صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 114
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    من واسه تانک دیسکسهام 1 تاپ فیلتر شیشه ای درست کردم که از Micromec JBL به عنوان مدیا استفاده کردم.
    حالا میبینم micromec جلبک سبز زده آیا این جلبکها روی کاراییش اثر منفی میزاره؟
    بشورمشون؟
    سپاس

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    من واسه تانک دیسکسهام 1 تاپ فیلتر شیشه ای درست کردم که از Micromec JBL به عنوان مدیا استفاده کردم.
    حالا میبینم micromec جلبک سبز زده آیا این جلبکها روی کاراییش اثر منفی میزاره؟
    بشورمشون؟
    سپاس
    سلام دوست عزیز .. 100% مشکل بوجود میاره .. چون تمام منفذها و خلل های موجود در میکرو مک رو میگیره ..

اگه فیلتری که ساختید روی اکواریوم هست .. دور تا دور اون رو سعی کنید با یه چیزی پوشش بدید که نور بهش نتابه تا باعث جلبک زدن نشه ..

بشوریدش با مسواک .. البته داخل ظرف جدا و با همون آب اکواریوم .. نه آب کلر دار ..

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    من می خواستم یه تانک 200-300 لیتری گیاهی با حدالامکان دیسکس های کوچیک راه بندازم
    هزینه ی راه اندازیه یه همچین تانکی رو چقدر تخمین می زنید؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    من می خواستم یه تانک 200-300 لیتری گیاهی با حدالامکان دیسکس های کوچیک راه بندازم
    هزینه ی راه اندازیه یه همچین تانکی رو چقدر تخمین می زنید؟
    سلام . اصلا نمیشه گفت بستگی به نوع ماهیها - تجهیزات و نوع گیاه ها داره . تخمین من برای یک تانک معمولی گیاهی با تجهیزات متوسط و 7 دیسکس ریز حدود 700 تا 1 میلیون تومن هست . ولی به کل پیشنهاد می کنم بر اساس تجربه یا دیسکس داری کنید یا تانک گیاهی داشته باشید . هر دو همزمان معمولا دچار مشکلتون می کنه

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من میشه دیسکس رو تو تانک گیاهی نگه داشت ولی اون عکسی که شما گذاشتید همون جور که دوستمون گفت بیشتر جنبه تبلیغاتی داره
    بیشتر دیسکس هایی که من تو تانک گیاهی دیدم لاغر و ضعیف شدن و این به دلیل اینه که ماهی خوب غذا نمی خوره و به نظر من بزرگترین مشکل هم همینجاست
    فکر کنم اگه یه جای خوب در جلوی تانک برای شنا و تغذیه ماهی باز بزاری و گوشه هارو گیاه کاری کنی خوب بشه
    در مورد سیفونش هم میتونی با متریال ها تعداد سیفون هارو کاهش بدی
    در مورد نئونها هم فکر کنم دیسکسهاتونو خیلی پرو بار آوردید، من تو تجربه خودم به این رسیدم که ماهی ها (هر ماهی) با توجه به اخلاق صاحب خودشون اخلاق خاصی پیدا میکنن، پسر عمع من هم همیشه ماهی هارو وحشی بار می آورد هر وقت اسکار داشت می خواست آدمو بوخوره
    شما هم میتونی از تترا جواهر باله بلند استفاده کنی به نظر من خیلی زیبا هستند، من تو سالنم زیاد تکثیر می کنم خاصی بیا بگیر
    موفق باشید
    با سلام دوست عزیز:
    همونطور که دوست عزیزم جناب رضایی فرمودن نگهداری دیسکس با تانک گیاهی(زمانی حرف از تانک گیاهی میزنیم که حداقل تراکم گیاه تو تانک 60 تا 70 درصد باشه) کار بسیار اشتباهی هست.لینک مطلب
    http://www.parsipet.ir/thread15924.html
    خورده شدن نئون و .... تو تانک توسط دیسکس ربطی به پروئی اونها نداره شما بچه گوپی رو بندازین تو تانک دیسکس اگه سایزشون بزرگ باشه و سالم باشن ،به ماهی های کوچکتر رحم نمی کنن.دیسکسهای من کوریدوراس ،آنجل رو زدند وای بحال نئون و ....
    دیسکسها بخاطر سیستم کوتاه بودن معده و رودهاشون از نوع ماهی های گوشتخوار هستند اما بسیار آرامتر از فلاور و اسکار و ....

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام ممنون آرش عزیز . در مورد دیسکس و خوردن ماهیهای دیگه من تحقیقاتی کردم و به نتایجی رسیدم . ببینید مثلا بچه مولی ها رو نمی خورن . کاری به تترا پنگوئن ندارند ولی نئون رو می خورند . به نظرم میاد رنگ خاص اون ماهیها تحریکشون می کنه . ضمنا من مدتی که حوصله داشتم بهشون کرم خاکی - انواع کرم های زنده درختی می دادم . آرتمیا ی زنده هم هروقت گیر میارم بهشون می دم . به نظرم مقداری عادت دادن به غذای زنده تاثیر در این رفتار اونها داره . ولی به نظر من دلیل اصلی تحریک دیسکس های من به رنگ نئون هست . در مورد غذا خوردن دیسکس در تانک گیاهی اتفاقا بسیار خوب غذا می خورن و حتی تخم ریزی های بسیار زیادی رو من بر روی برگ گیاهان سبز در تانک گیاهی دیدم . دلیل لاغری که دوستون اشاره بهش کردند بیماریهای مختلف هستند . بهترین متابولیسم رو دیسکس در 28 یا 29 درجه داره .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام ممنون آرش عزیز . در مورد دیسکس و خوردن ماهیهای دیگه من تحقیقاتی کردم و به نتایجی رسیدم . ببینید مثلا بچه مولی ها رو نمی خورن . کاری به تترا پنگوئن ندارند ولی نئون رو می خورند . به نظرم میاد رنگ خاص اون ماهیها تحریکشون می کنه . ضمنا من مدتی که حوصله داشتم بهشون کرم خاکی - انواع کرم های زنده درختی می دادم . آرتمیا ی زنده هم هروقت گیر میارم بهشون می دم . به نظرم مقداری عادت دادن به غذای زنده تاثیر در این رفتار اونها داره . ولی به نظر من دلیل اصلی تحریک دیسکس های من به رنگ نئون هست . در مورد غذا خوردن دیسکس در تانک گیاهی اتفاقا بسیار خوب غذا می خورن و حتی تخم ریزی های بسیار زیادی رو من بر روی برگ گیاهان سبز در تانک گیاهی دیدم . دلیل لاغری که دوستون اشاره بهش کردند بیماریهای مختلف هستند . بهترین متابولیسم رو دیسکس در 28 یا 29 درجه داره .
    با سلام
    اول اینکه من نگفتم چند درصد گیاه کاری کنیم، فقط گفتم برای شنا و غذا خوردن ماهی یه جایی جلوی تانک باز کنیم، دلیل لاغر شدن اونا مریضی نبود ضعف بود و اونم به علت اینه که ماهی دچار استرس هست و جای پنهان شدن هم که زیاده ولی اگه دیسکس ها بالغ و غذا خور باشن تو سطل آب هم غذا می خورن
    درباره ماهی نئون هم من خودم با دیسکس نگه داشتم و خورده هم نشدن و فکر نکنم ربطی به رنگ ماهی داشته باشه
    ماهی ها همه گوشت می خورن بعضی ها آرام هستند بعضی ها مهاجم که دیسکس هم آروم هست ولی بالاخره یه سیچلایده و جثه کوچیکی هم نداره و بدش نمیاد هرچی گیرش میاد بوخوره حالا میخواد نئون باشه میخواد گوپی باشه فقط بتونه بوخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    دوستان یه نکته.
    به نظرتون تو طبیعت نئون می تونه جزئه غذایی دیسکس باشه؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    اول اینکه من نگفتم چند درصد گیاه کاری کنیم، فقط گفتم برای شنا و غذا خوردن ماهی یه جایی جلوی تانک باز کنیم، دلیل لاغر شدن اونا مریضی نبود ضعف بود و اونم به علت اینه که ماهی دچار استرس هست و جای پنهان شدن هم که زیاده ولی اگه دیسکس ها بالغ و غذا خور باشن تو سطل آب هم غذا می خورن
    درباره ماهی نئون هم من خودم با دیسکس نگه داشتم و خورده هم نشدن و فکر نکنم ربطی به رنگ ماهی داشته باشه
    ماهی ها همه گوشت می خورن بعضی ها آرام هستند بعضی ها مهاجم که دیسکس هم آروم هست ولی بالاخره یه سیچلایده و جثه کوچیکی هم نداره و بدش نمیاد هرچی گیرش میاد بوخوره حالا میخواد نئون باشه میخواد گوپی باشه فقط بتونه بوخوره
    سلام . من در نوشته هام صحبت از درصد کردم ؟ در مورد نئون من تجربه ی خودم رو گفتم به عنوان اصل بیان نکردم . ضمنا دیسکس سالم حالت تهاجمی و قلمرو طلبی داره . ولی من تا حالا حمله ی دیسکس به یک نئون پنگوئن ندیدم اگر شما دیدید بفرمایید ! دیسکس در طبیعت هم شکار ماهی نمی کنه . کرمها - بی مهره های آب و دانه های گیاهان و ریسه های جلبکی می تونه غذای طبیعی اون در طبیعت باشه . هیچ دلیل منطقی هم برای ارتباط ضعف دیسکس و تانک گیاهی اعلام نکردید و من فکر نمی کنم دلیلی هم داشته باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    دوستان یه نکته.
    به نظرتون تو طبیعت نئون می تونه جزئه غذایی دیسکس باشه؟
    من در مقاله ای ندیدم که بگن دیسکس ماهی شکار کرده . حالا شاید جسد یک ماهی رو بخوره ولی ماهی دنبال کردنش رو ندیدم . حالا این شکار نئون رو من به شوخی گفتم . نمی دونم چرا مولدهای من در تانک اصلی که تو خونه دارم به نئون ها رحم نمی کنن . حالا تتراهای دیگه هم دارم حتی سایزشون کوچکتر هم هستند ولی کاری به کارشون نداره . من تصورم جذبه ی این ماهیها برای دیسکس می دونم ولی باز مطلب تایید شده ای نیست . نظر شخصیه منه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    با سلام
    من هم یک تجربه از حمله دیسکس به رامینوز دارم 10 تا رامینوز دماغ قرمز گرفتم در عرض چند ساعت زدن چشم تمام رامینوزهارو در اوردن و قسمتی از شکم اونهارو هم خوردن.

صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)