همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    ببخشید جواب میدم.منم تجربمو بگم.منم یه جوجه دستم بود تو همین سن .وقتی که صدای چیز آهنگینی میومد اونمم سعی میکرد بخونه ویه ذره میخوند که کاملا معلوم بود که نره.و میدونید که امکان نداره ماده آواز بخونه.ماده فقط میتونه جیغ بکشه
    که البته تو مقاله ای که راجع به صحبتکردن مرغ عشق بود نوشته بودم که این یه استعداد طبیعی هست که خدا تو وجود پرنده ی نر گذاشته برای جلب توجه ماده وبقاشون.که معمولا تو بیشتر پرنده هاهم صادقه
    سنش 50روز بود.
    آقا رضا هیچ بایدی توی موجود زنده وجود نداره و حرف شما هم میتونه درست باشه.مثل قضیه ی جفت پریسا خانوم که قراربود حتی ماده تخم هم نتونه بذاره و نر هم توانایی بارور کردن نداشته باشه ولی الان جوجه هاشونم دارن بزرگ میکنن.همه چیز به قوت خود جوجه و شرایط منطقش داره و چیز عجیبی نیست این اتفاقات.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    آقا رضا هیچ بایدی توی موجود زنده وجود نداره و حرف شما هم میتونه درست باشه.مثل قضیه ی جفت پریسا خانوم که قراربود حتی ماده تخم هم نتونه بذاره و نر هم توانایی بارور کردن نداشته باشه ولی الان جوجه هاشونم دارن بزرگ میکنن.همه چیز به قوت خود جوجه و شرایط منطقش داره و چیز عجیبی نیست این اتفاقات.
    شرمنده من به دلیل آلزایمر آخر پستمو ویرایش کردم اونم ببینید.
    بله حرف شما درسته

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام.من قبلا خونده بودم وقتی تخم های عروس هلندی تو لونه بشکنه وبا جوجشون بمیره اینا میان بیرون لونه وشروع میکنن به جیغ کشیدن،چرا جفت من هیچ کدوم از این کارها رو نکردن؟اصلا انگار هیچ اهمیتی نمیدن.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.من قبلا خونده بودم وقتی تخم های عروس هلندی تو لونه بشکنه وبا جوجشون بمیره اینا میان بیرون لونه وشروع میکنن به جیغ کشیدن،چرا جفت من هیچ کدوم از این کارها رو نکردن؟اصلا انگار هیچ اهمیتی نمیدن.
    سلام.این علائم همیشگی نیست و خیلی از اوقات جفت اصلا متوجه نمیشن که جوجه ای لابلای جوجه های دیگه تلف شده و بعد از چند ساعت متوجه میشن که یا جای جوجه های زنده روتغییر میدن یعنی به گوشه ی دیگه ای از لونه منتقل میکنن یا جوجه ی مرده رو از لونه بیرون میندازن.علتشم حرارت بدن سایر جوجه هاهست که باعث میشه متوجه نشن جوجه ای تلف شده معمولا.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.این علائم همیشگی نیست و خیلی از اوقات جفت اصلا متوجه نمیشن که جوجه ای لابلای جوجه های دیگه تلف شده و بعد از چند ساعت متوجه میشن که یا جای جوجه های زنده روتغییر میدن یعنی به گوشه ی دیگه ای از لونه منتقل میکنن یا جوجه ی مرده رو از لونه بیرون میندازن.علتشم حرارت بدن سایر جوجه هاهست که باعث میشه متوجه نشن جوجه ای تلف شده معمولا.
    با این حساب اگر مثلا 4تا جوجه ی ده روز دارن ویکیش بمیره،اگر همون موقع یه جوجه ی دیگه با همین سن بذاریم اصلا نباید متوجه بشن درسته؟یااینککه از روی رنگ واین چیزها یا بوی بدن متوجه میشن؟اگر متوجه بشن عکس العملشون چیه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با این حساب اگر مثلا 4تا جوجه ی ده روز دارن ویکیش بمیره،اگر همون موقع یه جوجه ی دیگه با همین سن بذاریم اصلا نباید متوجه بشن درسته؟یااینککه از روی رنگ واین چیزها یا بوی بدن متوجه میشن؟اگر متوجه بشن عکس العملشون چیه؟
    من معمولا شب جوجه هارو که زیر بیست روز دارن کم و زیاد میکنم زیر جفت ها و تا حالا هم ندیدم متوجه بشن و معمولا خیلی خوب تغذیه کردن.مثلا یک یا دوتا جوجه داشتن خود جفت منم دوتا جوجه دیگه از یه جفت دیگه که تخم گذاری کرده بودن بهشون اضافه کردم که خیلی راحت بزرگ کردن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10581
    سلام خدمت همگی
    بنده بعد از مدت ها عذاب کشیدن امروز عروس های هلندیم رو که ماده اسهال شدید داشت و خوب نمیشد با دوتا دیگه که 3 تا تخم هم گذاشتن عوض کردم.امروز قفس رو عوض کردم اما لانه رو نه و به تخم ها دست نزدم اصلا. تو این چند ساعت اصلا طرف لانه نرفتن.ایا بعدا میرن؟ عوض کردن قفس تو این موقعیت مشکلی ایجاد میکنه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط atro13 نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    بنده بعد از مدت ها عذاب کشیدن امروز عروس های هلندیم رو که ماده اسهال شدید داشت و خوب نمیشد با دوتا دیگه که 3 تا تخم هم گذاشتن عوض کردم.امروز قفس رو عوض کردم اما لانه رو نه و به تخم ها دست نزدم اصلا. تو این چند ساعت اصلا طرف لانه نرفتن.ایا بعدا میرن؟ عوض کردن قفس تو این موقعیت مشکلی ایجاد میکنه؟
    دوست عزیز این وضعیت ماده تو زمان تخم گذاری کاملا طبیعی هست.مدفوع حجیم وشل و بدبو درسته؟؟؟به همین دلیل عوض کردید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام چطوری میشه یه برنامه ریخت که همه ی تخم های عروس هلندی باهم وتو یک روز بدنیا بیان؟یا حدکثر یکی دو روز اینور اونور؟
    سلام آقارضا همانطور که آقای اسکندی عرض کردن . باید تخم هارا برداشت باد قت و دریه پیاله که داخلش پنبه باشد بگذاری در همون دمای خانه بماند تا آخرین تخم را گذاشت

همه تخمها را قراربدی تا هم زمان جوجه ها متولد بشن . اما من تخم عروس مصنوعی در بازار ندیدم. اما قناری فراونه دونه ای 250 تومانه .

میشه با کچ و سمباده بسازی چون سفید هم هستند مشکلی پیش نمیاد .

ما معمولا این کارو انجام میدیم. اما خیلی حساس هست چون برای قناری خیلی حساس و شکننده بوده . بدی قناری اینه که چال با پنبه دونه میسازه و خیلی از جوجه ها در گودی چال

زیره پاهای جوجه بزرگتر خفه میشن یا دون بهشون نمیرسه .

خوبی عروس این هست فضای لانه بزرگه و همه جوجه ها دیده میشن.

بزرگ نکردن جوجه های دیگر به جفت یا ضعف مولدها برمیگرده .

وگرنه طوطی سانان خیلی خوب جوجه بزرگ میکنند .نصبت به پرندگان منقار مخروطی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    سلام آقارضا همانطور که آقای اسکندی عرض کردن . باید تخم هارا برداشت باد قت و دریه پیاله که داخلش پنبه باشد بگذاری در همون دمای خانه بماند تا آخرین تخم را گذاشت

همه تخمها را قراربدی تا هم زمان جوجه ها متولد بشن . اما من تخم عروس مصنوعی در بازار ندیدم. اما قناری فراونه دونه ای 250 تومانه .

میشه با کچ و سمباده بسازی چون سفید هم هستند مشکلی پیش نمیاد .

ما معمولا این کارو انجام میدیم. اما خیلی حساس هست چون برای قناری خیلی حساس و شکننده بوده . بدی قناری اینه که چال با پنبه دونه میسازه و خیلی از جوجه ها در گودی چال

زیره پاهای جوجه بزرگتر خفه میشن یا دون بهشون نمیرسه .

خوبی عروس این هست فضای لانه بزرگه و همه جوجه ها دیده میشن.

بزرگ نکردن جوجه های دیگر به جفت یا ضعف مولدها برمیگرده .

وگرنه طوطی سانان خیلی خوب جوجه بزرگ میکنند .نصبت به پرندگان منقار مخروطی
    سلام خیلی ممنون.تخم ها رو تا چند روز میشه تو پنبه نگهداری کرد؟
    بابت بزرگ کردن و نکردن هم که میگم عروس ماده ی من بشدت آمادست ومن حتی میترسم تخم بی نطفه بزاره وگرنه بزرگ میکردن.این تازه نر رو هم نمیذاره تو لونه بمونه
    بابت تخم هم میشه تخم بی نطفه ی خودشون رو گذاشت زیرشون واین مسئله ای نیست

صفحه 327 از 1915 نخستنخست ... 2272773083093103113123133143153163173183193203213223233243253263273283293303313323333343353363373383393403413423433443453463774278271327 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 13 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 13 مهمان ها)