کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    reef
    شماره عضویت
    6128
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    با سلام
    دوستانی که از دستگاه تصفیه ro استفاده می فرمایند ph خروجی دستگاه چه عددی رو باید نشون بده ؟ چه جوری میشه پایین ترش بیاریم ؟
    ممنون

پویاجان
    من تست کردم مال من عدد 8 را نشان میداد

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با سلام :
    من تست نیترات سرا رو که انجام دادم حدود 25 رو نشون میده و روی شنهام هم جلبک سبز میزنه (نه زیاد) و داخل سامپ رفیجیوم با گیاه کلوپا انگوری در حال تکثیر و رشد هست و همچنین گیاه قرمز .در مورد تاثیر پایدار ودراز مدت رفیجیوم مطمئنم اما به نظرتون استفاده از نیترات گیر هم میتونه مفید باشه؟اگر اره چه مارکی رو پیشنهاد میدهید؟هر چی تو پارسی پت گشتم چیز زیادی در مورد نیترات گیر به دست نیاوردم.فکر کنم بهتر باشه یه بحشی رو هم در روشهای کاهش نیترات به بحث در مورد نیترات گیر ها اختصاص بدهیم.
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    با سلام :
    من تست نیترات سرا رو که انجام دادم حدود 25 رو نشون میده و روی شنهام هم جلبک سبز میزنه (نه زیاد) و داخل سامپ رفیجیوم با گیاه کلوپا انگوری در حال تکثیر و رشد هست و همچنین گیاه قرمز .در مورد تاثیر پایدار ودراز مدت رفیجیوم مطمئنم اما به نظرتون استفاده از نیترات گیر هم میتونه مفید باشه؟اگر اره چه مارکی رو پیشنهاد میدهید؟هر چی تو پارسی پت گشتم چیز زیادی در مورد نیترات گیر به دست نیاوردم.فکر کنم بهتر باشه یه بحشی رو هم در روشهای کاهش نیترات به بحث در مورد نیترات گیر ها اختصاص بدهیم.
    ممنون
    سلام
    نیترات آنقدر ها هم برای ریف ها خطرناک نیست بلکه فسفات است که سمی تر بوده و همواره باید مقدار آن خیلی پایین باشد و دلیل رشد جلبک سبز بر روی ماسه های شما فسفات نسبتا بالا یا نور مناسب است
    برای کم کردن نیترات مقرون به صرفه ترین راه سیفن است اما از نتیرات گیر برایت ول که قابل شارژ مجدد است هم می توانید استفاده کنید برای فسفات هم مدیا دارد ولی من سیفن رو پیشنهاد می دهم و با وجود رفیجیوم در آینده دیگر مشکل نیترات و فسفات بالا انشاء الله نخواهید داشت

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    سلام
    نیترات آنقدر ها هم برای ریف ها خطرناک نیست بلکه فسفات است که سمی تر بوده و همواره باید مقدار آن خیلی پایین باشد و دلیل رشد جلبک سبز بر روی ماسه های شما فسفات نسبتا بالا یا نور مناسب است
    برای کم کردن نیترات مقرون به صرفه ترین راه سیفن است اما از نتیرات گیر برایت ول که قابل شارژ مجدد است هم می توانید استفاده کنید برای فسفات هم مدیا دارد ولی من سیفن رو پیشنهاد می دهم و با وجود رفیجیوم در آینده دیگر مشکل نیترات و فسفات بالا انشاء الله نخواهید داشت
    ممنون پویا جان .من فسفات گیر هم دارم دو بسته ولی تا حالا فسفات رو تست نگرفتم.ان شاالله تست فسفات رو هم میگیرم و چک میکنم.سیفون هم چندان مقرون به صرفه نیست البته ! الان دو کیلو نمک خودش 15 -16 هزار تومن حتی بیشتر هم میشه که به نسبت نیتراتگیر خیلی هم متفاوت نیست!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    ممنون پویا جان .من فسفات گیر هم دارم دو بسته ولی تا حالا فسفات رو تست نگرفتم.ان شاالله تست فسفات رو هم میگیرم و چک میکنم.سیفون هم چندان مقرون به صرفه نیست البته ! الان دو کیلو نمک خودش 15 -16 هزار تومن حتی بیشتر هم میشه که به نسبت نیتراتگیر خیلی هم متفاوت نیست!
    من الان فقط با سری جدید نمک های دلتا مارین سیفن می زنم که خیلی کیفیتش عالی شده ظرف مدت 10 دقیقه در آب ro حل می شه و kh آن هم 10 است و کیلویی 4000 تومان خریدم اگه دوست داشتی شما هم تست کنی نتیجه اش رو خواهید دید
    خوبی سیفن علاوه بر پایین آوردن فسفات و نیترات تانک اضافه کردن املاح جدید و کامل به تانک هم هست که کلی باعث رشد و شادابی مرجانها خواهد شد .

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    با سلام:
    من امروز یه پادر براون و یه بادبانی دسجاردینی خریدم.خودمم تو تانک یه پادربلو و یه بادبانی داشتم از قبل بااینکه لامپهارو خاموش کردم و آروم انداختمشون تو آک ولی پادر و بادبانی حسابی زدنشون.من وقتی دیدم درگیری شدیده نگران تازه واردها شدم. و اون دوتا قدیمیو انداختم تو سامپ.میخوام بدونم اگه چند روز اونارو نگه دارم تاثیری داره یا نه؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط pasyarh نمایش پست ها
    با سلام:
    من امروز یه پادر براون و یه بادبانی دسجاردینی خریدم.خودمم تو تانک یه پادربلو و یه بادبانی داشتم از قبل بااینکه لامپهارو خاموش کردم و آروم انداختمشون تو آک ولی پادر و بادبانی حسابی زدنشون.من وقتی دیدم درگیری شدیده نگران تازه واردها شدم. و اون دوتا قدیمیو انداختم تو سامپ.میخوام بدونم اگه چند روز اونارو نگه دارم تاثیری داره یا نه؟
    کاره خوبی کردین چون دیگه بهشون استرس نمیده و تا یه مدتی هم اگه بتونید تو سامپ نگهشون دارین که اینا یکمی جا بیوفتن خیلی خوبه ولی
    اگه پادربلوتون بزرگتره یه فکری براش بکنید چون امکان درگیرش شدنشون زیاده

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    من الان فقط با سری جدید نمک های دلتا مارین سیفن می زنم که خیلی کیفیتش عالی شده ظرف مدت 10 دقیقه در آب ro حل می شه و kh آن هم 10 است و کیلویی 4000 تومان خریدم اگه دوست داشتی شما هم تست کنی نتیجه اش رو خواهید دید
    خوبی سیفن علاوه بر پایین آوردن فسفات و نیترات تانک اضافه کردن املاح جدید و کامل به تانک هم هست که کلی باعث رشد و شادابی مرجانها خواهد شد .

سلام
    البته به شرط اینکه خود نمک فسفات و نیترات نداشته باشه!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها

سلام
    در تایید صحبت استاد آقای مرادی
    و بهتره که از آب ro استفاده بشه تا پارامترهای نمک به درستی و طبق بروشور واکنش داده و شرایط ایده آل تر بوجود بیاید
    خسارت بنده رو عف کنید

کاربر ساده

شماره عضویت
    8218
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها

سلام
    باسلام خدمت آقای مرادی:
    خواستم بدونم شما نظر خودتون در مورد نمک دلتا مارین چیه؟آیا توصیش میکنید؟در ضمن من برایت ول استفاده میکنم میخوام بدونم آیا قابل جایگزینی با نمک برایت ول هست یا اینکه کیفیتش متفاوته؟

صفحه 128 از 156 نخستنخست ... 2878109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)