همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pesarak1370 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خیلی فراوان به خودتون و طوطی های خوش زبونتون !

سلام. خیلی خوش اومدین

مقدمه : آقا ما 10 روز پیش یه جوجه کاسکو خریدیم ! یه قفس بزرگ هم که هم بالاش در داره هم جلو در داره خریدیم ! همون روز اول تو مغازه یارو همه طوطی ها ساکت نشسته بودن چرت میزدن فقط این بود که از درو دیوار بالا میرفت و فعال بود واسه همین چشم ما رو گرفت و ما خریدیمش ! اعضاء خونه ما 5 نفره ... یعنی روزانه 5 شخص مختلف از جلو طوطی گذر میکنن ! ولی فقط مادرم براش تخمه میریزه ! و بقیه اعضا خانواده کاری بهش ندارن

- گذاشتیمش روی میز Open آشپزخانه و طوری تنظیمه که قفسش از 2 طرف به دیواره ! روی اپن اصلا جای منسبی نیست بدلیل گازهای سمی ناشی از داغ شدن ظروف تفلون. جاشو عوض کنید و بگذاریدش یک گوشه از خونه که از 2 طرف حد اقل به دیوار باشه. ارتفاعش از زمین هم حدود 90 سانت باشه

- 2 روز اول نزدیک که میشدیم تخمه بریزیم غار ضعیف میکشید در حد غور غور کردن با صدا کم ! این حرکت از ترسشه و عادیه تا زمانی که به محیط عادت کنه

- الان که 10 روز گذشته موقع تخمه ریختن براش اصلا غار نمیزنه فقط آروم میره اون گوشه قفس دستشو میگیره به قفس و پشتش رو می کنه به ما تا ما تخمه ها رو ریختیم براش دوباره میاد رو چوب سر جاش میشنه !
    10 روز فرصت کمیه که به محید عادت کنه یک هفته دیگه هم بهش فرصت بدید

- تو این 10 روز فقط و فقط تخمه خورده چون ما براش سیب و خیار و نخود آب پز شده ریخیم اما هیچ کدام رو نخورد و فقط تخمه هاشو خورد ! .... انگار نمیدونه سیبه خوردنیه ... فکر میکنه خوردنی نیست ! کاش میتونستم حالیش کنم خیار و سیب رو هم میشه مثل تخمه خورد !

تغیر غذایی یکم زمان میبره ولی شما همیشه براش در کنار تخمه سیب و حبوبات 24ساعت خیس خورده و هویج بگذارید

خیار بدلیل مسهل بودن خوب نیست

- صبح ها دقیقا سره ساعت 6 سرو صدا میکنه ... نمیدونم چرا اینجوری میشه ... انگار جو گیر میشه .... هیجانی میشه ... یه کارا عجیب غریب میکنه ... صوت کوتاه میزنه ! چرا همچین می کنه ؟

بخاطر طلوع آفتابه. شبا موقع خواب روش کاور یا یه پارچه بندازید و صبح هم برش دارید

- کلا آب کم میخوره

بخاطر ترسشه. به اندازه که بخواد میخوره

- گاهی اوقات که حوصله اش سر میره با منقارش زیر بقلش و یا کمرش رو میخارونه ... حتی گاهی دستشو میاره کنار گوش و چشمش و مثل ویبره و تند تند میلرزونه ! مثل آدم که انگار میخواد توی سوراخ گوش خودشو بخارونه ! یعنی نیاز به حمام داره ؟

این کارو میگن پرآرایی کردن

طوطی ها وقت زیادی از روز رو مشغول پر آرایی هستن

الان برای حمام زوده تا 1-2 ماه دیگه نیازی نیست

- صبح های زود رو چوب وسط قفس نمیشنه و میره کف قفس راه میره ! چرا اینکارو می کنه ؟

- تو سایت شما خوندم باید پرهاش کوتاه بشه ... والا ما ازین کارا بلد نیستیم و این کاره نیستیم ... اولین باره که پرنده خریدیم ....

این کار کار شما نیستو باید یک شخص وارد و ماهر این کارو بکنه. در اون لحظه هم نباید شمارو ببینه

- گاهی اوقات یهو تمام بدنش میلرزه در حد 2 ثانیه ... طوری همه پر هاش باد میکنه و فوری میخوابه .. چرا همچین می کنه ؟

پرآرایی میکنه

ممنونم اگه راهنمایی کنید که من در 1 ماهه آینده چه کار های جدیدی باید انجام بدهم !
    در حال حاضر کاری به کارش نداشته باشید تا حدود یک هفته آینده و فقط نظافت و تعویض آب و غذا

این لطف رو در حق پرندتون و خودتون بکنید و مطالب این تاپیک و تاپیکهای مربوط به کاسکو رو بخونید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    سلام
    دوستان عزیز لطف کنید بهم بگید علایم مسمومیت با فلزات در کاسکو چیه ؟شیلا یه زنگوله کوچیک داشت که خیلی هم دوستش داره ومدام باهاش بازی میکرد امروز دیدم که زنگ وسط زنگوله نیست و چون تازه هم جاش رو تمیز کرده بودم نمیدونم که زنگ رو خورده یا کنده و انداخته پایین .زنگش کوچیک بود .بنظرتون اگه خدایی نکرده خورده باشه باعث مسمومیتش میشه ؟ ممکنه که بدنش خودبخود دفعش کنه ؟ کاری هست که من بتونم انجام بدم ؟ لطف کنید راهنماییم کنید .خیلی نگرانم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    سلام . چند روز پیش یه سوال پرسیدم هنوز کسی جواب نداده .حالا یه سوال دیگه داشتم کاسکوی من که الان یه ماهه خریدیمش وقتی از قفسش میاد بیرون روی زمین فقط میره دو قسمت خاص از خونه و اون قدر به اون دو مکان علاقه داره که باید با تمهیدات ویژه ببریمش توی قفس.امروز از ظهر رفته روی رابط پشت میز تلویزیون هنوز نیومده توی قفسش (این یکی از مکان های بسیار مورد علاقشه در ضمن امکان برق گرفتگیشم وجود نداره ) .به منم هیچ علاقه ای نداره با اینکه بیش تر منو میبینه و اذیتشم نمی کنم ولی در عوض به باباش خیلی علاقه داره در هر حالتی باشه به اون سر میده ولی به من فقط گاهی اونم فقط وقتی داخل قفسش باشه . نمی دونم چرا ؟انگار ذاتا دوستم نداره .به نظر شما چرا فقط میره این دو قسمت خونه ؟ و اینکه چرا رفتارش با من این طوره با اینکه هیچ رفتار بدی باهاش نداشتم ؟>؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ZKARIMI نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز لطف کنید بهم بگید علایم مسمومیت با فلزات در کاسکو چیه ؟شیلا یه زنگوله کوچیک داشت که خیلی هم دوستش داره ومدام باهاش بازی میکرد امروز دیدم که زنگ وسط زنگوله نیست و چون تازه هم جاش رو تمیز کرده بودم نمیدونم که زنگ رو خورده یا کنده و انداخته پایین .زنگش کوچیک بود .بنظرتون اگه خدایی نکرده خورده باشه باعث مسمومیتش میشه ؟ ممکنه که بدنش خودبخود دفعش کنه ؟ کاری هست که من بتونم انجام بدم ؟ لطف کنید راهنماییم کنید .خیلی نگرانم .

سلام

این لینک مقاله راجع به مسمومیت با فلز هست

اگر به مسمومیت مشکوک هستید هرچه سریعتر به دکتر برسونیدش تا با عکسبرداری معلوم بشه که فلز رو خورده یا نه و برای دفع و درمانش اقدام کنه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

این لینک مقاله راجع به مسمومیت با فلز هست

اگر به مسمومیت مشکوک هستید هرچه سریعتر به دکتر برسونیدش تا با عکسبرداری معلوم بشه که فلز رو خورده یا نه و برای دفع و درمانش اقدام کنه
    سلام نفیسه جون.لطف کردی ، ولی لینک ظاهراً حذف شده. میتونی منبع دیگه ای رو معرفی کنی؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو کنگو
    شماره عضویت
    8141
    سلام دوستان .
    خیلی غصه دارم پشمک من مدتی مهاجم شده ( یک هفته خونه یکی از فامیلا بود فکر کنم هی رفتن طرفش ؛ اینم خودشو پف کرده و حمله کرده حالا براش شده عادت ) حتی وقتی پسرم می خواد در قفسشو باز کنه هم از پشت میله ها حمله میکنه . البته این کارش همیشگی نیست مثلا از هر 10 دور که دست رو طرفش میبری 3-4 دور حمله میکنه . میذاره نوکش رو ناز کنی البته فقط وقتی غذا دستته . صداهای قشنگی در میاره اما هنوز حرف نمیزنه . حدود 1 سال و 3 ماهش است . هنوز ناز هم نمیده .
    به نظر شما چیکارش کنم ؟ میترسم این حالت تهاجم روش بمونه . ( راستش من اهلی و دستی بودن طوطی رو خیلی بیشتر دوست دارم تا اینکه 40-50 کلمه حرف بزنه. ) به نظر شما با یه تیمنه جوان اهلی که رام هستش و چند کلمه هم حرف میزنه عوضش کنم یا اینکه خوب میشه و حالت تهاجمیش میره ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام . چند روز پیش یه سوال پرسیدم هنوز کسی جواب نداده .حالا یه سوال دیگه داشتم کاسکوی من که الان یه ماهه خریدیمش وقتی از قفسش میاد بیرون روی زمین فقط میره دو قسمت خاص از خونه و اون قدر به اون دو مکان علاقه داره که باید با تمهیدات ویژه ببریمش توی قفس.امروز از ظهر رفته روی رابط پشت میز تلویزیون هنوز نیومده توی قفسش (این یکی از مکان های بسیار مورد علاقشه در ضمن امکان برق گرفتگیشم وجود نداره ) .به منم هیچ علاقه ای نداره با اینکه بیش تر منو میبینه و اذیتشم نمی کنم ولی در عوض به باباش خیلی علاقه داره در هر حالتی باشه به اون سر میده ولی به من فقط گاهی اونم فقط وقتی داخل قفسش باشه . نمی دونم چرا ؟انگار ذاتا دوستم نداره .به نظر شما چرا فقط میره این دو قسمت خونه ؟ و اینکه چرا رفتارش با من این طوره با اینکه هیچ رفتار بدی باهاش نداشتم ؟>؟
    سلام دوست عزيز
    ببخشيد كه دير شد
    يه توضيح كلي در مورد كاسكو تون بديد.
    تقريبا چند ساله شه؟
    چند وقته پيش شماست؟
    كي بيشتر از همه باهاش كار ميكنه؟
    مقدار رام و دستي بودنش؟
    قفسش دقيقا كجاي خونه قرار گرفته؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیارش نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    خیلی غصه دارم پشمک من مدتی مهاجم شده ( یک هفته خونه یکی از فامیلا بود فکر کنم هی رفتن طرفش ؛ اینم خودشو پف کرده و حمله کرده حالا براش شده عادت ) حتی وقتی پسرم می خواد در قفسشو باز کنه هم از پشت میله ها حمله میکنه . البته این کارش همیشگی نیست مثلا از هر 10 دور که دست رو طرفش میبری 3-4 دور حمله میکنه . میذاره نوکش رو ناز کنی البته فقط وقتی غذا دستته . صداهای قشنگی در میاره اما هنوز حرف نمیزنه . حدود 1 سال و 3 ماهش است . هنوز ناز هم نمیده .
    به نظر شما چیکارش کنم ؟ میترسم این حالت تهاجم روش بمونه . ( راستش من اهلی و دستی بودن طوطی رو خیلی بیشتر دوست دارم تا اینکه 40-50 کلمه حرف بزنه. ) به نظر شما با یه تیمنه جوان اهلی که رام هستش و چند کلمه هم حرف میزنه عوضش کنم یا اینکه خوب میشه و حالت تهاجمیش میره ؟
    سلام
    1سال و 3 ماه يعني بهترين گزينه براي نگهداري و اصلا به فكر رد كردنش نباشيد
    نبايد كاسكو رو به دست افراد نا وارد سپرد.
    اين حالت تهاجمي اي كه به خودش گرفته بابت استرسي هست كه بهش وارد شده و شما با توجه و محبت بيشتر خيلي راحت ميتونيد اين حالت تهاجمي رو از بين ببريد(به مرور زمان)
    به هيچ وجه فكر تعويض نباشيد چون هيچ مشكل خواصي وجود نداره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ملنگو
    شماره عضویت
    8518
    سلام . فروشنده میگفت دو سالشه ولی چشماش کرمیه . یک ماهه خریدیمش . قفسش گوشه پذیراییه طوری که ما تقریبا همیشه توی دیدشیم . بیش تر من میرم سمت قفسش بهش چوب و غذا میدم و یه کمم جلوی قفسش میمونم و یه مقدار باهاش حرف می زنم . حتی الان چند روزه به فاصله یک متری ازش نشستمو اونجا درس می خونم . نیمه رامه .روی دست نمیاد . به من معمولا فقط شبا اجازه میده نازش کنم ولی به باباش همیشه اجازه میده . البته هیچ وقت خودش برای سر دادن پیش قدم نمیشه باید دستتو ببری سمتش تا بفهمه . من خریدمش تا از تنهایی و غربت دربیام اینم اون قدر ساکته که تموم رویاهامو خراب کرد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط voroojak90 نمایش پست ها
    سلام . فروشنده میگفت دو سالشه ولی چشماش کرمیه . یک ماهه خریدیمش . قفسش گوشه پذیراییه طوری که ما تقریبا همیشه توی دیدشیم . بیش تر من میرم سمت قفسش بهش چوب و غذا میدم و یه کمم جلوی قفسش میمونم و یه مقدار باهاش حرف می زنم . حتی الان چند روزه به فاصله یک متری ازش نشستمو اونجا درس می خونم . نیمه رامه .روی دست نمیاد . به من معمولا فقط شبا اجازه میده نازش کنم ولی به باباش همیشه اجازه میده . البته هیچ وقت خودش برای سر دادن پیش قدم نمیشه باید دستتو ببری سمتش تا بفهمه . من خریدمش تا از تنهایی و غربت دربیام اینم اون قدر ساکته که تموم رویاهامو خراب کرد .
    سنش بيشتر از 2 سال بايد باشه وقت كردي از چشمش عكس بزار
    دوست عزيز يك ماه كه اومده خونه شما پس انتظار نداشته باش كه به حرف بياد يا به همين زودي روي دست بياد و....صبر كن و نا اميد نشو
    وقتي ميره پشت ميز tv نشونه اينه كه هنوز ترس داره و اعتمادش كامل نشده و حتي زود بود براي بيرون آوردنش.
    براي اينكه به شما علاقه پيدا كنه بايد بهش محبت كني و با دادن خوراكي هاي مورد علاقه اش توجه ش رو نسبت به خودت جلب كني.
    شما اول راهيد و هيچ جايي براي نگراني نيست پس صبور باش و پشتكارت و بيشتر كن

صفحه 507 از 1238 نخستنخست ... 74074574884894904914924934944954964974984995005015025035045055065075085095105115125135145155165175185195205215225235245255265576071007 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)