نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

سگ کشی در تبریز / تصویری / دلخراش

یک تشکل مردم نهاد فعال در آذربایجان شرقی با طرح این ادعا که سگهای ولگرد و بی سرپرست در تبریز به طرز بیرحمانهای توسط برخی شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری کشتار میشوند، از مسئولان برای جلوگیری از این اقدام استمداد کرد.

به گزارش مهر، اشرف یوسفی، رئیس هیئت مدیره انجمن حامیان طبیعت آذر گفت: چندی است که سگهای بدون صاحب سطح شهر تبریز به بهانه جلوگیری از انتقال بیماری، زیباسازی چهره شهر و حمایت از حقوق شهروندان، توسط برخی شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری جمع آوری شده و در مکانی به نام معدومگاه بعد از دو یا سه روز نگهداری در سخت ترین شرایط کشته میشوند.

وی با بیان اینکه ظاهرا مسئولان شهرداری در خصوص نحوه معدوم سازی این حیوانات نظارت کافی ندارد مدعی شد: این حیوانات زبان بسته پس از نگهداری در معدومگاه، با روشهای بسیار فجیع مانند ضربه به جمجمه توسط لولههای فلزی و کوبیدن سر آنها به دیوار و یا حلق آویز شدن کشته میشوند.

این فعال حقوق حیوانات با مطرح کردن این موضوع که چنین کشتار بیرحمانهای برای دستیابی به سودهای کلان توسط عدهای معلوم الحال صورت میگیرد، ادامه داد: با وجود اینکه پیمانکار مربوطه طبق قرارداد، برای کشتن سگها با داروی بیهوش کننده هزینه دریافت میکند اما حیوانات یاد شده هرگز با داروی بیهوش کننده کشته نمیشوند چراکه هزینه داروهای فوق زیاد بوده و با وجود دریافت مبلغ از سوی شهردرای، پیمانکاران یاد شده از روشهای غیراخلاقی و غیربهداشتی برای معدوم سازی حیوانات استفاده میکنند.

یوسفی با بیان اینکه هیچ گونه نظارتی بر تعداد حیوانات معدوم شده به صورت مستمر وجود ندارد، افزود: آمار ارائه شده توسط پیمانکار جهت دریافت هزینه بیشتر دستکاری شده و آمار غیرواقعی ارائه میشود.

وی با اشاره به آمادگی تشکل «حامیان طبیعت آذر» برای جلوگیری از کشتار حیوانات بی گناه، افزود:ما آماده ایم بعد از جمع آوری سگهای بدون صاحب از سطح شهر اقدام به واکسیناسیون و درمان بیماریهای انگلی و جسمی آنها کنیم و طی عمل جراحی کاملاً علمی توسط دامپزشکان سگهای نر را وازکتومی یا عقیم سازی نماییم.

یوسفی اضافه کرد: این تشکل با تغذیه مناسب و انجام حمایتهای لازم نه تنها امکان زندگی و مرگ به صورت طبیعی را برای این حیوانات فراهم میکند بلکه با جمع آوری و درمان حیوانات مانع انتقال بیماریها به انسان از طریق این حیوانات شده و سطح شهر هم تمیز میشود.

وی افزود: انجام عمل عقیم سازی موجب میشود تا معضل سگهای بدون صاحب و انتقال بیماری در طی دو تا سه سال در سطح منطقه به طور کامل حل و فصل شده و تحت کنترل درآید.

رئیس هیئت مدیره این تشکل حامی حیوانات با انتقاد از آن دسته از افرادی که طرح عیقم سازی سگهای ولگرد را طرحی از قبل شکست خورده معرفی میکنند، آنان را افرادی با نظرات سطحی و فاقد تحلیل کارشناسی توصیف کرد و افزود: با وجودی که همه کارشناسان معتقدند به جای معدوم سازی حیوانات باید با روشهای اصولی به عقیم سازی آنها پرداخت اما متاسفانه جای این سئوال است که چرا مسئولان تبریز به چنین اقدامی دست نزده است.

وی ادامه داد: موضوع به اینجا ختم نمیشود زیرا اجساد سگهای ولگرد که با بیرحمانه ترین شکل ممکن کشتار میشوند به زباله گاه تبریز منتقل و به «کومورچایی» ریخته میشوند که میتواند فاجعه زیست محیطی دیگری را رقم زند.

یوسفی با یادآوری بخشنامه وزارت کشور در رابطه با کنترل حیوانات بی سرپرست، کشتار حیوانات سالم را بر اساس مفاد این بخشنامه فاقد وجاهت قانونی دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرداری تبریز جمع آوری حیوانات بی سرپرست را به شرکت خصوصی واگذار کرده و آن شرکت در نقض صریح بخشنامه، حیوانات را به صورت غیراصولی و خشن جمع آوری و به طرز فجیع، غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرقانونی معدوم میکند لازم است به دلیل عدم صلاحیت، قرارداد با این پیمانکار لغو و طبق ماده 9 همان بخشنامه این امور به تشکلهای مردمی و زیست محیطی واگذار گردد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    5713
    بیچاره ها ،توی این دنیا بشر به بشر رحم نمیکنه چه برسه به حیوان بی گناه،:66: از اشرف یوسفی ممنونیم و آقای یوسفی باید از ریشه این مشکل رو حل کنه که اینجوری بهتر هم هست.:smile (222):
    حالا که دلمون داره میسوزه یه خورده هم واسه همنوعان خودمون دلسوزی کنیم:smile (2)::smile (2):

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    واقعن فاجعس
    نميشه دربارش چيزي گفت

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    برای من عجیبه .
    اگر می خوان بکشن خوب راحتشون کنند.
    چرا این همه زجر می دن زبون بسته ها رو
    من به آه و نفرین حیوانات خیلی اعتقاد دارم واقعا باید از نفرین و آه حیوانات ترسید . بدجوری دامن فرد رو می گیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،مرغ عشق،فنچ
    شماره عضویت
    5713
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    برای من عجیبه .
    اگر می خوان بکشن خوب راحتشون کنند.
    چرا این همه زجر می دن زبون بسته ها رو
    من به آه و نفرین حیوانات خیلی اعتقاد دارم واقعا باید از نفرین و آه حیوانات ترسید . بدجوری دامن فرد رو می گیره
    یه جور عقده دارن که ضعیف تر از حیوانات واسه خالی کردنشون گیر نیاوردن!.!:smile (218):
    آه و نفرین حیوانات هم اگه اون ها رو نگیره من اونارو نفرین میکنم. :smile (205):

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)