت چی رو به این شکل در نظر گرفتم(که کم کم بگیرم) 6 تا هرمیت که دارم، 2 تا ستاره ، 1 شاه بلنی ، دو تا گابی،یک میگوی کلینز(شایدم دو تا) و یک راس آرایشگر(اگه مشکلی هست خوشحال میشم بدونم)
    4-منم خیلی به دلقک ها علاقه دارم کلا برنامه ام در مورد ماهی به صورت زیره:
    - جراح بادبانی(تهیه شده)
    - جراح قهوه ای(تهیه شده)
    - یلو تانگ
    - بلو تانگ
    - پادر بلو
    - دلقک مرون
    - دلقک کلارکی
    - دلقک پرکولا
    - دلقک تومیتو یا پینک
    - کاردینال

5- تو شقایق ها هم
    - سبا
    - رز
    - بابل
    - مگنفیا
    6- ریف هم
    - ماشروم (2 تا)
    -پلیپ(2 تا)

دیگه سعی میکنم چیز دیگه اضافه نکنم که سیستمم تحت فشار قرار بگیره
    دوستان نظرتون برام مهمه لطفا راهنمایی کنید(مرسی)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    پولیپ ستاره ایی جز ساده ها هستش و خیلی راحت هم تکثیر میشن .
    فقط شما تغذیه و ید و تریس رو فراهم کن خودش خیلی آسون و راحت تکثیر هم میشه.
    Saltwater Aquarium Corals for Marine Reef Aquariums: Green Polyp Leather - Aquacultured
    Saltwater Aquarium Corals for Marine Reef Aquariums: Starburst Polyp

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    مبارک باشه .زیباست.2 نکته به نظرم اومد اول اینکه جراحتون روی باله اش ظاهرا سفیدک داره درسته؟ و دیگه اینکه اگر سیم کشی پشت اکواریومتون رو هم نظم بدید نمای زیباتری ایجاد میکنه.در ضمن نورتون زیادی به ابی نزدیک نشده؟ از چه کلوینی استفاده میکنید؟ رفیجیومتون بسیار جالب و زیبا است چرا دوتا از خونه های تانک رو با کاغذ پوشونده بودید؟ موفق باشید.
    مرسی دوست عزیز از راهنمایی مفیدتون
    در مورد سفیدک من هم اول حساس شدم ولی بعد یک روز(امروز صبح ) دیدم از بین رفته فکر کنم ماله استرس تغییر جا بوده که رفع شده در مورد پیشنهاد خوبتون در مورد سیم کشی هم چشم در اولین فرصت مرتبشون میکنم. نور هم من 4 تا t5 دارم که 2 تاش 20 هزار کلوین و 2 تاش 10 هزار کلوینه لامپ متال هم 1 لامپ 10 هزار(نور زرد رنگ) و 1 دونه 20 هزار(نور آبی رنگ ) دارم(با یک قاب ) که دیدم نور آبی 20000 بنظرم بهتر اومد اونو گذاشتم. خونه های تانک رو برای نرسیدن نور به مدیا پوشوندم حالا برای اینکه کامل نور رو قطع کنم یک طلق مشکی هم روی خونه چهارم میزارم که کمتر نور ببینند همونطور که میبینید دیواره رفریجوم به خونه واتر پمپ رو برچسب مشکی زدم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    احمد جان اون موردی که طرف گفته اول شقایق بزار که با تانک خو بگیره یه کار کاملاً اشتباه هستش مگه شقایق مرغ و خروسه ؟ که بخوان خو بگیرن .
    شقایق ها و دیگر نرمتنان چون فاقد سیستم گردش خون هستن و چیزی به نام خون ندارن و تمام غذا رسانی به به سلولهاشون از طریق آب هستش شما وقتی کیفیت آبتون کاملاً بالا باشه و دارای ثبات باشه این کار خیلی عالی انجام میشه . و چیزی به نام خو گرفتن معنا نداره .
    با گذشت زمان تانک از فیتوپلانکتون و زئوپلانکتون غنی خواهد شد که یه سیستم پایدار تغذیه رو شکل میده و منبغ غذایی کاملی واسه شقایق ها خواهد بود .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوست عزیز بعید میدونم بشه این همه جراح رو در تانکی به ابعاد شما نگهداری کرد؟ من خودم به سختی 2 تاشون رو دارم به خصوص از پادر بلو که اصلا توصیه نمیشه؟! شما بهتر 2 و حداکثر 3 تا از این جراح ها رو انتخاب کنی وگرنه به شدت دچار استرس میشن و بعد کلی مشکل ... .کلی ماهی متنوع دیگه هست به نظرم حتما از اونها هم بهره ببرید موفق باشید.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    به نظر من که برای گرفتن شقایق عجله نکن چو خیلی حساس هستن بهتر به شرایط پایدار رسیدی اضافه کنی
    فقط ماهی هایی که میخوایی وارد کنی باید سعی کنی ماهی اروم اول وارد کنی بعد ماهیی های
    دیگرو
    درکل ماهی هایی خوبی انتخاب کردید
    ولی میشد ماهیهای متل راس 6خط و نیئون و دارت فیش جا داد ماهیهای اروم و قشنگی هستن

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    مرسی اقا رضا نور رفریجوم یک زیر کابینتی 40 سانتی سفید و یک led سفید وآبی هستش ورودی پمپ از خونه اسکیمر با قدرت 150 تا 350 لیتر در ساعت(قابل تنظیم)
    در مورد هالمیدا یک مقدار روی سنگ بیس گندمی هستش ولی تو عکس معلوم نیست ولی الان انگوری ، مویی ،گندمی و هالمیدا هستش
    راستی برای تامین اهن میتونم از میخ آهنی توی آب استفاده کنم یا حتما باید محلول فرئیون رو بگیرم؟
    توی عکس نور متال به نظر میاد
    اون شلنگ ورودی اب اینقدر داخل بردی ؟
    موقع خاموش شدن پمپ رف اب برگشتیش زیاد نیست با این شرایط
    من که برای تامین اهن پیشنهاد میکنم که از محلول استفاده کنید
    چون انقدری که فکر میکنید مصرف نداره
    که بخواید با انداختن میخ تو رف این کارو بکنید
    من محلول فریون که دارم 4ماهی هست گرفتم (بیشتر نباشه کمتر نیست ) نصف نشده تازه 250 ml هست
    بازم دوستان دیگم نظر بدن
    ممنون

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    مرسی جناب بهمنش که همیشه راهنمایی های جامع و کاملی میکنید
    1- در مورد بک گراند یک بک گراند مشکی گرفتم که تو دو سه روز آینده نصبش میکنم
    2-منم در مورد ماهی ها همین فکر رو کردم ولی یک بنده خدایی میگفت تا تانکت پارامتر هاش میزونه شقایق بزار که با تانک خو بگیره و در آینده اگه پارامتر هات بالا رفت (یواش یواش) اون به پارامتر ها عادت میکنه؟:smile (32):نظر شما چیه؟
    3- تیم نظافت چی رو به این شکل در نظر گرفتم(که کم کم بگیرم) 6 تا هرمیت که دارم، 2 تا ستاره ، 1 شاه بلنی ، دو تا گابی،یک میگوی کلینز(شایدم دو تا) و یک راس آرایشگر(اگه مشکلی هست خوشحال میشم بدونم)
    4-منم خیلی به دلقک ها علاقه دارم کلا برنامه ام در مورد ماهی به صورت زیره:
    - جراح بادبانی(تهیه شده)
    - جراح قهوه ای(تهیه شده)
    - یلو تانگ
    - بلو تانگ
    - پادر بلو
    - دلقک مرون
    - دلقک کلارکی
    - دلقک پرکولا
    - دلقک تومیتو یا پینک
    - کاردینال

5- تو شقایق ها هم
    - سبا
    - رز
    - بابل
    - مگنفیا
    6- ریف هم
    - ماشروم (2 تا)
    -پلیپ(2 تا)

دیگه سعی میکنم چیز دیگه اضافه نکنم که سیستمم تحت فشار قرار بگیره
    دوستان نظرتون برام مهمه لطفا راهنمایی کنید(مرسی)
    خواهش میکنم کاری نکرم
    مورد یک که خیلی عالیه مورد 2 رو هم که دوستان توضیح دادن برای مورد 3 پیشنهاد می کنم میگوتون رو اسکارلت اسکانس بگیرید خیلی کارش درسته اگر نه بعد از اون فایر خوبه
    برای مورد 4 که همونطور که حسین جان فرمودند اگه این همه جراح نخرید با خوب خیلی بهتره. بعد ترتیب خرید دلقک ها رو هم به نظر من عوض کنید بهتره یعنی
    پرکولار - کلارکی - مرون- تومیتو ایجوری گمونم بهتر باشه
    این همه ماهی زیبای دیگه هم هست که میتونید برای تانکیتون بگیرید و لذت ببرید
    فرشته کرال بیوتی / فاکس / ماندارین / رس زرد و ...

بعد به نظر من این همه شقایق با هم نگیرید بهتره شقایق ها خودشون جز ریفای حساس محسوب میشن !
    موفق باشید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 1st January 2012 در ساعت 05:41 AM

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    راستی برای تامین اهن میتونم از میخ آهنی توی آب استفاده کنم یا حتما باید محلول فرئیون رو بگیرم؟
    اون اهني كه شما بهش نياز داري+Fe3 هست كه از تجزيه ميخ نميشه گفت ديگه چه تركيباتي ازاد ميشن
    كه شايد تركيبات مضر هم باشه توش علاوه بر اين مقدار اون تو اكواريوم بايد كنترل شده باشه كه شما نميتونيد
    ميزان اونو با ميخ كنترل كنيد كه من خودم تجربش رو دارم كه اهن بيش از حد رشد جلبكهايه ماكرو رو تسريع ميبخشه
    تازه وحشتناك تر از اين اهن زياد فسفات هم هست كه در كنارش قرار بگيره ديگه اكواريومو ميتركونن جلبكها

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    تبریک میگم احمد جان کارت درسته داداش
    نمیدونم چرا هر موقع یه رفیجیوم خوب میبینم دست و پام شل میشه
    رفیجیومت خیلی عالیه الان چند وقته داره کار میکنه؟از هیچ محلولی استفاده نکردی؟

صفحه 10 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)