صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 114
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط naser_ym نمایش پست ها
    اقا فرشاد واقا بابک از زحمات شما بی نهایت ممنونم.فقط اقا فرشاد اگه منظورتون از سنگهای رنگی سنگهای کف اکواریوم هست باید به عرضتون برسونم که اونا رنگی نبودن اونایی که ابی رنگ شدن بخاطر ضد عفونی کننده ای که به اب زدم رنگ گرفتن.واون یکی ها هم رنگ خودشونه.با توجه به عکسایی که از دیسکسهام گذاشتم ایا میشه جنسیتشون رو تشخیص داد؟چه تجهیزاتی لازمه وتقریبا چقد هزینه لازمه تا من این اکواریوم رو برای تکثیر دیسکس اماده کنم.
    سلام مجدد . هیچ نیازی به استفاده از ضد عفونی های ایرانی نیست . چون اکثرا از نظر کیفیت دچار مشکل هستند به هیچ عنوان از اونها استفاده نکنید . ضمن اینکه اگر ضد عفونی رو با کم دقتی انجام بدید ممکنه سیکل ازت رو دچار مشکل کنید .
    جنسیت دیسکس در سایزی که شما دارید بسیار به سختی قابل تشخیص هست . در مورد تجهیزات برای تکثیر باید خدمتتون بگم اول باید گله ای خوب داشته باشید . با یکی دو تا دیسکس نمیشه اقدام به جفت داری کرد . من حدود 200 پیش مولد 5 اینچ به بالا دارم از اونها چند مولد میشه جدا کرد . بنا براین برای مولد کردن دیسکس ها نیاز به دیسکس های بیشتر دارید .
    در مورد تجهیزات من با تکثیر کاری ندارم ولی ابتدا باید به فکر یه سیستم اسمز معکوس برای کم کردن سختی آب باشید که هم برای خودتون و هم ماهیهاتون بسیار خوب هست . نمی دونم کیفیت فیلتراسیونتون چطور هست ولی به نظرم آبتون خیلی تمیز میاد ولی با اینهمه نیاز به حداقل یک فیلتر سطلی دارید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    سلام به دوستان دیسکس دوست.
    واسه تانک 200 لیتری 100 50 40(ارتفاع) 1 عدد 2213 ایهایم کفایت میکنه ؟
    نظرتون در مورد تاپ فیلتر چیه که به کمک این فیلتر بیاد ؟(در کل خودم زیاد خوشم نمیاد از تاپ فیلتر)
    ابعاد تانک خوبه؟
    با توجه به ارتفاع تانک نمیخوام از پل بالا و پایین استفاده کنم.مشکلی پیش نمیاد که؟
    چند عدد دیسکس حدود 3.5 اینچ میتونم بندازم توش؟
    واسه شن کف،شن خاویاری با حدود 2-3 میل میخوام بریزم.
    ممنون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    سلام به دوستان دیسکس دوست.
    واسه تانک 200 لیتری 100 50 40(ارتفاع) 1 عدد 2213 ایهایم کفایت میکنه ؟
    نظرتون در مورد تاپ فیلتر چیه که به کمک این فیلتر بیاد ؟(در کل خودم زیاد خوشم نمیاد از تاپ فیلتر)
    ابعاد تانک خوبه؟
    با توجه به ارتفاع تانک نمیخوام از پل بالا و پایین استفاده کنم.مشکلی پیش نمیاد که؟
    چند عدد دیسکس حدود 3.5 اینچ میتونم بندازم توش؟
    واسه شن کف،شن خاویاری با حدود 2-3 میل میخوام بریزم.
    ممنون.
    سلام

ارتفاع 40 کمه برای دیسکس...حد اقل 60 توصیه میشه
    2213 کفایت میکنه و نیازی به هیچ فیلتر دیگه ای ندارید
    شن و سنگ هم هر نوعی که روی کیفیت شیمیایی آب تاثیر نزاره مشکلی نداره و سلیقه ای است

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    ای کاش یکی از استاتید
    تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری عالی و همینطور تجیهزات مرود نیزا تکثیر را بطور مختصر ومفید بیان فرمائید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . می دونید چیه این سوال شما شبیه اینه که بگید برای یک زندگی راحت به چه چیز هایی نیاز داریم . خوب این می تونه کلی جواب داشته باشه و کلی متفاوت . . .

در کل هر چه سیستم ف . ی لترینگ مناسب داشته باشید چه بیولوژیکی دیسکس های شاد و با رشد خوب رو شاهد خواهید بود . معمولا سامپ بهترین فضا و تجهیزات رو برای تانک دیسکس تامین می کنه ولی آیا حتما باید سامپ داشت ؟

جواب مسلما نه هست . با یک فیلتر با گردش مناسب ولی سیفون مناسب و مرتب بهترین نگهداری از دیسکس رو تجربه خواهید داشت . شاید این سیفون مهمتر از ف.ی.ل تر هم باشه . مثلا الان من 1.5 ماهی هست تانک جدیدی رو در دفترم راه اندازی کردم و شرایطی برام ایجاد شده که هر روز حدود 60 % تانک رو سیفون می کنم . بسیار از رشد دیسکس ها راضیم . بنا براین اگر امکان سیفون مرتب رو دارید زیاد به فکر تصفیه آب نباشید . ولی اگر نمی تونید روزانه و یا یکی دو روز یکبار تعویض آب بکنید به فکر فیلتر خوب باشید .
    البته باز هم باید مسئله ی سیفون رو در نظر داشته باشید . دیسکس از همه چیز بیشتر به آب تازه نیاز داره . تکثیر هم جز این نیست . آب و کیفیت اون حرف اول رو می زنه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام من میخوام یه اکواریم بزرگ برای دیسکس ها راه اندازی کنم میخوام 180*60 عرض 40 تا باشه به نظر شما این ابعاد جوبه به تظر شما از چه فیلتری استفاده کنم . بخاری چند تا لازم دارم . چه وسیله ها دیگه ایم لازم دارم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام
    با توجه به ابعاد و ارتفاع آبگیری حجم تانکتون حدود 400 لیتر میشه.فیلتر سطلی ایهام 2217 و بخاری 300 وات ایهام جوابگو هست. از هر کدوم یکعدد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    سلام به همكي.دوستان من اكواريوم ابشور داشتم كه به خاطر مسائلي ميخام تبديلش كنم به اب شيرين و ديسكس نكه دارم.ابعاد تانك:طول90,عرض30 و ارتفاع70 هست.يه سامب هم تقريبا هم اندازه تانك هست.به نظرتون ابعاد تانك و سامب مناسبه?مواد داخل سامب هم سراميك,بيوبال و كلي نخودي(خورده مرجان)هست.به نظرتون نخودي داخل سامب رو حذفش كنم?واسه كف هم شن ريز سفيد كه واسه اب شوره وبهش ماسه شور ميكن,ريختم.ممنون ميشم راهنمايي از هر لحاظ بكنين

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    بله شما حتما باید نخودی رو ور دارید چون نخودی باعث بالا رفتن سختی
    آب میشه

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    در تکمیل حرف دوست عزیزم هم اضافه کنم ماسه تانک آبشور بعلت افزایش میزان قلیائیت آب و افزایش ph این نوع ماسه کاربرد نداشته و بدرد تانک دیسکس نمی خوره بنظر بنده برای سیفون راحت و عدم وجود انگل و باکتریهای مضر کف تانک خالی باشه بهتره

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)