صفحه 1 از 84 123456789101112131415161718192051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 832
    همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3

مشاوره بیماری های پرندگان ، کاسکو و سایر طوطي سانان

مشاوره دامپزشکی پرندگان و طوطي سانان

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    182
    سلام امیدوارم به این سوال طولانی من با حوصله جواب بدین.
    من یه عروس هلندی رو پارسال خریدم یه ماه بعد از خرید سرما خورد .طوری که یهو 20-30 تا عطسه می کرد.بعد گوشه ی چشمش قرمز شد.بردمش پیش دامپزشک.شربت و قطره داد اما فایده نداشت.داروها اینا بود(سیپرو که هم قطره بود هم شربت،دیفن هیدرامین).اینا که فایده نکرد با چند نفر با تجربه مشورت کردم.گفتن کلرامفنیکل بریز اونم نشد.الان بعد از چند ماه درمان هنوز همون طوریه.هم اسهال داره(گلاب به روتون) هم چشمش گهگاه ورم میکنه.البته حال عمومیش خوبه و خیلی هم پر سر و صداست.اما از این وضعیتش خیلی ناراحتم.چون هر چندوقت یه بار یه چشمش کوچولو میشه.من خیلی تلاش کردم.هرجور داروی گیاهی هم امتحان کردم.یکی گفت بابونه دم کن بده بهش،یکی ماسه بادی با صدف تجویز کرد،یکی گفت سیب زیاد بده چای بریز تو چشمش.
    اگه میشه لطفا کمکم کنید.شاید این بار نتیجه بگیرم.ممنونم

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط golpar-safa نمایش پست ها
    سلام امیدوارم به این سوال طولانی من با حوصله جواب بدین.
    من یه عروس هلندی رو پارسال خریدم یه ماه بعد از خرید سرما خورد .طوری که یهو 20-30 تا عطسه می کرد.بعد گوشه ی چشمش قرمز شد.بردمش پیش دامپزشک.شربت و قطره داد اما فایده نداشت.داروها اینا بود(سیپرو که هم قطره بود هم شربت،دیفن هیدرامین).اینا که فایده نکرد با چند نفر با تجربه مشورت کردم.گفتن کلرامفنیکل بریز اونم نشد.الان بعد از چند ماه درمان هنوز همون طوریه.هم اسهال داره(گلاب به روتون) هم چشمش گهگاه ورم میکنه.البته حال عمومیش خوبه و خیلی هم پر سر و صداست.اما از این وضعیتش خیلی ناراحتم.چون هر چندوقت یه بار یه چشمش کوچولو میشه.من خیلی تلاش کردم.هرجور داروی گیاهی هم امتحان کردم.یکی گفت بابونه دم کن بده بهش،یکی ماسه بادی با صدف تجویز کرد،یکی گفت سیب زیاد بده چای بریز تو چشمش.
    اگه میشه لطفا کمکم کنید.شاید این بار نتیجه بگیرم.ممنونم

سلام

دوست عزیز مطالبی که اینجا می نویسم وحی منزل نیست و با توجه به شواهد و توضیحات شماست و تاکنون هیچ سایت اینترنتی جایگزین تشخیص و درمان در کلینیک دامپزشکی رو نگرفته.

با توجه به توضیحاتی که دادید من حدس میزنم مشکل پرنده شما کلامیدفلوزیس هست (شایع ترین بیماری طوطی سانان) و برای تشخیص و درمان قطعی باید طوطی تون رو ببرید پیش یک دامپزشک آگاه به مسائل طوطی سانان و برای این منظور من بیمارستان کامرانیه رو پیشنهاد می کنم(قبل از رفتن تماس بگیرید) چون طوطی تون احتیاج به تجویز آنتی بیوتیک (به احتمال زیاد به صورت تزریقی) داره که این کار از عهده شما خارجه.

موفق باشید
    ویرایش توسط NoVA_S : 25th June 2010 در ساعت 07:21 PM

کاربر ساده

شماره عضویت
    472
    سلام. ببخشيد وقتتونو ميگيرم ولي واقعا درموندم و نميدونم چيكار كنم با راهنمايي دو دوست عزيز تونستم شما رو پيدا كنم اي كاش مشكلم با كمك شما حل بشه من تهران نيستم و دسترسي به يه دامپزشك ماهر طوطي سانان ندارم يعني اعتماد ندارم چون چند سال پيش كم مونده بود يه كاكادوي من بميره خوشبختانه با يكم مطالعه و صحبت با يكي از دكترهاي تهراني مشكلش حل شد. البته من خودم دامپزشك هستم ولي چون كار من دام بزرگه زياد اطلاع از پرندگان ندارم همون به اندازه آكادميكه.
    ميبخشيد دكتر جان زياد حرف زدم.
    من قبلا 2تا كاكادو داشتم و خيلي حيوونات سر حالي بودن حرف ميزدن صدا در مياوردن و هر چي كه ميدادم ميخوردن....
    نزديك 6 ماه قبل فروختمشون ولي نتونستم طاقت بيارم و رفتمو يه كاسكو خريدم اين كاسكو الان دو ماهه كه دست منه.. از دست غذا ميگيره ولي از همون روز اول تا الان من فقط دو بار شنيدم سوت بزنه و اصلا صدا در نمياره. درخت خزيدن هم داره ولي خيلي آرومه و فقط ميره يه گوشه ميشينه و نه حرفي نه حركتي... غذاش هم حاضره از گشنگي بميره ولي غير تخمه هيچي نخوره.. همه چي هم تو قفس واسه خوردن هست ولي لب نميزنه هر جور ميزارم همون جور ور ميدارم...
    حالا از شما يه خواهش دارم تا راهنماييم كنيد چون هم از fatty liver ميترسم هم از افسردگيش. واقيتش من خودم دارم افسرده ميشم..
    ممنون از لطفتون... تشكر از اينكه تحملم كردين چون سرتونو درد آوردم.

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.d نمایش پست ها
    سلام. ببخشيد وقتتونو ميگيرم ولي واقعا درموندم و نميدونم چيكار كنم با راهنمايي دو دوست عزيز تونستم شما رو پيدا كنم اي كاش مشكلم با كمك شما حل بشه من تهران نيستم و دسترسي به يه دامپزشك ماهر طوطي سانان ندارم يعني اعتماد ندارم چون چند سال پيش كم مونده بود يه كاكادوي من بميره خوشبختانه با يكم مطالعه و صحبت با يكي از دكترهاي تهراني مشكلش حل شد. البته من خودم دامپزشك هستم ولي چون كار من دام بزرگه زياد اطلاع از پرندگان ندارم همون به اندازه آكادميكه.
    ميبخشيد دكتر جان زياد حرف زدم.
    من قبلا 2تا كاكادو داشتم و خيلي حيوونات سر حالي بودن حرف ميزدن صدا در مياوردن و هر چي كه ميدادم ميخوردن....
    نزديك 6 ماه قبل فروختمشون ولي نتونستم طاقت بيارم و رفتمو يه كاسكو خريدم اين كاسكو الان دو ماهه كه دست منه.. از دست غذا ميگيره ولي از همون روز اول تا الان من فقط دو بار شنيدم سوت بزنه و اصلا صدا در نمياره. درخت خزيدن هم داره ولي خيلي آرومه و فقط ميره يه گوشه ميشينه و نه حرفي نه حركتي... غذاش هم حاضره از گشنگي بميره ولي غير تخمه هيچي نخوره.. همه چي هم تو قفس واسه خوردن هست ولي لب نميزنه هر جور ميزارم همون جور ور ميدارم...
    حالا از شما يه خواهش دارم تا راهنماييم كنيد چون هم از fatty liver ميترسم هم از افسردگيش. واقيتش من خودم دارم افسرده ميشم..
    ممنون از لطفتون... تشكر از اينكه تحملم كردين چون سرتونو درد آوردم.

سلام دکتر

همانطور که خودت گفتی استفاده مکرر از دانه های پر چرب و همچنین عدم تحرک کافی باعث fatty liver syndrome می شه البته استفاده از این دانه ها باعث atherosclerosis هم می شه که به دلیل فیبروزه شدن برگشت پذیر نیست.
    در fatty liver پرنده بیمار دچار افزایش حجم شکم و اسهال که یه علامت شایع هست می شه که به خاطر اختلال در جذب پرنده است و به خاطر بزرگ شدن کبد تنفس پرنده هم سخت می شه.

امیدوارم هیچ کدام از علائم بالا در طوطی شما بروز نکرده باشه

این تغذیه بد در طوطی های وارداتی بخصوص در love bird ها باجریگارها و عروس هلندی ها خیلی شایعه و عوض کردن جیره غذایی براشون خیلی سخته ولی من خودم 4 تا طوطی برزیلی داشتم که 1 سال فقط ارزن خوردن ولی مشکلی براشون پیش نیامد بود تا اون زمان ولی وقتی جاشون عوض شد یه دفعه همه چیز خوردن

من حدس می زنم طوطی شما سنش بالا باشه و به نظر من مشکلش روانی است .
    برای تغذیه درست براش از مولتی ویتامین (ترجیحا مخصوص پرندگان) استفاده کنید. ویتامین B1 در کم کردن استرس پرنده نقش به سزایی داره.
    براش ذرت(شیر بلال) و انواع میوه ها و هویج بزارید اما حتما تخمه رو بردارید تا وقتی تخمه باشه بقیه رو نمی خوره اما سعی کنید گرسنگی که بهش می دید انقدر طولانی نباشه که براش مشکل ایجاد بشه.

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    472
    نقل قول نوشته اصلی توسط DVM_Sarmadi نمایش پست ها
    سلام دکتر

همانطور که خودت گفتی استفاده مکرر از دانه های پر چرب و همچنین عدم تحرک کافی باعث fatty liver syndrome می شه البته استفاده از این دانه ها باعث atherosclerosis هم می شه که به دلیل فیبروزه شدن برگشت پذیر نیست.
    در fatty liver پرنده بیمار دچار افزایش حجم شکم و اسهال که یه علامت شایع هست می شه که به خاطر اختلال در جذب پرنده است و به خاطر بزرگ شدن کبد تنفس پرنده هم سخت می شه.

این تغذیه بد در طوطی های وارداتی بخصوص در love bird ها باجریگارها و عروس هلندی ها خیلی شایعه و عوض کردن جیره غذایی براشون خیلی سخته ولی من خودم 4 تا طوطی برزیلی داشتم که 1 سال فقط ارزن خوردن ولی مشکلی براشون پیش نیامد بود تا اون زمان ولی وقتی جاشون عوض شد یه دفعه همه چیز خوردن

برای تغذیه درست براش از مولتی ویتامین (ترجیحا مخصوص پرندگان) استفاده کنید. ویتامین B1 در کم کردن استرس پرنده نقش به سزایی داره.
    براش ذرت(شیر بلال) و انواع میوه ها و هویج بزارید اما حتما تخمه رو بردارید تا وقتی تخمه باشه بقیه رو نمی خوره اما سعی کنید گرسنگی که بهش می دید انقدر طولانی نباشه که براش مشکل ایجاد بشه.

موفق باشید
    با سلام و تشكر از شما دكتر عزيز من سن طوطيمو نمي دونم و از اين به بعد هم حتما اين كارها رو انجام ميدم در مورد مولتي و b complx از داروهاي مخصوص طيوركوشتي خارجي استفاده ميكنم هر هفته يكروز...ممنون از لطفتون....
    در مورد كاسكو مزاحمتون ميشم....

کاربر ساده

شماره عضویت
    472
    نقل قول نوشته اصلی توسط dvm_sarmadi نمایش پست ها
    سلام دکتر

برای تغذیه درست براش از مولتی ویتامین (ترجیحا مخصوص پرندگان) استفاده کنید. ویتامین b1 در کم کردن استرس پرنده نقش به سزایی داره.

موفق باشید
    دكتر عزيز ممنون از راهنماييت.. بالاخره امروز شروع كرد به ميوه خوردن.... هويج خيلي كار ساز بود...البته يه ذره ميخوره اولشه به خاطر اونه ولي كم كم زياد ميشه....
    فقط يه سوال داشتم يه مدتيه روزي 2 بار مدفوعش شل ميشه البته از قبل ميوه خوردن ميشد جاي نكراني هست يا به خاطر كرما و اب زياديه كه ميخوره؟
    و در ضمن روزي يه كمي هم تخمه با دست ميدم تا شبها كشنه نخوابه اين مدت كم ميوه ميخوره به خاطر اون ميدم
    ادامه بدم يا قطعش كنم؟
    بازم ممنون

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.d نمایش پست ها
    دكتر عزيز ممنون از راهنماييت.. بالاخره امروز شروع كرد به ميوه خوردن.... هويج خيلي كار ساز بود...البته يه ذره ميخوره اولشه به خاطر اونه ولي كم كم زياد ميشه....
    فقط يه سوال داشتم يه مدتيه روزي 2 بار مدفوعش شل ميشه البته از قبل ميوه خوردن ميشد جاي نكراني هست يا به خاطر كرما و اب زياديه كه ميخوره؟
    و در ضمن روزي يه كمي هم تخمه با دست ميدم تا شبها كشنه نخوابه اين مدت كم ميوه ميخوره به خاطر اون ميدم
    ادامه بدم يا قطعش كنم؟
    بازم ممنون
    طوطی سانان وقتی غذا نمی خورن اسهال می گیرن حالا این غذا نخوردن ممکنه از بیماری باشه و یا مثل طوطی شما از بد غذا بودن و عوض کردن جیره

فقط مراقب باش زیاد گرسنگی نکشه و همه مواد غذایی بهش برسه چون طوطی خاکستری سریع لاغر می شه .

موفق باشید

کاربر ساده

شماره عضویت
    170
    آقا این عروس هلندی من چند ماه پیش به دیوار خورد و الان هم گیج و منگه و تعادلش خیلی کمه.چکارش کنم؟

همکار قدیمی(سرپرست کل)
    دکتر دامپزشک

شماره عضویت
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiana نمایش پست ها
    آقا این عروس هلندی من چند ماه پیش به دیوار خورد و الان هم گیج و منگه و تعادلش خیلی کمه.چکارش کنم؟
    اگر چند ماه که اینطوریه و فرقی نکرده بعید می دونم که درست بشه .
    بهتره برای معاینه دقیق ببریدش پیش یه دکتر خوب و معتبر

صفحه 1 از 84 123456789101112131415161718192051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)