صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 114
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید ..
    آیا استفاده از ذغال اکتیو باعث میشه فسفات و در نتیجه جلب ها رو نابود کرد و در کل استفاده از ذغال اکتیو ضرری برای دیسکوس نداره؟تانک دیسکوس که دارم توش گیاه کریپتون کاشتم تو یه ظرف سفالی ولی دور ظرف جلبک سبز زده البته جلبک قهوه ای هم داشت که کت ها حلزون ها خوردنش!! ولی جلبک سبز از بین نمیره برای همین می خوام از ذغال اکتیو استفاده کنم آیا به نظرتون با شرایطی که دارم تاثیر گذار هست یا مضره؟؟
    با تشکر
    علی نژاد
    سلام جناب علی نژاد . وجود زغال اکتیو ضرورتی نداره و به کار شما هم نخواهد آمد . اگر جلبکها محلول در آب نیستند به وسیله کت فیش می تونید حذفش کنید ولی محلول در آب نیازمند سیفون مرتب نور کم هست . موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    سلام به اساتید بزرگ
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید تا منم از داشتن دیسکس لذت ببرم.این اکواریوم منه. میخوام بدونم اندازه و تجهیزاتش برای نگهداری و سایز کردن مناسبه؟کم و کسری اگه داره بفرمایید.

اینم از فیلتر سطلیش.ایا برای این حجم کافیه؟ وقتی ماهی ریختم تو تانک٬نمیخوام شیرشو کامل باز کنم تا نصف باز میکنم مشکلی که نداره؟.راستی چند وقتیه که فیلترم به صدا افتاده مخصوصا وقتی که شیر ورود و خروجشو نصفه باز میکنم صداش بیشتر میشه.مشکلش از چی میتونه باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    این قسمت از بخاریم شکسته و تو شهرمون هر چی گشتم پیدا نکردم و ترکیه ام دنبالش گشتم گفتن نگرد نیست. به نظر شما چیکارش کنم راهی هست برای درست کردنش؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_291 نمایش پست ها
    سلام به اساتید بزرگ
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید تا منم از داشتن دیسکس لذت ببرم.این اکواریوم منه. میخوام بدونم اندازه و تجهیزاتش برای نگهداری و سایز کردن مناسبه؟کم و کسری اگه داره بفرمایید.

اینم از فیلتر سطلیش.ایا برای این حجم کافیه؟ وقتی ماهی ریختم تو تانک٬نمیخوام شیرشو کامل باز کنم تا نصف باز میکنم مشکلی که نداره؟.راستی چند وقتیه که فیلترم به صدا افتاده مخصوصا وقتی که شیر ورود و خروجشو نصفه باز میکنم صداش بیشتر میشه.مشکلش از چی میتونه باشه؟
    سلام

دوست خوبم سایز آکواریوم رو ذکر نکردین ؟!!

از نظر تجهیزات مناسبه . در مورد فیلتر در نظر داشته باشید شیرهای ورودی و خروجی فقط جهت بستن جریاب آب در زمان سرویس یا موارد دیگر بکار برده میشوند و در زمان استفاده باید کاملن باز باشند. این شیرها نباید برای کاهش فشار اب نیمه بسته باشند و دلیل صدای فیلتر شما هم تحت فشار بودن روتور پمپ میباشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    سلام عزیزم.
    سایز تانک ۶۰*۴۵*۱۵۰ اگه اشتباه نکنم چیزی حدود ۴۰۰ لیتر اب میگیره.قبلا فیلتر بدون صدا کار میکرد و اگه شیرشو میبستم کوچکترین صدای نداشت ولی مجددا که خواستم بعد چند ماه ازش استفاده کنم صدا داد.

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام عزیزم.
    سایز تانک ۶۰*۴۵*۱۵۰ اگه اشتباه نکنم چیزی حدود ۴۰۰ لیتر اب میگیره.قبلا فیلتر بدون صدا کار میکرد و اگه شیرشو میبستم کوچکترین صدای نداشت ولی مجددا که خواستم بعد چند ماه ازش استفاده کنم صدا داد.
    سلام

صدا در فیلتر سطلی تا حدی وجود دارد. البته در بعضی از برندها این صدا بیشتر است. صدای غیر عادی وقتی بوجود خواهد آمد که مسیر ورود و خروج آب کامل باز نباشد یا شیئی در سر راه یکی از مسیرها قرار گرفته باشد. یکی دیگر از دلایل ایجاد صدای غیرعادی خوب کار نکردن روتور میباشد که ممکنه شفت یا پایه بالا و پایین آن از جای خود خارج شده باشند و به این ترتیب روتور از حالت تعادل خارج شده و پروانه های آن با دیواره ها برخورد پیدا کرده و منجر به ایجاد صدای غیر عادی در فیلتر شود.
    بهتره لوله های ورودی و خروجی را خوب شسته و تمیز کنید و محل قرار گیری روتور را هم مورد برسی قرار دهید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    در مورد بخاری نمیتونید کمکم کنید؟گویا شما هم از این بخاری دارید. میتونم یه شیشه تقریبا ۱۰ سانت ولی یکمی کلفتر از این سرش بندازم بعدا با چسب اکواریوم اب بندیش کنم؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    در مورد بخاری نمیتونید کمکم کنید؟گویا شما هم از این بخاری دارید. میتونم یه شیشه تقریبا ۱۰ سانت ولی یکمی کلفتر از این سرش بندازم بعدا با چسب اکواریوم اب بندیش کنم؟
    اینکار اصولی نیست چون ممکنه چسب آکواریوم در اثر حرارت بخاری تغییر حالت داده و اب به داخل بخاری نفوذ کند و جریان برق به ماهیها اسیب برساند. اگر بتوانید شیشه به بلندی خود بخاری پیدا کنید به صورتی که بخاری کامل در آن قرار گیرد و فقط قسمت تنظیم درجه بخاری بیرون باشد و قسمت بالای آنرا خوب آب بندی کنید ، به احتمال زیاد میتوانید بدون دردسر از این بخاری استفاده کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    سلام ببخشید میشه گفت که از چه نوع منظره ای میتوان برا اکواریوم دیسکس استفاده کرد اگه میشه عکسشو بذارین ممنون ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    با سلام
    چند روز پیش یه بخاری ایهایم ۲۵۰ وات گرفتم از کالیبره درش اوردم و نمیتونم دوباره کالیبرش کنم.از دوستان اگه کسی میتونه کمکم کنه.

صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)