صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 114
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    دوستان همه دارن از تجربه های شکار شدن ماهی هاشون توسط دیسکس میگن والا دیسکسهای منم عاشق کور کردن چشم کریدوراس سفید هستن تا حالا سه مرتبه و از سایز ریز تا درشت کریدوراس سفید رو گرفتم که چشم هر سه سایز رو دراوردن . جالب اینجاست که بقیه نژاد کریدوراس ها هیچ کاری ندارن حتی سایزهای بسیار ریز . و با نظر اقای رضایی موافقم که بعضی رنگها دیسکس حساسه و بهش گیر میده و تو کریدوراسها فکر کنم فقط چشم کریدوراس سفید قرمز هست و واسه اینه که بهش حساسن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . من در نوشته هام صحبت از درصد کردم ؟ در مورد نئون من تجربه ی خودم رو گفتم به عنوان اصل بیان نکردم . ضمنا دیسکس سالم حالت تهاجمی و قلمرو طلبی داره . ولی من تا حالا حمله ی دیسکس به یک نئون پنگوئن ندیدم اگر شما دیدید بفرمایید ! دیسکس در طبیعت هم شکار ماهی نمی کنه . کرمها - بی مهره های آب و دانه های گیاهان و ریسه های جلبکی می تونه غذای طبیعی اون در طبیعت باشه . هیچ دلیل منطقی هم برای ارتباط ضعف دیسکس و تانک گیاهی اعلام نکردید و من فکر نمی کنم دلیلی هم داشته باشه .

من در مقاله ای ندیدم که بگن دیسکس ماهی شکار کرده . حالا شاید جسد یک ماهی رو بخوره ولی ماهی دنبال کردنش رو ندیدم . حالا این شکار نئون رو من به شوخی گفتم . نمی دونم چرا مولدهای من در تانک اصلی که تو خونه دارم به نئون ها رحم نمی کنن . حالا تتراهای دیگه هم دارم حتی سایزشون کوچکتر هم هستند ولی کاری به کارشون نداره . من تصورم جذبه ی این ماهیها برای دیسکس می دونم ولی باز مطلب تایید شده ای نیست . نظر شخصیه منه .
    با سلام
    حرف شما درسته دیسکس شکارچی نیست ولی گفتم بدش نمیاد اگه بتونه از غذای زنده تغذیه کنه، حالا ماهی های شما رو نئون جذب کرده ماهی های یکیرو کریدوراس آلبینو و یکی هم رامینوز، ببینید من زبرا تکثیر میکنم و خودم دیدم که همیشه چنتا زبرا که بزرگتر میشن بقیه لاروهارو تند تند شکار میکنن ولی این دلیل نمیشه بگیم زبرا مهاجم هست یا غذاییش اینه
    من یه بار قدیما یه مولی رو انداختم تو تانک اسکارهام که بخورنش ولی اونا نخوردن اونم جلوی اونا راحت میچرخید جثه اونم یک سوم اسکارها بود بعد اینقد اونجا غذا خورد که چاق شد و من انداختمش تو تانک دیگه بعد از چند روز دوباره انداختمش پیش اسکارها تو چند دقیقه دخلشو آوردن
    سوء تفاهم نشه من هم نظر و تجربه خودم رو گفتم فقط

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    حرف شما درسته دیسکس شکارچی نیست ولی گفتم بدش نمیاد اگه بتونه از غذای زنده تغذیه کنه، حالا ماهی های شما رو نئون جذب کرده ماهی های یکیرو کریدوراس آلبینو و یکی هم رامینوز، ببینید من زبرا تکثیر میکنم و خودم دیدم که همیشه چنتا زبرا که بزرگتر میشن بقیه لاروهارو تند تند شکار میکنن ولی این دلیل نمیشه بگیم زبرا مهاجم هست یا غذاییش اینه
    من یه بار قدیما یه مولی رو انداختم تو تانک اسکارهام که بخورنش ولی اونا نخوردن اونم جلوی اونا راحت میچرخید جثه اونم یک سوم اسکارها بود بعد اینقد اونجا غذا خورد که چاق شد و من انداختمش تو تانک دیگه بعد از چند روز دوباره انداختمش پیش اسکارها تو چند دقیقه دخلشو آوردن
    سوء تفاهم نشه من هم نظر و تجربه خودم رو گفتم فقط
    لام:
    دوست عزیز درصد پوشش گیاهی رو من گفتم وقتی صحبت از تانک گیاهی میشه یعنی همین اما بنظرم منظور شما تانک نیمه گیاهی بوده.البته با توجه به حرف همکار عزیزم دما و نور از عوامل شدید استرس زا بودن تانک دیسکس است.
    ضمن اینکه سایز کردن دیسکس تو تانک گیاهی فقط اوهام است و خیال
    ضمناً دوست عزیز دیسکس امکان نداره تو سطل بندازیش و غذا بخوره!!!!!!!!!!!!!
    بنظرم رفتارهای هر دیسکس با دیسکسهای دیگر متفاوت است و هر کدام دنیایی خاص برای خودشان رو دارند با رفتارها و ژنتیک خاص البته صحبت استاد رضایی هم بدلیل رنگ و جاذبه نور به دیسکسها دقیقاً تجربه ایشان بوده و ممنونم.
    البته دوستان تجربیاتشون رو می فرمایند و بنده و امثال من هم یاد میگیریم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . من در نوشته هام صحبت از درصد کردم ؟ در مورد نئون من تجربه ی خودم رو گفتم به عنوان اصل بیان نکردم . ضمنا دیسکس سالم حالت تهاجمی و قلمرو طلبی داره . ولی من تا حالا حمله ی دیسکس به یک نئون پنگوئن ندیدم اگر شما دیدید بفرمایید ! دیسکس در طبیعت هم شکار ماهی نمی کنه . کرمها - بی مهره های آب و دانه های گیاهان و ریسه های جلبکی می تونه غذای طبیعی اون در طبیعت باشه . هیچ دلیل منطقی هم برای ارتباط ضعف دیسکس و تانک گیاهی اعلام نکردید و من فکر نمی کنم دلیلی هم داشته باشه .

من در مقاله ای ندیدم که بگن دیسکس ماهی شکار کرده . حالا شاید جسد یک ماهی رو بخوره ولی ماهی دنبال کردنش رو ندیدم . حالا این شکار نئون رو من به شوخی گفتم . نمی دونم چرا مولدهای من در تانک اصلی که تو خونه دارم به نئون ها رحم نمی کنن . حالا تتراهای دیگه هم دارم حتی سایزشون کوچکتر هم هستند ولی کاری به کارشون نداره . من تصورم جذبه ی این ماهیها برای دیسکس می دونم ولی باز مطلب تایید شده ای نیست . نظر شخصیه منه .
    آقای رضای جلو چش خوده من دیسکسم نئون خورد. و از الان از 10 تا 2 تا مونده طی 6 ماه.
    یکیشون هم خودم به صورت اتفاقی دیدم که نبالش کرد و خوردش.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    سلام.
    میخواستم بدونم چوب مناسب برای تانک دیسکس رو از کجا باید تشخیص بدیم؟
    همین طور شن مناسب برای کف اکواریوم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    چوب مناسب آبنوسه برای تانک دیسکس که نسبت به قیافش وزن نسبتا سنگینی داره.
    بقیه ی چوب ها هم مشکلی ندارن می استفاده کرد ازشون به شرطی که سمغ نداشته باشن.
    حتما مراحل آماده سازی چوب رو هم باید طی کنید.
    شن خوب هم شنیه که آهکی نباشه(هنگامی که روش سرکه می ریزید جباب تولید نکنه) و ترجیها ریز باشه که راحت سیفون شه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    چوب مناسب آبنوسه برای تانک دیسکس که نسبت به قیافش وزن نسبتا سنگینی داره.
    بقیه ی چوب ها هم مشکلی ندارن می استفاده کرد ازشون به شرطی که سمغ نداشته باشن.
    حتما مراحل آماده سازی چوب رو هم باید طی کنید.
    شن خوب هم شنیه که آهکی نباشه(هنگامی که روش سرکه می ریزید جباب تولید نکنه) و ترجیها ریز باشه که راحت سیفون شه.
    اخه میگن شنهایی که به صورت سیلیسه
    خوب نیست امکان زدن جلبک دارن

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    اخه میگن شنهایی که به صورت سیلیسه
    خوب نیست امکان زدن جلبک دارن
    با سلام:
    خیر دوست عزیز جلبک زدن بخاطر نوع شن نیست و ربطی هم به شن نداره،اما در شنهای که سفید رنگ هستند ضایعات ناشی از مدفوع و رسوبات آب و جلبک نمایان تر هستند
    ضمناً چوب آبنوس فقط شده یک مثال بین آکواریومی ها چوب چوب آبنوس اولاً خیلی گرانقیمته و در ثانی درختی به همین نام که در آفریقا رشد میکنه و بیشتر این چوب در صنایع مبل سازی و ....استفاده میشه.
    بهترین چوب برای تانک دیسکس دریفت وود هست که وزن خیلی زیادی داره و بمحض اینکه میندازیش تو آب کف آب میره
    یکی از بهترین چبها برای تانک دیسکس چوبهای مانگرو جی بی ال هستند که پی اچ آب را نیاز کاهش داده و به عبارتی آب را اسیدی می کنند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه و ماهی
    شماره عضویت
    1550
    با اجازه اساتید:
    مشخصات تانک60در 60 در 60
    ابعاد سامپ :
    34 در 37در 50
    سامپ 3 خانه
    نور 84 عدد ال ای دی 1 وات +1 عدد ال ای دی اکتنیک ابی0 5 وات
    واتر پمپ 2000L/H
    مدیا 3 بسته سیپوراکس سرا + 3 کیلو مدیای فله ای Ehem
    میز از ام دی اف ساخت خودم
    این تانک رو من برای آب شور ساخته بودم ولی به خاطر گرانی های اخیر از خیر آب شور گذشتیم.
    از دوستان و اساتید فن در مورد تبدیل این تانک به تانک دیسکس راهنمایی میخواستم.
    نمیخوام شن کف داشته باشم
    .آبگیری با آب RO انجام و سر ریز هفتگی
    حالا چه وسایل و مدیاهایی لازم دارم.
    قسمت Over flow هم دارای 300 عدد بیوبال اکوامدیک هست.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    دوست عزیز گرچه ارتفاع تانکتون مناسبه اما متاسفانه طول 60 سانت برای نگهداری دیسکس کمه.اگر براتون امکانش هست تعویضش کنید اگر نه که برای مدتی که دیسکسها سایز کوچک هستند مشکلی نیست-
    میزان نور خیلی زیاد باید خیلی کمتر بشه-
    بقیه مشخصات خوبه ضمناً شما برای استفاده از سامپ بعنوان فیلتر مکانیکی یک خانه رو به پد و پشم شیشیه مخصوص بالش و اسفنج اختصاص دهید
    ایده استفاده از عدم شن هم خیلی عالیه
    نیاز به یک پمپ هوا داخل تانک و یک بخاری مناسب مثل جاگر هم دارید.
    موفق باشید

صفحه 4 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)